דף הבית רפואה ובריאות בריאות ילדים ותינוקות מצב של חוסר הורמון הגדילה- יעקב עזרא
מצב של חוסר הורמון הגדילה- יעקב עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 27/04/10 |  צפיות: 1269

מצב של חוסר הורמון הגדילה- יעקב עזרא

חסר הורמון הגדילה יכול להיות מולד או נרכש. חסר הורמון הגדילה מולד בדרך כלל נקרא גם חסר אידיופטי ולרוב הוא תוצאה של ביעה ברמת היפותלמוס, כאשר ישנו פגם בהפרשת GHRH. שינויים בגן של הורמון הגדילה עצמו בדרך כלל נדיר ביותר. סיבות אחרות של חסר מולד הם כמובן פגמים בהתפתחות של יתרת המוח הקדמית כגון: אפלזיה או היפופלזיה. מסיבות הנרכשות של חסר הורמון הגדילה יכולים להיות גידולים של יתרת המוח הקדמית, גידולים של היפותלמוס, גידולים של מערכת עצבים מרכזית, כגון: גליומה ובנוסף כמובן סיבות טראומתיות של חבלת ראש או הקרנה לתוך המוח. סיבה נוספת: זיהומים כגון: דלקת קרום המוח.

מצב של חסר הורמון הגדילה אצל מבוגרים איננו נחשב כביעה פתולוגית אך לאחרונה כמות האנשים עם חסר GH  הולכת וגוברת. אומנם להורמון הגדילה השפעה ניכרת על חילוף החומרים בגיל הילדות, השפעותיו במבוגר עדיין לא ברורים.

אך נראה שגם כאן יש לו השפעות חשובות ולכן חסר הורמון מביא לתסמינים שונים בגיל מבוגר ולמעשה מדברים על תסמונת של חסר הורמון הגדילה בגיל מבוגר. קומה נמוכה, מראה ילדותי, השמנת יתר, הם תכונות אופייניות למבוגרים עם חסר הורמון גדילה. בנוסף נצפו גם איטיות, חולשה בתפקוד השרירים, לביליות רגשית. כתוצאה מרמה אנרגתית נמוכה ומראה איטי ובלתי בשל.

החולים בדרך כלל אינם מועסקים ואינם מסתדרים בחיים החברתיים. כל זה אפשר לתקן ע"י מתן הורמון הגדילה מוקדם ככל האפשר בגיל הילדות והמשיך עם הורמון הגדילה בגיל מבוגר. הורמון הגדילה משפר סיבולת למאמץ פיזי, מקטין את מסת השומן לעומת מסת השרירים ואפילו יכול לשפר תפקוד לבבי. מעבר לזה דווח על שיפור ניכר בהרגשת ה- WELL BEING של החולים וחברים של המטופלים מדווחים על ערנות מוגברת ושיפור בתפקוד חברתי. פרט לתופעות שתיארנו מצב של חסר הורמון הגדילה ישנם הפרעות בחילוף החומרים של הפחמימות, שומנים וחלבונים, כאשר ניתן לשנותם ע"י מתן הורמון גדילה.

האם מתן הורמון הגדילה לאנשים מבוגרים טוב או רע ?

אחת התופעות החשובות כמובן השפעת הורמון הגדילה על חילוף החומרים של הפחמימות, אך הנושא טרם נחקר בצורה מספקת ולכן עבודתנו תנסה לבדוק מספר אספקטים של השפעת הורמון הגדילה בגוף האדם לעומת רוב המחקרים VIVO IN . מעבר לכך השפעת טיפול ארוך טווח של הורמון הגדילה באנשים מבוגרים טרם נבדקה ע"י שימוש בטכניקת העמסת אינסולין בניטור קבוע של רמת הסוכר בנסיוב.

יעקב עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140 www.HealthNFit.org   www.DietMe.co.il   www.2all.co.il/Web/Sites/diet-kobi 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר

אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן
אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן

אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן.

מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

ביופסיות שריר הגסטרוקנמיוס (שרירי השוקיים) ודגימות דם נאס


טיפול תזונתי בסוכרת - ד"ר קובי עזרא
29/08/13 | רפואה
טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי ו

דיאטה הרזיה ושתיית קפה
דיאטה הרזיה ושתיית קפה: הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

דיאטה וקפאין - ד"ר קובי עזרא
דיאטה וקפאין: כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים…
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI