דף הבית חינוך ולימודים לימודים אקדמאיים מה לומדים בתואר הנדסת בניין?
מה לומדים בתואר הנדסת בניין?
הדס כהן 25/05/10 |  צפיות: 1314

הנדסת בניין, הקרויה כיום גם בשמה השני- הנדסת אזרחית, הינה בין תחומי ההנדסה הבודדים, המתמקדים בנושאים הקשורים לעיצוב הסביבה כולה. ניתן להסביר זאת על ידי כך שהנדסת בניין, בניגוד לדעה הרווחת, לפיה הבנייה מושתת בעיקר על בניית מבנים תעשייתיים ופרטיים, היא בעצם המכלול לכל הקשור בנושא הבנייה. כלומר, היא כוללת בתוכה תהליכי תכנון וביצוע של מערכות מתקדמות, כגון כבישים, שדות תעופה, סכרים ונמלים, וכל דבר הקשור ישירות ובעקיפין לסביבה האנושית ומשרת אותה מדי יום.

אם כך, מטרת לימודי הנדסת בניין הינה בהכשרת מהנדסים שיתרמו רבות לפיתוח הסביבה, זאת תוך כדי התחשבות במאפיינים שונים, כגון סוג האדמה עליה ייבנה המבנה המסוים, שימוש בחומרי בנייה שיבטיחו את עמידות המבנה בפני מזג אוויר, רעידות אדמה ואסונות טבע אחרים שעשויים לפקוד את הסביבה מתישהו בעתיד.

יתרה מזאת, משום כך במהלך לימודי הנדסת בניין, ישנו דגש על לימוד קורסים כגון, ניהול בנייה, חומרי בנייה ומכאניקת הקרקע, תכנון קונסטרוקציות, בקרת סביבה, תחבורה ועוד. זאת לצד מקצועות בסיס המשותפים למרבית תחומי ההנדסה, שהינם פיזיקה, מכאניקה, מתמטיקה ועוד.

כאשר בסיום הלימודים לאחר ארבע שנים, ייהנו בוגרי הנדסת בניין מאפשרויות תעסוקה נרחבות ומגוונות ויכלו להשתלב במשרות מפתח הן בסקטור הציבורי והן בפרטי, כל זאת תוך כדי פיקוח של משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה שאחראי על ענף הבנייה.

משרות אלו יבואו לידי ביטוי על ידי שילוב מהנדסי הבניין כמנהלי בנייה, כמפקחים ומבקרים של פרויקטים גדולים וקטנים העוסקים בענף הבנייה, כמפתחים ומשווקים של מערכות בנייה מתקדמות ועוד. כאשר מהנדסים אלו, עם צבירת ניסיון בשוק העבודה, יוכלו להשתכר בשכר של עשרות אלפי שקלים מדי חודש ובתנאים נוחים, כגון קבלת רכב צמוד, הטבות, בונוסים ועוד.

למעשה, התואר בהנדסת בניין הינו תואר B.sc וניתן ללמוד אותו במסלולים שונים המוצעים על ידי המכללות והאוניברסיטאות, כגון, הנדסת בניין ותשתיות, הנדסת בניין ומבנים, הנדסת מיפוי, הנדסת מים, הנדסת סביבה, הנדסת תחבורה ועוד. יחד עם זאת, רבים סוברים שאינו מספיק כתואר ראשון, ויש להמשיך לתארים מתקדמים. אלו יהיו בוודאי מנהל עסקים, לוגיסטיקה, הנדסת סביבה והנדסת חקלאות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.

שירותי נוטריון לצרפתית
02/09/16 | כללי
כאשר פונים לקבל שירות של נוטריון, אין צורך להשוות מחירים, וזאת כי עבור כל סוג של שירותי נוטריון ניתן למצוא מחיר אחיד, וזאת ללא הבדל אם פונים למשרד נוטריונים כזה או אחר.

שירותי נוטריון לרוסית
לא חסרים מקרים בגינם עשוי להתעורר צורך למצוא נוטריון לרוסית. בין היתר ייתכן ומדובר על מגון מסמכים שמשרד הפנים מבקש את מעורבותו של נוטריון לרוסית (תרגום תעודה עבור שינוי שם, תרגום ת"ז, תרגום רישיון נהיגה וכו')
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI