דף הבית תחבורה ורכב רכב איתור תקלה במצבר לרכב
איתור תקלה במצבר לרכב
רותם וובז 30/07/14 |  צפיות: 3995

המצבר מהווה את ליבו של הרכב, הוא האחראי לספק חשמל עבור ההתנעה ועבור כל רכיבי החשמל האחרים. מצבר הוא חלק מרכזי בכל רכב, מאופנוע ועד משאית או אוטובוס.

רבים אינם בעלי ידע בתחום המצברים, אך לא חייבים להיות בעלי רקע בתחום המכונאות רכב בשביל לאתר תקלות בנושא מצבר לרכב.

רוב התקלות ניתנות לבדיקה חיצונית להלן הבדיקות הפשוטות ביותר שניתנו לאיתור על ידי בדיקה ויזואלית:

מים- רוב המצברים מכילים בתוכם מים, אך במקרים רבים במיוחד בקיץ עקב חום קיצוני המים מתאדים, ואז יש חוסר במים במצבר, חוסר מים זה יכול לשבש את תפקודו של המצבר, והרבה פעמים לא ניתן להניע את הרכב בגלל מחסור במים של מצבר.

בדיקת מים של מצבר לרכב היא מאוד פשוטה, פותחים את מכסה המנוע ומסתכלים האם מפלס המים של המצבר מלא או לא. במידה ולא, יש למלא מים במצבר. מים למילוי מצבר לרכב הם מים מזוקקים בלבד, שימוש במים רגילים לשתייה או מי ברז יוצרים קורוזיה בתוך המצבר ומקצרים את אורך חייו.

ניקיון- על מנת שהמצבר יוליך חשמל בצורה אידיאלית, חשוב לבדוק שאין על גבי החיבורים הצטברות לכלוך או קורוזיה, שמונעת הולכה תקינה של חשמל. גם כאן הבדיקה והטיפול הם קלים ופשוטים. לפתוח את מכסה המנוע ולהסתכל האם קיים לכלכוך בין החיבורים, במידה וכן, ניתן לנקות זאת באמצעות צמר פלדה (לניקוי כלים), עם מים רגילים, משפשפים את האזור המלוכלך, ולסיום מנדבים עם מטלית רטובה עם מים.

מצבר חדש לא מניע- כאן צריך בדיקה קצת יותר מעמיקה.

לבדוק האם משהו במגעים לא תקין, האם קיים קצר כשלהו בכבלים היוצאים מהמצבר. במידה והכל תקין יכול להיות שחלק מסוים ברכב זולל את כל החשמל מתוך המצבר כאן כבר דרושה עבודה יותר מעמיקה לבדיקה על כל נתיביה של מערכת החשמל לאיתור החלק הבעייתי.

אפשרות נוספת היא לבדוק על ידי סוויץ' כבוי איזה חלק ברכב ממשיך לתפקד.

בלי קשר יש לבצע בדיקת מתח במקום מקצועי, אחת לחצי שנה על מנת לוודא השכל תקין עם המצבר, טיפול שיגרתי של מצברים ברכב מונעים תקלות שומרים על אורך חייו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רותם וובז


 


מאמרים נוספים מאת רותם וובז
 
אימון כושר אישי לנשים בהריון
הקפדה על תזונה נכונה ופעילות גופנית חשובה תמיד לאורך כל שנות חיינו, אך במיוחד לנשים בהריון. בזמן הריון הגוף שלנו משתנה, התגובות משתנות, ההורמונים משתוללים, והרצון שלנו לאכול גובר.

טיפים חשובים לרכישת קלנועית
16/09/14 | רכב
קלנועית הינה רכב ממונע, הפועל על מצבר (סוללה), ובטיחותי מאוד יחסית לאופניים או כיסא גלגלים חשמלי. הקלות של הגעה ממקום למקום בעזרת כלי הרכב הקטן אל במאוד יציב משנה חיים של אוכלוסיות שלמות של קשישים או בעלי מוגבלות פיזיות

טבעות אירוסין במראה יוקרתי במחיר זול
06/08/14 | חתונות
אין ספק שהצעת נישואין הוא רגע קסום ומרגש לשני הצדדים, אפילו גברים שאינם מפגינים רגשות בציבור יתרגשו במעמד הצעת הנישואין, והסיבה לכך היא ברורה. הם עומדים להציע לבת הזוג לחלוק את שארית החיים יחד.

איתור תקלה במצבר לרכב
30/07/14 | רכב
המצבר מהווה את ליבו של הרכב, הוא האחראי לספק חשמל עבור ההתנעה ועבור כל רכיבי החשמל האחרים. מצבר הוא חלק מרכזי בכל רכב, מאופנוע ועד משאית או אוטובוס.

טבעת אירוסין הדרך הנכונה לשם
שוק הרווקים והרווקות הפך להיות קשה יותר, בעל חוקי משחק שונים מאשר בעבר, וגם מוצף הרבה יותר משנים קודמות

טבעות אירוסין היופי שמעבר
כולם יסכימו שהצעת הנישואין היא מרגשת, אך בניגוד לדעה הרווחת לא מדובר באקט ספונטני אלא ברגע שחייב להיות מתכונן מראש בקפידה.

לא חייבים לרוקן חסכונות בשביל טבעת אירוסין
יש לא מעט סיבות לחששות ברכישת טבעת אירוסין, אחת מהן היא סיבה כלכלית. המחשבה שמדובר בטבעת מאוד יקרה אינה נכונה לגמרי.

רוצה טבעת אירוסין כמו בסרטים
רוב הנשים שנמצאות הזוגיות מחכות לרגע המיוחל בו בן הזוג יכרע על הברך ויציע להן נישואים. אבל לא תמיד הרגע הזה מגיע, ויש לא מעט נשים שמוצאות את עצמן במערכת יחסים ארוכה ובלי טבעת אירוסין.

בלונים לאירועים הטרנד החם
תחום האירועים מתנה ומתפתח כל הזמן יש לא מעט רעיונות מקוריים שתפקידם להרים את האירוע ולגרום לאורחים ולמארחים חגיגה מושלמת.

מזרונים מה חשוב לדעת עליהם
08/07/14 | אדריכלות
להלן עובדה חשובה: שליש מחייו של כל אדם הם בשינה, לכן אם תוחלת החיים המקסימלית של בני האדם יום היא 100 שנים אז יותר מארבעים שנים הם תחת מצב שינה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI