דף הבית רפואה ובריאות דיאטה ותזונה דיאטת חלבונים – קובי עזרא
דיאטת חלבונים – קובי עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 30/05/10 |  צפיות: 1583

דיאטת חלבונים – קובי עזרא

האם הדיאטה שלכם לתת מספיק חלבונים שלך?
תזונה עשירה בחלבונים תורמת לנו להיות יותר מומרצים, חוץ מתרומתם כאב מזון טרמוגני המסייע לרדת במשקל. החלבונים הם בלתי חיוניים לצמיחה של העצמות בגוף, לתיקון בנייה של כל רקמות הגוף.

אך לפני שמתחילים בדיאטת חלבונים ישנו הצורך לקחת בחשבון או לשאול את עצמינו מספר שאלות:


* האם צריכת חלבונים גבוהה משפרת את רמות נוגדי חמצון (אנטי-אוקסידנטים)?


* האם צריכה גבוהה של חלבונים טומנת בחובה תופעות הלוואי והסכנות של דיאטה זו?


* דיאטה עתירת חלבונים יאפשר לנו לאבד הרבה משקל-נוזלים בתקופה קצרה יחסית (אם זאת המטרה?).

באמצעות תוכנית דיאטה חלבון גבוהה יבטל הרבה פחמימות מן הדיאטה, ומבקש את הגוף להיפטר מעודף הנוזלים בגוף. חלבון נמוכה דיאטות חומרים טופס שנקרא חטא קטון הגוף האנושי, ולשחרר אותם בדם. זה יגרום תהליך בגוף שנקרא ketosis, ופירוש הדבר מקטין את התיאבון.
מזונות עשירים בחלבונים המשמשים דיאטות
חלק מהמאכלים שהם בחלבון משמש דיאטות


קזאין
קזאין הוא חלבון החלב חלב פרה, המשמש דיאטות חלבון נוזל רבים (כמו מעבה א) הוא דלים בשומן כולסטרול ניתן להוסיף מזונות מעובדים רבים כמו גבינה, מלבין קפה וחלב התינוק. קזאין ממלא את הבטן על ידי יצירת קריש-כמו חומר שגורם לך להרגיש מלא. קזאין הגדלת כוח השרירים גדול להשתמש כאשר בעקבות דיאטה משקל חלבון הפסד כפי שהוא מונע אובדן השריר בעת דיאטה.


מי גבינה
חלבון מי גבינה הוא חלבון טבעי מחלב פרה. מכיל הרבה של חומצות אמינו גבינה מספק לגוף חלבונים אך אינו מכיל כולסטרול או שומן. חלבון מי גבינה מועיל כאשר הירידה במשקל נעצרת ואת תחושת הרעב. מי גבינה הוא הוסיף בעיקר ברים מזון בריאות דגנים, גבינה דיאטה בשימוש, משקאות חלבון בשביל לרדת במשקל, בסיוע בתזונה חלבון גבוהה. או ספציפית דיאטות חלבון מי גבינה.


בשר הודו
בשר הודו הינו עתיר בחלבון וכולל תכולת שומן נמוכה מאוד. כמו תרנגול הודו הוא בשר מאוד רזה, דל שומן.

סויה
פולי סויה מכילים חומצה לינולנית צורך לבנות תאי(תאים חדשים לעזור לרפא את הפצעים מחדש את הגוף) וכן ליצירת הורמונים. דוגמה של תזונה חלבון גבוהה היא דיאטה שבה בעיקר סויה כל ארוחה ולשתות הוא על בסיס סויה אחד.

בחלבון הסויה המון יתרונות בריאותיים נוספים, כגון: עוזר למנוע מחלות מסוימות כמו: גדולים, מחלות לב וסרטן, סויה צריכה להיות משולבת בכל דיאטה בריאה.


אגוזים
באגוזים ישנה תכולת החלבון הגבוהה אך הם גם מכילים הרבה קלוריות ושומן. החלבון נמצא אגוזים הוא באיכות פחותה מזו שנמצאה בעוף למשל. אך תזונה עתירה באגוזים עשירות בחלבון לצמחונים. באופן טבעי המכיל הרבה סיבים, כך האגוזים מסיועים בתהליך העיכול.

האם חלבון גבוהה שפר את רמות נוגדי חמצון?
בניגוד לאמונה הרווחת על דיאטות חלבון גבוהה, שמירה על חלבון גבוה בתזונה אינו גורם נזק או עשויה להוריד את רמות נוגדי חמצון בגוף. ההיפך הוא הנכון, באמצעות רמת חלבונים גבוהה (אך לא מידי גבוהה) בתזונה ניתן אפילו להגביר את רמתם של חומרים נוגדי חמצון, אשר מסייעים לגופנו למונע ולהגן מפני זיהומים ומחלות מסוימות, כגון: סרטן.

יעקב עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140 www.HealthNFit.org   www.DietMe.co.il   www.2all.co.il/Web/Sites/diet-kobi 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר

אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן
אוקסנדרולון וניוון שרירים דושן

אוקסנדרולון (Oxandrolone) משפר סינתזת שרירי השלד ופרופיל ביטוי גנים הגלובלי בניוון שרירים דושן.

מחקרים קודמים הראו כי ירידה בשרירים הקשורים בניוון שרירים דושן (Duchenne muscular dystrophy) כרוכה בחוסר איזון בין שיעורי סינתזה והפירוק של חלבוני השרירים. למרות שמחקרים קודמים הציעו כי האוקסנדרולון עשוי להיות מועיל בניוון שרירים דושן, מנגנון הפעולה של האוקסנדרולון על השרירים בניוון שרירים דושן עדיין אינו ברור.

ביופסיות שריר הגסטרוקנמיוס (שרירי השוקיים) ודגימות דם נאס


טיפול תזונתי בסוכרת - ד"ר קובי עזרא
29/08/13 | רפואה
טיפול תזונתי בסוכרת מטרות הטיפול תזונתי בטיפול בסוכרת כוללות שליטה על רמת הסוכר בדם ברמות כמעט נורמליות, שמירה על לחץ דם תקין ורמות כולסטרול, והשגת משקל בריא. דבקות בתזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה, ושימוש בתרופות בעת צורך יכול להשיג יעדים אלה ולמזער את הסיכון לסיבוכים. תחזוקת משקל תקין דיאטה אישית: הנחיות נוכחיות של איגוד הסוכרת האמריקאי רושמים תכנית ארוחת מבוקרת קלוריות המשתמשות ברשימות חליפי המזון. יש לשמור על צריכת פחמימות קבועה למדי לאורך כל היום. ההנחיות גם להגביל את צריכת השומן הרווי ו

דיאטה הרזיה ושתיית קפה
דיאטה הרזיה ושתיית קפה: הקפאין מגביר תגובת הליפוליזה (Lipolysis), תגובה זאת גורמת להבין כי צריכת הקפאין תגביר את תהליך ניצול השומנים לאנרגיה ובעיקר בעת פעילות גופנית אירובית. מה הקשר בין שתיית קפה ודיאטה למטרת הרזיה? האלקלואיד קפאין אשר מצוי בקפה ובמשקאות אחרים הינו גורם לעלייה בפעילות המטבולית, בדומה להורמוני הסטרס, לכן הקפאין משפר ומגביר את רמות האנרגיה בגוף.

דיאטה וקפאין - ד"ר קובי עזרא
דיאטה וקפאין: כולם יודעים ששתיית משקאות המכילים קפאין (בריכוז מתאים) מסייעים לנו לתהליך ההרזיה וחיטוב הגוף, לכן כל דיאטה או לפחות מרבית הדיאטות אינן מגבילות את צריכת הקפאין בהליך הדיאטה. כמו כן, הקפאין גורם לנו לחוש ערניות יתר ומפיג מהר כל עייפות, ישנם הרבה ספורטאים (ואנשים בכלל) אשר צורכים אותו לפני האימונים…
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI