דף הבית חוק ומשפט פלילי עו"ד לחקירת משטרה - עבירה פלילית של בעילה אסורה בהסכמה
עו"ד לחקירת משטרה - עבירה פלילית של בעילה אסורה בהסכמה
שרון נהרי 07/02/13 |  צפיות: 4668

זה מכבר, מורה בן 45, נשוי ואב לילדים, המלמד בבית-ספר תיכון באזור השפלה הודה בחקירתו במשטרה, כי קיים יחסי מין עם תלמידה בת 15 מכיתה י'. הרומן האסור התגלה לאחר שהנערה סיפרה לחברתה ושוכנעה לפנות ליועצת בית-הספר. ההנהלה דיווחה להורים, ואלה התלוננו בתחנת המשטרה בסוף השבוע האחרון.

המורה זומן למשטרה בחשד לבעילה אסורה בהסכמה והודה, כי הקשר בינו לבין התלמידה כלל יחסי מין, אבל הדגיש שהיחסים היו בהסכמה. גם הנערה, שסירבה תחילה לשתף פעולה עם החוקרים, אישרה לבסוף כי היחסים היו בהסכמתה המלאה. לפי עדויות של התלמידים, המורה היה מחנך של הנערה מכיתה ז' עד כיתה ט', הוא היה מסיע אותה לביתה, יוצא איתה לסיגריות, והיה ברור שיש ביניהם יחסים מיוחדים.

שתי עוולות מצטברות


על פניו נראה לכאורה כי, מבחינה חוקית מדובר בעבירה פלילית של בעילה אסורה בהסכמה. על-פי סעיף 346 לחוק העונשין, בעילה אסורה בהסכמה מתייחסת בין השאר ל"בעילת קטינה שמלאו לה ארבע עשרה שנים וטרם מלאו לה שש-עשרה שנים". המדובר באופן טבעי באחת העבירות הנכללות במכלול עבירות המין

על פי החוק, גם בעילת קטינה מעל גיל 16 תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך או השגחה הנה בבחינת בעילה אסורה בהסכמה גם אם הקטינה הביעה את הסכמתה. לפיכך במקרה זה יש שתי עוולות מצטברות מצד המורה כלפי הנערה: מדובר בקטינה בת פחות מ- 16 שנים וכן ביחסי מרות בין מורה לתלמידה. העונש על עבירה זו הוא חמש שנות מאסר. זה מכבר התראיין עורך הדין הפלילי שרון נהרי לרדיו "אשל הנשיא" והתייחס להבדל בין בעילה אסורה לבין אינוס.

היכן עובר הגבול בין בעילה אסורה בהסכמה לבין אינוס?


ההבדל העיקרי בין "אונס" על – פי סעיף 345 לחוק העונשין לבין "בעילה אסורה בהסכמה" על- פי סעיף 346 לחוק העונשין, בין היתר, הינו כי עיקרה של עבירת האינוס הינה שימוש בכוח ואין הסכמה כלל, עם זאת, גם במידה וישנה הסכמה אך טרם מלאו 14 שנה לקטינה אינם גורעים מעבירת האינוס לעומת זאת, בעבירת בעילה אסורה בהסכמה, גם מי שמקיים יחסי מין בהסכמה, במידה ומלאו לקטינה 14 שנה וטרם מלאו לה 16 שנה, והיא אינה נשואה לו או במידה ומלאו לה 16 שנה וטרם מלאו לה 18 שנה, תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך או השגה או תוך הבטחת שווא לנישואין, עובר עבירה. אומנם מבחינת העונש, עבירה זו פחותה בחומרתה מאינוס.

זאת ועוד, מנתוני המועצה לשלום הילד עולה, כי בשנת 2011 נפתחו 65 תיקים נגד אנשי צוות במוסדות חינוך בגין עבירות מין בתלמידים. 16 מהמקרים היו בגין אינוס ובעילה אסורה בהסכמה.

עו"ד לשימוע פלילי שרון נהרי - מהבולטים במשפט הפלילי בישראל.
משרד עו"ד לעבירות פלילים שרון נהרי הוקם בשנת 1998
ומאז עוסק שרון נהרי עורך דין פלילי בתל אביב - באישום פלילי, רישום פלילי, דיני הסגרה, הלבנת הון, עו"ד לחקירת משטרה, קובלנה פלילית ועוד...


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 שרון נהרי


 


מאמרים נוספים מאת שרון נהרי
 
עו"ד לחקירת משטרה - האם להורה מותר לשהות בקרבת הקטין לאחר חשד בהתעללות?
05/11/13 | פלילי
תושבת קריית גת חשודה כי פגעה בבתה בת השנה, פגיעה שהובילה למספר שברים ברגליה. האישה הגיעה לבי"ח ברזילי באשקלון עם הפעוטה, והרופאים אבחנו שברים בעצם השוק שלה.

שימוע פלילי - האם יש אפשרות להקלות בעבירת רצח?
על דניאל מעוז נגזרו שני מאסרי עולם מצטברים, אחרי שהורשע ברצח הוריו, נורית ונח, באוגוסט 2011. מהי המשמעות של שני מאסרי עולם שניתנים לאדם על עבירות רצח והאם יש אפשרות להקלות?

עו"ד לרישום פלילי על חשיבותו של תסקיר המבחן
03/04/13 | פלילי
חוק המרשם הפלילי מאפשר למספר גופים בעיקר נבחרי ציבור ועובדי מדינה בכירים במיוחד לעיין במרשם לפני ביצוע מינויים לתפקידים בתחומי אחריותם. בין גופים אלה נמנים הוועדה לבחירת שופטים, שר ומנכ"ל משרדו לצורך מינוי בסיווג "סודי ביותר", נציב שירות המדינה לגבי עובדי מדינה, מבקר המדינה לגבי עובדי משרדו ונציב שירותי בתי הסוהר לגבי סוהרים. עוד הותר העיון במקרים הכרוכים בבטחון המדינה, לשר הפנים לגבי הענקת אישורי כניסה ארצה, לבית המשפט במקרים ספציפיים ולגורמים נוספים.

מה החוק אומר לגבי הלבנת הון?
25/02/13 | פלילי
לפני מס' שבועות הגישה פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום נגד 14 חשודים בארגון פשיעה מאזור טייבה וערי המשולש בחשד לסחיטה באיומים, הלבנת הון וביצוע שורת עבירות מס. על פי כתב האישום, היו 11 מהנאשמים מאוגדים בארגון פשיעה הפועל בתבנית מאורגנת, היררכית ושיטתית. במאמר שלפניכם נבקש להרחיב ולעמוד על אופיה של אחת העבירות העומדות במרכזו של כתב האישום – והיא עבירת הלבנת ההון.

עו"ד לחקירת משטרה - עבירה פלילית של בעילה אסורה בהסכמה
07/02/13 | פלילי
זה מכבר, מורה בן 45, נשוי ואב לילדים, המלמד בבית-ספר תיכון באזור השפלה הודה בחקירתו במשטרה, כי קיים יחסי מין עם תלמידה בת 15 מכיתה י'. הרומן האסור התגלה לאחר שהנערה סיפרה לחברתה ושוכנעה לפנות ליועצת בית-הספר. ההנהלה דיווחה להורים, ואלה התלוננו בתחנת המשטרה בסוף השבוע האחרון.

אישום פלילי - חקירה פלילית כאמצעי להפעלת לחץ על אנשי עסקים
21/01/13 | פלילי
זה מכבר פנו עורך הדין שרון נהרי ועמיתו עורך הדין יורם שפטל, סניגוריו של איציק אברג'יל, הגישו לפרקליטות המדינה בקשה לאפשר למרשם לרצות את שארית מאסרו, שלוש וחצי שנות מאסר בשטחי מדינת ישראל ולא בארצות הברית שבשטחה הוא נמצא כעת. עוד לפני שהוסגר אברג'יל לארצות הברית ניהל עורך הדין שרון נהרי משא ומתן מוצלח עם רשויות התביעה על מנת למחוק חלק מהסעיפים אשר הופיעו בכתב האישום המקורי. זוהי רק דוגמה אחת הממחישה את חשיבותו של הייצוג המשפטי בהליכי ההסגרה.

עו"ד לעבירות פלילים - ביצוע עבירות מין כלפי קטינים
01/01/13 | פלילי
לפני כארבע שנים פרסם בערוץ 10 העיתונאי דב גילהר כתבת תחקיר שעסקה בפדופילים המוצאים את קורבנותיהם באמצעות רשת האינטרנט. במסגרת הכתבה, נעשה שימוש בתחקירנית שהתחזתה לילדה בת 13 אשר יצרה קשר עם הפדופילים ותיאמה עמם מפגש למטרות מיניות. מהתחקיר עולה כי אותם הגברים כלל לא היו מגיעים לדירה, אילמלא עידוד פעיל מצדה של התחקירנית.

אי קיום חובת השימוע הפלילי
15/11/12 | פלילי
לפני מספר ימים החליט בית המשפט השלום בתל-אביב לדחות את פתיחת משפטו של בעלי הפועל תל-אביב לשעבר, אלי טביב בגין תקיפה לכאורה של נער אשר הגיע לביתו, וזאת נוכח העובדה שלא נערך לטביב שימוע לפני הגשת כתב האישום. החלטת בית המשפט מחדדת איפוא את ההלכה לפיה כללי הצדק הטבעי מחייבים את רשויות החוק להעניק לכל אדם את הזכות לשטוח בפניהן את טענותיו בטרם יוגש כנגדו כתב אישום.

אי הרשעה בעבירות סמים - עו"ד לעבירות פלילים
07/11/12 | פלילי
ההחזקה והשימוש בסמים נתפסים לעיתים על ידי הציבור כעבירה שאינה חמורה שכן מדובר בעבירה נפוצה למדי בקרב אנשים צעירים וקטינים שלרוב התנהגותם היא נורמטיבית. בה בעת, חשוב לזכור כי החזקת מריחואנה או חשיש במשקל מעל 15 גרם מקימה חזקה לפיה החזקת הסם אינה מיועדת לצריכה עצמית בלבד. כמו כן, שימוש בסמים בחבורה מקימה לעיתים עבירה של אספקת סם לאחר. רוב החשודים, בהיותם אנשים נורמטיביים מודים הן בהחזקת סמים לצריכתם העצמית ובמקרים רבים מתוך תמימות מודים כי השתמשו בסמים במפגשים חברתיים. מאת: עורך דין פלילי שרון נה

עו"ד לעבירות אלימות - אי הרשעה בעבירות של תקיפת בני זוג
04/11/12 | פלילי
כמעט מדי יום ביומו אנו נחשפים לפרשה במסגרתה מואשם גבר בתקיפת בת זוגו, בין אם מדובר באשתו ובין אם בחברתו או בידועה בציבור. העבירה של תקיפת בת זוג, קלה כחמורה, נתפסת על ידי בתי המשפט כעבירת אלימות חמורה ביותר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI