דף הבית חינוך ולימודים הפרעות קשב וריכוז אבחון קשב וריכוז לאיתור ADHD
אבחון קשב וריכוז לאיתור ADHD
הדס כהן 19/12/13 |  צפיות: 13663

הפרעות קשב וריכוז בקרב ילדים ומבוגרים תופסות כותרות בספרות אקדמית, מכיוון שמדובר על תופעה שאינה פוסחת על אף שכבת אוכלוסייה ועל אף עדה. הפרעות קשב וריכוז יכולות להשפיע על מגוון אספקטים בחיי היום יום ולהפריע לא רק לילדים להשיג ציונים טובים, אלא גם לאנשים מבוגרים במשימות היום יומיות שלהם. אבחון קשב וריכוז שנעשה בזמן יכול למנוע הפרעות קשות וסבל רב מכיוון שכיום בעיות קשב וריכוז מטופלות בהצלחה רבה באמצעות תרופות. מבחר התרופות אשר משתכלל והופך ליעיל יותר ונטול תופעות הלוואי, מאפשר גם למי שאובחן בתור לוקה ב-ADHD לנהל עורך חיים נורמאלי ולהגיע להישגים גבוהים בלימודים ובעבודה.

מי מבצע אבחון קשב וריכוז והיכן

אבחון קשב וריכוז מבוצע במסגרת מרכזי האבחונים הפרטיים או במסגרת מרכזי האבחונים הפועלים מטעם או בשיתוף עם קופות החולים. חשוב להבין כי רק לאחר ביצוע האבחון ניתן להתחיל לטפל בשלל בעיות קשב וריכוז וכי לפני ביצוע האבחון לא ניתן לקבל מרשם לטיפול התרופתי. את האבחון נהוג לבצע באחד מבין שלושה דרכים או באמצעות שילוב ביניהם. הדרך הראשונה לביצוע האבחון היא בדיקה אצל פסיכולוג. דרך נוספת לביצוע האבחון היא על ידי נוירולוג ילדים או פסיכיאטר. שיטה נוספת לביצוע האבחון היא שיטה ממוחשבת, כאשר האבחון מבוצע על ידי ביצוע משימות ממוחשבות במחשב עם תוכנה מיוחדת שפותחה במיוחד לשם כך.

מה מחירו של האבחון

אבחון קשב וריכוז המבוצע בהסדר עם קופת החולים יעלה פחות מאשר אבחון בעיות קשב וריכוז במוסד פרטי. יחד עם זאת, בעת הפניה למוסד אבחון כזה או אחר כדאי גם לבדוק האם עלות האבחון כוללת גם מתן המלצות לטיפול רפואי וקבלת מרשם לתרופות או שמא מדובר על הליך הכרוך בתשלום נוסף.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI