דף הבית עסקים שיווק ופרסום חביב שמעוני - כל מה שפרסומאי מתחיל צריך לדעת
חביב שמעוני - כל מה שפרסומאי מתחיל צריך לדעת
חביב שמעוני 26/06/12 |  צפיות: 2210

תחום הפרסום הוא תחום קשה ותחרותי שדורש רהיטות, שנינות, חלקלקותויכולות ניהוליות ובין אישיות. יחד עם זאת, הוא התחום המשתלם ביותר בעולםהתוכן, ובעוד שעיתונאי מתחיל יכול לדרוש כ-4000 שקלים לחודש לכל היותר,ייהנה הפרסומאי או הפרסומאית המתחילה משכר גבוה הרבה לאין שיעור. הסכומיםאליהם מגיעים פרסומאים יכולים לנשוק גם למעל 30 אלף שקלים לחודש בעמדותבכירות.

מאת: חביב שמעוני

חביב שמעוני

עבור אלו מכם המעוניינים להיאבק על מקומם בתעשייתהצמרת הזאת, הכנו רשימה של עצות מועילות שיעזרו לכם להתקדם ולשגשג בתחום.מכיוון שהרבה פרסומאים נבחרים על סמך הבסיס הבין-אישי, הרבה מהעצות שנעמידלרשותכם הן בנושא מאפייני התנהגות.

טיפים והמלצות מ- חביב שמעוני :

1)     ביצועיסטיות – מי מכם שהזדמן לו לחפשמשרה בתחום, בוודאי שם לב כי בקטגוריית הדרישות חוזרת המילה "ביצועיסט"פעמים רבות. חברות פרסום מחפשות אנשים שיכולים "לתקתק עניינים" כהגדרתם.זאת מכיוון שאובדן לקוח יכול להתרחש בשניות, ואסור שהדבר יקרה בשל אימוכנות החומר. יתרה מכך, חברות פרסום אוהבות לשמור על מתח גבוה ועל אווירהיצירתית במשרדיהן, ולכן מעוניינות באנשים שיכולים לעבוד באווירה "מחשמלת".

2)     דומיננטיות/אסרטיביות– בשניםהאחרונות ישנה מגמה של הקצנת התכנים בחברות הפרסום, ובעיקר בחברות הפרסוםהגדולות. בחברות אלה קיים ניסיון לדחוק את התכנים ואת הצופים עד לקצה,כדילהשיג את המטרה המיוחלת. לכן, חברות הפרסום מחפשות מישהו שהוא "אדג'י",דהיינו שהולך על הקצה. הן יבחרו להעסיק מישהו שיש לו דעה, והוא אינו פוחדלומר אותה. הן לא מחפשות מישהו שישתלב אלא דווקא מישהו שיוביל. אז כאשר אתםניגשים לראיון עבודה או מתחילים לעבוד בחברת פרסום חדשה, רצוי שתתבלטוותראו שאתם מאמינים במה שאתם כותבים.

3)     יחסי אנוש ועבודה בצוות – נסו להסתדרעם עמיתכם, משום שעבודת צוות היא אחד הדברים החשובים ביותר למשרדי פרסום.אל תתקוטטו עם המעסיקים שלכם. כלומר, עליכם לעמוד מאחורי רעיונות בהם אתםמאמינים, ושיכולים לדעתכם לשרת את המוצר, אבל בסופו של יום, ראש הצוות שלכםיודע יותר טוב מה הלקוחות מחפשים, ואם אינכם מצליחים לשכנע אותו, עליכםלהתאים את צורת החשיבה שלכם לשלו כאשר ישנה מחלוקת. נסו לחשוב על הענייןכאילו הוא הבמאי שמכוון אתכם כיצד הוא רוצה שתשחקו עבורו.

אנו מקווים, כי כל המידע שנפרש כאן בפניכם, יהווה עבורכםמקפצה להצלחה בתחומי הפרסום השונים. מדובר על אחד התחומים המרתקים ביותרוכמו כן המשפיעים ביותר על דעת הקהל כיום.

חביב שמעוני הוא יזם ואיש עסקים, מומחה מדיה ופרסום וממקימי עיתונות המגזין בישראל


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חביב שמעוני

חביב שמעוני, יזם ואיש עסקים - מומחה לפרסום, מדיה, הוצאה לאור וארגון אירועים.

לאתר הבית - חביב שמעוני 


מאמרים נוספים מאת חביב שמעוני
 
לעסק מסחרי מטרה אחת והיא להרוויח כסף - שמעוני חביב
11/04/13 | ניהול
כאשר אתם מקימים עסק אתם רוצים להרוויח. עוד לפני הרווח אתם רוצים החזר על ההשקעה שלכם. אם אין החזר השקעה עסקים או חברות יכולים ליפול. לעסק מסחרי מטרה אחת והיא להרוויח כסף ולהחזיר את ההשקעה בצורה שהמשך הפעילות תניב רווחים. אחת הדרכים להגדיל את ההכנסות שלכם ואת הרווחים היא באמצעות פרסום. כמעט כל עסק ומוצר או שירות זקוקים לפרסום. לא תפרסם, לא ידעו עליך. לא ידעו עליך, לא יקנו ממך.

חביב שמעוני - חוגי בית כאירועים לקידום מכירות
חוגי בית יכולים לשמש כאירועים לקידום מכירות מעולים. קידום מכירות אינו רק מושג הבא לקדם מוצרים או מותגים שונים אלא גם לקידום רעיונות חברתיים, פוליטיים ואידיאולוגים. חוגי בית מאד נפוצים בישראל ויש להם השפעה רבה על האנשים המשתתפים בהם בהפצת הרעיונות המוצגים בהם. חוגי בית נערכים גם למטרות מסחריות לצרכי קידום מכירות של מוצרים ייחודיים אשר משווקים על ידי סוכני מכירה אישיים .

האם ישראל היום מבשר על עתיד החינמונים בישראל? - חביב שמעוני
העתון ישראל היום הוא עתון שהחליט כנראה לקרוא תיגר על העתונות היומית בישראל. הוא התחיל את דרכו בקטן, והשתמש בנציגים שעמדו בתחנות דלק, וצמתים מרכזיים בארץ, אשר חילקו את העתון. עוד בתחילת הדרך, בתים רבים בישראל, מצאו על מפתן הדלת בכל בוקר, את העתון ממתין להם. הוא לא עולה דבר, ועד מהרה קרה דבר מפתיע- הציבור התעניין בעתון, והחל לקרוא אותו, ואף לחפש אחריו. עד היום, ניצבים אותם הנציגים בקרנות רחוב, ומחלקים את העתון. האם ישראל היום מבשר על עתיד החינמונים בישראל?

הדרכים להשגת עבודה בעולם הפרסום - חביב שמעוני
רבים חושקים לזכות במשרה בעולם הפרסום. סדרות טלוויזיה מצליחות כגון 'מד מן' וסרטים תיעודים שנעשו לאחרונה בנושא העלו את יוקרת המקצוע ותרמו להכנסתו לתודעה הציבורית. סיבה נוספת בה עולם הפרסום כה משגשג היא המשכורות הגבוהות המוענקות לכוכבי החברה ואפשרויות הקידום הרבות.

חביב שמעוני - מהם היתרונות של העיתונות המודפסת?
לפני שאתם שועטים אל עבר אתרי האינטרנט כדי לפרסם בהם את מוצריכם, אולי כדאי שתקדישו מספר דקות לקרוא את המאמר הזה. למרות ההצלחה שנחלו העיתונים האלקטרוניים בשנים האחרונות, עדיין הלוחות הגדולים מרוכזים בעיתונות המודפסת. לגבי מכירת מוצרים באופן אישי, או אפילו נכסים אישיים, מדיית הפרסום פחות רלוונטית שכן בלאוהכי דואגים הקונים לבדוק זאת היטב, ויש להם האפשרות לעשות כן כאשר מדובר באדם פרטי. אולם, כאשר מדובר בנכסים גדולים או במוצרים של חברות גדולות, אנשים נוטים להאמין פחות לפרסום דרך רשתות האינטרנט. אם בעב

חביב שמעוני - כיצד להפוך רעיון מנצח לעסק?
מרגישים שיש לכם רעיון מנצח, שונה, מקורי וייחודי? חשבתם על איזו טכנולוגיה מתוחכמת, ואתם בטוחים שיהיה זה סיפור הצלחה? איך באמת מתרגמים מחשבה או רעיון לכדי פיתוחו בפועל, וכיצד הופכים רעיון לחברה?

חביב שמעוני - כל מה שפרסומאי מתחיל צריך לדעת
תחום הפרסום הוא תחום קשה ותחרותי שדורש רהיטות, שנינות, חלקלקות ויכולות ניהוליות ובין אישיות. יחד עם זאת, הוא התחום המשתלם ביותר בעולם התוכן, ובעוד שעיתונאי מתחיל יכול לדרוש כ-4000 שקלים לחודש לכל היותר, ייהנה הפרסומאי או הפרסומאית המתחילה משכר גבוה הרבה לאין שיעור. הסכומים אליהם מגיעים פרסומאים יכולים לנשוק גם למעל 30 אלף שקלים לחודש בעמדות בכירות.

חביב שמעוני - יזם מתחיל? קבל 6 טיפים
יש לכם רעיון מנצח? מרגישים שחייבים להוציא אותו לפועל? איך מתחילים? איך הופכים מחשבה, או רעיון לכדי מוצר או שירות פעילים, מנצחים ונמכרים? מה בכלל צריך לדעת היזם המתחיל, בכל מה שקשור לפעולות של יזמות עסקית? אם אתם יזמים בטבעכם, ורק ההבנה להנעה ראשונית של הגלגלים נדרשת לכם, רוב הסיכויים שתצליחו, אם רק תדעו ליישם את הדרכים המוצעות לכם, בדרך להקמת עסק.

טעויות נפוצות באירועי קד"מ - חביב שמעוני
אירועי קידום מכירות הם אירועים שמטרתם בדיוק כשמם – לקדם מכירות מוצר, מותג, רעיון, שם ועוד. אירועים אלו, אם הם נעשים בצורה הנכונה, מייצרים הרבה רעש וצלצולים, וגורמים למודעות בקרב הצרכנים הפוטנציאליים, בהם מעוניינת החברה. אירוע קידום מכירות טוב הוא כזה שבסופו של דבר גורם לעניין, ומניע לפעולה בקרב הצרכנים והמוצר נמכר. לא רק שהוא נמכר, הקהל מעוניין לשמוע עליו עוד, ולרכוש מוצרים נוספים בעתיד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI