דף הבית בניין ואחזקה בניין ואחזקה - אחר חשיבות ציוד כיבוי אש בעסק ובבית
חשיבות ציוד כיבוי אש בעסק ובבית
יעל בקר 13/03/11 |  צפיות: 1620

פעמים רבות אנחנו שומעים על אסונות כבדים שמתרחשים ביום יום. מדובר על שריפות או פריצת עשן אשר גורמות לפגיעה קטלנית ובמקרים רבים גם מוות.

חלק גדול מאוד של אסונות האלו היה ניתן למנוע בזמן, לו היה ציוד כיבוי אש על מנת לתפעל את האירוע. פעמים רבות אנחנו שוכחים שציוד זה מציל חיים וחובה על כולנו להחזיק בבית או בעסק ציוד מתאים לתפעול אירוע בו יש אש או עשן.

לפני שנים רבות נושא כיבוי אש לו היה במרכז העניין כמו היום ולא היה חובה בעסקים להחזיק ציוד חשוב זה אשר משמש לעזרה בזמן קריטי. היום כל עסק חייב לקבל אישור מסודר מחברת כיבוי אש מקצועית ולרכוש מטפים, ספרינקלרים ועוד.

אם השנים מערכות כיבוי מתפתחות מאוד והיום ניתן להגיד בבירור שהטכנולוגיה החדשה עוזרת לבני אדם לצמצם את הנזק שנגרם לבני אדם גם מהיבט של פגיעה בגוף וכמובן הרכוש.

צוות כבאות מתאמן סביב השעון במשך רוב השנה, על מנת לעזור לבני אדם במצוקה ולעשות את כל תהליך הכיבוי וההצלה על הצד הטוב ביותר. כבאים מסכנים את עצמם מאוד על מנת להציל חיי אדם ופעמים רבות נפגעים מאוד קשה. לא פעם אנו שומעים שצוות כבאות הציל בני אדם רבים שהיו בסכנה אך נפגע אנושות בעצמו.

תכונות אופי שצריך להיות לכבאי

אומץ

לאהוב לעזור

להיות תמיד עם היד על הדופק

לשאוף תמיד להיות בכושר

בעל רצון למידה ועדכניות

יש אנשים שיודעים כבר מגיל קטן שהם רוצים להתעסק בכל מה שקשור לתחום הכבאות אך חלק גדול מגיעה להחלטה הזו לאחר הצבא. ישנם סיכויים גבוהים כי מי ששירת במקצוע זה בזמן השירות הצבאי, ירצה להמשיך גם באזרחות בתפקיד מאתגר זה. רוב הזמן הכבאים לא נפגעים בעבודה גם בזמן תפעול ציוד כיבוי אש אך תמיד צריך להיות בשליטה מלאה ולדעת שאש ועשן מאוד מסוכנים.

על מנת לקבל תעודת כבאות, יש לעבור הסמכות רבות בכתב וכמובן מבחן כושר גופני. אדם בעל מוגבלויות בריאותיות לא יכול להיות כחלק מצוות כבאות מכיוון שבמצב אמת הוא יכול לסכן את חייו, חיים של אנשים שזקוקים לעזרה וכמובן של הצוות שלו.

אין ספק שאנשי כבאות הם זן מיוחד, אשר ניתן לזהות אותם עם מילה גיבורים אשר מצילים מדי שנה עשרות עד מאוד בני אדם. כמובן אסור לשכוח אוכלוסיה מאוד איכותית ומיוחדת שהם המתנדבים אשר לומדים לתפעל ציוד כיבוי אש ומתפעלים כל אירוע בחוכמה רבה. כל שנה יש סטיטיסטיקה בה ניתן לראות את כמות הנפגעים כתוצאה משאיבת עשן או כוויות גוף.

המטרה של מערך כיבוי אש, היא לצמצם כמה שיותר את מספר הנפגעים ואין ספק שפיתוחים חדשים וציוד חדיש משתפר עם השנים על מנת למנוע כמה שיותר אסונות ביום יום. התקווה היא שבעוד כמה שנים כל שריפה להסתיים בזמן הכי קצר וללא נפגעים


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יעל בקר


 


מאמרים נוספים מאת יעל בקר
 
שירותי הסעות ציבוריים ופרטיים
האסוציאציות שמעלה המילה "אוטובוסים" הן לא תמיד בהכרח חיוביות. אולם איזו תהום רחבה פעורה בין האוטובוסים של חברות התחבורה הציבורית לאלו שמסופקים על ידי חברת הסעות פרטית! אין כלל וכלל מקום להשוואה בין השניים.

דודי שמש ומערכות סולאריות
אין זה סוד שללא מקורות אנרגיה קבועים וזמינים לא יתכנו חיים אנושיים מודרניים על פני כדור הארץ. עם זאת, עם השנים "מקור אנרגיה" הפך להיות שם נרדף לדלק ומוצריו. ובכן, מתברר שהטבע מזמן לנו מקורות אנרגיה זמינים יותר וזולים מאוד, מה שמאפשר חיסכון אדיר בכסף, ומה שחשוב יותר, צמצום בזיהום הסביבה. דודי השמש, הקיימים כיום בכל בית בישראל, ממחישים את הנקודה הזאת בצורה הטובה ביותר.

דודי שמש ומערכות סולאריות
אין זה סוד שללא מקורות אנרגיה קבועים וזמינים לא יתכנו חיים אנושיים מודרניים על פני כדור הארץ. עם זאת, עם השנים "מקור אנרגיה" הפך להיות שם נרדף לדלק ומוצריו. ובכן, מתברר שהטבע מזמן לנו מקורות אנרגיה זמינים יותר וזולים מאוד, מה שמאפשר חיסכון אדיר בכסף, ומה שחשוב יותר, צמצום בזיהום הסביבה. דודי השמש, הקיימים כיום בכל בית בישראל, ממחישים את הנקודה הזאת בצורה הטובה ביותר.

אפשרויות לחימום הבית
הקיץ כבר מאחורינו והחור, אוטוטו כבר כאן. זה בדיוק הזמן לחשוב על פתרונות לחימום הבית. חימום תת רצפתי הוא אופציה נהדרת, אך אינה זולה. על כך במאמר הבא.

קצת על לידה
אחד מהתהליכים המדהימים ביותר הוא הלידה. אין דבר שיכול להשתוות לזה. עם זאת, מדובר בתהליך מפחיד מאוד וכואב. הכל על לידה במאמר הבא.

טיפול בחיות מחמד
16/10/11 | חיות מחמד
אם יש לכם חיית מחמד בבית, ולא משנה אם מדובר בכלב, בחתול, באוגר או באיגואנה, מומלץ מאוד שיהיה לכם גם במקום נגיש שכולם יכירו גם מספר טלפון של וטרינר חירום. על תפקידו של וטרינר חירום במאמר הבא.

קצת על פלדות
מהי פלדה? הפלדה היא מתכת חזקה המיוצרת מברזל היציקה. פלדות נבדלות מברזל בתכולת הפחמן הנמוכה שיש בהן (בין 0.5% ל- 1.5%), עובדה אשר הופכת את הפלדות לעמידות יותר בפני מכות וזעזועים בהשוואה לברזל. לכן, אנו עדים ליותר ויותר מוצרים המיוצרים מפלדות ובאים לידי שימוש במגוון רחב של תעשיות ותחומים.

פטנטים שהומצאו על ידי נשים
המצאות פטנטים הם עולם גברי? לאו דווקא? במאמר שלפניכם המצאות ופטנטים שהומצאו על ידי נשים.

אפשרויות חימום הבית
לקראת החורף מאמר הסוקר את אופציות חימום הבית

קצת על מלגזות
על סוגי מלגזות ושימושיהם במאמר הבא
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI