דף הבית אימון אישי אימון עיסקי טיפים לפתיחת סטודיו
טיפים לפתיחת סטודיו
אפי להב 08/11/12 |  צפיות: 4525

אם החלטת שעכשיו זה הזמן הנכון לפתוח סטודיו מקצועי באופן עצמאי, הנה כמה טיפים שיעזרו לצאת לדרך ולהגיע למטרה בהצלחה: 1. בנו תכנית עבודה/ תוכנית עסקית
מטרה זה יפה אבל יעדים ברי השגה, מוחשיים, הם חיוניים כדי להגדיר את מסגרת העבודה ולאן לכוון את המאמצים והאנרגיות

2. להשגיח על העלויות
שימרו על העלויות בשלב הזה נמוכות כמה שניתן, בדקו כל הוצאה- אם היא לגמרי חיונית והאם אין לה חלופה יותר זולה. צריך לחשוב פעמיים על כל הוצאה ולהשגיח על כל שקל.

3. לשים את האגו בצד
אל תיתנו לאגו לשלוט בכם. תזכרו שהדרך היא ארוכה ואין לכם למי להוכיח כלום, אלא לעצמכם, אל תפרצו גבולות של כסף או תוכניות רק בשם האגו. זה מדיי יקר. הבינו מה הגבולות שלכם ופעלו בתוכם, היעזרו ומקדו את עשייתכם בחוזקות שלכם, ונסו להשאיר את הרגשות בחוץ.

4. לוקיישן
אם הסטודיו שלכם מצריך חלל עבודה שאינו הבית- מצאו חלל מתאים לתחילת העבודה, כזה שיהיה נגיש ללקוחות אבל לא יפרוץ את גבולות התקציב ועצבו את החלל הפנימי בהתאם לצרכיכם, בין אם מחוץ לבית ובין אם הסטודיו שלכם יפעל מהבית- ארגנו פינה אשר תהיה מופרדת ככל שניתן משגרת הבית, גם אם סגרתם מרפסת לטובת העניין ארגנו אותה כך שיהיה נוח לעבוד בה ושתתאים לצרכי העסק אשר אתם מתכוונים לפתוח.

5. רישוי
אל תשכחו לוודא כי יש ברשותכם רישיונות מתאימים לעסק אשר אתם מתכוונים לפתוח. גם אם בסך הכול מדובר בתיק עצמאי במס הכנסה- טפלו בכל הבירוקרטיות לפני תחילת העבודה ומנעו מעצמכם אי נעימויות. אם הסטודיו שלכם כרוך בחומרים או מכשירים בהם נוגעים אתם, ובוודאי אם נוגעים בהם לקוחות, ודאו כי יש לכם ביטוח אשר יגן עליכם מתביעות- גם אם הם תוצאה של תאונה שממש לא הייתה אמורה לקרות.

6. היו מוכנים לעבוד קשה
לפתוח סטודיו זה הרבה עבודה קשה. שעות על שעות. ימים על גבי ימים. קחו את זה בחשבון כנתון והיכנסו להרפתקה רק אם ברירת המחדל הזו מוצאת חן בעיניכם.

7. עדכנו כישורים נדרשים
ודאו כי אתם יכולים לעשות את מה שאתם מתיימרים להיות מסוגלים לעשות. העבודה חייבת להיעשות בזמן ובמקצוענות- אחרת לא תקבלו כסף ולעומת זאת כן תקבלו פרסום רע. משם הדרך לסוף היא קצרה וכואבת. זה הזמן לקחת קורס, חוג, השתלמות או לתרגל באופן עצמאי את הכלים אשר להם תדרשו כדי לרצות את הלקוחות שלכם.
בנוסף זה הזמן לרכוש ידע בסיסי בתחומים אשר אינם תחומי העבודה אבל כן נהיים חלק מהעסק החדש שלכם- ניהול כספים, ניהול פרויקטים, יש תוכנות אשר יכולות להפוך את כל תחומי ניהול המשרד והעסק לפשוטים עבורכם ורצוי כי תפנו לכך תשומת לב בשלב הקמת העסק.

8. לא חייבים הכול היום
לא חייבים להתחיל מ-10 עובדים ו-100 לקוחות, גם עובד אחד ו-3 פרויקטים זה עסק. צמיחה לא מגיעה בין לילה ואולי טוב שכך. אל תתייאשו מכך- בנו את עצמכם לאורך זמן, שכללו, פתחו, גייסו, גידלו. פיתוח מובנה משמעו פחות לחץ כלכלי ופחות הוצאות כשעוד אין מספיק הכנסות

9. חישבו על דרכים מקוריות לייצר הכנסה
תיזמו יצירת קשר עם לקוחות פוטנציאליים, שותפים פוטנציאלים והציעו עסקאות חליפין כדרך להוכיח את יכולותיכם, לבנות תיק עבודות ו"לעשות" לעצמכם שם בשוק. פרסמו את עצמכם בסביבתכם- אם בעלונים באזור הסטודיו, במודעות בחינמונים ובוודאי ברשתות חברתיות, ספרו לחברים, מכרים ובני משפחה ובקשו מהם להעביר את המידע הלאה. חישבו על מבצעי פתיחה אשר יעודדו לקוחות להתקשר, לבוא ולהתנסות.

10. אל תתייאשו
לא כולם מצליחים הצלחה מטאורית בשנייה הראשונה. זה מסע עם עליות וירידות. כולם מנסים לברוח מכישלון, אבל הוא בסך הכול סמן ל"איך לא לעשות" ולמרות שהוא מאוד מייאש- עשו כל שביכולתם לא להתייאש וחפשו נקודות חיוביות מהן ניתן להתעודד ובעזרתן להמשיך.

11. הבטיחו דברים שתוכלו לעמוד בהם
אל תאכזבו את הלקוחות שלכם- בהרבה מקרים הם לא רק לקוחות אלא גם צינור פרסום ודרך להגיע ללקוחות נוספים. עדיף לא להבטיח מאשר להבטיח ולא לקיים. עימדו במילה שלכם כי לפחות בהתחלה, יש לכם רק אותה.

12. העלו את הכול על הכתב
נכון שבחוק אפשר גם ללחוץ יד בחלק מהמקרים אבל בכדי למנוע אי הבנות, האשמות הדדיות, ואי-נעימויות- העלו דברים על הכתב. זה נוגע לשותפים שלכם, לעובדים שלכם, נותני השירותים שלכם והלקוחות שלכם. כולם נחמדים כשהכול בסדר ומסמך טוב יכול ליישב מחלוקות ולאפשר המשך עבודה בעתיד בעוד מחסור בהוכחה כתובה יכול להרוס יחסים, לגרור מחלוקת ולבזבז לשני הצדדים הרבה זמן וכסף מיותרים


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אפי להב

אפי להב, סמנכ"ל שיווק senzey.com

סנזיי הינה תוכנה לניהול עסק, תוכנה לניהול פרויקטים, תוכנה לניהול משימות, תוכנה לניהול עובדים, תוכנה לניהול זמן, תוכנת ניהול משרד ויומן, ניהול כספים, ניהול לקוחות ושיווק.

לסנזיי מהדורות המותאמות לבתי תוכנה, בתי סטודיו, בתי דפוס, משרדי אדריכלים, קבלנים, יזמים, גני ילדים, חוגים וסדנאות, קבוצות ועוד 


מאמרים נוספים מאת אפי להב
 
פתרון בעיות- שלבים במקום שיטות
בפתרון בעיות אין שיטת קסם, יש עבודה נכונה בדרך להבנת המקור של הבעיה ואיך אפשר לתכנן את הפתרון.

מולטיטסקינג- האם לבצע כמה משימות במקביל זה רעיון טוב?
19/02/13 | ניהול
זה נראה מפתה ונראה לנו כי זה מעיד על כשרון ניהולי יוצא דופן - אבל האם עבודה כזו באמת יעילה כפי שהיא נדמית והאם לפצל את תשומת ליבנו באמת משפר את הביצועים שלנו?

פתיחת עסק קטן למתן שרות
• היתרון הגדול בלהיות נותן שרות עצמאי הוא העובדה שאתה הבוס של עצמך • מי יכול לפתוח עסק כזה? כל אחד וכולם. כל אחד יכול להעניק איזשהו שרות, מתוך ידיעותיו, ניסיונו, השכלתו, הכשרתו עבורו אנשים יהיו מוכנים לשלם, או שיהיו מוכנים לשלם כדי ללמוד אותו.

תוכן שיווקי- טיפים לשיווק באינטרנט ללקוחות קיימים וללקוחות פוטנציאליים
שיווק באינטרנט עוזר לא רק לאתר את הלקוח הבא אלא כדי לרתום ולחזק את הקשר עם לקוחות קיימים. ישנן הרבה דרכים להשתמש בתוכן כדי לשווק באינטרנט ויש כאן רשימה של טיפים שיעזרו לכם להצליח.

טיפים לפתיחת סטודיו
גם לפתוח סטודיו צריך לדעת איך- ישנם כמה שלבים חשובים בדרך אשר יסיעו לנו להצליח בהתמודדות עם פתיחת העסק החדש

ניהול בעזרת אסטרטגיה מנצחת
אסטרטגיה היא לא רק מילה תיאורטית היא תכנית הפעולה שלפיה יגזרו היעדים של כל עובד וסביבה תיבדק הצלחת העסק לנצח את מתחריו

טיפים להצליח בעסקים קטנים ובינוניים
עסקים קטנים ובינוניים מציבים אתגרים שונים מאלה שמציב עק גדו משופע בעובדים, כל אחד עם התמחות צרה וממוקדת בה הנוא מומחה. אך את הגודל אפשר להפוך ליתרון אשר יעזור לעסק לצמוח

ניהול מוצלח של עסק משפחתי
עסק משפחתי מאופיין באתגרים יחודיים שאינו נתקל בהם מי שלא עובד עם בני משפחתו מתוקף כך שהם... הבני משפחתו. זה יכול להיות הצלחה גדולה ולהביא סיפוק גדול- ככה עושים את זה:

מקורות מוטיבציה גם בעונת הקיץ המתישה
כן חוץ מלהדליק מזגן ולפתוח את הטלויזיה על הערוץ הסיבירי יש לנו עוד כמה רעיונות שיעזרו לכם לשמר את המוטיבציה שלכם לעבוד, גם בקיץ ארוך בו כל מה שבא לנו לרוב לעשות הוא לנזול אל תוך הפריזר ולחכות ליורה. אנחנו נוטים “לנדוד” אל מה שיהיה ולא להתרכז במה שעל השולחן לפנינו, לברוח אל חלומות על חופשה, על מקלחת קרה, על כל מקום שהוא לא העבודה. הרבה אנשים בקיץ סובלים מהאטה ביצירתיות, ממוטיבציה נמוכה ומתפוקה פחותה.

טיפים לעבודת צוות
צוות- קבוצת אנשים בעלי מטרה משותפת ובה כולם עובדים להשגת אותם יעדים. עבודת צוות יכולה לשפר את היחידים שעובדים בו ויכולה לסייע לארגון בהשגת המטרות טוב יותר ומהר יותר מאשר כשעובד אחד מטפל בהן לבדו. טיפים לעבודת צוות
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI