דף הבית חינוך ולימודים הפרעות קשב וריכוז על אבחונים דידקטיים ועל אבחוני TOVA
על אבחונים דידקטיים ועל אבחוני TOVA
הדס כהן 01/10/13 |  צפיות: 13579אבחונים דידקטיים מכילים מבחנים ובדיקות שנועדו לזהות אצל הילד את נקודות החוזק ואת נקודת החולשה שלו בכל תחומי הלימודים. תוצאות של אבחון דידקטי מוגשות בצורת גרף שבו מופיעה כל קשת הביצועים של הילד וכל קשת הפרמטרים המשפיעים עליהם. מה שהופך את האבחון הזה לשלם ומקיף הוא אבחון TOVA שנכלל בתוך מערך האבחונים הדידקטיים על מנת לאשר או לשלול את קיומן של הפרעות קשב וריכוז.


כיצד משתמשים בממצעים של שני האבחונים
תוצאותיהם של אבחונים דידקטיים אשר מגיעים בצורת גרפים, יכולים לשמש אתכם בצורה חוזרת ונשנשת על מנת להשתמש בהמלצות שלהם לשיפור הישגי הלימודים של ילדיכם. ההמלצות שנכתבות לאחר סיום האבחון יספקו לכם את חוות דעתם של המאבחנים המקצועיים ביותר שעמלים קשה על מנת להפוך את האבחון לכלי למידה עבור ההורים של הילדים שמתקשים בתחומי הלימודים השונים. אבחון TOVA הוא אבחון ממוחשב ותוצאותיו מתקבלות בצורת פלט שעל פיו ניתן לראות את ההשפעה של התרופה המיועדת לסייע לילדים להגיע לרמת ריכוז אופטימאלית לשם לימודים. על פי ממצעי הפלט תוכלו להבין טוב יותר לגבי רמות ריכוז, לגבי מה שמפריע לילדכם בריכוז ולגבי צורת ההשפעה של הטיפול התרופתי.


האם בכל אבחון דידקטי מבצעים גם אבחון TOVA
אבחון TOVA הוא כלי באמצעותו בודקים את הקשב והריכוז של התלמיד, הדרושים לו לשם הצלחה בלימודים וגם את מידת ההשפעה של התרופות על מידת הריכוז הזו. מכיוון שלא כל מערך אבחונים דידקטיים שם דגש על מידת הקשב או הריכוז של הנבחן, לא בכל מערך בדיקות עורכים את אבחוני ה-TOVA  אך מומחים לאבחונים סבורים כי שילובם של האבחונים הממוחשבים שבוחנים את הקשב והריכוז הנו חיוני ומומלץ ביותר במסגרת מערך האבחונים הדידקטיים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI