דף הבית תחבורה ורכב תחבורה ורכב - אחר הסדרת נתיב תנועה נפרד לעגלות של תינוקות
הסדרת נתיב תנועה נפרד לעגלות של תינוקות
אירה פינסקר 20/10/12 |  צפיות: 1531

אם נצא מהבית בשעות הבוקר, בערך לאחר השעה בה מתחילים לימודים בגנים ובבתי ספר, נוכל לראות המון עגלות של תינוקות, במבחר עליז של דגמים וגוונים, מפלסות את דרכן בין עמודי התאורה, אבני שפה ופחי הזבל אל גינות השעשועים המקומיות. ריבוי העגלות הוא תופעה משמחת בהחלט, שכן זוהי עדות לריבוי של תינוקות, תקוותנו ועתידנו. יחד עם זאת, כואב לראות את העגלות מתמרנות  בדרכן הקצרה והלא מסובכת. נראה שבמקום טיול רגוע, עושות העגלות מסלול אתגרי מלא במכשולים.

המדרכות שלנו לא נותנות מענה הולם לאמהות עם עגלות. ראשית כל, המדרכות שלנו צרות מאוד, ולעתים עגלה עוברת בקושי רב במדרכה כזאת. בנוסף לכך, ישנם מכשולים רבים אפילו על המדרכות הצרות: מדרכה ברוחב של מטר אחד, אם יוצב עליה עוד עמוד תאורה, תמרור, פח אשפה, עץ או כל דבר אחר, הופכת לבלתי מתאימה לעגלות.

גם באותם קטעים בהם לא מוצבים אלמנטים של ריהוט רחוב על המדרכה, קשה לעגלות לעבור. לעתים הסיבה היא בשיפוע חד מדי של המדרכה כלפי הכביש. שיפועים נועדו לנקז את מי הגשמים ולהפנות אותם אל הכבישים, משם המים מנוקזים במערכת תיעול מוסדרת. יחד עם זאת, השיפועים מפריעים לתנועת העגלות כאשר הם חדים מדי.

באותם מקומות, בהם המדרכה רחבה מספיק וניתן להסיע עליה עגלות בחופשיות, קיימת בעייה אחרת. נהגים יצירתיים רבים חונים על המדרכות בהעדר מקומות חניה מוסדרים אחרים. נהגים אלה מסתכנים בקבלת דו"ח מפקח תנועה ובתשלום של קנס, אך במקומות רבים גם הקנס אינו מרתיע. מכונית שחונה על גבי מדרכה מונעת בדרך כלל את האפשרות למעבר עגלות עליה.

אם הצלחנו למצוא קטע מדרכה שאף אחד לא חונה עליו, ולא מוצבים שם עמודי תאורה או תמרורים, בוודאי נוכל למצוא שם פחי זבל שמחכים לאיסוף. במקרים רבים פחי זבל אלה חוסמים את המעבר לחלוטין או שמיצרים מכשול משמעותי לעגלות.

לסיכום, נראה שדרושה מחשבה נוספת על אפשרות של תנועת עגלות במרחב העירוני. מאמצים רבים נעשים על ידי חלק מהרשויות המקומיות להסדרת נתיבים נוחים ובטיחותיים לרוכבי אופניים. נראה שגם הורים עם עגלות תינוק ראויים לגילויי דאגה מהסוג הזה. אפשרות להסיע עגלת תינוק בעיר באופן שלא יחייב ירידה אל הכביש היא אחד מהקריטריונים לאיכות חיים בעיר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI