דף הבית עסקים עסקים - אחר חביב שמעוני - כיצד להפוך רעיון מנצח לעסק?
חביב שמעוני - כיצד להפוך רעיון מנצח לעסק?
חביב שמעוני 02/07/12 |  צפיות: 1996

מרגישים שיש לכם רעיון מנצח, שונה, מקורי וייחודי? חשבתם על איזו טכנולוגיה מתוחכמת, ואתם בטוחים שיהיה זה סיפור הצלחה? איך באמת מתרגמים מחשבה או רעיון לכדי פיתוחו בפועל, וכיצד הופכים רעיון לחברה?

מאת: חביב שמעוני

חביב שמעוני

יזמות עסקית – הופכים רעיון לעסק

פעמים רבות אנו מרגישים, כי יש לנו רעיון שיכול להיות מהפכני או חדשני, ואנו מדמיינים מה היה קורה לו היינו מפתחים את המחשבה הזו,הולכים איתה צעד אחד קדימה, ובונים עסק, המושתת על רעיון זה. רבים אינם מעיזים לעזוב מקום עבודה בטוח, לקחת סיכון ולצלול פנימה. הדבר דומה למאות כתבי יד הטמונים במגרות של אנשים רבים, שלא מעזים לפנות להוצאה לאור,ולהפוך את הפרוזה שלהם, לספר. אז איך בכל זאת ניתן לפתח מחשבה לכדי עסק?

  1. הציגו את הרעיון בפני חברים ומכרים. שמעו מה דעתם עליו, והאם הם חושבים כי אכן מדובר ברעיון מבריק.
  2. בדקו אם ישנה כדאיות עסקית. לצורך כך השתמשו ביועצים מקצועיים שיש להם הכלים לברר אם אכן יש סיכוי לרווחיות, והעסק הוא כדאי.
  3. היו מחויבים לרעיון ולעסק – החלטתם לפתוח עסק? הקדישו את כלהאנרגיה והמחויבות שלכם אליו. לימדו, רשמו רשימות, התייעצו, הקשיבו לאחרים,הבינו את מפת השוק והמתחרים, בררו את נקודות החולשה של הרעיון שלכם ועוד.
  4. השוו בין יועצים שונים, ואל תשכחו להחתים אותם על מסמך סודיות. בחרו ביועץ שיש לכם כימיה עימו, ושהוא חושב "בראש אחד", כמוכם, וגם כזה שיציג בפניכם את הסיכונים, לצד הסיכויים.
  5. אל תנוחו על זרי הדפנה. פתחתם עסק והוא משגשג? מצוין. אלתפתחו שאננות, וזכרו כי בכל רגע יכולה התמונה להתהפך על פיה, בעקבות חידושים בתחום, פריצת מוצרים חדשים של מתחרים ועוד. היו מעודכנים כל הזמן בדבר השינויים במשק, ועם יד על הדופק, היו מוכנים לכל.

מרעיון לחברה – הכל מתחיל בתכנון

לפני כל השלבים שצוינו, ובעצם האלף בית של הקמת חברה, היא הכנת תוכנית עסקית. אם אינכם יודעים להכין אותה, קבלו שירות זה מאנשי מקצוע, מומחים בכתיבת תוכניות. תוכנית זו תסדר את הנושאים, תכיל את כלההוצאות הצפויות, צפי רווחים, מה נדרש להקמת עסק מבחינת משאבים, תוכנית עבודה, במידה ומדובר בפיתוח ועוד.

מאמר זה הובא ע"י - חביב שמעוני


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 חביב שמעוני

חביב שמעוני, יזם ואיש עסקים - מומחה לפרסום, מדיה, הוצאה לאור וארגון אירועים.

לאתר הבית - חביב שמעוני 


מאמרים נוספים מאת חביב שמעוני
 
לעסק מסחרי מטרה אחת והיא להרוויח כסף - שמעוני חביב
11/04/13 | ניהול
כאשר אתם מקימים עסק אתם רוצים להרוויח. עוד לפני הרווח אתם רוצים החזר על ההשקעה שלכם. אם אין החזר השקעה עסקים או חברות יכולים ליפול. לעסק מסחרי מטרה אחת והיא להרוויח כסף ולהחזיר את ההשקעה בצורה שהמשך הפעילות תניב רווחים. אחת הדרכים להגדיל את ההכנסות שלכם ואת הרווחים היא באמצעות פרסום. כמעט כל עסק ומוצר או שירות זקוקים לפרסום. לא תפרסם, לא ידעו עליך. לא ידעו עליך, לא יקנו ממך.

חביב שמעוני - חוגי בית כאירועים לקידום מכירות
חוגי בית יכולים לשמש כאירועים לקידום מכירות מעולים. קידום מכירות אינו רק מושג הבא לקדם מוצרים או מותגים שונים אלא גם לקידום רעיונות חברתיים, פוליטיים ואידיאולוגים. חוגי בית מאד נפוצים בישראל ויש להם השפעה רבה על האנשים המשתתפים בהם בהפצת הרעיונות המוצגים בהם. חוגי בית נערכים גם למטרות מסחריות לצרכי קידום מכירות של מוצרים ייחודיים אשר משווקים על ידי סוכני מכירה אישיים .

האם ישראל היום מבשר על עתיד החינמונים בישראל? - חביב שמעוני
העתון ישראל היום הוא עתון שהחליט כנראה לקרוא תיגר על העתונות היומית בישראל. הוא התחיל את דרכו בקטן, והשתמש בנציגים שעמדו בתחנות דלק, וצמתים מרכזיים בארץ, אשר חילקו את העתון. עוד בתחילת הדרך, בתים רבים בישראל, מצאו על מפתן הדלת בכל בוקר, את העתון ממתין להם. הוא לא עולה דבר, ועד מהרה קרה דבר מפתיע- הציבור התעניין בעתון, והחל לקרוא אותו, ואף לחפש אחריו. עד היום, ניצבים אותם הנציגים בקרנות רחוב, ומחלקים את העתון. האם ישראל היום מבשר על עתיד החינמונים בישראל?

הדרכים להשגת עבודה בעולם הפרסום - חביב שמעוני
רבים חושקים לזכות במשרה בעולם הפרסום. סדרות טלוויזיה מצליחות כגון 'מד מן' וסרטים תיעודים שנעשו לאחרונה בנושא העלו את יוקרת המקצוע ותרמו להכנסתו לתודעה הציבורית. סיבה נוספת בה עולם הפרסום כה משגשג היא המשכורות הגבוהות המוענקות לכוכבי החברה ואפשרויות הקידום הרבות.

חביב שמעוני - מהם היתרונות של העיתונות המודפסת?
לפני שאתם שועטים אל עבר אתרי האינטרנט כדי לפרסם בהם את מוצריכם, אולי כדאי שתקדישו מספר דקות לקרוא את המאמר הזה. למרות ההצלחה שנחלו העיתונים האלקטרוניים בשנים האחרונות, עדיין הלוחות הגדולים מרוכזים בעיתונות המודפסת. לגבי מכירת מוצרים באופן אישי, או אפילו נכסים אישיים, מדיית הפרסום פחות רלוונטית שכן בלאוהכי דואגים הקונים לבדוק זאת היטב, ויש להם האפשרות לעשות כן כאשר מדובר באדם פרטי. אולם, כאשר מדובר בנכסים גדולים או במוצרים של חברות גדולות, אנשים נוטים להאמין פחות לפרסום דרך רשתות האינטרנט. אם בעב

חביב שמעוני - כיצד להפוך רעיון מנצח לעסק?
מרגישים שיש לכם רעיון מנצח, שונה, מקורי וייחודי? חשבתם על איזו טכנולוגיה מתוחכמת, ואתם בטוחים שיהיה זה סיפור הצלחה? איך באמת מתרגמים מחשבה או רעיון לכדי פיתוחו בפועל, וכיצד הופכים רעיון לחברה?

חביב שמעוני - כל מה שפרסומאי מתחיל צריך לדעת
תחום הפרסום הוא תחום קשה ותחרותי שדורש רהיטות, שנינות, חלקלקות ויכולות ניהוליות ובין אישיות. יחד עם זאת, הוא התחום המשתלם ביותר בעולם התוכן, ובעוד שעיתונאי מתחיל יכול לדרוש כ-4000 שקלים לחודש לכל היותר, ייהנה הפרסומאי או הפרסומאית המתחילה משכר גבוה הרבה לאין שיעור. הסכומים אליהם מגיעים פרסומאים יכולים לנשוק גם למעל 30 אלף שקלים לחודש בעמדות בכירות.

חביב שמעוני - יזם מתחיל? קבל 6 טיפים
יש לכם רעיון מנצח? מרגישים שחייבים להוציא אותו לפועל? איך מתחילים? איך הופכים מחשבה, או רעיון לכדי מוצר או שירות פעילים, מנצחים ונמכרים? מה בכלל צריך לדעת היזם המתחיל, בכל מה שקשור לפעולות של יזמות עסקית? אם אתם יזמים בטבעכם, ורק ההבנה להנעה ראשונית של הגלגלים נדרשת לכם, רוב הסיכויים שתצליחו, אם רק תדעו ליישם את הדרכים המוצעות לכם, בדרך להקמת עסק.

טעויות נפוצות באירועי קד"מ - חביב שמעוני
אירועי קידום מכירות הם אירועים שמטרתם בדיוק כשמם – לקדם מכירות מוצר, מותג, רעיון, שם ועוד. אירועים אלו, אם הם נעשים בצורה הנכונה, מייצרים הרבה רעש וצלצולים, וגורמים למודעות בקרב הצרכנים הפוטנציאליים, בהם מעוניינת החברה. אירוע קידום מכירות טוב הוא כזה שבסופו של דבר גורם לעניין, ומניע לפעולה בקרב הצרכנים והמוצר נמכר. לא רק שהוא נמכר, הקהל מעוניין לשמוע עליו עוד, ולרכוש מוצרים נוספים בעתיד.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI