דף הבית קניות וצרכנות קניות עגלות ילדים ורצונות ההורים
עגלות ילדים ורצונות ההורים
אירה פינסקר 08/01/13 |  צפיות: 1903

ציוד לתינוקות ולילדים בכלל, ועגלות ילדים בפרט, הם מוצרים מעניינים מבחינה שיווקית. על פניו, הילדים הם המשתמשים העיקריים במוצר. יחד עם זאת, ההורים הם אלה שבוחרים ורוכשים עגלות ילדים. בעוד שבבחירת צעצועים ההורים יכולים לאפשר לילד להביע את דעתו ואפילו לקבוע את הבחירה, בעגלות ילדים ההחלטה היא של המבוגרים בלבד.

אין פלא, לפיכך, שמאמצי המיתוג, השיווק וקידום המכירות של יצרני העגלות מכוונים בראש ובראשונה אל ההורים. תופעה זו באה לידי ביטוי בקטלוגים ובשלטי חוצות, אשר מציגים במקרים רבים עגלות ילדים ריקות והורים צעירים מאוד (כאלה שרק לעתים רחוקות הופכים להיות הורים, לפחות במדינות המפותחות). הפרסומות האלה משדרים את המסר הבא: את העגלות שלנו רוכשים אנשים צעירים, מצליחים ומתקדמים, אשר עומדים בקצב החיים ובאתגרים של המציאות העכשווית. אם אתה רוצה להיות אחד מהם, אתה מוזמן לרכוש את המוצר שלנו.

מצד אחד, פנייה כה ישירה אל ההורים, ללא איזכור הילדים כלל, יכולה להתבסס על העובדה כי תינוקות וילדים קטנים אינם יכולים לחוות דעה על עגלות ילדים, וכי ההורים משתמשים בעגלות לא פחות מאשר הילדים. אין ויכוח על הטענות האלה: עגלות ילדים צריכות להיות נוחות גם להורים המסיעים אותן. הן צריכות להיכנס אל הדירה בקלות, להתקפל בקלות ולאפשר להורים לערוך קניות עם הילד. יחד עם זאת, השמטת הילדים מחלק גדול מהקמפיינים הפרסומיים של עגלות ילדים מעידה על כך שאנחנו כצרכנים בוגרים מושפעים מאוד ממידת היוקרה של העגלה והמסרים העקיפים שהיא משדרת לסובבים אותנו.

עגלות ילדים יוקרתיות מאפשרות להורים לבטא ולסמן את הסטטוס הסוציו אקונומי הגבוה שלהם, ולהראות שהם דומים מאוד לדוגמנים המופיעים בפרסומות. בנוסף, המחיר הגבוה של עגלות יוקרתיות מעיד על כך שההורים רכשו את הטוב ביותר עבור ילדם ומילאו בכך את חובתם בצורה מיטבית.

לסיכום, עגלות ילדים הן מוצרים המשווקים ישירות אל ההורים. מאמצי המיתוג של יצרני העגלות מכוונים תמיד אל המבוגרים, אשר לעתים רואים בכלי תחבורה זה אמצעי יעיל להצגת שייכות חברתית. בעת בחירת העגלות חשוב להבין עד כמה המסרים המשודרים מתאימים לכם, ולהפריד בין הערכים הרגשיים לבין איכות העגלות והתאמתן למשפחתכם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אירה פינסקר


 


מאמרים נוספים מאת אירה פינסקר
 
חנויות הריון: חנויות לשופינג בתקופת ההריון
20/05/13 | קניות
חנויות הריון אינן מציעות רק מוצרים לשימוש בתקופת ההריון, אלא גם מוצרים לתינוקות ולאמהות. לכן המונח חנויות הריון מתייחס לתקופה בה מומלץ לבצע את הרכישות.

מוצרי החתלה: חיוניים ונוספים
20/05/13 | קניות
מוצרי החתלה נועדו להקל על פעילויות הטיפוח של התינוק. בין המוצרים האלה ניתן למצוא פריטים חיוניים, שקשה בלעדיהם, ופריטים שאינם הכרחיים.

עגלות תינוק: מספר הגלגלים והשלכותיו
20/05/13 | קניות
עגלות תינוק יוצרו בעבר על גבי ארבעה גלגלים באופן קבוע. יחד עם זאת, בשנים האחרונות הופיעו גם דגמים על גבי שלושה גלגלים. המאמר מביא את היתרונות ואת החסרונות התפקודיים של התצורה החדשה.

בגדי הריון: לכל משפחה ולכל תקציב
20/05/13 | אופנה
בגדי הריון מספקים מענה לצורכן של מיליוני נשים לתפקד באופן מלא בתקופת ההריון. בשוק קיימים מוצרים מקטגוריות שונות, המאפשרים לחדש את המלתחה בהתאם לאילוצי התקציב המשפחתי.

בחירה נבונה של עגלת מוצי
20/05/13 | קניות
עגלת מוצי היא עגלה יוקרתית, מתוחכמת, איכותית, אמינה ומסוגננת. בסניפי מדרלנד, המשווקת הבלעדית של מוצי בישראל, תוכלו להנות ממבחר רחב של דגמים ומייעוץ מקצועי.

טויוטה יאריס דור שלישי: נתונים עיקריים
טויוטה יאריס החדשה היא אחת המכוניות האיכותיות בשוק הרכבים הזעירים. במאמר נבחנים השינויים שבוצעו בדגם החדש של טויוטה יאריס.

טרייד אין: עסקה בטוחה
20/05/13 | צרכנות
טרייד אין נחשב בעבר לתחום אפור, כמעט על גבול הבלתי חוקי. בתי עסק קטנים ומפוקפקים הופיעו ונעלמו מהשוק. יחד עם זאת, כיום נמצאים בשוק כמה שחקנים סולידיים בתחום, אשר הפנייה אליהם נחשבת לבטוחה.

שדרוג של מכונית טויוטה בטרייד אין
20/05/13 | צרכנות
שדרוג של טויוטה בטרייד אין הוא עסקה נפוצה למדי, שכן לקוחות טויוטה שומרים בדרך כלל על נאמנות למותג. החלפת טויוטה בטרייד אין מאפשרת לבצע שתי עסקאות במקום אחד תוך חסכון משמעותי בזמן ובמאמץ.

טויוטה חדשה: הגשמת חלום
20/05/13 | צרכנות
רכישת טויוטה חדשה היא אירוע משמעותי בחיי כל נהג. שכלולים הנדסיים, אמינות גבוהה, בטיחות ונוחות בנסיעה – כל אלה יעמדו כעת לרשותו. המאמר דן בדרכים לביצוע הרכישה.

טרייד אין במחיר מחירון: תרגיל שיווקי
20/05/13 | צרכנות
עסקאות טרייד אין במחיר מחירון מוכרזות מדי פעם כמבצעים חסרי תקדים בסוכנויות רכב שונות. המאמר דן במהות המבצע, שאיננו אלא תרגיל שיווקי הנועד למשוך קהל לקוחות רחב אל הסוכנות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI