דף הבית חוק ומשפט ירושה צו ירושה או קיום צוואה
צו ירושה או קיום צוואה
יחיאל לוי 05/01/21 |  צפיות: 845

לאבד אדם אהוב זה דבר קשה מאוד עד בלתי נסבל ממש. אבל, בין כל הרגשות המורכבים צריכים גם לפעול בצורה גנרית עם סידור כל מה שקשור אל הלוויה, השבעה, גילוי המצבה ובכל אזכרה ואזכרה שתהיה מעתה והלאה. לצד כל אלה הדברים שאותם יש להסדיר הם עניינים פיננסיים שקשורים אל כל הרכוש שנותר לאחר שאדם נפטר.


מה מקבלים בסופו של דבר

יש שתי אופציות לטיפול בעיזבון של אדם שנפטר. אופציה ראשונה היא ירושה על פי דין, שהיא האופציה הפחות רצויה מבין השתיים. בירושה מן הסוג הזה אין למעשה צוואה שהוכנה מבעוד מועד ע"י הנפטר, ואת הרכוש שנותר לו מחלקים בין היורשים הטבעיים שלו שהם בן/בת הזוג והילדים, במידה וישנם כאלה. החלוקה הזו יכולה ליצור סכסוכים ובעיות למשל עבור דירה שנותרה וצריכה להתחלק בין בן/בת הזוג שנותרו בחיים לבין הילדים. האופציה השנייה היא הכנה של צוואה מול עורך דין לענייני ירושה שיודע לעשות סדר ולהכין את המסמך הרלבנטי עבור כל אדם, ולעשות חלוקה ברורה של כל העיזבון מול היורשים לפי מה שאותו אדם חפץ בו.


מול מי מסדירים ירושה

את הירושה מסדירים מול הרשם לענייני ירושות, עם או ללא צוואה. צו קיום ירושה הוא זה שנערך כאשר לא קיימת צוואה כלל וכלל. בכל מקרה החלוקה בפועל של העיזבון לא מתבצע בצורה אוטומטית, ויש לפנות אל עורך דין לענייני ירושה על מנת שזה יבצע את הפעולות של רישום הנכס והחלוקה של הרכוש של האדם שנפטר, בין כל היתר. בין כל תחושות הבלבול שקיימות לאחר שאדם אהוב נפטר, זה יכול להיות לעזר רב לפעול מול אדם שבקיא בחומר המשפטי ויכול לכוון שלב אחר שלב על מנת לעשות את המעבר הזה של חלוקת הרכוש למשהו הרבה יותר פשוט וקל.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
נהנים להיות במשרד
צריכה להיות תחזוקה שוטפת של המקום בו מתנהל העסק עצמו, ודבר זה אומר ניקיון, ניקיון ועוד ניקיון.

פתרון חכם של בנייה
אחד מאותם פתרונות שקיימים בארץ, ואותם מבצעים לא מעט קבלנים גדולים הוא פרויקט של פינוי בינוי שמופיעים כבר בכל עיר ועיר.

נסיעה מהנה ברכבי השכרה
רכבי יוקרה הם כאלה שיכולים להציע הנאה גדולה, בעיקר אם הם כאלה שמציעים תמורה מלאה עבור העלות ששולמה.

יוצאים לטיול יומי בקלנועית
נכון להיום יש הרבה מאוד סוגים של פתרונות המסייעים לנוע בצורה כמה שיותר עצמאית, את אחד מאלה מספקת הקלנועית.

טיפים לניקיון מקצועי של משרד
כיצד ניתן לשמור על חלל עם ניקיון איכותי בכל יום מחדש? הנה כמה טיפים שיסייעו לה לקרות בכל סוג של משרד, מהכי גדול או קטן.

שנה חדשה קלנועיות חדשות
07/01/21 | רכב
גם שנת 2021 היא כזו שבה תהיה תנועה נוחה עבור כל מי שחפץ בכך, ועם מבחר רחב של שינויים לטובה זה רק שאלה של זמן עד שבוחנים לרכישה את הקלנועית הבאה.

צו ירושה או קיום צוואה
05/01/21 | ירושה
לצד כל אלה הדברים שאותם יש להסדיר הם עניינים פיננסיים שקשורים אל כל הרכוש שנותר לאחר שאדם נפטר.

משרד תל אביבי נעים ונקי
משרד תל אביבי חייב לכלול את התחושה הנכונה לעסקים, ואחת מאלה כוללת פעולה של ניקיון שאותה מספקים חברות של ניקיון, רק באיזו בוחרים?

חגיגות סיום תיכון
נכון להיום, חגיגות מסוג נשפים מפוארים שמזכירים לא מעט את כל מה שקורה במסיבות סיום תיכון שקיימות בארצות רחוקות, עם בגדים ממותגים לאירועים ורכבים לא פחות יוקרתיים.

כבישים מלאים בסימנים
החיבור הזה שבין רשימה ארוכה של צבעים ולמה שהם נועדו מביא אל מנעד רחב של צבעים שכל הזמן נוצרים ואל האפשרות לקבל בדיוק את מה שצריכים מתוך רשימה ארוכה של צבעים. אחד מכל אלה הוא צבע לסימון כבישים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI