דף הבית בית משפחה וזוגיות גיל הזהב חוק סיעוד לקשישים- הזכות לקבלת סיוע סיעודי מהמדינה
חוק סיעוד לקשישים- הזכות לקבלת סיוע סיעודי מהמדינה
VPR 24/03/12 |  צפיות: 3019

בכל מדינה מתוקנת ברחבי העולם, מחויבת להיות חקיקה כלשהי, המעגנת את זכויותיהם של האוכלוסייה הקשישה בה. במדינת ישראל, קיים חוק סיעוד לקשישים, במסגרתו מוענקות זכויות והטבות ייחודיות לאוכלוסיית הגיל השלישי. אחת מהזכויות הללו, היא קבלת גמלת סיעוד, המאפשרת לקבל מהמדינה טיפולים סיעודיים, כשנדרשת עמידה בקריטריונים מסוימים על מנת לקבל זכות זו. זכות זו מיועדת לקשישים המתגוררים בביתם הפרטי או בדיור מוגן כלשהו, הזקוקים לקבלת עזרה סיעודית יומיומית, כשאין ביכולתם הכלכלית לפנות לאחד מהמוסדות המעניקים שירותים סיעודיים.

הקריטריונים לקבלת גמלת סיעוד

גמלת סיעוד מיועדת בראש ובראשונה לקשישים הנמצאים מעבר לגילאי הפרישה המעוגנים בחוק, כשנמצאים במסגרתה של הפנסיה, המגיעה להם על פי חוק בעת הגעתם למעמד הפרישה. גמלת סיעוד תינתן לקשישים שאינם זכאים לקצבה אחרת כלשהי מן הביטוח הלאומי, כרמת הכנסותיהם בנוסף, נמוכה מהסכומים שנקבעו בתקנותיו. כמו כן, גמלת סיעוד ניתנת לקשישים המוגדרים כסיעודיים, כשאינם מסוגלים לבצע פעולות יומיומיות פשוטות באופן עצמאי, טיפול בקשישים יכול לשמש לדוגמא: הלבשה, רחצה, אכילה ושתייה. מקרים נוספים, שניתן באמצעותם לקבל גמלת סיעוד, מתאפיינים במוגבלות בתנועה ממקום למקום, או בהופעת קשיים נפשיים שונים.

איך מתבצע ההליך עד לקבלת הזכות לסיוע סיעודי

על מנת לקבל את הרעיון של חוק סיעוד ולטיפול בקשישים, המתבטא בקבלת גמלת סיעוד, יש להגיש בקשה למוסדות הביטוח הלאומי, כשנדרש בידי אותו קשיש למלות טופס בקשה, בו יפרט את קשייו השונים. לאחר מכן, באמצעות בחינה של הנסיבות הקיימות, יקבלו נציגי הביטוח הלאומי את ההחלטה האם זכאי אותו הקשיש לעזרה סיעודית מסוימת מידי המדינה ובאיזה היקף. בחינת הבקשה, נעשית בנוסף באופן פיזי, כשמתבצע ביקור בית בידי נציג מוסמך מטעם הביטוח הלאומי, כשתפקידו לאבחן את מצבו של אותו הקשיש ביחס לתנאי חייו, כשבמידה והגיע למסקנה שמצבו הבריאותי, בנוסף לרמת הכנסתו החודשית והדרך בה חי, מחייבים סיוע סיעודי כלשהו, תוענק לו גמלת סיעוד.

רמות סיוע שונות

גמלת סיעוד מתאפיינת בשלושה רמות שונות, הניתנות בהתאם למצבו התפקודי של אותו קשיש, כשכל אחת מהם מעניקה מספר מסוים של שעות טיפול וסיעוד שבועי בסולם עולה, כמספר השעות הנמוך ביותר נמדד ב9 ו-3/4 שעות שבועיות, הרמה השנייה היא בסיוע בכ-16 שעות שבועיות, ורמת הטיפול הסיעודי הגבוהה ביותר היא בהיקף של 18 שעות מידי שבוע.  


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 VPR

VPR בניית אתרים לעסקים בראייה של חברת קידום אתרים מקצועית! 


מאמרים נוספים מאת VPR
 
גן אירועים – הקיץ מחכה לנו
31/01/13 | חתונות
מאז ומתמיד זוגות מתחתנים יודעים שבשביל לבחור מקום צריך לצאת ולהסתובב בין המקומות, לחפש אתרי אינטרנט עם סיורים וירטואלים כאלו ואחרים על מנת לקבל את הויז'ן הכולל של המקום..

הדברה – הרחקת יונים ושלל פתרונות לבית
אנחנו מאוד אוהבים את הבית הפרטי שלנו, מאוד אוהבים את השקט הנפשי אבל לא תמיד הוא נשאר ככה ולא בגללנו.

כל הפרטים על רכישת טבעות נישואין
22/07/12 | חתונות
אם גם אתה מצאת את בחירת ליבך ומעוניין כבר למסד את הקשר, קרוב לוודאי שאתה מחפש אחר טבעת נישואין. טבעת נישואין היא ללא כל ספק הסממן הגדול ביותר המעיד על הקשר בין בני הזוג..

חתונה - היום הגדול, התכנון המושלם
17/06/12 | חתונות
לתכנן כמעט אף אחד לא אוהב, אבל כאשר מדובר בתכנון חתונה קרובה בני הזוג קופצים לים ומקווים שהם שוחים לכיוון הנכון. אז כמו ברוב המקרים, אלו שמתחתנים הינם זוג טרי אשר לא ידע מעולם על הנושא של חתונה.

ייעוץ משכנתאות - חיסכון של עשרות אלפי שקלים
04/06/12 | משכנתא
מי מאיתנו שעומד בפני הבחירה החשובה והמשמעותית של הלוואת משכנתא שתלווה אותו החל מרכישת נכס (כמו בית למשפחתו) ודרך עשרים או שלושים השנים הבאות של חייו, בוודאי יגלה עניין בנאמר במאמר זה.

עולם שלם של גאדג'טים מחכה לנו
24/05/12 | גאדג'טים
אנחנו כל הזמן רואים בחדשות על איזה פיתוח חדש כזה או אחר אשר משנה את פני העולם לתמיד, אמרו שבין גדולי מוחות ואנשים גדולים..

חוק סיעוד לקשישים- הזכות לקבלת סיוע סיעודי מהמדינה
24/03/12 | גיל הזהב
בכל מדינה מתוקנת ברחבי העולם, מחויבת להיות חקיקה כלשהי, המעגנת את זכויותיהם של האוכלוסייה הקשישה בה. במדינת ישראל, קיים חוק סיעוד לקשישים,

מוצרי מזון- מפגש של תרבויות
הצורך במוצרי מזון הוא מזמן לא רק בסיסי וקיומי, כשכיום מתאפשר באמצעות צריכת מוצרי מזון ממקומות שונים ברחבי העולם, ללמוד רבות אודות תרבויות הקיימות בעולם, דרך מאכליהם השונים.

עולם של עיצוב גרפי
עולם העיצוב כולל בתוכו מספר מקצועות גדול, המושכים את התעניינותם של רבים, כישנה מגמה של התקדמות מתמדת, המביאה להתעניינותם של רבים בכל הקשור לעולם זה.

החרדה ואנחנו
אי אפשר שלא לשים לב איך בישראל יותר ויותר אנשים הולכים לטיפולים משפחתיים ואישיים, טיפול פסיכולוגי וייעוץ על מנת לצאת מהמצב החרדתי שרודף את ההמונים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI