דף הבית רוחניות קבלה לימוד הזוהר לפיתוח הרוחניות
לימוד הזוהר לפיתוח הרוחניות
בתיה כץ 05/01/14 |  צפיות: 4660

את ספר הזוהר הקדוש כמעט ואין מי שלא מכיר, הספר חובר על ידי רבי שמעון בר יוחאי לפני כ- 1800 שנה, ומיום שנתגלה, הוא התקבל בכל הקהילות בארץ ובעולם בתור הספר המרכזי של תורת הקבלה.

הזוהר הקדוש מביא פירושים על התורה והוא ערוך לפי הסדר של פרשות השבוע, הספר כולל את רזי הבריאה בנושאים רבים כמו: ראיה בכוכבים, אסטרונומיה, חכמת הקבלה, גלגול נשמות וכדומה. רוב הספר כתוב בארמית אולם רבי דניאל פריש, חיבר ביאור לכל ספר הזוהר הקדוש שנקרא בשם זוהר מתוק מדבש. ספר הזוהר עם הפירוש מתוק מדבש מתרגם ומבאר את כל מהעניינים הברורים ועד לנושאים שלא קלים ולא מובנים, ביאור ספר הזוהר עם הפירוש מתוק מדבש הינו שווה לכל נפש ולמעשה כל אחד מסוגל ללמוד מתוכו.

הכוח האדיר של הזוהר הקדוש

עצם ההימצאות של הזוהר הקדוש מביאה אור וברכה והיא נחשבת כיוצרת מעטה של הגנה וביטחון מוחלט, ללימוד בספר הזוהר הקדוש ישנה מעלה גדולה והוא מהווה ליצירה של התבוננות נכונה על החיים שעוזרת עם בעיות כדוגמת משברים או מתח, גם כאשר קוראים בזוהר הקדוש אפילו שהלימוד בו הינו בלי כל הבנה ישנה השפעה עצומה, חכמינו הביאו הרבה מאד ספרים המדברים על חשיבות הקריאה בזוהר הקדוש הן בימי חול והן ביום שבת, אדם שלומד בזוהר הקדוש במשך שעה ביום שבת קודש, זה נחשב כנגד לימוד תורה במשך כשבעים וחמש שנה בימי חול.

המסורת של הלימוד בספר הזוהר הקדוש הייתה קיימת כבר לפני מאות שנים ועד ימינו, אוכלוסיות רבות במדינות שונות בעולם לומדים ספר הזוהר בכוחות עצמם או כשיעור בקבוצות המטרה של הלימוד הינה לקרב את הגאולה, להביא המון שפע וכן שיפור המזל של האדם.

זמנים ללימוד בזוהר

את ספר הזוהר נוכל ללמוד במשך כל שעות היום הן ביום והן בלילות מפני שספר הזוהר ופרשות התורה נחשבים לגדר של תורה שבע"פ, חוץ מזה יש חשיבות גדולה לקרוא את ספר ביום שבת קודש מפני שיום השבת נחשב יום קדוש וספר הזוהר הוא נחשב לקדוש הלימוד בספר הזוהר הקדוש ביום שבת קודש היא זכות גדולה ועצומה ומביאה יצירת ניצוצות קדושה לנשמת האדם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 בתיה כץ


 


מאמרים נוספים מאת בתיה כץ
 
מצוות לימוד תורה
26/05/19 | יהדות
לימוד תורה היא מצוות עשה מהתורה, לפי המקורות, מצווה זו עומדת נגד כל יתר המצוות כמו שנאמר תלמוד תורה נגד כולם, הערך של לימוד התורה, מלבד היותו מצווה, הוא ידוע בהשפעה העצומה שיש לו על נפש האדם, הלימוד נוטע בנפש האדם יושר, מידות טובות, ערכים של יושר אהבת ישראל, חסד ורחמים.

בחירה מוצלחת של תיק לספר תורה
30/04/19 | יהדות
ישנם תיקים לספר תורה העשויים מאיכות ירודה וחומרים שמתכלים ומתבלים לאחר זמן קצר, אצלנו לדוגמא התיקים עשויים עץ בוק משובח והדוגמאות העיטורים נעשים בעבודת יד, על ידי אנשי מקצוע המובילים בתחום זה.

עין הרע - איך מסירים עין הרע
25/02/19 | קבלה
יש עין הרע או שאין עין הרע? לא פעם עולה השאלה האם אכן קיימת המציאות של עין הרע חד משמעית תדעו שהמושג עין הרע הוא אמיתי ונכון.

הסרת עין הרע
25/02/19 | קבלה
במסכת ברכות חז"ל אומרים על יוסף שלא שלטה בזרעו עין הרע והם ממשילים את זה לדגים. כיוון שהדגים נמצאים בים ואין עין יכולה לראות אותם בצורה ישירה ולכן היא אינה יכולה להזיק להם.

הכל על פדיון נפש
08/01/19 | יצירתיות
פדיון נפש הוא בעצם פעולה רוחנית המשחררת את האדם מגזירה או חסימה. מטרת הפדיון היא להרחיק מפריעים רוחניים, לשנות גזר דין של אדם לטובה

תיקון רוחני לחולה
08/01/19 | יהדות
רבותינו הקדושים הזכירו שיקדים אדם רפואה למכה - צריך להתפלל על בריאות מידי יום ביומו גם כאשר אנו חשים בטוב ומתפקדים מצויין, נודה לאלוקים על הבריאות שנתן לנו ונבקש על העתיד שיתמיד בריאותינו, בריאות ילדינו, הורינו ושל כל היקרים לנו.

האם אפשר להועיל לאדם שכבר נפטר מהעולם?
08/01/19 | קבלה
יצא לכם בודאי לא פעם לשמוע על עניין של תיקון הנפטרים. מה זה בעצם תיקון נפטרים? למה עושים את התיקון הזה? ולמי זה מועיל? כל זאת ועוד במאמר הבא שלפניכם.

כיצד נבחר לאמא את המתנה המתאימה?
יום האם הגיע? אמא חוגגת יום הולדת או יום נישואין? זה בדיוק הזמן הנכון להביע ליקרה לנו מכל את אהבתנו הרבה וההערכה על כל המסירות, הדאגה והתמיכה שהיא מעניקה לנו ללא כל תמורה מאז הגחנו לאוויר העולם ועד עצם היום הזה.

כיצד להפתיע ולרגש את בת הזוג?
יש להקדיש מחשבה ותשומת לב לבחירה של המתנה המקורית שלכם שזה אומר, להתחשב במה שמקבל המתנה אוהב או זקוק לו, אם יש משהו מסויים שהוא צריך או אין לו והוא רוצה אותו, איזה דבר באמת יצליח להפתיע אותו וכן הלאה על זה הדרך.

אין תכשיטים אלא ליופי
02/06/14 | נשים - אחר
תכשיטי גולדפילד הם בעצם תכשיטים שהזהב בהם מהווה בתור חלק משמעותי מאד גם בכמות והן בנוגע לתהליך העיצוב שהוא עובר במהלך הייצור, תכשיטים העשויים מגולדפילד דומים בחזותם החיצונית לתכשיטי זהב.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI