דף הבית בית משפחה וזוגיות זוגיות ואהבה יעוץ זוגי בזוג
יעוץ זוגי בזוג
גילי בר ויעל דורון 13/05/08 |  צפיות: 1706

אני נמצאת בדילמה שקשורה לזוגיות ולא יודעת לאן לפנות מה לעשות ?
היה לי ידיד טוב בעבודה שהיינו מאוד קרובים אחד לשני  והרגשנו מעבר לידידות אך אני העדפתי לשתוק מכיוון שהוא נמצא במערכת יחסים עם מישהי כבר שנתיים אך איכשהו הקלפים נפתחו והתווידנו על רגשותינו  התברר  שזה הדדי בינינו אך הוא פחד מתגובתי  שנפתחו הקלפים הוא היה בהתלבטות  מה לעשות?
בסופו של דבר הוא נפרד מחברתו והתחלנו בקשר שנמשך כחודש וחצי אך נקטע מכיוון שהוא לא סגר לגמרי תקצוות של הקשר הישן שלו ושמתחילים קשר חדש ועדיין הקשר הישן פתוח הקשר החדש לא יכול להתפתח כראוי, הוא פחד שרבנו ולא הסתדרנו ונשבר  ובסוף גם חזר לחברה שלו  לפני שבועיים ,ועכשיו הוא מתחרט ורוצה הזדמנות שנייה אומר שהוא טעה שהוא אוהב ומתגעגע ושזה היה טעות  לחזור   הוא חזר אליה כי היא ביקשה הזדמנות נוספת והוא חשב לנסות לראותאולי יסתדרו
והבין שהוא עשה טעות עכשיו שוב חזרנו להתחלה  לפרשת דרכים הזאת הוא מבקש הזדמנות שנייה אך רוצה קודם זמן  שיוכל לסגור תקשר הישן לגמרי כדי לא לחזור על הטעויות שעשה אז  איתי  וכן הוא אוהב אני יודעת אך לא מבינה אתו  הוא מפחד    ולא יודע להסביר בדיוק תפחדים שלו  ואני מתלבטת אם לתת לו הזדמנות או לא כי כבר היינו בסרט הזה  ולא הלך כיוון שלא התפתח טוב  שהאקסית חצצה באמצע  ואני מפחדת להפגע ממנו שוב אך מצד שני אוהבת אותו  ויודעת שאנחנו יכולים להצליח אם זה רק ילך בדרך הנכונה   אך עדיין מפחדת  מה דעתך בנידון ?
אשמח לקבל את דעתך ועצתך בנושא
נורית

לדעתי היא צריכה ללכת עם הלב שלה: היא אוהבת אותו. היא מרגישה שהם יכולים להצליח.  אתה יודע, נורא חשוב ללכת עם תחושות הבטן, עם האינטואיציה שלה. חוץ מזה, מה כבר יש לה להפסיד? אמנם אם זה לא ילך, היא תפגע ותכאב. זה ברור. אבל אם זה יצליח, היא הרויחה את כל הקופה. אתה כבר מכיר את דעתי בנושא – שווה להמר ולכאוב בדרך, כדי להגיע "לדבר הנכון".

את לא חושבת שזה תלוי גם בגיל? כלומר, היא לא סיפרה בת כמה היא. היית עונה אותו דבר לבחורה בת 27 ולבחורה בת 37? אני לא בטוח...

אתה יודע מה, אתה צודק. בגיל 27 הייתי אומרת לה "יש לך עוד זמן, את לא ממהרת. אז אם את אוהבת אותו, לכי על זה. שווה להשקיע זמן באהבת אמת ולבדוק את הדברים. אולי אלה רק צרות של התחלת קשר, ועוד מעט הכל יסתדר? בגיל יותר מבוגר אולי לא הייתי שלמה עם אותה תשובה. מה, היא יכולה עכשיו להתחיל לחכות לבחור שלא מצליח לבחור ולהחליט? יש לה זמן למשחקים?

אבל זה בדיוק הפוך! בגיל 27 הייתי אומר לה לשלוח אותו לעזאזל. מה היא צריכה כזה בחור לא החלטי, שמן ההתחלה כל כך קשה לו לבחור, להגיד את מי הוא באמת רוצה. אין שום סיבה שהיא תתפשר אם היא צעירה. אבל אם היא בת 37 הייתי מהסס ולא פוסל כל כך מהר. עד שמתאהבים ורוצים לוקח זמן, ואם זה קרה לה, אז כדאי שתלך על זה. אולי ההיסוסים מהסוג שלה דווקא הם אלה שהשאירו אותה לבד עד היום? אולי הגיע הזמן שהיא תחליט מה היא רוצה ותלך על זה ברצינות!

היא לא נשמעת לי כל כך מהססת. דווקא הבחור נשמע זה שקשה לו להחליט. נראה לי שזו הדילמה הקלאסית של בחורים שמפחדים מחתונה: אם הוא בוחר אחת, הוא מוותר בבת אחת על כל הבנות הפוטנציאליות האחרות בעולם. וזה קשה. אני רואה פה גבר שממש מפחד לבחור. מפחד לעשות את הויתור.

ואני רואה פה גבר שהבעיה שלו לגמרי אחרת. הסיפור זה לא הויתור, אלא הפחד להשאר לבד. את רואה איך הוא עובר מאחת לשניה? אף פעם אין רגע לבד, הוא מכין את הקן הבא עוד לפני שעזב את זה. נראה לי שהוא לא ממש מאמין שיצליח לחיות בזכות עצמו. מאלה שרואים את עצמם שלמים רק בשניים. זה יכול להיות מאד קשה לקשר, אם בתור אחד אתה רק "חצי" כל הזמן.

את חושבת שהיא צריכה לתת לו הזדמנות שניה? הוא כבר פישל פעם אחת כשהם עמדו בדיוק באותה צומת. מי מבטיח לה שהפעם  הוא יהיה אחרת? איך בכלל נותנים צ'אנס אחרי כאב כזה?

אף אחד לא מבטיח לה כלום. זה באמת הימור ללכת על הקשר הזה. אתה יודע מה, בלי קשר לגיל. איך נותנים צ'אנס? זו שאלה של אמון. אמון תלוי בבחור, כמובן. כי לא צריך לתת אמון אוטומטי ועיור בכל אחד, אבל אמון גם תלוי בבחורה עצמה. יש אנשים שלא נותנים אמון, ואחרים שנוטים כן. זו תכונה. זה מדהים אותי כל פעם מחדש לראות, איך דווקא אלה שלא נותנים אמון, נכנסים פעם אחר פעם לתוך סיטואציות, שמוכיחות מחדש כמה הם צודקים ואי אפשר לסמוך על אף אחד. דווקא אלה שנותנים אמון, שלפעמים היינו אומרים עליהם שהם נאיבים ותמימים, מסתבכים הרבה פחות מהאחרים. זה כאילו מצליח להם.. נכון זה מוזר ?

ממש כמו נבואה שמגשימה את עצמה. אני בכל זאת חושב שהיא צריכה לתת לו צ'אנס. נכון שזה מפחיד להפגע שוב. אבל אם היא תצליח, היה שווה. תגידי, מה דעתך להמליץ להם להגיע ליעוץ זוגי? לבדוק את הדברים בטיפול?

כל כך מהר הולכים לטיפול? לא נראה לי. אלה יחסים שהמערכה הראשונה שלהם ארכה ששה שבועות בלבד והשניה טרם התחילה. עדיין מוקדם מדי לנתח את הדברים, ובודאי שמוקדם מדי לעבוד עליהם בטיפול. הם בכלל לא הספיקו להיות יחד מספיק זמן. עדיין לא מכירים מספיק אחד את השני. את הכוחות, את הטוב שבקשר, את הפגמים...

אז אולי יעוץ אישי?

לא הייתי פוסלת את האפשרות הזו, אבל התכוונת אליה או אליו? מעניין שהיא זו ששולחת את השאלה אלינו. היא מחוברת לכאב, למחירים, מודעת לקושי עוד לפני שנכנסה מחדש לתוך המערכת הזו. אבל איפה הוא עומד? מה הוא חושב? מרגיש? האם גם הוא מתלבט? האם גם הוא מתייסר? היה מעניין אותי לשמוע גם את הצד שלו.

אז מה בסופו של דבר את מציעה לה?

אני חושבת שאני חוזרת להתחלה, שתלך עם הלב שלה. ומה אתה מציע?
 
אותו דבר – מצביע לאהבה, ונותן צ'אנס ללב.
אז נלך לכתוב את זה?

יעל דורון וגילי בר

פורסם במדור יחסים   Ynet


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 גילי בר ויעל דורון

מכון זוגות למכון זוגות ניתן לפנות לטיפול פסיכולוגי אישי וזוגי, לצד אימון אישי ממוקד למציאת זוגיות ואימון למציאת קריירה. המכון משלב סינטזה של אימון ופסיכולוגיה בטיפול קבוצתי ממוקד בנושאי זוגיות, יחסים ותקשורת בין אישית. http://www.zoogot.co.il 


מאמרים נוספים מאת גילי בר ויעל דורון
 
בוחר כל פעם מחדש בנשים דומות לאמא שלו
17/08/08 | דייטינג
אילן נכנס לחדר, גבר גבוה, מרשים, כתפיים רחבות, התיישב ומיד התחיל לדבר, נראה היה שאילו היה שותק לעוד רגע, המילים לא היו יוצאות. "באתי כי אני מיואש, אני לא מצליח למצוא את האחת, אני מתחיל לחשוב שלעולם לא אגיע למקום הזה של המנוחה והנחלה, לאיזון ולהרמוניה עם עצמי", אמר.

תמיד יש לו מה להעיר על המראה שלי- או אקדח במערכה הראשונה
"שלום שמי עינב. אני בת זוג לעמיחי כבר שנתיים וחצי ואנו עומדים להינשא בעוד כחודש. (כבני 30). אני מרגישה שיש לנו זוגיות מאוד פתוחה, ואוהבת. בכל המריבות שהיו לנו, תמיד אמרנו שאנחנו לא רוצים לוותר אחד על השניייה אף פעם, עברנו פרידה לפני כחצי שנה, שהיתה למשך חודש וחצי.

התחושה בזמן הדייט: קיפאון, מחנק ויובש בפה
"הייתי כבר אצל כל מי שאפשר, פותחים בקפה, טיפולים בביו-אנרגיה, בסדנת משחק וכמובן בטיפול פסיכולוגי. שום דבר לא הצליח להפחית את הלחץ ואת הפאניקה שאני נתקפת בה במהלך דייט. הגעתי אליך ואני נואשת". זו הייתה יריית הפתיחה בתהליך האימון של חגית.

תודה
*תודה, על פי מילון אבן שושן : "הודיה, שבח וברכה למי שעשה מעשה רצוי"*תודה, על פי מילון אבן שושן : "הודיה, שבח וברכה למי שעשה מעשה רצוי"

להתאלמן ולהישאר בחיים - פסיכולוגיה של אבל ואלמנות
להתאלמן ולהישאר בחיים ? פסיכולוגיה של אבל ואלמנותלהתאלמן ולהישאר בחיים ? פסיכולוגיה של אבל ואלמנות

קושיות בסיבוב שני - ארבע שאלות שראוי לשאול בפרק ב'
אנשים שהתגרשו ופירקו משפחה נתונים לא פעם (אוביקטיבית, או לפחות במחשבה שלהם) בלחצים עצומים מצד הסביבה שלהם. למרות הפתיחות היחסית שקיימת בשנים האחרונות לגבי פירוק נישואים וגירושין, עדיין לא מעט גרושים וגרושות שומעים סביבם לשונות מצקצקות, ומרגישים נתונים לביקורת מתמדת.

כנגד ארבעה בנים דיברה תורה : ארבעה דפוסי תקשורת בזוגיות
בהגדת הפסח מתוארים ארבעת הבנים, עם השאלות והתשובות שמתאימות לכל אחד. במשפחה שלי, כמו בהרבה בתים אחרים בישראל, המסובים מתחלקים וקוראים את ההגדה לפי תור. אני זוכרת איך, בהיותי ילדה, הייתי מחשבת מראש את הפסקאות, מתוך תקווה שהשנה אזכה לקרוא את החכם או לפחות התם, ולא להרגיש שעלי מוטל העול לקרוא את (ולהרגיש כמו) הרשע שבחבורה....

בכל דור ודור :יציאה מעבדות לחירות בזוגיות חשבון נפש לקראת חג הפסח
"בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים""בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים"

שאלות שגרושים וגרושות שואלים לגבי היחסים עם האקס
"האם פירוד בין בני זוג למטרת חשיבה על הקשר בין השניים לרוב מוביל לגירושין
או יש סיכוי שהשניים יחזרו להיות ביחד? כרגע אחד מבני הזוג לא מרגיש אהבה לשני רוצה לבחון את הקשר ולא מוכן לטיפול זוגי. היתי רוצה לדעת גם מעט על הסטטיסטיקות".


שאלות שגרושים וגרושות שואלים לגבי קשרים חדשים ופרק ב'
מקבץ שאלות שנשאלו בפורום גרושים וגרושות בתפוז ובפורום מתגרשים בוואלה:מקבץ שאלות שנשאלו בפורום גרושים וגרושות בתפוז ובפורום מתגרשים בוואלה:
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI