דף הבית רפואה ובריאות בריאות נשים הריון העובר והמינרל אבץ - פרק 2 – יעקב עזרא
הריון העובר והמינרל אבץ - פרק 2 – יעקב עזרא
קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית 01/02/10 |  צפיות: 3604

הריון העובר והמינרל אבץ - פרק 2 – יעקב עזרא

אבץ מעורב ביותר מ- 100 תהליכים אינזמטיים בגוף. רבים מהם, קשורים בגדילה. בזמנים של צמיחה (הריון, התבגרות וריפוי פצעים) חסר של אבץ עלול לגרום להרס. למעשה, חסר באבץ קשור לאנומליות גנטיות, היות ו- DNA ו- RNA הכוללים את הצופן לתאים, אינם יכולים לתפקד ללא אבץ.

ריכוזים נמוכים של אבץ נמצאו אצל עוברים מתים ואבות בפוטנציה הפכו לעקרים ללא אבץ. במחקרים של משקל ילוד נמצא – שככל שרמת האבץ בשלייה נמוכה כך העובר קטן יותר וככל שרמות העופרת והקדמיום גבוהים, כך העובר קטן יותר.

התוצאות כה ברורות עד כי ניתן לצפות משקל ילוד והיקף הגולגולת רק לפי האנליזה של מינרלים אלו בשלייה.

נמצאה גם נטייה לריכוז גבוה של אלומיניום, אצל הנשים עם קרע מוקדם של קרומי מי השפיר. (לברזל לא נמצא עם משקל הילוד או נוחות הלידה).

החוקר הראשי האחראי למחקרים אלו, פרופסור בריים-סמית, משוכנע שהקשר בין אבץ ומשקל ילוד הוא חזק ביותר ומאמין שאם תינוק שנולד במשקל נמוך מ- 3000 גר', יש לחשוד מיד בחוסר אבץ.

חוסר באבץ הוא נפוץ היות וגם אם התזונה אופטימאלית, כמעט בלתי אפשרי לקבל מספיק אבץ. המינון המומלץ לאישה הרה הוא 20 מ"ג ולמניקה 25 מ"ג.

אחד הגורמים המשפיעים לחוסר באבץ הוא השימוש הכלל עולמי בדשנים פוספטים. אלו מונעים מהצמח ספיגת האבץ מהאדמה. אחת מהדרכים לגבור על הבעיה זו היא צריכת מזון אורגני.

בשר ודגים מזוהמים היא קריטית, במיוחד בחודשי ההיריון. בבדיקה של דגים ממקור מים מזוהם נמצא כי לא פחות מאשר 30% מהדגים לקו בסרטן, רבים מהן הכבד.

נחושת מול אבץ

דרך נוספת להעלות רמת אבץ היא לבדוק עודף נחושת (נחושת הוא האנטגוניסט לאבץ). רמה גבוהה של נחושת ונמוכה של אבץ גורמת למשל ילוד נמוך.עם זאת, אצל רבים מהתינוקות שנולדו במשקל 4500 גר' ואף יותר נמצאה רמה גבוהה הן של אבץ והן של נחושת. מכאן מקישים שרמה גבוהה מספיק של אבץ מונעת או מקטינה את רעילות הנחושת. הסכנה טמונה בקלות שבה ניתן להגיע לעודף בנחושת מחשיפה לסביבה, ממים הזורמים דרך צינורות נחושת, סירים מנחושת ואף התקן תוך רחמי שעשוי מחומר זה.

ריכוז עודף של ברזל מרוקן מצבורי אבץ

כיום: הסברה היא שהסופלמנטים המסורתיים של הברזל הנלקחים בהריון גבוהים מדי היות ורמתם מרוקנת מצבורי אבץ. במידה ואין רמיזה לאנמיה כתוצאה מחוסר ברזל, 18 מ"ג ליום של ברזל היא יותר מהנחוץ. (אין לשכוח, שאחרי הכל, הפסקת הוסת מצביעה על מצבור גדול יותר בזמן הריון היות ווסת היא הסיבה העיקרית לרמת ברזל נמוכה אצל אישה)

תפוזים עוזרים בספיגת אבץ:

תפוזים, למרות שאינם עשירים בויטמין C, הם מכילים חומצה קריטית שהתגלתה כפקטור להעלאת ספיגה של אבץ. חלב אם המכיל כולוסטרום, גבוה במיוחד באבץ, כמו גם בחומרים מזינים נוספים, והוא חשוב במיוחד במתן התחלה טובה לאחר טראומת הלידה. ייתכן וזו הדרך הטבעית לפצות את התינוק על ההפסד הגדול של אבץ שמתגלה מיד לאחר הלידה, כתוצאה מהסטרס. אבץ, כמו כן, חיוני בשמירת תנועתיות חופשייה של ויטמין A ונשיאתה לכיוון הכבד. לכן, חסר באבץ עלול לגרום לחסר בויטמין הנ"ל מה שחשוב כפלים בהריון.

יעקב עזרא הינו מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה). לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140 www.HealthNFit.org   www.DietMe.co.il   www.2all.co.il/Web/Sites/diet-kobi 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית

קובי עזרא Ph.D מומחה לרפואה נטורופטית, ומאמן כושר. מרצה במכון מור (לאוסטאופורוזיס) ובבית הספר להסמכות מאמנים של וינגייט - באוניברסיטת ת"א (אימונים לפיתוח הגוף ותזונה).

כתב את הספרים:
1. אבן הפינה בתחום פיתוח הגוף.
2. ספורטולוגיה - המדריך לספורטאי.
3. סטרואידים-כל מה שרצית לדעת? ולא העזת לשאות!

בעל קליניקה לרפואה נטורופטית ונותן שרותים:
* טיפול במחלות שונות (כולסטרול, מחלות לב, סוכרת ועוד...).
* דיאטות הרזייה ועיצוב הגוף.
* פיתוח גוף - עיצוב וחיטוב הגוף.
לפגישת יעוץ בקליניקה: 0528567140
אתר: פיתוח גוף, אתר: דיאטה מהירה

דיאטה מהירה1, סוכרת הריון, אנטי אייג'ינג

פיתוח גוף

דיאטה מהירה | דיאטה אישית 


מאמרים נוספים מאת קובי עזרא Ph.D יעקב מומחה לרפואה נטורופטית
 
קובי עזרא ויוסי אדרי תחרות מר ישראל, פיתוח גוף, פיתוח שרירים
קובי עזרא, יוסי אדרי, פיתוח גוף, פיתוח שרירים, תחרות מר ישראל, תחרות מר ישראל יוסי אדרי מנתניה הוא אלוף האלופים בתחרות מר ישראל: "עשור אני מחכה לגביע", היה שווה לחכות 40 שנה כדי להגיע ליום הזה", הוא אומר וחושף את הדיאטה המיוחדת שלו

דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת
21/11/21 | השמנת יתר
דיאטה מנצחת תרופות לאנטי-אייגינג ובריאות מטבולית, קובי עזרא חוות דעת. המחקר, שנערך בעכברים, הראה שלתזונה (כולל קלוריות כללית ומאזן מאקרו-נוטריינטים) הייתה השפעה גדולה יותר על ההזדקנות והבריאות המטבולית מאשר לשלוש תרופות הנפוצות לטיפול בסוכרת ולהאטת ההזדקנות. הממצאים מתפרסמים ב- Cell Metabolism.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא
איך להיות גבוה יותר? קובי עזרא. ישנו הורמון בגוף האדם הידוע כהורמון גדילה אנושי (HGH, Human Growth Hormone) המווסת את הגובה. הורמון הגדילה מיוצר ע"י בלוטת יותרת המוח וחיוני ביותר לצמיחה של עצמות ארוכות וסחוס.

צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD
צמיחה וגדילה בגובה - קובי עזרא PhD, צמיחה וגדילה בגובה נוצרת ע"י התארכות עצמות הארוכות, כתוצאה מכונדרוגנזה בצלחות האפיפיזאליות, המכונות גם צלחות הגדילה. תהליך זה נובע מהתרבות כונדרוציטים, היפרטרופיה והפרשת מטריקס חוץ תאית. המאורגן על ידי רשתות מורכבות של גורמים תזונתיים, תאיים, פרצרין ואנדוקריניים. ניתן להגדיר את גיל ההתבגרות כתקופת המעבר מילדות דרך התפתחות מאפיינים מיניים משניים ועד השגת הגובה הסופי בבגרות. מהירות הצמיחה מוגברת בתחילת המוקדמות או באמצע החיים, ידועה כגידול הפוברטלי.

קריאטין - קובי עזרא
קריאטין - קובי עזרא היא חומצה אורגנית חנקנית הנוצרת באופן טבעי. תפקידו העיקרי של הקריאטין הוא להקל על מיחזור של אדנוזין טריפוספט (ATP), מטבע האנרגיה של התא, בעיקר ברקמת השריר והמוח.

דיאטה מהירה מאוד
05/04/15 | דיאטה
דיאטה מהירה. דיאטות לירידה במשקל. ישנן סיבות שונות לאיזון המשקל ודיאטות שונות: החל ממראה חיצוני, עיסוק בספורט ובריאות, לרבות בריאות הלב וכלי הדם ומניעת סרטן....

חיטוב הגוף - קובי עזרא
21/06/14 | דיאטה
בדיאטת דיאט2אול אוכלים כמעט הכל! אך לרוב הדיאטה נקבעת בהתאם למה שהמטופל אוכל באורח ה"נורמאלי" שיגרתי. וכמובן בשילוב המזונות הייחודי! מניב את התוצאות האופטימאליות לחיטוב הגוף באופן מקסימאלי ומהיר ביותר.

מניעת סוכרת מסוג 2
יש חוקרים הטוענים שניתן למנוע סוכרת מסוג 2, זאת ע"י שינוי בהרגלי החיים. היות ותוכנית תזונה ודיאטה נכונה המותאמים לפרט בשילוב תוכנית אימונים אכן עשויים למנוע את התפתחות הסוכרת מסוג 2. סוכרת מסוג 2 או סוכרת מבוגרים בלשון העם, בעלת מרכיב גנטי חזק יותר, תזונה ואורח חיים משפיעים על הסיכוי שהמחלה תתרחש בגיל צעיר יותר-40 או מבוגר יותר 60 ומעלה או אולי לעולם לא?!. הסיכון לסוג להופעת סוכרת מסוג 2 וסוכרת הריונית יכול להיות ירידה ע"י בשמירה על משקל תקין – כלומר השמנה יתרה ותזונה לא בריאה.

ויטמין d אוסטאופורוזיס
ויטמין d אוסטאופורוזיס ויטמין D או (Cholecalciferol) הוא ויטמין מסיס בשומן העוזר לגוף לספוג סידן. ויטמינים מסיסים בשומן מאוחסן ברקמות השומן של הגוף. בנוסף לסיוע לגוף לספוג סידן, ויטמין D גם מסייעת לגוף לשמור על כמות של סידן וזרחן בדם הנכונה. תוספת סידן וויטמין D מהווה טיפול הכרחי באוסטיאופורוזיס. מחלת האוסטאופורוזיס נמצאה מלווה באבחון שכיחות גבוהה של חסר בויטמין D. מקורות מזון ויטמין D מצויה במזונות הבאים: מוצרי חלב גבינה חמאה חלב מועשר (כל חלב בארה"ב הוא מועשר בויטמין D) דגים צדפות דגני בוקר
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI