דף הבית בניין ואחזקה שיפוצים שימוש חוזר בפרקטים
שימוש חוזר בפרקטים
Butters Sckotch 22/11/10 |  צפיות: 3991


האם ניתן בכלל לפרק פרקטים ולהרכיבם מחדש? כן בהחלט ניתן לפרק ולהרכיב מחדש רצפת פרקט.


אולם ההרכבה מחדש תהיה מורכבת יותר מההרכבה הראשונית, ומורכבת יותר מהרכבת פרקט חדש במקום החדש. ובנוסף יש להחליט מה נעשה עם הרצפה לאחר שהפרקט הוסר ממנה. יש כמה סיבות לעלויות הגבוהות יותר של פירוק והרכבה של פרקטים, למשל בעת פירוק הפרקט חלק נהרס ולא ניתן לשימוש נוסף. בגלל מורכבות העבודה היא נעשית ביתר זהירות ולוקחת זמן רב יותר, יש צורך באחסון נאות (בקופסא יבשה ללא אור).

אריזה, מיון ופירוק של פרקטים

שלא כמו פרקטים חדשים שכבר מגיעים ארוזים יש למיין את הלוחות שפורקו  מהמשטח הישן ולאחר מכן לארוז את הפרקט שפורק ולשלוח למקום החדש, לכן חשוב מאוד לשקול גם את עלות ההובלה, בעיקר במקרים שבהם מדובר על חלל גדול שכמות הפרקט גדולה.

התאמת פרקטים בין אזור חדש לישן

בגלל שכמעט תמיד יש הבדלים בצורה של השטחים ( שטח הפרקט הישן לעומת שטח הפרקט החדש), זאת אומרת שכמעט תמיד נצטרך לקנות עוד כמה חבילות פרקטים מאותו סוג בכדי להשלים את החורים שנוצרים עקב המעבר, לעיתים כמות החורים גדולה והעלות הנוספת הופכת למשמעותית והופכת את כל הרעיון ללא כדאי, לכן חשוב מאוד לשקול זאת לפני הפירוק. בנוסף הרבה מאיתנו רוצים להתאים את הפנלים לרצפת הפרקט, לכן גם עלות התאמת הפנלים צריכה להיכנס למשוואה.

עלויות נוספות שיש לשקול הם כמובן עלות הספוג המבודד, עלויות ניקיון, דבקים וכדומה.

לסיכום חשוב לשין לב לכל הפרמטרים לפני שמחליטים אם מפרקים פרקטים או שקונים חדש, אין תשובה חד משמעית מה יותר זול, כל מקרה לגופו, ניתן לעושת הערכה טובה לפני ולבחור את החלופה הזולה מהשתיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 Butters Sckotch


 


מאמרים נוספים מאת Butters Sckotch
 
התקנות פרקט
עסק התקנות הפרקטים הוא שוק רווי ותחרותי שאין כמוהו, כל זאת החל בגלל הפוטנציאל של הרווח שגלום בשוק הפרקטים, לכן המצב שנוצר הוא שיש ספקים של לוחות פרקט, ויש מתקינים, בדרך כלל הספקים מציעים מגוון מוצרים כמו דקים, טפטים, וילונות שטיחים ושטיחים מקיר לקיר. כמובן שהם מציעים גם מגוון סוגים של פרקט, הנפוצים שבהם זה פרקט למינציה ופרקט עץ טבעי.

דודי שמש - טל סחר
דודי שמש הם מתקנים המשמשים לחימום מים ומתבססים על אנרגיית השמש. נוסף על כך, השימוש באנרגיה סולארית על-ידי דודי שמש הוא ידידותי לסביבה.

למה עברתי להסעות בירושלים לעובדים שלי
12/12/10 | תעשייה
בתור בעל מפעל באזור ירושלים, אני מעסיק 80 עובדים, ואחת הבעיות הגדולות שלי בעסק הוא שימור העובדים. השכר שאני יכול לשלם הוא לא גבוהה במיוחד, כי מה לעשות אני מתחרה עם חברות מהמזרח שמייבאות במחירים שהשוק הישראלי לא יכול לעמוד בהם. אז בשביל לשמר עובדים אני הייתי צריך לחשוב על דרכים מקוריות יותר לגרום לעובדים להישאר.

פרקטים, עצים ועיצובים.
28/11/10 | ריהוט
פרקטים, ורצפות עץ הן ללא ספק יופי אמיתי בעיצוב הבית, עץ מלווה את הקיום האנושי, ונמצא בבתים בצורה של רהיטי עץ מכל הסוגים.

מיסוי משקיעי נדל"ן ומקרקעין
השקעה בנדל"ן ומקרקעין, בארץ ובשאר העולם, הופכת ליותר ויותר אטרקטיבית עבור המשקיע הישראלי. עם זאת, השקעה בנדל"ן ומקרקעין כרוכה בסיכונים רבים, כמו החשיפה להיבטי המיסוי שונים העלולים להשפיע משמעותית על כדאיות ההשקעה,והוצאות נלוות כמו למשל הוצאות על עורך דין מקרקעין

שיפוץ - פרקטים לבית
22/11/10 | שיפוצים
משפצים את הבית למראה חדש לחלוטין? אין הרבה דברים שמשנים את מראה החלל מקצה לקצה כמו התקנת פרקטים על כל רצפת חדרי הבית. פרקטים לא רק מביאים שינוי מוחלט לחזותו של כל חלל וחלל, הם גם משנים באופן דרסטי את ההרגשה בתוכו – זהו אינו ריצוף ככל הרצפות שאתם מכירים. יש בריצוף פרקטים חמימות מיוחדת, ביתית ונעימה, שמשדרגת את התחושה בבית, ובמיוחד בעונת החורף הקרירה.

רצפות פרקט
22/11/10 | שיפוצים
אם ריצוף הפרקטים נותן בית אלגנטיות מסורתית, פרקט הוא צעד מעבר הקורות ישר רגיל של ריצוף עץ. במקרה שאתה לא יודע בדיוק מה פרקט הוא, שזה כל צורה של עיצוב נוי הקשורים ריצוף עץ. הרצפה על גן בוסטון סלטיקס בו לשחק הוא רצפת הפרקט הבולטת ביותר. זה יכול לכלול חיתוך עץ אחידה לחתיכות גיאומטריות לתת את הרצפה דפוס או שזה יכול לערב שחבור מורכבת יותר של היער שונים כדי לתת מראה בהתאמה אישית מלאה. רצפות מצועצע כי אתה יכול לדמיין בארמון או מוזיאון הם high-end דוגמאות של פרקטים.

פרקטים - היסודות
22/11/10 | שיפוצים
בעבר, ריצוף עץ היה מצרך מותרות שרק אנשים אמידים יכלו להרשות לעצמם, אך עם כניסת חומר הפרקט, התמונה השתנתה כיום עם ההתקדמות בייצור ושימוש בחומרים זמינים לכל, כל אחד יכול להרשות לעצמו רצפת פרקטים. בנוסף, ריצוף פרקטים מעץ במבוק הפך לפופולארי יותר ויותר ככל שלאנשים עלתה המודעות לאיכות הסביבה, לחומרים ירוקים והטרנד הכי חזק כיום: בנייה ירוקה.רצפת פרקטים נותנת לנו אפשרות להנות מבית מעוצב, והיתרון הגדול שלה הוא שקל לטפל בכל סוגי הפרקטים והם לא דורשים תחזוקה מסובכת או יקרה.

שימוש חוזר בפרקטים
22/11/10 | שיפוצים
האם ניתן בכלל לפרק פרקטים ולהרכיבם מחדש? כן בהחלט ניתן לפרק ולהרכיב מחדש רצפת פרקט.

עונתיות של פרקטים ושטיחים
22/11/10 | שיפוצים
כיום השימוש בשטיחים או פרקט לבית ולמשרד הפך לנפוץ ביותר, הם מתאימים לכל החלקים בבית כמו הסלון המסדרונות, החדרים ואפילו מדרגות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI