דף הבית חוק ומשפט ייעוץ משפטי כדאיות התעריף הנורטיוני הקבוע בישראל
כדאיות התעריף הנורטיוני הקבוע בישראל
נוטריון רם אפרתי 04/04/11 |  צפיות: 4132

בחוק הנוטריונים שנחקק בשנת 1973 נקבעו סמכויותיו של נוטריון אשר מעניק אישור על תרגום מסמכים וכן מעניק סוגים שונים של אישור נוטריון. החוק קבע שהחזקה המשפטית של נוטריון היא החזקה ביותר בכל הקשור לביצוע תרגום נוטריוני או תרגום מסמכים, ואין לערער עליה. בחוק גם נקבע שכר קבוע עבור שירותי נוטריון.

בעת חקיקת חוק הנוטריונים, כוונת המחוקקים הייתה לנתק את הקשר בין שיקול הדעת המשפטי לתשלום הניתן עבור תרגום נוטריוני או אישור נוטריון - עבור אישור נוטריון על העתקי מסמכים נקבע שכר קבוע, כך גם עבור תרגום מסמכים. ואולם, קיימים גורמים שונים כגון תחרות בין אנשי מקצוע מהתחום של נוטריון אשר מאלצים רבים מהם לעקוף את החוק הזה.

עבור אישור אימות חתימה של נוטריון נקבע שכר קבוע של 175 ₪. האם מאחורי החוק הזה עמד החשש שבעזרת סכומים גבוהים יותר ניתן יהיה לגרום לנוטריון המעניק אישור נוטריון על תרגום מסמכים לסטות משיקול הדעת המשפטי שלו? אם התשובה לכך היא חיובית, מסתמן שהשכר הקבוע צריך להיות תקף על כל אדם הממלא תפקיד כלשהו במגזר הציבורי - משופט ועד שוטר.

ראוי לזכור שבמידה שהאדם המאייש תפקיד נוטריון סוטה מהסמכות המשפטית שלו בעת תרגום נוטריוני, הוא צפוי לעונשים הקבועים בדיני חוק פלילי - למעשה, נוטריון יוכל לסטות משיקול הדעת המשפטי שלא ללא כל קשר לסכום הניתן לו. ייתכן שהיה ראוי יותר לסמוך על היושר האישי והמקצועי של נוטריון, משום שההרתעה כבר קיימת בחוק הפלילי.

כמו כן, התחרות ההולכת וגוברת בין משרדי נוטריון גורמת להם לרצות להגדיל את רווחיהם - הם מוציאים סכומים יחסית גדולים בגלל התחרות בין המשרדים, וכך חייבים גם ליצור הכנסה גדולה בהתאם לכך. התוצאה של התחרות הזו היא שרוב הנוטריונים הפעילים והמתחרים בשוק אינם גובים שכר לפי התעריף בעת תרגום נוטריוני - למרות קיומו של תעריף בהתאם לחוק הנוטריונים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 נוטריון רם אפרתי


 


מאמרים נוספים מאת נוטריון רם אפרתי
 
הבעייתיות שבפרצה בשירותי התרגום של נוטריונים
האיכות של תרגום מסמכים או אישורי נוטריון הם אלה שיקבעו האם המשחק שיוגש לנציגות בישראל או בחו"ל יאושר, או שיהיה צורך להוציא כספים מיותרים עבור תרגום נוסף. החשיבות תרגום מסמכים תקין אצל נוטריונים הוא עצומה, ובעיקר התאמת המתרגם למטרה שלשמה מיועד המסמך. למרות שהחוק הסמיך נוטריונים להעניק אישורי נוטריון על תרגום משפטי שיאשר את נכונות התרגום, לא קיימת התייחסות לתחומים שונים במלאכת התרגום והאישור.

הגשת קובלנות נגד נוטריונים
23/05/11 | כללי
סעיף 36 לחוק הנוטריונים קובע שרק היועץ המשפטי לממשלה ונציגיו רשאים להגיש קובלנה לבית הדין המשמעתי של לשכת עורכי הדין ערב עבירה משמעתית שביצע נוטריון, ורק לאנשי היועץ המשפטי יש את הסמכות להתייצב בדיונים ולטעון טענות בהליך המשפטי.

אילו סוגים של אישורים נוטריוניים קיימים בישראל?
11/05/11 | כללי
מלאכתו של נוטריון אינה מסתפקת בביצוע תרגום מסמכים. לאחר תרגומם, הוא גם נדרש להנפיק אישורי נוטריון – המתחלקים לשני תחומים. בעוד שהאחד מאשר את התרגום ע"י נוטריון, התרגום השני מהווה מעיין הצהרת מתורגמת המאשרת שאדם המחזיק בתפקיד נוטריון שולט בשפות היעד והמקור של המסמך.

הגשת קובלנות נגד נוטריונים בישראל
13/04/11 | כללי
הגשת קובלנות נגד נוטריונים נועדה לחקור לעומק תלונות אשר מוגשות בשל עבירה משמעתית שעבר נוטריון במסגרת תרגום מסמכים או אישור נוטריוני של תרגום לאנגלית. במדינת ישראל, רק היועץ המשפטי לממשלה ונציגיו רשאים להגיש קובלנה לבית הדין של לשכת עורכי הדין בשל עבירה משמעתית – ורק הם רשאים להתייצב ולטעון טיעונים במהלך ההליך המשפטי של התביעה.

כדאיות התעריף הנורטיוני הקבוע בישראל
בחוק הנוטריונים שנחקק בשנת 1973 נקבעו סמכויותיו של נוטריון אשר מעניק אישור על תרגום מסמכים וכן מעניק סוגים שונים של אישור נוטריון

האם כדאי לחפש נוטריון במנועי החיפוש?
בין אם מדובר על נוטריון או על אנשי מקצוע אחרים, תופעת החיפוש של נותני שירות במנועי החיפוש גוברת בשנים האחרונות. רבים מנצלים את הקלות היחסית והזמינות של חיפוש בגוגל כדי למצוא את מספק השירות הראוי עבור תרגום מסמכים או אישורי נוטריון. האם נוטריון אשר נמצא בראש דף החיפוש בגוגל הוא גם המומלץ ביותר עבור תרגום מסמכים או תרגום משפטי?

האם כדאי לאתר נוטריון דרך מנועי החיפוש?
בזכות מהפכת גוגל ומנועי החיפוש, עסקים רבים נוהגים לקדם לשלם לחברות כספים כדי שאלה יקדמו את האתר שלהם במנועים – כך שמי שיכתוב את מילת המפתח של העסק ימצא אותו במיקום גבוה ברשימת התוצאות. בפרט, רבים פונים לשירותי תרגום מסמכים וכן אישורי נוטריון שנמצאו במנועי החיפוש. מאחר ומדובר באתר שממוקם במיקום גבוה במנוע החיפוש, ההנחה היא שמדובר בעסק רציני ומצליח. האמנם?

תרגום מסמכים ע"י נוטריון
תרגום מסמכים ע"י נוטריון הוא שירות דרוש עבור רבים. בעת ההגשה של מסמכים עבור קבלת אשרת כניסה לחו"ל, לדוגמה, אנחנו זקוקים לשירותי תרגום נוטריוני או אישור נוטריון כדי שהמסמכים יתורגמו לשפה של המדינה המיועדת ויקבלו את התוקף החוקי שלהם. גם סטודנטים רבים אשר סיימו את לימודיהם בישראל, ומעוניינים להגיש מועמדות ללימודים בחו"ל, נדרשים להיעזר בשירותי תרגום מסמכים של נוטריון.

מדוע מומלץ להיעזר בשירותי עו"ד מקרקעין?
מדינת ישראל התפרסמה בשנים האחרונות בתור מקום עם תעשיית נדל"ן משגשגת. עסקאות רבות נערכות מדי שנה, רבים קונים ומוכרים נכסים, ואולם יחד עם זאת התגלו גם מספר רמאויות והונאות של אנשים המנצלים את הענף בכדי לבצע עסקאות לא חוקיות. לכן, יותר מאי פעם, החשיבות של עו"ד מקרקעין היא בהבנה של דיני מקרקעין וביכולת שלו לאשר את החוקיות המשפטית של עסקאות נדל"ן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI