דף הבית מתכונים ואוכל מתכוני מאפים גלוטן? לא רק טרנד!
גלוטן? לא רק טרנד!
הדס כהן 30/01/15 |  צפיות: 12671

בשנים האחרונות רבים מאיתנו שמעו לא מעט את המושג "דיאטת גלוטן", "מוצרים ללא גלוטן", ואפילו "לחמים ללא גלוטן". אז מהו הטרנד הזה שכולם מדברים עליו?כל מה שרצית לדעת על גלוטן ולא העזת לשאול.

מהו הגלוטן?

גלוטן בבסיסו שייך למשפחת החלבונים, וניתן למצוא אותו בארבעה סוגים של דגנים: שעורה, שיפון, שיבולת שועל וכמובן חיטה. ארבעת הדגנים הללו נמצאים כמעט בכל סוג של תזונה שקיימת, והם נפוצים במאכלים רבים. היתרון הגדול של גלוטן שהופך אותו לנפוץ כל כך הוא היכולת שלו לשמש מעין דבק בתהליכי הבישול והאפייה, וכך הקמח הופך לבצק. אז למה קמו נגדו מתנגדים רבים?

מדוע יוצאים כנגד הגלוטן?

למרות היתרון המובהק והחשוב שהגלוטן ממלא בתהליכי האפייה, אין לו שום יתרונות תזונתיים ובריאותיים; נהפוך הוא, יש המאמינים שהוא מזיק  לגוף וקיימים מחקרים המוכיחים זאת. לעד כשני אחוז מהאוכלוסייה קיימת רגישות רצינית לאחד ממרכיביו המרכזיים של הגלוטן- גליאדין שמו- כך שאכילת מוצרים עם גלוטן מזיקים למערכת העיכול שלהם בכלל ולמי הדק בפרט. הסובלים מרגישות עזה זו הם חולי הצליאק. למעשה, לא רק חולי הצליאק מקפידים על תזונה הכוללת לחמים ללא גלוטן ובכלל מאפים ללא גלוטן אלא גם אנשים רגילים שחוו תוצאות נפלאות לאחר הסרת הגלוטן מהתפריט שלהם.

תוכלו רק להרוויח

אנשים רבים שהחליטו לעבור לתזונה הכוללת מאפים ללא גלוטן, ומאכלים חסרי גלוטן בכלל, מעידים על שיפור בריאותי. הגלוטן נמצא במאפים המתוקים ומלאי השמן, ככה שהימנעות מגלוטן מביאה באופן עקיף להימנעות כוללת ממאכלים מזיקים, בשמירה כמובן. מאפים ללא גלוטן לא יכולים להזיק לכם, ושילוב שלהם בתפריט היום יומי שלכם יחד עם תזונה מאוזנת וחכמה תביא אתכם לתחושה בריאותית טובה יותר. נסו עוד היום!


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.

בדיקה גיל
02/11/23 | NLP
בדיקה גיל

כיצד מתבצע אבחון שווי יהלומים?
24/09/23 | חקירות
אם חשבתם שלהביט ביהלום ולהתפאר מיופיו החיצוני זו הערכה לשוויו של יהלום אז קבלו תיקון. שוויו של יהלום נמדד על ידי פרמטרים רבים, לצד זאת, צריך לדעת להבחין כי איננו מעריכים חיקוי זול שאיננו שווה הערכה ראויה כלל. על מנת לבצע בחינת שווי יהלומים נכון להיוועץ באיש מקצוע בעל ידע נרחב בענף.

הערכת אומנות. פשוט חובה
יצירת אומנות בעלת ערך ומשמעות לא יכולה להיות ללא הערכה. חובה על בעל יצירת אומנות לדעת מה הוא מחזיק בידיו. הדבר הבסיסי לעשות הוא לבצע הערכת אומנות על ידי איש מקצוע בעל ידע. איש המקצוע הנכון יהיה בעל הידע לתת מענה מקיף אודות היצירה. החומרים מהם היא עשויה, רקע והיסטוריה, שנותיה, מקורותיה ועוד. אי אפשר להחזיק ביצירת אומנות מבלי לדעת את הפרטים הללו שהסך שלכם יחד מסכם את שוויה וערכה המדויק

הערכת אומנות. הבחנה מקצועית
ראוי לה ליצירת אומנות שתהיה בידיים טובות. כלומר, אם יש בידנו יצירה שעל פניו נראית עם רקע ואיכויות יוצאות דופן נכון שנבדוק אותה ונעריך אותה נכונה
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI