דף הבית תחבורה ורכב תחבורה ורכב - אחר תנועה עם עגלות תינוק בתוך העיר
תנועה עם עגלות תינוק בתוך העיר
אירה פינסקר 20/10/12 |  צפיות: 1586

הורים המסיעים עגלות של תינוקות, הולכים ברגל ועל כן אמורים לנוע במדרכות בלבד. יחד עם זאת, קיימים מכשולים רבים המונעים לעתים קרובות את תנועת העגלות על גבי מדרכות. מכשולים אלה מחייבים במקרים רבים ירידה אל הכביש, מה שמסכן את התינוק ואת ההורה המסיע אותו.

אחד המכשולים הנפוצים ביותר המפריעים לתנועה של עגלות הוא מכוניות שחונות על גביהן. בחלק מהמקרים הרשות המקומית מקצה באופן מודע מקומות חניה על גבי המדרכות, תוך חסימה מלאה של מעבר לאנשים עם עגלות. נראה כי זוהי פעולה מאולצת, הנובעת מהיעדר אפשרות להסדרת מקומות חניה. יחד עם זאת, החלטה כזאת פוגעת בזכויותיהם של הולכי הרגל, ובעיקר אנשים עם עגלות ילדים ואנשים בעלי מוגבלות תנועה או ליקוי ראייה. במקומות אחרים חנייה על מדרכה היא עניין של הרגל, ונהגים רבים מוכנים לקחת את הסיכון ולקבל קנס. במקומות אחרים מקובלת חניה בצורה בה צד אחד של הרכב חונה על המדרכה והצד השני – על הכביש. גם בצורה כזאת נוצרת הפרעה למעבר של אנשים עם עגלות.

בעייה נפוצה אחרת שהפתרון עבורה לא נראה באופק היא מדרכות צרות. במקומות רבים רוחב המדרכה אינו מאפשר מעבר חופשי של עגלות, גם אם לא קיימים שום מכשולים נוספים. מדרכות צרות מאופיינות במקרים רבים גם בשיפוע חד כלפי הכביש, מה שעשוי לגרום להתהפכות של העגלות על צידן. עצם השיפוע הוא מוצדק וחיוני, שיפוע כזה מאפשר להבריח את מי הגשמים מהמדרכות על מנת שלא יווצרו שלוליות. יחד עם זאת, שיפוע מתון יותר היה מיטיב עם העגלות.

המסורת רבת השנים של הצבת פחי זבל ביתיים על גבי המדרכות גורמת למפגע סביבתי ואסתטי, ומפריעה מאוד לאנשים המסיעים עגלות. נכון שפחי הזבל מוצבים על המדרכות רק בשעות מסוימות, אך גם הפרעה זמנית זאת היא הפרעה.

לסיכום, תנועה של עגלות בעיר היא קשה ומסורבלת, ומלווה בירידות תדירות אל הכביש, מה שמסכן את התינוק ואת הוריו. קושי מיוחד מורגש אצל אותם ההורים המסיעים עגלות של תאומים – עגלות רחבות שהתמרון איתם קשה יותר. נראה שקיים צורך אמיתי במתן פתרון מקיף לבעיות תנועה במרחב העירוני.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI