דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים ביקורת מחזמר- ינטל – אהבה בלתי אפשרית בחדרי חרדים – בית צבי
ביקורת מחזמר- ינטל – אהבה בלתי אפשרית בחדרי חרדים – בית צבי
חיים נוי 19/05/22 |  צפיות: 118

ביקורת מחזמר- ינטל – אהבה בלתי אפשרית בחדרי חרדים – בית צבי

מאת חיים נוי

ינטל, העולה בבית צבי בתיאטרון רמת גן הוא מחזמר מרגש העוסק באהבה בלתי אפשרית בקרב קהילה חרדית בפולין ,בתחילת המאה העשרים , ודן גם בהתמודדות האישה היהודייה עם גישת הרבנות לאופן חינוכה. ההפקה בבית צבי מאופיינת בלהקה ברוכת כישרונות מעולים של שחקנים, רקדנים וזמרים ושזורה בשירים יפים ומוזיקה קולחת .

הסרט ינטל שהופק ב-1983 ידוע בעצם בזכות ברברה סטרייסנד, שכתבה את התסריט עם ג'ק רוזנטל, ביימה ושיחקה ככוכבת הראשית. הסרט היה מבוסס על סיפורו של יצחק בשביס זינגר "ינטל בחור ישיבה" והיה גם בהשראת הלילה השנים עשר של שייקספיר. הפקת הסרט הייתה לחלום בלהות של סטרייסנד כיון שבמשך שנים הערימו עליה קשיים ביישום הליך ההפקה ונערמו בדרכה מכשולים רבים. היא נאלצה להתאים את הגיל של ינטל מ-16 ל-20 כדי שלפחות תהיה דומה לה וכמו כן נאלצה להתפשר עם קשיים בהפקות, שינוי גישות וחברות הפקה. 15שנים ו- 20 תסריטים שונים לקח לה עד שהייתה יכולה להתחיל בהפקה. הסרט זכה להצלחה רבה וגרף את פרס גלובוס הזהב ואוסקר לשיר הטוב ביותר.

הפקות של מחזמר על בסיס הסרט היו בישראל החל משנת 2009 בתיאטרון הקאמרי ותיאטרון חיפה. המחזמר התבסס על העיבוד לבמה של בשביס זינגר ולאה נפולין והנוסח העברי נכתב בידי משה קפטן ודן אלמגור, שגם כתב את הפזמונים. יוסי בן נון הלחין את המוזיקה המקורית.

העלילה מספרת על ינטל בתו של רב העיירה ששאפה ללמוד תורה וגמרא, חרף העובדה שלימודי התורה נמנעו מנשים. אביה הסכים ללמדה בסתר משום שהיתה למדנית מופלגת. עם מות אביה היא מחליטה לעזוב לעיירה אחרת כשהיא מחופשת לבחור ישיבה בשם אנשל. היא פוגשת באביגדור המאורס להדסה, אך האירוסין מבוטלים משום שלהורי הכלה נודע כי אחיו שלהחתן המיועד התאבד בתלייה. אביגדור משכנע את ינטל להתחתן עם הדסה וכך יוכל לשהות במחיצתה. היא מסכימה לחתונה בלתי אפשרית זו משום שהיא בעצם אוהבת את אביגדור. הסיום הבלתי נמנע מבחינתה של ינטל הוא אחר.

הבמאית מאיה שעיה להטטה עם להקה גדולה של שחקנים, זמרים ורקדנים והתוצאה היא הצגה מרגשת, קולחת , מרשימה ונעימה.

ענאל שדה בתפקיד ינטל מצליחה לגלם את הדמות בצורה מעולה. יש לענאל יכולות ווקליות מצוינות ואפילו בפעמים שהיא לבד על הבמה הגדולה של תיאטרון רמת גן – היא כובשת ומצליחה ביישום התפקיד.

נועם טל טוב מאוד בתפקיד אביגדור ומשחקו ראוי, מכובד ומשובח.

רוני טל מגלמת בהצלחה רבה את הדסה הכלה של אביגדור. רוני בעלת יכולות דרמטיות משובחות ואפילו מעלה לחלוחית על עיניה ועיני הצופים.

נעם בורלוס בולטת מאוד בתפקיד מוכר הספרים ומעין פרשן ההצגה. יש לה נוכחות בימתית חזקה, כישרון ווקלי מצוין ומשחקה מותיר רושם עז.

נעם גז מצוינת בתפקיד פרומקה החותנת המיועדת ומשחקה נוקב ומוצלח .

יונס אמבאן ועמרי רוקסה כשמרל החייט וברל השולייה נהדרים בתפקידם הקומי.

נטע בן אהרון טובה מאוד כשדכנית ועוד תפקידים.

אביחי סזגר, נועה זערור, אלמוג כהן, שיר מרגליות, אלן ווקר, יוסף יצחק, עופר כהן, מעולים במגוון תפקידים.

תומר יפרח עיצב כוריאוגרפיה מרשימה. נטשה מנטל עיצבה תלבושות נהדרות, במיוחד של הבנות. אורי מורג עיצב תאורה ראויה. טל שדות אחראי לסאונד המוקפד. נועה אתגר עצבה תפאורה פרקטית .הניהול המוזיקלי של יוסי בן נון ומתן תלמי.

הכותב הוא חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, עורך ראשי לשעבר סוכנות הידיעות עתי"ם, חבר אגודת העיתונאים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים.

צילום- שמחה ברבירו


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חיים נוי

חיים נוי, עיתונאי, עורך ראשי של סוכנות החדשות הבינ"ל IPA, לשעבר עורך ראשי של סוכנות הידיעות עתים, חבר תא מבקרי התיאטרון באגודת העיתונאים 


מאמרים נוספים מאת חיים נוי
 
NielsenIQ מאיצה את הרחבת אסטרטגיית הקמעונאות הגלובלית עם הוספת מנהלת למעבדת הקמעונאות, דואן אי. נורוול
NielsenIQ חיזקה את הפרקטיקה הקמעונאית הגלובלית המובילה שלה עם צירופה של דואן אי. נורוול כמנהל גלובלי של מעבדת הקמעונאית החדשה שהקימה NielsenIQ לאחרונה. בתפקידה החדש, נורוול תוביל צוות מתקדם שנוצר כדי לזהות טוב יותר את צרכי הלקוחות הקמעונאיים, לתכנן פתרונות ולאפשר לקמעונאים להשתמש בחבילת המוצרים המלאה של NielsenIQ כדי שתעזור להם להניע את העסק שלהם.

NielsenIQ מאיצה את הרחבת אסטרטגיית הקמעונאות הגלובלית עם הוספת מנהלת למעבדת הקמעונאות, דואן אי. נורוול
NielsenIQ חיזקה את הפרקטיקה הקמעונאית הגלובלית המובילה שלה עם צירופה של דואן אי. נורוול כמנהל גלובלי של מעבדת הקמעונאית החדשה שהקימה NielsenIQ לאחרונה. בתפקידה החדש, נורוול תוביל צוות מתקדם שנוצר כדי לזהות טוב יותר את צרכי הלקוחות הקמעונאיים, לתכנן פתרונות ולאפשר לקמעונאים להשתמש בחבילת המוצרים המלאה של NielsenIQ כדי שתעזור להם להניע את העסק שלהם.

Cloudbeds רוכשת את Whistle
מספר 1 בתחום המערכות לניהול נכסים ופלטפורמת הודעות האורחים מספר 1 משלבות כוחות כדי להטמיע באופן חלק פתרונות מעורבות אורחים בפעילות העסקית היומיומית של שוק ההלנה

EIG שוכרת את דה לה ריי ונטר למנכ"ל MidOcean Energy
ותיק התעשייה יוביל את חברת הגט"ן שבשליטת EIG

קבוצת קורטק מינתה את FischTank PR, חברת יח"צ המתמחה בקלינטק, כדי לחזק את הנראות בענפי הקלינטק, הרכב וכלי הרכב החשמליים
The Coretec Group, Inc קבוצת קורטק (OTCQB: CRTG), מפתחת האנודה מסיליקון עבור סוללות ליתיום-יון, טכנולוגיית Cyclohexasilane (CHS) ויישומי קלינטק וטכנולוגיה מתפתחת אחרים, הודיעה היום כי היא שכרה את שירותי FischTank PR, חברת יחסי ציבור המתמחה בתחום הקלינטק עם ניסיון רב בתחום שקשור לפיתוח סוללות, אחסון אנרגיה, חומרים מתקדמים וקיימות כללית.

Elektros, Inc (OTC: ELEK) מזמינה כלי רכב חשמליים ראשונים משלה, שיהיו ידועים בשם Elektros Sonic
Elektros Inc. (OTC PINK: ELEK), חברה מתפתחת בתעשיית הרכב החשמלי, מתרגשת להכריז שהחברה חתמה על חוזה עם Jiangsu Jinpeng Group Co., LTD לייצור ואספקה ​​של כלי רכב, שימותגו בשם Elektros Sonic, לארצות הברית. שתי החברות רואות סינרגיה באספקת כלי רכב חשמליים נוחים ונגישים לאנשים מהשורה

היטאצ'י אנרג'י ו-Petrofac ישתפו פעולה בשוק הצומח של ייצור חשמל בים באמצעות רוח
שיתוף הפעולה משלב טכנולוגיות משלימות ומומחיות של שתי החברות כדי להגדיל את הערך ללקוחות וכדי לעזור להאיץ את העברת האנרגיה

ביקורת: מערכונים ושירים של גדול המחזאים בתקופתנו חנוך לוין– בית צבי
27/06/22 | תיאטרון
הנה באים ימי הקיץ, ערב מערכונים ושירים מאת חנוך לוין, העולה בבית צבי ברמת גן, הוא מופע קסום, בועט ושועט, פרי לשונו החדה והייחודית של מי שנחשב לגדול המחזאים בתקופתנו.

Elektros, Inc. (OTC: ELEK) מזמינה צי של טסלה כדי להשיק את חטיבת השכרת הרכב החשמלית שלה
Elektros (OTC PINK: ELEK), מובילה מתפתחת בתעשיית הרכב החשמלי, הודיעה היום שהחברה יזמה הזמנת רכש של מספר כלי רכב מטסלה כדי להזניק את חטיבת השכרת המכוניות החשמליות של החברה

Juniper Research: ההוצאה על מעקב אחר נכסים תגיע ל-45 מיליארד דולר באופן גלובלי עד 2027, כאשר רשתות האספקה ​​מחפשות קישוריות רציפה לנכסים
מחקר חדש של Juniper Research מצא כי ההוצאה הגלובלית לצורך מעקב אחר נכסים של הארגונים תגדל מ-16 מיליארד דולר ב-2022 ל-45 מיליארד דולר ב-2027 - צמיחה משמעותית של 184%.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI