דף הבית תחבורה ורכב רכב קווים לדמותו של מיצובישי אאוטלנדר phev
קווים לדמותו של מיצובישי אאוטלנדר phev
מיכאל רומנסקי 30/06/14 |  צפיות: 5967

בשנים האחרונות, יחד עם עליית המודעות האקולוגית והצמיחה של מחירי הדלק, דובר רבות על כלי הרכב החשמליים. על רקע זה, לא מפתיעה מדוע מיצובישי, מיצרניות הרכב המובילות בעולם, החליטה לייצר רכב פנאי-שטח משפחתי, המשתייך לקטגוריה של כלי הרכב החשמליים ההיברידיים הנטענים. כזה בדיוק הוא מיצובישי אאוטלנדר phev. מה עוד חשוב לדעת עליו? ומהם יתרונותיו ביחס לדגמים מקבילים אחרים?

אופן ההנעה של ה-PHEV

כשמדברים על רכב חשמלי היברידי, מתכוונים לכזה המבוסס על שילוב מנועים. דגם האאוטלנדר phev מציע זאת בדיוק: פועלים בו, זה לצד זה, שני מנועים חשמליים, כל אחד מהם בנפח 82 כוח סוס, והם אחראיים על הנעת הגלגלים. את המשוואה משלים מנוע בעירה חשמלית (מנוע בנזין) בנפח של 2.0 ליטר (121 כ''ס), אשר מקבל על עצמו, מעבר להנעת הגלגלים, גם תפקיד של מחולל חשמלי לטעינת הסוללה.

התוצאה היא נסיעה בתצורה חשמלית, שאינה מזהמת כלל וכלל את הסביבה, לטווח של עד 52 קילומטרים כאשר הסוללה מלאה. את הסוללה, בהמשך לכך, ניתן להטעין בשתי דרכים עיקריות: בחיבור למשך כ-3.5 שעות לעמדת הטעינה באמצעות כבל ייעודי, או על ידי שקע לטעינה מהירה, המאפשר לסוללה להתמלא עד 80% קיבולת תוך חצי שעה בלבד.

הרכב שלושה מצבי פעולה עיקריים, עליהם ניתן ללמוד גם באמצעות סרטוני הדרכה על מיצובישי outlander phev: המדובר הוא במצב Electric Vehicle (מבוסס על ההנעה החשמלית בלבד), מצב היברידי טורי (ההנעה החשמלית מקבלת סיוע ממנוע הבנזין) ומצב היברידי מקביל (הנעת הבנזין מרכזית, ונעזרת במנועים החשמליים). באמצעות מערכת התמיכה למצב הנהיגה, ECO, ניתן לעבור למצב נהיגה חסכוני ויעיל עוד יותר.

אבזור הרכב

אחד המפתחות להצלחת כלי רכב נמצא גם בפרטים הקטנים, אשר בעת הנוכחית צריכים לגלם בתוכם את הטכנולוגיה המתקדמת ביותר הקיימת בתחום הרכב. מיצובישי outlander phev מציע זאת בדיוק, שעה שהמפרט הטכני שלו מרשים בכל קנה מידה.

ממש על קצה המזלג, ניתן להזכיר מושבי עור איכותיים, גג שמש חשמלי, מערכת שמע מתקדמת בעלת שישה רמקולים, מסך מגע (7 אינץ'), מצלמת נסיעה לאחור, תאורה קדמית HID  בטווח רחב, תאורה אחורית משולבת LED, מראות צד מחוממות המתקפלות חשמלית, אימבולייזר מקורי, מערכת בקרת אקלים מפוצלת, חיישני חניה, אור וגשם, מנופי בלימה בשליטה מההגה ועוד פיתוחים רבים וטובים.

דגם "ירוק" בכל קנה מידה

כפי שנרמז מעלה, דגם אאוטלנדר phev הוא אחד הידידותיים ביותר לסביבה שניתן להעלות על הדעת - תעיד על כך העובדה שהוא הדגם היחידי שאינו חשמלי לחלוטין אשר זכה לציון ירוק מקסימלי של 1. במצב הנסיעה החשמלי, פליטת המזהמים לא קיימת כלל, בעוד שהפליטה המשוקללת, בהתאם לנתוני היצרן, היא לא יותר מאשר 44. צריכת הדלק עומדת על 0 במצב הנסיעה החשמלי, בעוד הצריכה המשוקללת על לא יותר מאשר כ-52.6 קילומטרים לליטר.

הרכב רותם לנסיעה בו גם את הסמארטפונים, שדומה שלא ניתן בלעדיהם בעת הנוכחית. בין השאר, מדובר כאן על אפליקציה ייעודית, המאפשרת שליטה מרחוק על מערכת המיזוג וניטור ההטענה באופן הפשוט ביותר, או מערכת מולטימדיה המשקפת את צג הסמראטפון על גבי הצג (באמצעות כבל HDMI).


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 מיכאל רומנסקי


 


מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי
 
קווים לדמותו של מיצובישי אאוטלנדר phev
30/06/14 | רכב
כשמדברים על רכב חשמלי היברידי, מתכוונים לכזה המבוסס על שילוב מנועים. דגם האאוטלנדר phev מציע זאת בדיוק: פועלים בו, זה לצד זה, שני מנועים חשמליים, כל אחד מהם בנפח 82 כוח סוס, והם אחראיים על הנעת הגלגלים. את המשוואה משלים מנוע בעירה חשמלית (מנוע בנזין) בנפח של 2.0 ליטר (121 כ''ס), אשר מקבל על עצמו, מעבר להנעת הגלגלים, גם תפקיד של מחולל חשמלי לטעינת הסוללה.

מיצובישי אאוטלנדר phev - ליהנות ממכונית נפלאה
29/06/14 | רכב
מיצובישי, הנחשבת לאחת מחברות הרכבים הבולטות כיום, מציעה לנו בכל תקופה רכבים חדשניים ואיכותיים מאד. הפעם היא מביאה לנו, בעזרת חברת כמוביל, את האאוטלנדר phev, שהיא ללא ספק אחת המכוניות פורצות הדרך שניתן למצוא כיום.

ביטוח רכב - למה לשים לב
29/06/14 | ביטוח רכב
כמו כל מוצר ביטוחי אחר, גם ביטוח רכב נחשב למומלץ מאד והוא מוצע על ידי חברות הביטוח השונות בארץ. ביטוח רכב מציע למבוטחים כיסויים ביטוחיים חשובים ביותר, בין אם עבור הרכב עצמו ובין אם עבור הנהג שבו או נוסעיו. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח חובה, ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג', כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא.

בנק ירושלים משיק שירות קבלת הלוואות און ליין, ללקוחות כל הבנקים
29/06/14 | הלוואות
בשנים האחרונות, עלו הוצאות המחיה של הישראלי הממוצע באופן משמעותי. הדבר לא רק מקשה על ההתנהלות, אלא גם מצריך מחשבה מחוץ לקופסה ופניה לאי אילו פתרונות מימון ואשראי.

יונדאי i10 מול יונדאי i20
29/06/14 | רכב
לא פשוט למצוא את המכונית המתאימה. השפע הכל כך רב של דגמי המכוניות המוצעים לנו כיום, הפיתוחים הרבים בתחום וגם הצרכים שמשתנים עם הזמן, הופכים את משימת מציאת המכונית המושלמת ללא פשוטה.

יונדאי i10 מול יונדאי i20 - ההשוואה המלאה
27/06/14 | רכב
יונדאי, ענקית הרכב הדרום קוריאנית, אחראית לכמה מהדגמים הפופולאריים ביותר בישראל. מקום מרכזי, מהבחינה הזו, תופסים שני דגמים עיקריים: הראשון הוא דגם המיני i10, והשני דגם הסופר מיני i20. אז מה עומד בבסיס הדגמים המובילים האלה? ומה היתרונות של כל אחד מהם?

ביטוח דירה - כיצד ליהנות מהמענה הטוב ביותר
לא משנה כמה עלתה לכם הדירה, שבה אתם מתגוררים היום, או כמה רכוש יש לכם, סביר שהם חשובים לכם לא מעט וגם עולים לא מעט כסף. במיוחד בשביל זה מוצע לכם ביטוח דירה, המציע כיסוי במקרים שבהם נגרם נזק הן לתכולה שבבית והן למבנה עצמו.

פתרונות אשראי חוץ בנקאי של Cal: כל האפשרויות
27/06/14 | הלוואות
המציאות הכלכלית של שנת 2014 מאלצת רבים מאיתנו לשנות את חוקי המשחק. כאשר הוצאות המחיה עולות, וכאשר המצב בחשבון הבנק הופך לנזיל יותר ויותר, עולה לא פעם הצורך להתבסס על פתרונות אשראי. בהקשר הזה, על רקע הקשיים שמערימים הבנקים, נראה כי האשראי החוץ בנקאי מקבל עדיפות בעיני לא מעט אנשים, ומסיבות ברורות.

כל מה שחשוב וכדאי לדעת על ביטוח תאונות אישיות
רוצים לרכוש ביטוח תאונות אישיות ומתלבטים? סוכן הביטוח שלכם הציע לכם לרכוש את הביטוח הזה, אולם אתם לא בטוחים שהבנתם בדיוק מה הוא מציע, ובכלל - עד כמה הוא כדאי? אם כן, ובעיקר כדי לעשות לכם קצת סדר בבלאגן, ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב וכדאי לדעת רגע לפני שרוכשים את הביטוח הזה. אז, קדימה, קחו נייר ועט ורשמו את ההערות הבאות.

רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה - על היתרונות שברכישה כזו
27/06/14 | רכב
לא בכדי בוחרים רבים באפשרות של רכישת רכב יד שניה מיבואן מורשה. אמנם אפשר גם לבחור ברכישה דרך אדם פרטי או מגרש למכירת רכבים מכל הסוגים ומכל המינים, ובכל זאת, רכישה כזו מציעה לנו לא מעט יתרונות, שלא תמיד מוצאים ברכישות אחרות. מדוע כדאי לרכוש רכב באופן זה ומהם יתרונותיה של רכישה שכזו? התשובה, לפניכם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI