דף הבית בניין ואחזקה שיפוצים פרקטים– כשהניקיון קל הכל קל
פרקטים– כשהניקיון קל הכל קל
lina kirz 02/04/13 |  צפיות: 4626

 

לאחרונה מתעניינים רבים בהחלפת הרצפה שלהם מרצפת קרמיקה או מרצפה המכוסה בשטיחים מקיר לקיר ברצפת פרקטים. נראה כי זה אך טבעי שבבתים פה בישראל הרצפה תהיה עשויה פרקטים. שטיחים מקיר לקיר זה אולי נחמד לחדרי ילדים כי הם משתוללים כל הזמן וכאשר הם נופלים לפחות המכה והחבלה לא יהיו כל כך חזקות, אבל מצד שני קשה לנקות שטיחים מקיר לקיר, אם נופל לכלוך נוזלי לא תמיד ניתן להסיר את הכתם ויכול להישאר סימן.

גם רצפת עץ לא תמיד מתאימה בבתים בארץ משום שעץ הוא חומר מאוד רגיש שמגיב מהר מאוד לשינויי מזג אוויר – בקיץ הוא מתנפח ובחורף הוא מתכווץ. מי שגר בארצות הברית מכיר היטב את הרעשים הנלווים לשינויים בגודל העץ כאשר הוא מתנפח או מתכווץ, זה לא תמיד נעים גם אם לא כל כך נורא. נראה כי בישראל, מדינה חמה ועתירת אבק, רצפת פרקטים היא הרצפה הטובה ביותר שניתן להתקין בבתים.

קל לנקות אותה ועוד יותר קל לתחזק אותהוכמובן אותו סיפור גם בוילונות מעוצבים, לא צריך להקדיש לניקיון שלה כספים רבים כל כך כמו במקרה של רצפת שיש שדורשת פוליש לפחות פעם בשנה, לא צריך להקדיש לרצפת פרקטים מאמץ רב כל כך כמו שדורשים שטיחים מקיר לקיר שישאבו מהם את האבק לפחות פעם בשבוע, אם לא פעמיים. עם רצפת פרקטים ניתן להקדיש את הכספים והמאמצים הללו לנתיבים אחרים, רצויים יותר.

אבל כמו הרבה דברים אחרים בחיים, זה נשמע קל מדי וטוב מדי ולכן אנשים חוששים ושואלים שאלות רבות לגבי דרך הנקיון של רצפת פרקטים.

אם מדובר בנקיון קבוע ורגיל של הרצפה, דעו לכם שאין צורך מנקיון קליל באמצעות מטלית לחה קלות במים וסבון (דגש על קלות!). אסור להציף רצפת פרקטים במים משום שאם הם נספגים לתוך הרצפה החומר שממנו היא עשויה הופך לספוגי והרצפה נהרסת.

ישנם סוגים שונים של רצפת פרקטים, לכל סוג יש את דרך הנקיון המיועדת לו –

רצפת פרקטים העשויה מפרקט למינציה, למשל, מנקים באמצעות חומר מיוחד המיועד לנקיון הרצפה הזו ועם מטלית לחה קלות. רצפת פרקטים העשויה מפרקט מעץ מלא דורשת את אותו הטיפול שדורשת רצפת עץ – נקיון יסודי, גם הוא באמצעות מטלית לחה, עם חומר מיוחד המיועד לרצפה העשויה מעץ מלא ולאחריו הברקה. גם פרקט תלת שכבתי שעשוי משלוש שכבות עץ המונחות זו על גבי דורש את אותו סוג הניקיון ולאחר מכן גם הברקה. כמו בפרקט מעץ מלא, גם כאן ההברקה היא באמצעות שמן מיוחד המשמר את המרקם המיוחד של הרצפה – שימו לב שלא מדובר בפוליש שעושים לרצפות שיש אלא בהברקה מסוג שונה לחלוטין.

כמובן שפעמים רבות עדיף ליצור קשר עם חברה העוסקת בנקיון רצפת פרקטים באופן מקצועי ולחסוך מכם את הטרחה הזו.

גרים באיזור המרכז? ניתן למצוא פרקטים בראשון לציון, טפטים מעוצבים לסלון ועוד,בקרו באתר לפרטים נוספים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 lina kirz


 


מאמרים נוספים מאת lina kirz
 
שידות לילה
שידות לילה הן פריט חובה כמעט בכל חדר שינה. ואכן, אין כמעט חדר שינה בישראל שאי אפשר למצוא בו שידות לילה, אחת מכל צד של המיטה. שידות לילה הן המקום המושלם להניח עליהן את הספר שאנחנו קוראים לפני השינה, את המשקפיים, את השעון המעורר או כל דבר אחר בו אנחנו משתמשים ממש רגע לפני שאנחנו הולכים לישון או מייד כאשר אנחנו קמים בבוקר. כמו כן, שידות לילה הן המקום האידיאלי עבור מנורה קטנה, כזו שאפשר לכבות ממש רגע לפני השינה, מבלי שנצטרך לקום לצורך כך מהמיטה ולאחר מכן בחושך לגשש את דרכנו חזרה לתוכה.

שערים חשמליים
11/04/13 | שיפוצים
כל מי שיש לו בית פרטי עם חניה מכיר את הסיטואציה בה הוא מגיע בשעת ערב מאוחרת הביתה ומגלה שרכב חוסם לו את החניה, או שבמקרה שיש לו שער לחניה, הוא נאלץ לצאת מן הרכב, לפתוח את השער, לחזור שוב לרכב, להכנס לחניה ולסגור אחריו את השער. אם אין לכם שערים חשמליים לחניה אתם ודאי נאלצים שוב ושוב להתמודד עם המצב הזה,

דלתות למטבח
09/04/13 | שיפוצים
דלתות למטבח,או בשמם המקצועי יותר-חזיתות למטבח,הם חלק בלתי נפרד מעיצוב המטבח,למה אתם שואלים? כי זה החלק שאנחנו רואים כשאנחנו נכנסים למטבח. הן יכולות לבוא מעץ ומזכוכית והכול בעיצובים מודרניים או קלאסיים

יבוא אישי
יבוא אישי הוא יבוא של כלי רכב מחוץ לארץ, לארץ ישראל. יבוא אישי נעשה מכמה סיבות, ולכולן יש הסבר מאחוריהן. יבוא אישי הוא הזמנה אישית של כלי רכב לתוך שטחי ארץ ישראל והוא נעשה או באופן עצמאי או באמצעות יועצים מקצועיים שעוברים את התהליך (לפחות הראשוני עד שלומדים את העניין) כולו על מנת להיות מספיק מיומנים כדי לעשות זאת בפעם הבאה לבד.

ג'קוזי
07/04/13 | ספא
מי מאיתנו לא אוהב ללכת לספא או לבריכה העירונית ולשבת כמה דקות בתוך ג'קוזי חם, מרגיע ומעסה? למרות זאת, לעיתים הישיבה בג'קוזי ציבורי גורמת לחלק מהאנשים לחוש אי נעימות ולכן הם נמנעים מכך או עושים זאת לזמן קצר מאד ובכך למעשה לא נהנים ומתפנקים.

פרקטים– כשהניקיון קל הכל קל
02/04/13 | שיפוצים
לאחרונה מתעניינים רבים בהחלפת הרצפה שלהם מרצפת קרמיקה או מרצפה המכוסה בשטיחים מקיר לקיר ברצפת פרקטים. נראה כי זה אך טבעי שבבתים פה בישראל הרצפה תהיה עשויה פרקטים. שטיחים מקיר לקיר זה אולי נחמד לחדרי ילדים כי הם משתוללים כל הזמן וכאשר הם נופלים לפחות המכה והחבלה לא יהיו כל כך חזקות, אבל מצד שני קשה לנקות שטיחים מקיר לקיר, אם נופל לכלוך נוזלי לא תמיד ניתן להסיר את הכתם ויכול להישאר סימן.

משטחים למטבח-כל מה שרציתם לדעת
13/03/13 | ריהוט
כיום בשוק יש סוגים רבים של משטחים למטבח. לרוב,הציבור לא מודע לכמות האופציות המוצעות,ואנשים נוטים לבחור בשמות המוכרים יותר,אך לא בהכרח המתאימים ביותר. אם מעניין אתכם להכיר את סוגי המשטחים השונים למטבח,אז הרי לכם! הבה נתחיל מסוג המשטח המפורסם ביותר-אבן הקיסר.אבן הקיסר היא פיתוח חדשני מבית היוצר של (אתם מוכנים לזה?) מדינת ישראל. אבן הקיסר חזקה ועמידה מאוד ובכל זאת הודות לעובדה ש-95 אחוזים ממנה עשויים קוורץ,שהוא אחד המינרלים החזקים ביותר המצויים בטבע.

עיצוב תערוכות
13/03/13 | צרכנות
כאשר רוצים לקדם מוצר מסוים ולשווק אותו באופן שבו לקוחות רבים יוכלו להיחשף אליו צריך לחשוב בגדול כלומר ללכת למקום בו ניתן לערוך תערוכות שם תוכלו להציג את המוצר שאתם רוצים לשווק באופן בולט ולקוחות שבאים לתערוכה יכולים להיחשף אליו באופן ישיר וכך יותר ויותר אנשים יראו את המוצר ואתם רק תרוויחו מכך . בכדי שעיצוב התערוכות יהיה מקצועי כדאי לתכנן מראש את מה שאתם רוצים לשווק, כלומר לשבת עם איש מקצועי ומיומן בתחום ולהתחיל לבנות איתו מערך מדויק של בניית התערוכה, חשוב המיקום של המוצר אותו אתם מציגים,

מיטה וחצי
12/03/13 | ריהוט
מיטה וחצי יש לקנות לפי כמה קריטריונים שונים. קריטריון אחד שיש להתחשב בו כאשר קונים מיטה וחצי הוא הנוחות של המיטה. כמובן שאיכות המזרן והמיטה, אשר לא פעם נמכרים כסט שלם, יכולים להשפיע על איכות השינה ולכן כדאי לא להתפשר על מיטה שהיא פחות מנוחה מאוד. מלבד הנוחות כאשר קונים מיטה וחצי יש לשים לב לאיכות המיטה.

שילוח בינלאומי
יוצאים להציג בתערוכה בחו"ל,עוברים לגור בשליחות של שנה מטעם העבודה?מתחילים ליצא לחברות בחו"ל? אל תשברו את הראש לבד עם נושא המטען, פשוט תארזו את המזוודה הקטנה שלכם, אותה אתם סוחבים איתכם למטוס ואת כל יתר המטען תשאירו בידי המקצוענים של חברות שילוח בינלאומי.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI