דף הבית חינוך ולימודים הפרעות קשב וריכוז מהו הקשר בין אבחון קשב וריכוז לאבחונים דידקטיים
מהו הקשר בין אבחון קשב וריכוז לאבחונים דידקטיים
הדס כהן 20/08/13 |  צפיות: 13605הפרעות קשב וריכוז הן ההפרעות הקוגניטיביות הנפוצות ביותר מכיוון שכ-60 אחוז מתלמידי בית הספר סובלים מהם. תופעה זו תופסת יותר ויותר תשומת לב של המומחים והחוקרים מכיוון שהיא לא תמיד ניכרת לעין אך היא תמיד גורמת לקשיים משמעותיים בחיי האדם. אבחון קשב וריכוז נועד על מנת לזהות את הסימפטומים ולאמת או לשלול את קיומה של הבעיה. אבחון זה נכלל בדרך כלל במסגרת מערך אבחונים דידקטיים שמיועדים על מנת לאתר את הקושי עימו מתמודד הילד וזאת בכדי להמליץ על הטיפול שיקל עליו במהלך הלימודים.


כיצד באות לידי ביטוי הפרעות קשב וריכוז
הפרעות קשב וריכוז באות לידי ביטוי בקשיים ביכולת הקשב, בקשיים ביכולות הריכוז, בהיפראקטיביות ובאימפולסיביות. זה עלול להקשות על האדם לתפקד בחברה האנושית וגם להקשות על ביצוע משימות בסיסיות המוטלות עליו. תופעות אלה ניכרות בדרך כלל כבר מהילדות, כאשר אבחון קשב וריכוז מיועד על מנת לאתר אותם ולקבוע את הטיפול הנחוץ.  אם הקשיים של התלמיד בבית הספר נובעים מאי היכולת לשבת במקום לאורך השיעור, מאי היכולת להתרכז בחומר הנלמד ובשל התפרצויות של אימפולסיביות ואמוציונאליות, התלמיד יופנה לביצוע אבחונים דידקטיים שהראשון שבהם יהיה אבחון הקשב והריכוז.


האם הבעיה קיימת רק אצל הילדים או גם בקרב מבוגרים
נכון שלרוב, לביצוע אבחונים דידקטיים מופנים הילדים ותלמידי בית הספר בכל הגילאים, אך קיימים מקרים בהם גם סטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה פונים באופן יזום לביצוע אבחונים אלה, מכיוון שהם מתקשים בתחום הלימודים. אבחון קשב וריכוז מיועד כמו לילדים וכך גם לבוגרים אשר סיימו את תהליך הלמידה, מכיוון שהפרעות קשב וריכוז עלולות להופיע אצל בני כל הגילאים וכמו כן גם להשפיע כמו על הילדים הלומדים בבית הספר וכך גם על המבוגרים אשר יוצאים כל יום לעבודה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI