דף הבית חוק ומשפט גישור ובוררות מזונות אישה מגיעים לאישה עם הנישואין
מזונות אישה מגיעים לאישה עם הנישואין
dadon 31/03/15 |  צפיות: 12736

בנוגע למזונות אישה לפעמים עולים קשיים או סוגיות הדורשות התייחסות, בהם שינוי בדמי המזונות, אי תשלום מזונות, סרוב תשלום מזונות אישה ועוד.

מתי ניתן לשנות את גובה המזונות

ראשית חשוב לציין כי לא פשוט לשנות את דמי המזונות. מזונות המגיעים לאישה אשר קיבלו את תוקף בית המשפט לא ישתנו בקלות. יש צורך בסיבה מספיקה כדי לעשות זאת ונטל ההוכחה מוטל על המבקש בשינוי. כמו כן קיימים שלושה תנאים לשינוי גובה מזונות אישה. אלה הם תביעה הנעשת בתום לב, שינוי המקובל על ידי שני הצדדים או שינוי נסיבות כמו מחלה או פיטורין מהעבודה שמובילים לחוסר אפשרות לעמוד בתנאים שהוסכמו.

מהם מזונות אישה?

מזונות הניתנים לאישה כוללים מזון, קורת גג, הלבשה, טיפולים רפואיים, קוסמטיקה ועוד, זאת על פי הדין העברי. מזונות אלה תקפים רק בזמן הנישואין ולא לאחר גירושין. מזונות אלה לא ניתנים בזמן הנישואין במקרה והאישה עובדת, אם היא בעלת רכוש, אם היא בגדה בבעלה, אם היא מסרבת לקיים עימו יחסי מין, אם היא מתנכרת לבעלה ואם עזבה את הבית ללא סיבה. היבטים אלה מדגישים את הפן הדתי יהודי של המזונות ואת התפיסה המיושנת בדבר החובה של האישה כלפי בעלה, תפיסה שלא מחזיקה מעמד בעולם המודרני.

במקרים מסויימים גם לאחר גירושין מחויב הבעל בתשלום מזונות המוענקים לאישה ואלה נקראים "מזונות גרושה". כמו כן לפעמים נקבעים מזונות זמניים לאישה עד החלטה קבועה. המזונות אחראים לשמירה על רמת החיים אליה הורגלה האישה והבעל אינו רשאי לשלם מזונות הנמוכים מרמת חיים זו.

היכן ניתן לתבוע מזונות

את המזונות ניתן לתבוע בבית הדין הרבני וגם בבית המשפט לענייני משפחה. חשוב לציין כי בית הדין הרבני מפלה לרוב את הבעל לטובה לעומת האישה. בית המשפט לענייני משפחה מושפע יותר מהחוק האזרחי במדינה ואופיו הוא יותר ליברלי, דבר המאפשר לרוב לאישה לקבל את מלוא זכויותיה.

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 dadon


 


מאמרים נוספים מאת dadon
 
גסמין קוקטייל - לדעת לבחור נכון
מעוניינים להזמין גסמין קוקטייל וזאת כדי ליהנות מחוויית אלכוהול מפנקת במיוחד שתסב לכם הנאה יוצאת מגדר הרגיל? דעו לכם כי תוכלו להשיג בדיוק את שאתם מחפשים בכל הנוגע לכך וללא שום בעיה. רק תרצו לוודא כי אתם מודעים לכל האפשרויות השונות שתהיינה זמינות לכם בכל הקשור לעניין הזה. אך ורק כך תמצאו מענה הולם אשר יביא לשביעות רצונכם ובצורה המלאה ביותר שרק אפשר להעלות על הדעת. אז אל תשכחו זאת.

מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב רולאפ לעסק?
עומדים לעצב רולאפ לעסק שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד.

איך לבחור מוהל מומלץ
אין ספק שהולדתו של ילד חדש משנה את החיים וברור מדוע גם אתם, אפילו אם אתם לא מאוד דתיים, רוצים לעשות לילד ברית מילה.

איך ליצור צילומים לבוק בת מצווה מיוחדים ושונים משל כולם?
14/03/17 | צילום
אין ספק כי צילומים לבוק בת מצווה הפכו לנפוצים ומושקעים הרבה יותר ממה שהיה בעבר.

ברזים לכיור מודרני במטבח
השימוש בברזים נפוץ בעיקר במטבחים ובחדר האמבטיה. כדאי לדעת שכיום ישנה נטייה לאנשים להחליף את הברזים המשעממים שמעטרים את ביתם בברזים הרבה יותר מרשימים, כאלו שיכולים להוסיף נופח עיצובי מיוחד לחלל כולו ופשוט לשפר פלאים את ההרגשה.

גריל פחמים - לאוהבי הבשר הצלוי
ההתלבטות של חובבי ה"על האש" המסורים שאוהבים להשקיע בבשר שלהם ובמזון שלהם ברורה - והבחירה קשה: גריל גז או גריל פחמים?

קבלן שיפוצים במרכז
13/12/16 | שיפוצים
בעזרתו של קבלן שיפוצים במרכז תוכלו להיות בטוחים כי תמצאו בדיוק את שאתם מחפשים, זאת אומרת שיתאפשר לכם להיות במצב בו תשיגו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם וזאת בכל הנוגע לתוכניות הבנייה השונות שלכם.

חברות קבורה ואתרי הנצחה מומלצים
כיום ישנם אנשים רבים אשר רוצים להעניק ליקירים שלהם את הכבוד האחרון המגיע להם בצורה הטובה ביותר, ורוצים להעניק להם שירות מכובד הרבה יותר מהשירות הממשלתי המוכר לכולנו.

מועדונים לבת מצווה במרכז
אם אתם מחפשים מועדונים לבת מצווה במרכז, תוכלו למצוא רבים כאלו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI