דף הבית עסקים עסקים - אחר ציוד כיבוי אש - באיזה ציוד מדובר?
ציוד כיבוי אש - באיזה ציוד מדובר?
momo1 09/10/11 |  צפיות: 990

כיבוי אש

אחד הדברים החשובים ביותר שכל מי שמתעתד להקים עסק חדש חייב לחשוב עליהם ולהיערך להם, הוא מקרה של שריפה שפורצת במקום. כמובן שאנחנו לא אוהבים לחשוב על מקרים שכאלה ויותר אוהבים לראות בדמיוננו כיצד העסק מצליח וכולם מרוצים, אולם מכיוון שמקרים כאלה יכולים לקרות (וכבר קרו ולצערנו גם בוודאי עוד יקרו), הרי שחשוב שנתכונן אליהם מבעוד מועד ונדאג לבצע התקנה של ציוד כיבוי אש איכותי ויעיל.

באיזה ציוד מדובר?

ציוד כיבוי אש מורכב, בדרך כלל, ממספר מוצרים ומערכות:

· מטפים – אותם מכלי אבקה, גז או חומרים נוספים אשר ניתן להתיז לעבר האש ולגרום לכיבויה או לפחות לעצור את המשך התפשטותה. ישנם מגוון סוגים וחשוב מאוד להתאים אותם לסוג החומרים הקיימים בעסק, על מנת שברגע האמת הם אכן יהיו יעילים. הצבת מטפים בחללים סגורים מחויבת על פי תקנות כיבוי אש, ולכן תוכלו לראות אותם במקומות שונים כמו חדרי מדרגות ואפילו בתוך רכבות ואוטובוסים.

· מערכות גילוי אש / כיבוי אש – אחת המערכות הנפוצות ביותר והיעילות ביותר להתמודדות עם מצבי שריפה היא מערכת ספרינקלרים. מדובר במערכת המורכבת מצינורות רבים המותקנת על קירות העסק. בצינורות זורמים מים בלחץ גבוה, ובסוף כל צינור מותקן ספרינקלר – מתז, החסום באמצעות מבחנת זכוכית ומונע מהמים לזרום החוצה. ברגע שהטמפרטורה במקום עולה, נוזל שנמצא בתוך המבחנה מתחמם ומתפשט, וגורם לפיצוץ של המבחנה. הפיצוץ מביא לכך שהמים פורצים החוצה, ניתזים אל עבר האש ומכבים אותה או לפחות מונעים את התפשטותה לאזורים נוספים. אין ספק, שמערכת ספרינקלרים הינה מערכת כיבוי אש מצוינת, המשמשת גם כמערכת גילוי אש לכל דבר. כמובן שכדאי מאוד לחבר את אותה מערכת למערכת אזעקה, שהיא עצמה תתחבר אל המוקד של כוחות הכיבוי ואל הטלפון הסלולארי של בעל העסק. כך, במקרה של שרפיה, יוזעקו למקום כוחות כיבוי אש מקצועיים שישתלטו על השריפה ויכבו אותה לגמרי, וכמובן – גם בעל העסק יקבל את המידע בזמן אמת.

כדי להיות בטוחים

כאשר מדובר בהתקנת ציוד כיבוי אש, אשר בדרך כלל כולל, כאמור, מטפים ומערכת ספרינקלרים, חשוב מאוד לרכוש את הציוד אך ורק מחברה המתמחה בתחום על מנת שתוכלו להיות בטוחים שמדובר בציוד איכותי שיפעל כמו שצריך במקרה הצורך. כמובן שכולנו תקווה שלא תצטרכו להשתמש בציוד הזה, אולם מכיוון שאי אפשר לחזות את הנולד יש להיערך בצורה הטובה ביותר. רכישת מערכות שיוצרו על ידי החברות המובילות בתחום ומטפים המלאים בחומר הנכון לכיבוי דליקות בעסק הפרטי שלכם מחברה המתמחה בתחום החשוב הזה של כיבוי אש היא הצעד הנכון כשמדובר בהקמת עסק בטיחותי עבורכם, עבור העובדים שלכם ועבור הציוד שנמצא במתחם. בהצלחה, והלוואי שבאמת לא תיאלצו לעשות בציוד הזה שימוש...


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 momo1


 


מאמרים נוספים מאת momo1
 
הובלות בחג פורים
מי שמעוניין לעבור דירה, בדרך כלל רוצה לבצע את המהלך החשוב בקיץ. בחודשים יולי-אוגוסט הילדים בחופש מבית הספר ולא צריך להעביר אותם באמצע שנת הלימודים לבית ספר או לגן זר. גם לא צריך להתעסק בבוקר עם הסעות לגן או לבית הספר

יתרונותיו של האלומיניום
עבודות אלומיניום הן נפוצות ביותר וללא ספק בהחלט ניתן לכנות את העידן שבו אנו חיים "תקופת האלומיניום", ובכך להמשיך את חולקת ההיסטוריה בהתאם לחומר שבו בני האדם בעיקר משתמשים.

מזגנים – כיצד בוחרים?
היום, מזגנים משמשים אותנו ללא הרף הן בעונת החורף והן בעונת הקיץ. בקיץ אנו משתמשים בהם לצורכי קירור החלל בו אנו נמצאים, ובחורף – לחימומו. אין ספק שזו דרך מאוד מהירה להגיע לטמפרטורה הרצויה בחלל, ולכן אנשים רבים משתמשים בה

ביובית, פינוי פסולת
אין ספק שנושא של ביוב יכול להיות מאוד לא נעים כאשר אין כוח אדם מקצועי שבכל רגע נתון יכול לפתור כל תקלה במערכת האינסטלציה של הבית, עסק או דברים מורכבים יותר כגון תחזוקה של תעלות ביוב בערים שעליהם אחראיות העיריות השונות.

ביובית, פינוי פסולת
אין ספק שנושא של ביוב יכול להיות מאוד לא נעים כאשר אין כוח אדם מקצועי שבכל רגע נתון יכול לפתור כל תקלה במערכת האינסטלציה של הבית, עסק או דברים מורכבים יותר כגון תחזוקה של תעלות ביוב בערים שעליהם אחראיות העיריות השונות.

ציוד מקצועי למטבח, ציוד למסעדות
מאחורי מסעדה גדולה ואיכותית יש אדריכל אשר עוזר לתכנן את הפרויקט ואת העיצוב, חלק חשוב מאוד של תחילת התהליך בו עושים את ההחלטות של עיצוב ומבנה המסעדה כולל בחירה של ציוד למסעדות.

איטום גגות
בתקופות בהם יורדים גשמים ישנה חשיבות רבה לנושא של איטום גגות. אין ספק שבתים ישנים נפגעים מאוד מהמים. כל בעל בית ישן או וועד הבית בבניין ישן חייב להזמין מומחה לאיטום אשר יכול לבצע אנליזה ובדיקה קפדנית של הגג וקירות הבניין לפני שהמים יכנסו לסדקים של המבנה ויגרמו לתופעה בלתי נסבלת של רטיבות הקירות.

יתרונותיהן של משאבות מים
משאבות מים כשמם כן הן – מכונות המיועדות לשאיבה של מים (או כול נוזל אחר) באמצעות פעולת יניקה. ממש כמו ששואב האבק הוא מכונה ששואבת אבק במעין פעולת יניקה, באופן דומה כך פועלות משאבות מים.

שיטות בטוחות להובלת רהיטים
כשמבצעים הובלה של דירה או של משרד, אחד הדברים שממנו אנשים רבים חוששים הוא הובלת הרהיטים. תמיד פוחדים שמא הריהוט יפגע, יישרט או ישבר, שהמובילים לא יצליחו להכניס את הריהוט למעלית או שלא יצליחו לעבור איתם בחדר המדרגות וכדומה.

מיחזור זה כל הסיפור
המחזור הפך להיות חלק מחיינו ומי שעדין לא אימץ אותו אז הגיע הזמן להתחיל למחזר. למחזור יש חשיבות עליונה, בתקופה שלנו אנו מייצרים המון פסולת שניתן להפוך אותה לתת לה הזדמנות שנייה כמוצר ממוחזר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI