דף הבית חינוך ולימודים מכינות, בגרות ופסיכומטרי איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
dadon 13/06/17 |  צפיות: 12460

בבחינות הבגרות בבית הספר רבים מקבלים הקלות כל שהן אשר מסייעות להם לבצע את בחינות הבגרות בצורה טובה יותר המתאימה לקשיים איתם הם מתמודדים, אך הקלות בפסיכומטרי הן מורכבות יותר מאשר הקלות בבחינת הבגרות. לרוב, הקלות בבחינת הבגרות מתקבלות לאחר פגישה עם יועצת בית הספר אשר שולחת את ההמלצות שלה למשרת החינוך, וברוב המקרים הן מתקבלות. לעומת זאת, הבחינה הפסיכומטרית הינה בחינה שלא נערכת על ידי משרד החינוך ולכן גם אם היו לכם הקלות שונות בבגרויות הבית ספריות, אין זה אומר שתקבלו את ההקלות הללו גם במבחן הפסיכומטרי.

בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד. מדובר בתהליך די מסובך ולכן כדאי לעבור אותו עם אנשי מקצוע מומחים אם אתם באמת רוצים לקבל אישור עבור ההקלות להן אתם זקוקים.

מה תוכלו לקבל במסגרת הקלות בפסיכומטרי?

הקלות בפסיכומטרי יכולות להגיע במגוון רחב של צורות, אלו הנפוצות ביותר:

  1. מבחנים ממוחשבים בהם נבחנים רק בשלושה פרקים במקום שמונה. במבחן כזה ישנה תוספת של זמן לכל שאלה, וישנה אפשרות לקחת הפסקה לאחר כל מקבץ של שאלות. מבחנים ממוחשבים כאלו מתאימים לאנשים אשר סובלי מהפרעות קשב וריכוז או לקויות למידה שונות.

  2. הקראה של השאלות בעברית או באנגלית. את ההקראה הזו מקבלים אלו שיש להם אישור לבחינה ממוחשבת. מדובר בהקלטה של השאלות אשר מאפשרת לאנשים בעלי דיסלקציה ודיסגרפיה להבין טוב יותר את השאלות.

  3. הפסקות - אפשרות ליציאה להפסקה של כ 5 דקות בין כל פרק בבחינה. עבור אנשים אשר סובלים מהפרעות קשב וריכוז ההפסקה הזו חשובה מאוד והיא היחידה שיכולה לסייע להם לשמור על ריכוז במהלך המבחן.

  4. בחינה בחדר נפרד - בחינה בחדר לבד או בכיתה בעלת מספר מצומצם של תלמידים על מנת לצמצם הפרעות והסחות דעת מאלו שדעתם יכולה להיות מוסחת בקלות רבה.

  5. קבלת דף מוגדל לראיה טובה יותר.

כל ההקלות הללו הן משמעותיות מאוד ויכולות להוות יתרון משמעותי מאוד לאלו הזקוקים לכך.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 dadon


 


מאמרים נוספים מאת dadon
 
גסמין קוקטייל - לדעת לבחור נכון
מעוניינים להזמין גסמין קוקטייל וזאת כדי ליהנות מחוויית אלכוהול מפנקת במיוחד שתסב לכם הנאה יוצאת מגדר הרגיל? דעו לכם כי תוכלו להשיג בדיוק את שאתם מחפשים בכל הנוגע לכך וללא שום בעיה. רק תרצו לוודא כי אתם מודעים לכל האפשרויות השונות שתהיינה זמינות לכם בכל הקשור לעניין הזה. אך ורק כך תמצאו מענה הולם אשר יביא לשביעות רצונכם ובצורה המלאה ביותר שרק אפשר להעלות על הדעת. אז אל תשכחו זאת.

מה חשוב לקחת בחשבון בעיצוב רולאפ לעסק?
עומדים לעצב רולאפ לעסק שלכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

איך אפשר לקבל הקלות בפסיכומטרי?
בכדי לקבל הקלות בפסיכומטרי עליכם לעבור כמה אבחונים שונים, להביא מכתבי המלצה ממורים או מדריכים שליוו אתכם, תעודות שונות ועוד.

איך לבחור מוהל מומלץ
אין ספק שהולדתו של ילד חדש משנה את החיים וברור מדוע גם אתם, אפילו אם אתם לא מאוד דתיים, רוצים לעשות לילד ברית מילה.

איך ליצור צילומים לבוק בת מצווה מיוחדים ושונים משל כולם?
14/03/17 | צילום
אין ספק כי צילומים לבוק בת מצווה הפכו לנפוצים ומושקעים הרבה יותר ממה שהיה בעבר.

ברזים לכיור מודרני במטבח
השימוש בברזים נפוץ בעיקר במטבחים ובחדר האמבטיה. כדאי לדעת שכיום ישנה נטייה לאנשים להחליף את הברזים המשעממים שמעטרים את ביתם בברזים הרבה יותר מרשימים, כאלו שיכולים להוסיף נופח עיצובי מיוחד לחלל כולו ופשוט לשפר פלאים את ההרגשה.

גריל פחמים - לאוהבי הבשר הצלוי
ההתלבטות של חובבי ה"על האש" המסורים שאוהבים להשקיע בבשר שלהם ובמזון שלהם ברורה - והבחירה קשה: גריל גז או גריל פחמים?

קבלן שיפוצים במרכז
13/12/16 | שיפוצים
בעזרתו של קבלן שיפוצים במרכז תוכלו להיות בטוחים כי תמצאו בדיוק את שאתם מחפשים, זאת אומרת שיתאפשר לכם להיות במצב בו תשיגו את המענה הטוב ביותר שישנו לצרכים שלכם וזאת בכל הנוגע לתוכניות הבנייה השונות שלכם.

חברות קבורה ואתרי הנצחה מומלצים
כיום ישנם אנשים רבים אשר רוצים להעניק ליקירים שלהם את הכבוד האחרון המגיע להם בצורה הטובה ביותר, ורוצים להעניק להם שירות מכובד הרבה יותר מהשירות הממשלתי המוכר לכולנו.

מועדונים לבת מצווה במרכז
אם אתם מחפשים מועדונים לבת מצווה במרכז, תוכלו למצוא רבים כאלו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI