דף הבית בית משפחה וזוגיות זוגיות ואהבה ''עד שהילדים יבואו ביננו'' - זוגיות בפרק ב'
''עד שהילדים יבואו ביננו'' - זוגיות בפרק ב'
גילי בר ויעל דורון 13/05/08 |  צפיות: 1808

עידן בן 42 התגרש לפני כשנה לאחר נישואין שנמשכו 14 שנים, לעידן בן ובת בני 9 ו-6 , והם איתו פעמיים בשבוע וכל שבת שנייה. לפני 4 חודשים עידן קיבל "חץ" באתר הכרויות באינטרנט שבו כתבה תמר "אתה מוצא חן בעיני בוא ניפגש", הקליק היה מיידי . עידן ותמר, בת 36 גרושה עם ילדה בת 7, לא האמינו שזה קורה להם. הם כמעט התייאשו ממציאת זוגיות חדשה והנה מתחיל לו קשר חדש עם פרפרים בבטן וכינורות.

לאחר חודש של "ירח דבש" הם החליטו לעבור לגור יחד, גם ככה הם ישנים יחד כמעט כל לילה ורוצים להיות יחד כל הזמן. במהלך החודש שחלף הצליחו עידן ותמר לפגוש כל אחד את ילדי בן הזוג ולמעבר לגור יחד נותרה משוכה אחת - צריך להכיר בין הילדים. המפגש התקיים בסניף "מקדונלד'ס" בקניון, ועבר בשקט יחסי, הבנות - מיכל נצמדה לאמא תמר ועינת נצמדה לאבא עידן. הבן ,אורי, היה עסוק בהפתעה של ארוחת הילדים. תמר ועידן סיפרו לילדים במשותף שעידן עובר לגור עם תמר בבית של תמר.

בתגובה להודעה החלה מיכל ביתה של תמר בבכי קורע לב תוך שהיא צועקת "אני לא מוכנה שהם יגורו בבית שלי, לא רוצה..לא רוצה". תמר לקחה את מיכל לשולחן אחר הרגיעה אותה , ואותתה לעידן שהן נוסעות הביתה. יותר מאוחר באותו לילה כשנפגשו הסכימו תמר ועידן שאולי יהיו קצת חבלי לידה אבל לגור ביחד זה מה שחשוב להם.

בהמשך השבוע פינה עידן את הדירה ששכר ועבר לגור עם תמר. בחדר, ששימש כחדר המשחקים של מיכל, מוקמה מיטת הקומותיים של עינת ואורי. סוף השבוע התקרב ובו בפעם הראשונה הייתה המשפחה המורחבת אמורה לבלות יחד את כולו. עידן שם לב שתמר לחוצה וחשב שאם יתכננו את סוף השבוע לפרטים הלחץ יתפוגג ולא יהיה מצב שבו "אין מה לעשות ומשעמם". תמר שיתפה פעולה והם תכננו בילוי ב"לונה פארק", ארוחת ערב אצל ההורים של תמר , ובשבת טיול בשמורת טבע.

בצהריים נסעו עידן ותמר כל אחד להביא את ילדיו מבית הספר ונפגשו בית. עידן ותמר הכינו שלט גדול על הדלת " עינת ואורי ? ברוכים הבאים". כשנכנסו לקח עידן את עינת ואורי לסיבוב בביתם החדש כשהגיעו לחדר של מיכל, הדלת הייתה סגורה, עידן נקש בדלת ופתח אותה, לפני שהספיק לומר מילה הסתערה מיכל על הדלת דחפה אותו החוצה כשהיא צועקת "לפה אתם לא נכנסים, אני לא רוצה אותכם בבית שלי רוצה לחזור לאבא, אני רוצה לגור עם אבא, רק עם אבא".

עידן המום מהמצב לקח במהירות את עינת ואורי לראות את החדר שלהם. במסדרון באה מולו תמר כשהיא מסננת "מה כבר עשית לה". עינת ואורי פרקו את התיקים עידן הסתובב כעוס במטבח כשתמר ניגשה אליו והתנצלה " אני לחוצה לא התכוונתי", הם התחבקו אספו את הילדים ויצאו יחד ל"לונה פארק". כשהגיעו יצרה מיכל הפרדת כוחות ? היא הלכה עם תמר למתקנים ועידן הלך עם עינת ואורי. הילדים נהנו מאוד אבל תמר ועידן לא היו יחד. בערב הגיעו להוריה של תמר, מיכל חסמה את הכניסה והכריזה, "זה הבית של סבתא וסבא שלי ואני לא מרשה לכם לגעת בכלום", ונכנסה לדירה. תמר נכנסה אחריה בלי להגיד דבר. עידן חיבק את אורי ועינת ואמר להם, "אל תדאגו, קשה לה להתחלק, קשה לה כמו שקשה לכם שאמא ואבא כבר לא יחד וזאת הדרך שלה להראות את הדברים. זה יעבור לה היא לא באמת מתכוונת למה שהיא אומרת" ארוחת הערב עברה במהירות והדרך הביתה עברה בדממה.

לאחר שהילדים הושכבו לישון, לתמר לקח שעתיים עד שמיכל שחררה אותה, אמר עידן לתמר שהוא מבין שלמיכל קשה ושהוא יודע שיהיה בסדר "כשלמיכל יהיה ברור שכך הם פני הדברים- גרים יחד".

למחרת בבוקר התעוררו עידן ומיכל לקול צרחותיה של עינת. הם זינקו מהמיטה לסלון וראו את מיכל מחזיקה בידה חגורה ומצליפה בעינת. עידן הרים את עינת ותמר תפסה את מיכל כשזו צועקת "אמרתי לך שאני לא רוצה שהם יגורו פה אני לא מסכימה, לא רוצה ... אני הולכת לאבא , רק אבא אוהב אותי, אני לא רוצה לגור איתך יותר, אם הם גרים פה אני הולכת לאבא"

עידן הרגיע את עינת, ניגש לתמר שהייתה עם מיכל וביקש מימנה לשים את מיכל בחדרה ולבוא לדבר איתו. מיכל אמרה לו באנגלית שהילדה נסערת והיא לא יכולה להשאיר אותה לבדה בחדר ולכן לא יכולה לדבר עכשיו. "הכי טוב יהיה אם נעשה קצת הפרדת כוחות". עידן ארז את התיקים של אורי ועינת ונסע להוריו.

בערב לאחר שהחזיר את הילדים, נסע עידן הביתה, לבית של תמר לדבר על הדברים. בשיחה הבהיר עידן לתמר שהוא כועס ולא מוכן לקבל את מה שקרה, "הילדה שלך התנהגה כמו מפלצת", תמר אמרה שהוא עושה מזבוב פיל, שהוא רגיש מידי ושיש לתת לדברים זמן. לבסוף הם הסכימו לנסות שוב כשתמר הבטיחה לדבר עם מיכל.

באותו שבוע הודיע אבא של מיכל לתמר שלא יוכל לקחת את מיכל אליו ביום רביעי, עידן ותמר החליטו שזה יהיה מצוין להפגיש שוב את הילדים לזמן קצר. תמר גם סיפרה לעידן שהיא דיברה עם מיכל ומיכל הבינה. עידן אסף את עינת ואורי וסיפר להם שהם יפגשו עם מיכל ותמר. עינת החלה לבכות ואמרה שהיא לא רוצה "מיכל שונאת אותי ואני לא רוצה ללכת לשם". עידן הבטיח לה שהדברים סודרו ואכן כשהגיעו הביתה מיכל קיבלה את פני כולם בחיוך והזמינה את עינת לחדרה לשחק. תמר ועידן התחבקו בהקלה.
לפתע נשמעו צרחות כאב מחדרה של מיכל עידן ותמר רצו לחדר וראו את מיכל אוחזת בראשה של עינת וחובטת אותו ברצפה. "אני לא מוכנה שהם יהיו פה" צרחה מיכל. עידן הרים את עינת וללא מילים לקח אותה ואת אורי ויצא מהבית.

באותו לילה עידן לא חזר לישון בדירה של תמר. הוא גם לא ענה לטלפונים שלה, רק שלח לה SMS "אני צריך לחשוב על הדברים". למחרת התקשר אליה וקבעו להפגש בבית קפה כדי לדבר. תמר התכוונה לקחת בייביסיטר ולצאת לכמה שעות בצהריים, אבל צלצלה לדחות את הפגישה לערב, "כי מיכל נורא לא רגועה וכל הזמן בוכה ועושה לי סצנות".

הם נפגשו בערב ושוחחו. הזוגיות המדהימה שהייתה להם נראתה כחלום רחוק. עידן אמר לתמר שהוא מרגיש שהיא שמה את מיכל לפני הזוגיות שלהם. הוא הזכיר לה שהתחייבו כבר בתחילת הקשר, שהילדים לא יבואו ביניהם, והנה הם במצב שבו הם נמצאים בגלל הילדים. תמר אמרה שהיא יודעת, שקשה לה אבל היא מצפה לתמיכה ממנו, ושיש צורך ביותר זמן. עידן אמר לתמר שהוא מרגיש שהיא אחוזת רגשי אשמה ונקיפות מצפון על הפגיעה במיכל בגלל הגירושין ולכן לא מעמידה אותה במקום. "אני יודעת מה הדרך הנכונה עם מיכל" אמרה תמר. "זו הפעם הראשונה שגבר זר נכנס לחייה, ועוד עם ילדים. כל הסיטואציה לגמרי זרה לה, ולכן זה יקח זמן", עידן הסביר שהילדים לא מוכנים לבוא יותר במצב הזה, והוסיף "אנחנו בודאי לא הזוג הראשון במצב הזה אם חשוב לך הקשר ביננו, בואי נלך ליעוץ". תמר הסכימה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 גילי בר ויעל דורון

מכון זוגות למכון זוגות ניתן לפנות לטיפול פסיכולוגי אישי וזוגי, לצד אימון אישי ממוקד למציאת זוגיות ואימון למציאת קריירה. המכון משלב סינטזה של אימון ופסיכולוגיה בטיפול קבוצתי ממוקד בנושאי זוגיות, יחסים ותקשורת בין אישית. http://www.zoogot.co.il 


מאמרים נוספים מאת גילי בר ויעל דורון
 
בוחר כל פעם מחדש בנשים דומות לאמא שלו
17/08/08 | דייטינג
אילן נכנס לחדר, גבר גבוה, מרשים, כתפיים רחבות, התיישב ומיד התחיל לדבר, נראה היה שאילו היה שותק לעוד רגע, המילים לא היו יוצאות. "באתי כי אני מיואש, אני לא מצליח למצוא את האחת, אני מתחיל לחשוב שלעולם לא אגיע למקום הזה של המנוחה והנחלה, לאיזון ולהרמוניה עם עצמי", אמר.

תמיד יש לו מה להעיר על המראה שלי- או אקדח במערכה הראשונה
"שלום שמי עינב. אני בת זוג לעמיחי כבר שנתיים וחצי ואנו עומדים להינשא בעוד כחודש. (כבני 30). אני מרגישה שיש לנו זוגיות מאוד פתוחה, ואוהבת. בכל המריבות שהיו לנו, תמיד אמרנו שאנחנו לא רוצים לוותר אחד על השניייה אף פעם, עברנו פרידה לפני כחצי שנה, שהיתה למשך חודש וחצי.

התחושה בזמן הדייט: קיפאון, מחנק ויובש בפה
"הייתי כבר אצל כל מי שאפשר, פותחים בקפה, טיפולים בביו-אנרגיה, בסדנת משחק וכמובן בטיפול פסיכולוגי. שום דבר לא הצליח להפחית את הלחץ ואת הפאניקה שאני נתקפת בה במהלך דייט. הגעתי אליך ואני נואשת". זו הייתה יריית הפתיחה בתהליך האימון של חגית.

תודה
*תודה, על פי מילון אבן שושן : "הודיה, שבח וברכה למי שעשה מעשה רצוי"*תודה, על פי מילון אבן שושן : "הודיה, שבח וברכה למי שעשה מעשה רצוי"

להתאלמן ולהישאר בחיים - פסיכולוגיה של אבל ואלמנות
להתאלמן ולהישאר בחיים ? פסיכולוגיה של אבל ואלמנותלהתאלמן ולהישאר בחיים ? פסיכולוגיה של אבל ואלמנות

קושיות בסיבוב שני - ארבע שאלות שראוי לשאול בפרק ב'
אנשים שהתגרשו ופירקו משפחה נתונים לא פעם (אוביקטיבית, או לפחות במחשבה שלהם) בלחצים עצומים מצד הסביבה שלהם. למרות הפתיחות היחסית שקיימת בשנים האחרונות לגבי פירוק נישואים וגירושין, עדיין לא מעט גרושים וגרושות שומעים סביבם לשונות מצקצקות, ומרגישים נתונים לביקורת מתמדת.

כנגד ארבעה בנים דיברה תורה : ארבעה דפוסי תקשורת בזוגיות
בהגדת הפסח מתוארים ארבעת הבנים, עם השאלות והתשובות שמתאימות לכל אחד. במשפחה שלי, כמו בהרבה בתים אחרים בישראל, המסובים מתחלקים וקוראים את ההגדה לפי תור. אני זוכרת איך, בהיותי ילדה, הייתי מחשבת מראש את הפסקאות, מתוך תקווה שהשנה אזכה לקרוא את החכם או לפחות התם, ולא להרגיש שעלי מוטל העול לקרוא את (ולהרגיש כמו) הרשע שבחבורה....

בכל דור ודור :יציאה מעבדות לחירות בזוגיות חשבון נפש לקראת חג הפסח
"בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים""בכל דור ודור חייב אדם לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים"

שאלות שגרושים וגרושות שואלים לגבי היחסים עם האקס
"האם פירוד בין בני זוג למטרת חשיבה על הקשר בין השניים לרוב מוביל לגירושין
או יש סיכוי שהשניים יחזרו להיות ביחד? כרגע אחד מבני הזוג לא מרגיש אהבה לשני רוצה לבחון את הקשר ולא מוכן לטיפול זוגי. היתי רוצה לדעת גם מעט על הסטטיסטיקות".


שאלות שגרושים וגרושות שואלים לגבי קשרים חדשים ופרק ב'
מקבץ שאלות שנשאלו בפורום גרושים וגרושות בתפוז ובפורום מתגרשים בוואלה:מקבץ שאלות שנשאלו בפורום גרושים וגרושות בתפוז ובפורום מתגרשים בוואלה:
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI