דף הבית בית משפחה וזוגיות חיות בית הדברה ביתית מבלי לפגוע בבעלי חיים
הדברה ביתית מבלי לפגוע בבעלי חיים
דנה מ 05/12/11 |  צפיות: 4914

כאשר אנחנו מזמינים מדביר או רוצים להזמין שירותי הדברה, כמעט תמיד ברור לנו שאנחנו הולכים לבצע ריסוס בבית. מעטים יודעים שריסוס הוא אינו הדרך היחידה להדביר מזיקים או חרקים, אלא מגוון סוגי ההדברה רחב הרבה יותר. הפעם נציג מגוון דרכים אחרות באמצעותן ניתן לשמור על מקלחת ללא טורי נמלים, כיור ופח זבל נקי מתיקנים וג'וקים וארונות חפים מעש.

הדברה בג'ל

ריסוס הוא חומר ביו יותר מאשר מדביר אחד משתמש בו, פועל על מערכת העצבים של החרקים והמזיקים אך ישנו חומר חדש יחסית בתחום ההדברה אשר מגיע כג'ל וניתן להדביק אותו לפינות מיוחדות בארונות המטבח, מתחת לכיור, בחדר האמבטיה ובכל מקום אחר אשר אנו סובלים בו מהתפשטותם של מזיקים. החומר אינו מדיף ריח ואינו משפיע על בני אדם או חיות מחמד. החרקים ניזונים ממנו וכך הוא מחסל אותם. שימוש בחומר זה קל מאוד להפעלה כיוון שלא צריך לפנות את הבית למספר ימים לאחר ביצוע ההדברה, לא צריך לפנות את כל הארונות וכדומה.

מלכודת עכברים

מלכודות גם הן נפוצות מאוד אך הן בעייתיות עד מאוד. שימוש במלכודות מומלץ רק במקרה ואתם מוכנים לשחרר את בעל החיים שנתפס במקום אחר. כך לדוגמא אם תפסתם חולדה או עכבר, ההמלצה היא לאסוף אותה ולשחרר אותה במקום פתוח ומרוחק.

ריסוס אורגני

ריסוס אורגני גם הוא יכול לשמש פיתרון במיוחד באדניות בהם אנו מגדלים תבלינים או בגינות קטנות עם פרחים. הריסוס נועד להגן על הצמחייה מפני תולעים או חרקים אחרים הניזונים מאותם עלים. כדי להכין את הריסוס האורגני ניתן לטחון היטב שיני שום, לערבב אותם במים ואז להשתמש בתרכובת. כך לא נוצר כל חשש להרעלת העלים וניתן להשתמש בהם בסלטים ובמזון הביתי.

ריסוס ביולוגי

ריסוס ביולוגי הוא למעשה שימוש בטבע וניצול אופייה הטבעי של שרשרת המזון. לדוגמא כדי להפטר מג'וקים ניתן להכניס חתול הביתה שכם הם צדים אותם, כך גם דירות בהם יש בעיית יונים. החקלאים בינינו מכירים שיטה זו טוב יותר בעיקר כאשר הם מנסים להלחם במכרסמים או טפילים אשר גורמים נזקים לתוצרת החקלאית. הם עושים זאת על ידי שימוש בציפורים דורסות כמו בזים או בחרקים אחרים אשר ניזונים מתולעים מצד אחד אך אינם גורמת נזק ליבול מאידך.

לסיכום, ישנם סוגים רבים של הדברה שלא כוללות ריסוס כימי אגרסיבי. הדברה בג'ל, מדבירים ביולוגים, מלכודות עכברים ועוד הם רק חלק קטן מאותו מבחר


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דנה מ


 


מאמרים נוספים מאת דנה מ
 
כיצד לשפר את מראה החצר והגינה
19/03/12 | שיפוצים
אם מאז ומתמיד חלמתם על חצר מטופחת ויפה, הגעתם למקום הנכון במאמר הבא סקירה קצרה של מספר דרכים באמצעותן ניתן לגרום לחצר שלכם להראות יפה, מטופחת ומרשימה והכל בעלות כספית נמוכה.

ערב גיבוש לעובדים
19/03/12 | תיאטרון
בכל בית עסק, חברה או ארגון נערכים מידי פעם ערבי גיבוש המיועדים לכלל העובדים, ערבי גיבוש מחלקתיים לצד ערבי גיבוש צוותיים ועוד. לעריכת ערב גיבוש לעובדים יתרונות רבים. במאמר זה אנסה לעמוד על היתרונות הרבים שעומדים לזכותם של ערבי הגיבוש לעובדים.

כסא גלגלים מהו?
19/03/12 | גיל הזהב
שירותי סיעוד נועדו לאנשים שלא מסוגלים לעמוד על רגליהם לאורך זמן או לחילופין משותקים לגמרי בגפיים. למקרים אלה נועד כסא גלגלים, על כך ועוד במאמר שלפניכם.

הגדה של פסח
15/02/12 | צרכנות
מתנה מקורית לחג הפסח - מתנה מקורית לחג הפסח. פרטים בעמוד זה

בוקינג של סדנאות וסדנת צחוק
סדנת צחוק יכולה להתאים מאוד גם לבתי חולים וגם לערבי גיבוש לעובדים. פרטים על הסדנאות השונות בעמוד זה.

תהליכי ניקיון בבית
15/02/12 | ריהוט
ניקוי ספות עור וניקוי שטיחים הם משימות יחסית קשות לביצוע. פרטים בעמוד זה.

בחירת מטפלת לקשישים.
15/02/12 | גיל הזהב
ישנם מספר קריטריונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים מטפלת לקשישים. קריטריונים אלה מוצגים במאמר שלפניכם.

טיפים לבחירת שמלת כלה
05/12/11 | חתונות
איך יודעים איזו שמלת כלה מתאימה לי? מאמר זה מציג מספר טיפים שכדאי לדעת לפני שבוחרים שמלה.

טיפים לאירועים - הפקת אירועים וחתונה
05/12/11 | חתונות
ישנם לא מעט סוגים של טיפים לאירועים המתאימים להפקת אירועים עסקיים או אפילו לחתונה. מאמר זה מציג כמה רעיונות.

הדברה ביתית מבלי לפגוע בבעלי חיים
05/12/11 | חיות בית
ישנו מגוון רחב של סוגי הדברה אשר נעשים בשימוש בקרב מדביר זה או אחר. מאמר זה מציג מגוון רחב של הדברות ועל קצה המזלג נעמוד על ההבדלים בינהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI