דף הבית בית משפחה וזוגיות זוגיות ואהבה כיצד נישואים שורדים בגידה וכיצד זה קשור לטיפול פסיכולוגי
כיצד נישואים שורדים בגידה וכיצד זה קשור לטיפול פסיכולוגי
בקשר לטיפול 18/05/12 |  צפיות: 2403

בגידה של בן או בת הזוג היא, בוודאות, חוויה קשה וטראומטית, המצריכה טיפול זוגי אינטנסיבי שגם בסיומו יקשה לומר מה יעלה בגורל הקשר. הבעיה היא שלבן הזוג הנבגד יש לא רק תהיות רבות לגבי העתיד, אלא גם עולים בו ספקות קשים לגבי העבר. הוא מרגיש שהאהבה האמיתית והקשר הפתוח והישר לא קיימים למעשה אצל הצד השני. הוא חש שלא שפט נכון את עצמו ואת שותפו או שותפתו. כל עולמו מתמוטט עליו.

בגידה משתקפת אחרת בעיני קבוצות אוכלוסייה שונות ומשתנה מזוג כזה לאחר. זו המסקנה אליה הגיעו מטפלים זוגיים מומחים בתחום טיפול זוגי בסוגיית הבגידה. כלומר: נבגדים רבים מתארים את רגע הגילוי כ"רעידת אדמה". רבים מהם אף סובלים מתסמונות של פוסט טראומה ובתוך כך זקוקים לטיפול של פסיכולוג קליני.

"זוגיות מתה"

נשאלת השאלה: האם כל בגידה סופה בגירושים? לא בהכרח. אבל זה עדיין לא אומר שאפשר לבגוד בנחת. מטפלים זוגיים מכירים לא מעט זוגות שבחרו להישאר יחד על אף הבגידה. מאידך, קשה לומר שהנישואים שלהם מאושרים. ישנם זוגות שגם אחרי 10 שנות נישואים ולאחר בגידה מהעבר יזכירו אחד לשני את בגידתם בכל הזדמנות, תוך פיזור עקיצות בעניין עכור זה.

מצד שני, ישנם זוגות שבתחילת הגילוי יהיו כעוסים ופגועים מאוד, אך בהמשך יגלו יתר סלחנות והבנה בגלל הידיעה כי הקשר שלהם מלכתחילה לא היה טוב והם מבינים שגם להם היה חלק במערכת היחסים הכושלת. אזי ינסו לשקם את ביחסים באמצעות טיפול פסיכולוגי או טיפול זוגי.

ויש גם אופטימיות בבגידה שלעיתים גם מצילה את הקשר הזוגי. מתברר שלא רק אפשר לפעמים לשרוד בגידה, אלא שיש מקרים בהם אפילו הזוגיות זוכה לשדרוג. יש זוגות שעוברים טיפול זוגי אצל  פסיכולוג המתמחה בטיפול בזוגות שאחרי בגידה, ומספרים שבדיעבד הבגידה עשתה להם רק טוב.

מאידך, מדובר בבגידה שהתרחשה בגלל קונפליקט משמעותי שהיה קיים במערכת הזוגית.

הדרכים לשרוד בגידה

  • טיפול זוגי - לעיתים מתרחשות בגידות בלי קשר לטיב מערכת היחסים, כמו הבוגד הסדרתי, שבגד פעם אחת ותמיד יבגוד שוב. אבל כשבגידה נובעת בגלל בעיה בקשר, חשוב מאוד לפנות לטיפול זוגי, בניסיון להבין על אילו צרכים ענתה הבגידה. כאשר מגיעים להבנה ישנה אפשרות לתקן חלק ניכר מן הבעיה.
  • הכרה - אסור לומר: "מה שהיה היה" ובכך להתעלם ממה שאירע. זאת משום שזוגות המגלים סלחנות כבר בתחילת הבגידה המשבר יתפוצץ בצורה קשה וכואבת יותר אחר כך. חשוב ללכת לטיפול אצל פסיכולוג או מטפל זוגי בהכשרתו ובאמצעותו להסביר מה הוביל לבגידה - רק כך הצד הנבגד ירגיש שקט ורגוע ולא יהיה סוער מבפנים לאחר תקופה.
  • נאמנות - הכי חשוב בתהליך טיפול זוגי לאחר בגידה הוא לוודא כי הצד הבוגד ניתק כל קשר עם הצלע שעמה בגד, על מנת להבטיח שזו לא תקרה שוב ובתוך כך ליישם זאת ובאמת להתכוון לכך.

אודות:

רשת "בקשר לטיפול" מחברת בין אנשים המחפשים דמות טיפולית למשל פסיכולוגית אך חסרה להם המלצה טובה על אשת מקצוע מתאימה, אמינה ומוסמכת, הנמצאת באזור המועדף עליהם.

ההתאמה נעשית חינם בשיחת טלפון ע"י שרונה קרן המכירה היטב את כל המטפלים.

http://www.bekesher-letipul.co.il


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 בקשר לטיפול

חסרה לכם המלצה טובה על פסיכולוג ? רשת "בקשר לטיפול" מחברת בין אנשים המחפשים פסיכולוג או פסיכולוגית או טיפול זוגי אך חסרה להם המלצה טובה על דמות טיפולית מתאימה, אמינה ומוסמכת, הנמצאת באזור המועדף עליהם.

ההתאמה נעשית חינם בשיחת טלפון ע"י שרונה קרן המכירה היטב את כל המטפלים.

http://www.bekesher-letipul.co.il 


מאמרים נוספים מאת בקשר לטיפול
 
האם מי שלבד הוא אדם חופשי
18/05/12 | דייטינג
העידן המודרני מרחיק אותנו מחופה וקידושין בגיל צעיר – ומבלי להרגיש אנו מטפסים לגיל 30 פלוס ומוצאים את עצמנו עדיין רווקים, חופשיים ולגמרי לבד. תחושות אלו מלוות לעיתים בתסכול סביב השאלה האם בחרנו בבחירה הנכונה ואם בכלל!

טיפול משפחתי בגלל חוסר הסכמה בין הורים
מה עושים כשההורים לא מסכימים ביניהם? איך מגיבים כשאחד מהם שובר לשני מנהיגות? נביא במאמר זה את עצותיהם של פסיכולוגים המטפלים בסוגיות אלו באמצעות טיפול משפחתי המשתף את ההורים והילדים יחד.

כיצד נישואים שורדים בגידה וכיצד זה קשור לטיפול פסיכולוגי
האם נישואין יכולים לשרוד בגידה? על השאלה הזו מן הראוי שבעלי מקצוע יענו כמו מטפלים זוגיים – חלק מהתשובות המקצועיות נביא במאמר חשוב זה. כאמור אם אין לכם סבלנות לחכות לסוף קריאת המאמר, דעו: זה לא פשוט כפי שזה נראה.

טיפול זוגי הניתן על ידי פסיכולוג או מטפל זוגי
חיים כזוג הם אתגר גדול ואנו מתמודדים איתו יום יום. בחיי הזוגיות קיימים כמעט תמיד גם קשיים ומשברים. כאשר התקשורת בין בני הזוג לקויה ובעייתית וכאשר הקשיים בתפקוד הזוגי משתלטים על חיי הזוגיות מומלץ בהחלט לשקול טיפול זוגי או ייעוץ פרטני או זוגי. זהו טיפול מקצועי, הניתן על ידי מטפל או פסיכולוג, שתכליתו לסייע לבני הזוג לשפר את הזוגיות ולהביאה למקום של תמיכה וכבוד הדדי, שיפור היחסים והמשך חיים ביחד.

טיפול בתנועה - שיטת ריפוי של פסיכולוג
טיפול בתנועה הינה דרך פסיכולוגית לטפל במגוון בעיות פסיכולוגיות של ילדים ומבוגרים. טיפול בתנועה הינו ביטוי חיצוני המהווה התנהלות פנימית אל ושל הנפש שלנו. בשיטה זו ניתן לאבחן בעיות פסיכולוגיות רבות ללא כישורי תנועה או ריקוד – אלא פשוט להיפתח ולהקשיב לשיטה שמאבחנת ופותרת בעיות פסיכולוגיות רבות ושונות.

טחפול זוגי לצורך שיקום חיי הזוגיות והמין
הם מתחבקים ומפגינים אהבתם הרבה על כל גבעה ותחת כל עץ רענן אך מתחת לפני השטח קיימת בעיה משמעותית עבור בני הזוג: הם אינם מקיימים יחסי מין. התופעה נפוצה לא רק בקרב זוגות נשואים אלא גם אצל זוגות לא נשואים ביניהם כאלה הסוחבים כמה שנים טובות של חברות. האם טיפול זוגי יביא לשיקום מיני ? האם פסיכולוג יכול לסייע ?

במה תרצה לעסוק כאשר תהיה גדול
פסיכולוגים קליניים תעסוקתיים נתקלים לא פעם ולא פעמיים בלבטים של צעירים שהשתחררו מהצבא, טיילו את טיול התרמילאים בעולם, נרשמו ללימודים מאידך, אך לא מצאו באמת את התשובה מה באמת הם רוצים להיות כשיהיו גדולים.

רשת בקשר לטיפול | פסיכולוגים ואנשי טיפול מקצועיים אמינים ומוסמכים בתחום הנפש
31/01/12 | בריאות
רשת "בקשר לטיפול" מחברת בין מטופלים המחפשים טיפול פסיכולוגי אך חסרה להם המלצה טובה על דמות טיפולית מתאימה, אמינה ומוסמכת, הנמצאת באזור המועדף.
ההתאמה נעשית חינם בשיחה טלפונית ע"י שרונה המכירה היטב את כל המטפלים ברשת.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI