דף הבית מדעי הטבע ביולוגיה טיסה לחוות נחשים בתאילנד
טיסה לחוות נחשים בתאילנד
מישל ארנסט 13/02/11 |  צפיות: 16579

הנחש נחשב לאויב האדם משחר ימי אדם וחווה. אלא שהנחש הוא עוד חיה שמבלה את חייה בטבע,פרט לכמה נחשים שאנשים פרטיים, שמתייחסים אליהם כאל חיית מחמד והפכו אותם לאסירים בכלובי זכוכית , תופעה זו ידועה במיוחד בארצות המזרח הרחוק.
הנחש הוא אחד מבעלי החיים הנחשב לחיה פרה היסטורית בת יותר ממאה מיליון שנה, זוהי אבולוציה של לטאה שאיבדה במהלך מיליוני שנים את רגליה, וכהשלמת המהפך עברה שינוי משמעותי בגולגולת באזור הלסת התחתונה, כך שתוכל להמשיך לחיות ללא רגליים. הנחש נפוץ בכל יבשות וימים בעולם, זהו יצור שחי בימי זוהרם של הדינוזאורים, 
עבר את כל תהפוכות מזג האויר העולמי, שינויים טופוגרפיים ואקלימים למיניהם וכמובן שינוי הציביליזציה ובכל זאת יש אלפי סוגי נחשים שהגדרתם היא לטאה ללא רגליים.

נחשים בהודו

הנחש חי על העצים, על היבשה ובים, לא ידוע על נחשים מעופפים פרט לבני אדם !!
הנחשים הם חיות שקטות, פרט לנחש אחד שמרעיש בזנבו ומתריע לכולם שאסור להתקרב אליו.
לפניכם סקירה קצרה ובלתי מדעית.
אתחיל בכך : הנחש שהוא חיה פרה היסטורית, קצת דומה לתנין.
שני נחשים מתכרבלים אחד עם השנייה, לנחש הזכר יש איבר מין כפול, ובמהלך ההזדווגות חומר הרביה עובר אל גוף הנקבה ונוצרות ביצים. את הביצים הנקבה טומנת בחול עד לבקיעתם ומאותו הרגע הם לעצמם. ככול שחיה זו נחשבת לפרימיטיבית לידיעתכם אם היה צורך לתרגם את הנחש לכלים אז ככה :

  • צינור גמיש וחזק מאוד בעל יכולת פיתול מדהימה מעולה.
  • מעבדת סמים מסוכנים בעלת כושר ייצור סם מהחזקים בעולם.
  • מעבדה לניתוח מולקולות זעירות שנמצאות באויר.
  • כלי ראיה ביום.
  • כלי לראיית לילה.
  • כושר בליעת עצמים לפעמים פי 5 יותר מגודלו.

אומנם הנחש איננו שומע כי אינו מצויד באוזניים אבל מצויד בכלים מעולים להשרדותו.

1 : הנחש אינו עוצם את עינו לרגע אין עפעפים וכך בהמתינו קפוא על מקומו אינך רואה מצמוץ עיניים כמו רוב חיות הקרקע שאנו מכירים.

2 : כושר הסואה של הנחש מדהים יש נחשים שרק אם תדרוך עליו תדע שיש על האדמה נחש.

3 : לנחש יש ראיית אינפרא אדום, וזה אומר, שראיתו טובה מאוד גם בחושך מוחלט ללא שבריר אור. ראיה בעזרת קרני אינפרא היא האפשרות לראות פליטת חום מהחיות שבסביבה.

4 : לשונו של הנחש היא אחד מהכלים החשובים ביותר, הנחש משרבב את לשונו המפוצלת אל האויר, ובהחזירו אותה אל פיו הוא יודע מה יש בסביבתו, חלקיקי הריח מדווחים לו על כל הסביבה.

5 : מסביב לפיו יש לנחש נקבוביות בעלות סוג של חוש ריח, לפי הנתונים שהן מעבירות אל המוח הנחש יודה את מצב בריאותו
של הקורבן לעתיד, וכך הוא ממשיך את מלאכת הציד שלו.

6 : שיניו הקדמיות של הנחש שבעבר הרחוק היו בעומק הפה ובמרוצת האבולוציה עברו קדימה, הן לא שיני נגיסה אלא מזרקי ארס, כך שהנחש בהתקפתו המהירה מחדיר את שיניו אל גוף הקורבן מזריק ארס ונסוג.

7 : לארס המוזרק שני תפקידים : 1 שיתוקו של הקרבן שלא יספיק לברוח. 2 לפעמים עובר זמן בין הנשיכה לאכילת החיה הניצודה, תפקידו השני של הארס הוא להתחיל בתהליך עיקולו של הקרבן.

8 : למרבית הנחשים אין פתח צואה, את שאריות המזון הבלתי מעוקל הוא מקיא, זה ניצול מלא של מה שנבלע אל ביטנו.

9 : ישנם סוגי נחשים ארוכים וחזקים שאין ברשותם שיני ארס אבל,

הם כל כך גדולים וחזקים אלו הם נחשי החנק, הנחשים מלפלפים עצמם סביב גופו של הקורבן, עם כל נשיפת אויר הם מהדקים את הלחיצה על צלעותיו עד שהחיה שניצודה מפסיקה לנשום.

10 : חלק מנחשי הקוברה הם הקוברה היורקת, סוג זה בהרגישו סכנה יודע היכן העיניים המאימות ויורק יריקה מדויקת אל העיניים. הארס מסוגל לעוור כמעט כל עין.

11 : לחלק מהנחשים הארסיים יש ארס כל כך חזק שיכולות להמית סוס עם טיפה אחת, טיפה זו מספיקה לחסל 10 בני אדם.

12 : תנועתו של הנחש היא כל כך שקטה שתנועתו איננה ניתנת לשמיעה גם באמצעים מיוחדים ואוזניים ענקיות.

13 : לנחש יכולת חיסכון באנרגיה בצורה מדהימה, כך יכול הוא לחוית ללא השפעה כחצי שנה נראה אותכם.

14 : הסבלנות משלמת, הנחש רובץ מלופף על קרקעית היער חודשים ארוכים עד שאיזה קרבן יעבור במקום, כושר הזינוק ומהירותו לא משאירים שום סיכויי חיים לקורבנות.

נחש קוברה

בהודו ובתאילנד קיימים כבר מאות שנים מאלפי נחשים שנראה כאילו הם גורמים לנחש לנוע על פי צליל החליל אך בעצם הנחש הוא חירש והתנועות שלו הם לפי תנועות החליל, ההודים מאמינים שהנחש מביא מזל ולאחרונה נערכה בהודו חתונה בין אישה לנחש קוברה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מישל ארנסט

http://www.2uk.co.il/ 


מאמרים נוספים מאת מישל ארנסט
 
ברלין 10 אתרי ביקור
ברלין היא אחת הערים המעניינות ביותר בגמניה אם לא הכי הכי.

גרמניה מדריך למטייל
גרמניה היא אחת המדינות העשירות ביותר בעולם, מיקומה במרכז אירופה מקנה לה מגוון אפשרויות בכל תחומי החיים

תאילנד ויהודים
28/02/11 | דתות
עד המאה העשרים בתאילנד לא הייתה קיימת אוכלוסיה יהודית למרות שברחבי אסיה התגוררו יהודים משחר ההיסטוריה . בשנת 1920 הגיע לתאילנד אדריכל יהודי מרוסיה, כדי לבצע פרויקט עבור בית המלוכה התאילנדי ובכלל זה ארמון המלך, ובסיום העבודה החליטו בני המשפחה להישאר.

מזרח תאילנד למטייל
מחוז טראט הוא המחוז הדרומי ביותר בחלק המזרחי של תאילנד, המחוז שוכן על החוף המזרחי ביותר של מפרץ תאילנד, לטראט יש גבול עם קמבודיה, המעבר הוא גבול מסודר וחוקי כמובן עם תשלומים נאים עבור המעבר והחתמת הדרכונים.

תאילנד מזג אויר וחיי העם
האקלים בתאילנד הינו טרופי אשר מאופיין בעיקרו במונסונים על פי תקופות: בתקופה מאמצע מאי עד סוף ספטמבר תאילנד נמצאת בהשפעת מונסון ד' -מערבי, גשום חם ולח. בתקופה מנובמבר עד אמצע מרץ מושפעת תאילנד ממונסון צפון-מזרחי,יבש וצונן. אזורי הצפון והמזרח בד"כ קרירים יותר מעיר הבירה- בנגקוק בעונת החורף, וחם יותר בקיץ. עונת התיירות המומלצת- מומלץ לבקר בתאילנד כל השנה, אולם, מחירי הטיסות והמחייה זולים יותר הינם בין מאי ליוני, מכיוון שזוהי עונה גשומה ואינה מתויירת., הגשם היורד בעיקר בבנגקוק, גורם לשיפור איכות האוויר בבנגקוק ומטהר את המבנים , הכבישים וערפיח בעיר עצמה. כמות המשקעים השנתית הממוצעת נעה בין 900 מ"מ

מאמר על לימודי טיסה בתאילנד
בית ספר לטיסה בעיר צ 'יאנג מאי סמוך לעיר צ'יאנג מאי יש מועדון טיסה למטוסים קלים, 25 דקות דרומה נסיעה ממרכז העיר.
מועדון הטיסה נוסד בשנת 1998 על ידי קבוצה של חובבי טיסה,


למה לטוס לתאילנד ?
בשנים האחרונות הפכה תאילנד ליעד נופש מבוקש בקרב צעירים ישראלים חיילים משוחררים ומשפחות עם ילדים.

תאילנד מסלול מומלץ 15 יום.
מסלול מומלץ תאילנד מאורגן 15 יום.

חשמלאות תעשיה
13/02/11 | תעשייה
את החשמל המציאו לפני כמאה שנים, החשמל ברבות הימים החליף את כוח האדם וכוח הסוס שהיוו את כוח העבודה העיקרי. עד היום, חוזק של מנועים מחושב בכוחות סוס גם לגבי מכוניות. אם נדע להשתמש נכון נוכל להפיק הרבה מאוד "מכוח החשמל".

תאילנד פוקט והאי קופיפי
תאילנד : הופכת בשנים האחרונות לאחד היעדים התיירותיים הנחשקים והפופולאריים במזרח הרחוק.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI