דף הבית חוק ומשפט נדל"ן ומקרקעין רישום קבלנים והעלאת סיווג קבלני
רישום קבלנים והעלאת סיווג קבלני
עידן שלומן 23/11/19 |  צפיות: 7448

במידה ואתם עוסקים בתחום הבניה ו\או השיפוצים בתור קבלנים, חשוב מאוד שתבינו כמה חשוב שתהיו קבלן רשום ותעבדו עם כל האישורים הנכונים, כיוון שזו דרישת חובה בפרויקטים רבים, כאשר נוספים לכך תועלות רבות גם אם אינן מוגדרות "חובה".

קבלן רשום

סף הכניסה לענף הבניה נחשב נמוך יחסית לענפים אחרים. במרבית המקרים כדי לבצע עבודות אינסטלציה, גבס או צביעה בהיקפים קטנים ובעיקר בשוק הפרטי, לא יבקשו ממכם תעודות המעידות על ההכשרה שלכם או תעודת יושר וכן הלאה. הבעיה מתחילה כאשר מעוניינים לבצע עבודות בהיקפים גדולים יותר ובעיקר עבור מוסדות וגופים ציבוריים או חברות ממשלתיות. כאן כבר יש דרישה שאת העבודה יבצעו אך ורק קבלנים רשומים אשר עברו רישום קבלנים ברשם הקבלנים ויש להם תעודה המוכיחה זאת.

קבלת רישיון קבלן רשום מעידה שהקבלן עמד בתנאי הסף הגבוהים שהציב בפניו רשם הקבלנים ולכן הוא עומד בקריטריונים לביצוע העבודה. על פי הסיווג המוגדר ברישיון שלו. הסיווג נקבע על פי תחום הפעילות (חשמל, תקשורת, שיפוצים וכדומה) וכאן החלוקה היא לשלושה פרמטרים שונים:

  • היקף העבודהמבחינה כספית שהקבלן יכול לבצע
  • סוג העבודותאותן הוא רשאי לבצע
  • שטח הבניהשהוא רשאי לבנות בו במידה וזהו קבלן בניה.

ההגדרות הללו חשובות לחברות, מפעלים, מוסדות ציבור ואפילו ללא מעט מזמיני עבודה בשוק הפרטי ולכן זה קריטי להיות קבלן רשום ועם סיווג כמה שיותר גבוה עבור כל מי שמעוניין לצמוח בענף בו הוא עוסק.

סיווג קבלני

קבלנים רשומים מסווגים בחמש דרגות סיווג שונות שמאפשרות להם לקבל היתרי עבודה בהיקפים כספיים גדולים יותר. סיווג 1 הוא כמובן הנמוך ביותר וסיווג 5 הוא הגבוה ביותר ולמעשה מעניק לקבלן אפשרויות עבודה בהיקפי כספים ללא הגבלה.

על מנת שתהיו זכאים לקבל העלאה בסיווג יהיה צורך להוכיח שאת מבצעים עבודות בהיקף כספי שמגיע לגבולות הסיווג הקיים הנוכחי שלכם ושאתם זכאים לעבור לסיווג גבוהה יותר על מנת להמשיך ולהתפתח.

העלאת סיווג נעשית מקסימום אחת לשנה (למעט חריגים) ובקפיצה של דרגה אחת בכל פעם. כלומר כאשר קבלן רשום מציג סיווג קבלנים של 3,4 או 5, ניתן להבין שמדובר בקבלן שפועל מזה שנים רבות, יש לו ניסיון בביצוע פרויקטים בהיקפים הולכים וגדלים ושהוא כנראה קבלן ראוי ומקצועי. דבר זה מקרין על המוניטין שלכם בתור קבלנים ועוזר כמובן לקבל עבודות נוספות בהיקפים גדולים.

במידה ואתם מעוניינים לבצע רישום קבלן שיפוצים או בתחומי עיסוק אחרים או במקרה ואתם מעוניינים להגדיל את הסיווג הקיים שלכם, יש צורך לפנות לחברות המתמחות בכך כיוון שמדובר בפרוצדורה שיש להתנהל בה נכון, להכין את הניירת הרלוונטית והאישורים הנדרשים ואין מקום לטעויות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 עידן שלומן

עידן שלומן, מומחה לקידום אתרים בחברת Signup קידום אתרים.

קידום אתר זה מתבצע על ידי Signup קידום אתרים באינטרנט אשר עוסקת בשיווק וקידום אתרים באינטרנט. 


מאמרים נוספים מאת עידן שלומן
 
פרחים לבנים: אלגנטיות ויוקרה בזר שלך
29/01/23 | צרכנות
זרי פרחים לבנים נחשבים יוקרתיים ואלגנטיים במיוחד. אין זה אומר שזרי פרחים בצבעים אחרים לא יכולים לשדר משהו דומה, אך הצבע הלבן תמיד נחשב ליותר נקי, טהור ויוקרתי ביחס לצבעים אחרים. זאת הסיבה מדוע זרי פרחים לבנים נחשבים מבוקשים מאוד לאירועים חשובים או יוקרתיים.

איך להתמודד עם ביקורת שלילית בפייסבוק?
אחד המצבים הכי קשים לכל בעל עסק היא ביקורת שלילית בפייסבוק. כולנו אוהבים לקוחות ממליצים או ביקורות חיוביות אך לעתים יש לקוחות שאינם מרוצים, מתחרים שמחפשים כיצד להכפיש או סתם גולשים עם יד קלה על המקלדת שיוצרים שיימינג ללא סיבה מוצדקת. התנהלות נכונה שלכם תוכל לנטרל את הביקורת השלילית ואפילו לחזק אתכם בעיניי הגולשים שנחשפו אליה.

מיתוג עסקי למשרד שלכם בראש העין
עצמאיים רבים אשר פותחים עסק חדש מתלבטים כיצד למתג את עצמם. אנו לא מדברים על מיתוג באמצעות רשתות חברתיות או הזמנת לוגו מעוצב, אלא יותר על מיתוג המשרד שלהם באופן כזה שישדר מיד במה הם עוסקים ולמה הם טובים בזה. על מיתוג המשרד שלכם – במאמר הבא.

איך לבחור מנעולן בחיפה והקריות?
בזמן שאתרי אינטרנט מציעים לנו מגוון רחב של מנעולנים בכל הארץ, על פי אזורים, תחומי התמחות, ניסיון, זמינות לעבודה ועל פי פרמטרים נוספים, אנחנו צריכים להכריע כיצד אנחנו בוחרים מנעולנים לעבוד איתם.

כיצד גם אתם תוכלו לצאת נקיים מחובות גדולים?
החיים במדינת ישראל אינם קלים ורף ההוצאות נחשב בין הגבוהים בעולם המערבי. המצב הזה מביא רבים "למעוד" במהלך מרוץ החיים, לא לעמוד בתשלומים, מיסים או התחייבויות שלקחו על עצמם ובדרך זו לצבור חובות גדולים שרק הולכים ותופחים מחודש אחד לבא אחריו.

נקלעתם לחובות? הכל על הליך חדלות פירעון ושיקום כלכלי!
פתחתם עסק, לקחתם הלוואות, השקעתם בפרסום, הגיעו לקוחות אבל... העסק לא התרומם, לא הצליח להחזיר את ההשקעה והמינוס הלך וגדל. לקחתם עוד הלוואה, דחיתם עוד ועוד תשלומים לספקים אבל זה עדיין לא עובד וכעת אין כבר כסף לסגור את המינוס, להחזיר הלוואות או לכסות את הצ'קים. הפתרון הוא הכרזה על פשיטת רגל, שברון לב, משבר משפחתי, חנק כלכלי לשנים רבות ותחושה של אין מוצא.

מוניות בקרית גת לכל מטרה
24/05/20 | רכב
מחפשים מוניות בקרית גת לנסיעה בתוך העיר, לאחת הערים השכנות או מונית לנתב"ג מקרית גת? אתם ללא ספק בוחרים בדרך היותר נוחה להגעה מנקודה לנקודה.

תיקון תקלות נפוצות במזגנים ישראליים
בישראל קשה לחשוב על חיים ללא מזגן בבית או בעבודה ולכן כמעט בכל מבנה נמצא מזגן של אחת החברות המובילות (טורנאדו, תדיראן, אמקור וכן הלאה). המזגנים הללו מבוססים על חיבור לחשמל וכוללים מערכת מחשוב לתפעול יעיל ואפקטיבי של המזגן בהתאם לצרכים שלנו.

מדוע הדפסה על קנבס כל כך פופולרית לאחרונה?
28/01/20 | צרכנות
בטח שמתם לב בשנה האחרונה שעוד ועוד בתים שאתם מבקרים בהם מציגים על קירות הסלון ו\או החדרים תמונת קנבס משפחתית כזו או אחרת. אין מה להיות מופתעים שכן מדובר על טרנד עיצובי חם שרק צובר תאוצה.

קבלן שיפוצים בחיפה לעבודות צבע וגבס
28/01/20 | שיפוצים
רכשתם דירה יד שניה בחיפה למטרת מגורים או השקעה ואתם זקוקים כעת לקבלן שיפוצים?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI