דף הבית אינטרנט והחיים ברשת קופירייטינג הדרכים להשגת עבודה בעולם הפרסום - חביב שמעוני
הדרכים להשגת עבודה בעולם הפרסום - חביב שמעוני
חביב שמעוני 02/10/12 |  צפיות: 5943

ישנם מקרים רבים ששליחים של חברות פרסום סיימו בתור מנהלים בכירים באחד מענפי החברה. תחום ה"פרסום" כולל בתוכו מקצועות רבים, שעל כמה מהם נעמוד במאמר זה, ונבחן מהי הדרך הטובה ביותר להגיע אליהם. ישנם מקצועות שעבורם תאלצו לרכוש תואר אוניברסיטאי, ואחרים בהם תארים לא יעזרו לכם ויקבלו אתכם על סמך המלצות וניסיון בחברות קטנות יותר.

חביב שמעוני

תואר ראשון בדרך לתפקיד תקציבאי

המקצוע הבסיסי ביותר שניתן בו לעבוד גם בתור סטודנט הוא תקציבאי. תקציבאי מהמילה "תקציב" אחראי לתקצוב וכימות פרויקט הפרסום של הלקוח והוא אמור לפשר בין האינטרסים של חברת הפרסום לבין האינטרסים של הלקוח. על מנת לעבוד כתקציבאי תידרש להיות בעל תואר ראשון או לפחות בדרכך אל תואר ראשון. ישנה עדיפות למנהל עסקים ותקשורת, אולם גם תארים בפסיכולוגיה וסוציולוגיה עשויים להתקבל בברכה(תלוי בסוג המדיה המדוברת).

מילים של קופירייטר

לאחר שנתיים של עבודה קשה בתחום, תהיו זכאים מבחינת הבוס שלכם להמשיך הלאה. קופירייטר הוא מי שאחראי לרעיונות התוכן במשרד הפרסום ומי שכותב את מה שאתם זוכרים בסופו של דבר. על מנת להתקבל לעבודה בקופירייטינג עליכם ללמוד באחד מבתי הספר שקמו בתחום, ושלעתים משולבים עם תואר ראשון. לאחר מכן, יהיה עליכם לעבור בחינה הנקראת קופי-טסט כדי להוכיח את כישוריכם. הבחינה תכלול את יכולתכם לשלוף מהראש סיסמאות, פרסומות, וליצור עבור תכנים שהם יוצאים מן הכלל בחריגותם פרסומות שיכולות למכור. ניתן גם לעבוד כקופירייטר רק על סמך המבחן, אולם יהיה כמעט בלתי אפשרי להתקדם הלאה למשרות הבכירות, מסביר חביב שמעוני. מקצוע נוסף הוא מקצוע הארט-דירקטור שכולל את הצד הגראפי של הפרסומת. הארט-דירקטור יושב עם הקופירייטר ויחד הם מתכננים את הפרסומת. לרוב על מנת להיות ארט-דירקטור עליך ללמוד באחת מהמכללות לאמנות או לעיצוב כגון בצלאל ושנקר, בחוג לתקשורת חזותית. אנו חברה המתמחה בשיווק ופרסום, ונשמח לעזור לך, לייעץ לך, ולהגיע לעבודת חלומותייך. כמו כן, נשמח לעזור לך, בעל החברה הצעיר לרכוש לקוחות ולגייס את כוח האדם שדרוש לך על מנת ליצור בסיס איתן ויציב לחברה החדשה.מאחורינו ניסיון עשיר ונשמח אם תיצור איתנו קשר ותבחן כיצד אנו יכולים לסייע לך ואיך נוכל לתרום לחברתך.

חביב שמעוני הוא יזם ואיש עסקים, מומחה מדיה ופרסום וממקימי עיתונות המגזין בישראל


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חביב שמעוני

חביב שמעוני, יזם ואיש עסקים - מומחה לפרסום, מדיה, הוצאה לאור וארגון אירועים.

לאתר הבית - חביב שמעוני 


מאמרים נוספים מאת חביב שמעוני
 
לעסק מסחרי מטרה אחת והיא להרוויח כסף - שמעוני חביב
11/04/13 | ניהול
כאשר אתם מקימים עסק אתם רוצים להרוויח. עוד לפני הרווח אתם רוצים החזר על ההשקעה שלכם. אם אין החזר השקעה עסקים או חברות יכולים ליפול. לעסק מסחרי מטרה אחת והיא להרוויח כסף ולהחזיר את ההשקעה בצורה שהמשך הפעילות תניב רווחים. אחת הדרכים להגדיל את ההכנסות שלכם ואת הרווחים היא באמצעות פרסום. כמעט כל עסק ומוצר או שירות זקוקים לפרסום. לא תפרסם, לא ידעו עליך. לא ידעו עליך, לא יקנו ממך.

חביב שמעוני - חוגי בית כאירועים לקידום מכירות
חוגי בית יכולים לשמש כאירועים לקידום מכירות מעולים. קידום מכירות אינו רק מושג הבא לקדם מוצרים או מותגים שונים אלא גם לקידום רעיונות חברתיים, פוליטיים ואידיאולוגים. חוגי בית מאד נפוצים בישראל ויש להם השפעה רבה על האנשים המשתתפים בהם בהפצת הרעיונות המוצגים בהם. חוגי בית נערכים גם למטרות מסחריות לצרכי קידום מכירות של מוצרים ייחודיים אשר משווקים על ידי סוכני מכירה אישיים .

האם ישראל היום מבשר על עתיד החינמונים בישראל? - חביב שמעוני
העתון ישראל היום הוא עתון שהחליט כנראה לקרוא תיגר על העתונות היומית בישראל. הוא התחיל את דרכו בקטן, והשתמש בנציגים שעמדו בתחנות דלק, וצמתים מרכזיים בארץ, אשר חילקו את העתון. עוד בתחילת הדרך, בתים רבים בישראל, מצאו על מפתן הדלת בכל בוקר, את העתון ממתין להם. הוא לא עולה דבר, ועד מהרה קרה דבר מפתיע- הציבור התעניין בעתון, והחל לקרוא אותו, ואף לחפש אחריו. עד היום, ניצבים אותם הנציגים בקרנות רחוב, ומחלקים את העתון. האם ישראל היום מבשר על עתיד החינמונים בישראל?

הדרכים להשגת עבודה בעולם הפרסום - חביב שמעוני
רבים חושקים לזכות במשרה בעולם הפרסום. סדרות טלוויזיה מצליחות כגון 'מד מן' וסרטים תיעודים שנעשו לאחרונה בנושא העלו את יוקרת המקצוע ותרמו להכנסתו לתודעה הציבורית. סיבה נוספת בה עולם הפרסום כה משגשג היא המשכורות הגבוהות המוענקות לכוכבי החברה ואפשרויות הקידום הרבות.

חביב שמעוני - מהם היתרונות של העיתונות המודפסת?
לפני שאתם שועטים אל עבר אתרי האינטרנט כדי לפרסם בהם את מוצריכם, אולי כדאי שתקדישו מספר דקות לקרוא את המאמר הזה. למרות ההצלחה שנחלו העיתונים האלקטרוניים בשנים האחרונות, עדיין הלוחות הגדולים מרוכזים בעיתונות המודפסת. לגבי מכירת מוצרים באופן אישי, או אפילו נכסים אישיים, מדיית הפרסום פחות רלוונטית שכן בלאוהכי דואגים הקונים לבדוק זאת היטב, ויש להם האפשרות לעשות כן כאשר מדובר באדם פרטי. אולם, כאשר מדובר בנכסים גדולים או במוצרים של חברות גדולות, אנשים נוטים להאמין פחות לפרסום דרך רשתות האינטרנט. אם בעב

חביב שמעוני - כיצד להפוך רעיון מנצח לעסק?
מרגישים שיש לכם רעיון מנצח, שונה, מקורי וייחודי? חשבתם על איזו טכנולוגיה מתוחכמת, ואתם בטוחים שיהיה זה סיפור הצלחה? איך באמת מתרגמים מחשבה או רעיון לכדי פיתוחו בפועל, וכיצד הופכים רעיון לחברה?

חביב שמעוני - כל מה שפרסומאי מתחיל צריך לדעת
תחום הפרסום הוא תחום קשה ותחרותי שדורש רהיטות, שנינות, חלקלקות ויכולות ניהוליות ובין אישיות. יחד עם זאת, הוא התחום המשתלם ביותר בעולם התוכן, ובעוד שעיתונאי מתחיל יכול לדרוש כ-4000 שקלים לחודש לכל היותר, ייהנה הפרסומאי או הפרסומאית המתחילה משכר גבוה הרבה לאין שיעור. הסכומים אליהם מגיעים פרסומאים יכולים לנשוק גם למעל 30 אלף שקלים לחודש בעמדות בכירות.

חביב שמעוני - יזם מתחיל? קבל 6 טיפים
יש לכם רעיון מנצח? מרגישים שחייבים להוציא אותו לפועל? איך מתחילים? איך הופכים מחשבה, או רעיון לכדי מוצר או שירות פעילים, מנצחים ונמכרים? מה בכלל צריך לדעת היזם המתחיל, בכל מה שקשור לפעולות של יזמות עסקית? אם אתם יזמים בטבעכם, ורק ההבנה להנעה ראשונית של הגלגלים נדרשת לכם, רוב הסיכויים שתצליחו, אם רק תדעו ליישם את הדרכים המוצעות לכם, בדרך להקמת עסק.

טעויות נפוצות באירועי קד"מ - חביב שמעוני
אירועי קידום מכירות הם אירועים שמטרתם בדיוק כשמם – לקדם מכירות מוצר, מותג, רעיון, שם ועוד. אירועים אלו, אם הם נעשים בצורה הנכונה, מייצרים הרבה רעש וצלצולים, וגורמים למודעות בקרב הצרכנים הפוטנציאליים, בהם מעוניינת החברה. אירוע קידום מכירות טוב הוא כזה שבסופו של דבר גורם לעניין, ומניע לפעולה בקרב הצרכנים והמוצר נמכר. לא רק שהוא נמכר, הקהל מעוניין לשמוע עליו עוד, ולרכוש מוצרים נוספים בעתיד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI