דף הבית חינוך ולימודים הפרעות קשב וריכוז מהן השיטות השונות של אבחון קשב וריכוז
מהן השיטות השונות של אבחון קשב וריכוז
הדס כהן 26/05/14 |  צפיות: 13501

בעידן של היום שיטות האבחון החדשניות מעניקות אפשרות לקבלת תוצאות מדוייקות בתהליך אבחון קשב וריכוז ובכך הקלה משמעותית על חייהם של המאובחנים. כיום, ההרכב של אבחון קשב וריכוז תמיד מושפע ממידת הקושי וכך יקבע על פי המלצות המומחים ויותאם לגיל הנבחן ואף למסגרת הלימוד בה הוא לומד או הולך ללמוד. לפיכך, אבחונים דידקטיים נועדו עבור תלמידי בית הספר היסודי.

מהם הסוגים השונים של אבחון הקשב והריכוז

אבחון קשב וריכוז מורכב ממערכת כללית של אבחונים דידקטיים ואבחונים פסיכו דידקטיים, מאבחון TOVA או אבחון פסיכולוגי. כמו כן, ישנם אבחונים פסיכו דיאגנוסטיים אשר את סוג האבחון קובעת סוג הבעיה וגיל המאובחן ועל כן, מומלץ על ידי יועצי הלימוד או הפסיכולוגים.

מהן המטרות של אבחון הקשב והריכוז

כיום החברה הרבה יותר ליברלית ומאמינה בפתרונות חדשניים. אבחונים מסוג זה הפכו להיות פיתרון חדשני שמתעדכן כל הזמן מטובי המומחים ולמעשה, פותר בעיות ומקל על חייהם של המאובחנים. פרט להפנמה של בעיות קשב וריכוז, אבחון קשב וריכוז קיים כדי שנוכל לספק הקלות והטבות בלימודים למתקשים. הקלות אלה מסייעים לתלמידים או לסטודנטים המתקשים להשוות את ההישגים שלהם בלימודים לרמת אינטליגנציה מתאימה ו/או לרמת התפתחות קוגנטיבית של המאובחן. אבחונים דידקטיים מעניקים למאובחן בנוסף, כלים להתמודדות עם בעיות קשב וריכוז שונות על מנת שיוכל להתמודד עם המסגרות הלימודיות השונות..


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI