דף הבית הודעות לעיתונות עסקים, מימון וכספים סטוקטון הישראלית חתמה עם חברת "ידע" של מכון ויצמן על הסכם לפיתוח חומרים ירוקים להגנת הצומח
סטוקטון הישראלית חתמה עם חברת "ידע" של מכון ויצמן על הסכם לפיתוח חומרים ירוקים להגנת הצומח
אורית בלום 12/05/14 |  צפיות: 1967

קבוצת סטוקטון הישראלית, המתמחה בפתרונות חדשניים בתחום חומרי הגנת הצומח הידידותיים לסביבה, חתמה עם ידע חברה למחקר ופיתוח בע"מ, הזרוע המסחרית של מכון ויצמן למדע, על הסכם למחקר משותף עם המעבדה של פרופ' אסף אהרוני במחלקה למדעי הצמח במכון ויצמן למדע ברחובות, ההסכם כולל אופציה לקבלת רישיון נושא תמלוגים לפתח חומרים חדשים.

בפיתוח כל מוצר תשקיע סטוקטון  10מיליון דולר. צפי המכירות בעקבות הפיתוח הוא עשרות מיליוני דולרים בשנה.

במסגרת ההסכם יחקרו פרופ' אהרוני וסטוקטון מולקולות מן הטבע, במטרה לפתח חומרים פעילים חדישים ממקור צמחי להגנת הצומח – קוטלי חרקים, קוטלי פטריות, וקוטלי בקטריות.

מדובר בפיתוח מוצרים חדשים לחלוטין, תוך שימוש בכלי מחקר בסיסי בתחום הגנום לטובת הגנת הצומח; גישה שהנה בחיתוליה בעולם. בשלב ראשון בוצע המחקר על יותר מ- 3000 מולקולות שונות מן הטבע. מולקולות אלו משמשות הן לסריקות לתרופות חדשות במכון ויצמן, והן בשיתוף הפעולה עם סטוקטון למציאת חומרים ירוקים חדשים להגנת הצומח.

מחקר זה, מתבצע במקביל למחקר אחר עבורו זכתה סטוקטון בתקציב מחקר של כמיליון יורו מטעם האיחוד האירופאי, לגילוי משפחה של מולקולות הנקראות טיריטרפינים הנלקחות ממקורות שונים, גם כאן לפיתוח מוצרי ביו חדשים לקטילת חרקים ופטריות להגנת הצומח על בסיס חומרי טבע.

זיו תירוש, מנכ"ל סטוקטון, אומר כי שני הסכמים אלה יחזקו מאוד את צנרת המוצרים העתידית  של החברה, ויקנו  לה מגוון רחב של אפשרויות לשיתופי פעולה.

"המטרה הנה גם הגנת צומח ירוקה יותר וגם תהליכי ייצור נקיים יותר", מציין זיו תירוש. "זאת במסגרת מטרת העל של התעשייה לשימוש מופחת בחומרים כימיים בהגנה על הצומח".

תהליך הפיתוח בסטוקטון יימשך 60 חודשים, מתוכם כ- 36 חודשים לחלק המחקרי. בעקבותיו ייצאו לשוק מוצרים מוגנים בפטנטים, חלקם יכנסו לסל המוצרים של סטוקטון וחלקם ימכרו ע"י סטוקטון לחברות שירצו למסחר מוצרים אלה.


מידע על הקבוצה:

קבוצת סטוקטון הישראלית (Stockton), מתמחה  בפיתוח, ייצור ושיווק חומרי הדברה ידידותיים לסביבה בתחום הגנת הצומח. סטוקטון מתמקדת בפיתוח חומרים חדשניים המבוססים על חומרים טבעיים ועל שילובם לצד חומרי ההדברה הקלאסיים בחקלאות המודרנית.

לקבוצה מרכז מחקר ופיתוח יחודי בישראל בתחום זה, והיא משקיעה משאבים רבים בפיתוח מוצרים ירוקים ושילובם עם מוצרים כימיים נבחרים , במטרה לפתח סביבה חקלאית מאוזנת, נקיה ובריאה יותר. לסטוקטון מגוון מוצרים בהתאמה אזורית – על פי צורכי האזור, פרמטרים ביולוגיים והנחיות רגולטוריות והיא פעילה בלמעלה מ- 35 מדינות ברחבי העולם.

מוצר הדגל של סטוקטון , Timorex Goldמיועד לטיפול בספקטרום רחב של מחלות בגידולים רבים. המוצר מוכיח יעילות דומה לזו של קוטלי פטריות כימיים ומתאים לטיפול בגידולים קונבנציונליים ואורגניים כאחד.Timorex Gold משווק ע"י החברה במדינות רבות, בחלקן ישירות לחקלאי ובחלקן בשיתוף פעולה עם זרועות ההפצה של ענקי התעשייה.

סטוקטון היא חברה בינ"ל. נוסדה ב- 1994 בבעלות פרטית ומעסיקה 35 עובדים בישראל וכ- 100 עובדים ברחבי העולם. לחברה משרדים ב- 20 מדינות ופעילות בכ- 40  מדינות.

לאתר החברה ומידע נוסף: www.stockton-ag.com


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 אורית בלום


 


מאמרים נוספים מאת אורית בלום
 
Automat-IT הוכרזה כ- AWS DevOps Competency Partner
Automat-IT, חברה מובילה בתחום ה- DevOps והענן, מקבוצת מלם תים, גאה להודיע כי הוסמכה כשותף ביכולות DevOps של AWS, במסגרת תכנית AWS DevOps Competency. מדובר בהכרה טכנולוגית יוקרתית, שזכו לה עד היום רק שתי חברות ישראליות נוספות ופחות מ- 250 חברות ברחבי העולם.

מלם תים זכתה בפרס שותף מצטיין של חברת סיסקו לשנת 2020
קבוצת מלם תים גאה על זכייתה בפרס שותף השנה של סיסקו (Cisco) דרום אירופה לשנת 2020: Technology Excellence Partner of the Year Enterprise Networking & Cloud. הפרס החשוב, מהווה הוקרה והכרה בהישגים המשמעותיים של מלם תים לאורך השנה החולפת, ובהובלה ביישום פתרון Cisco Meraki, פלטפורמה לניהול רשתות בענן. השנה הוענק הפרס באופן וירטואלי, במסגרת כנס השותפים השנתי של סיסקו - Cisco Partner Summit Digital Awards 2020.

מלם תים מייצגת פתרון טכנולוגי מתקדם הוליסטי לבחינות מרחוק – Proctortrack מבית Verificient
בתקופה זו, בה מתקיימים הלימודים מרחוק, ישנה חשיבות רבה ביעילות תהליך הלימוד בכלל וביצוע בחינות מרחוק, בפרט. תחום זה דורש תשומת לב מיוחדת מאחר ומדובר על כיתות גדולות, תלמידים בגילאים שונים והצורך בפיקוח ובדיקת הצלחת התהליך. קבוצת ה- IT מלם תים נענתה לאתגר ולאחר מחקר בחרה לייצג את Proctortrack מבית Verificient הנחשב לפתרון מתקדם, מאובטח ונוח לשימוש, ליישום בחינות מרחוק.

מלם תים חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת Couchbase
מלם תים, קבוצת ה- IT הגדולה והמובילה בישראל, חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם חברת Couchbase, ספקית מסד נתונים NoSQL ותייצג את פתרונותיה המתקדמים והאיכותיים בישראל.

מי דואג לטפל לך בנכס בימי הקורונה?
08/07/20 | נדל"ן
מאות אלפי דירות להשכרה קיימות בישראל (600,000 על פי נתוני הלמ"ס בשנת 2014). בעלי הדירות הם אנשים שרכשו דירה להשקעה, יורשים או תושבי חוץ המחזיקים בדירות גם בישראל. החזקת דירה להשכרה אינה פשוטה כלל וכלל

יחידת המחקרים של האקונומיסט בסקר עבור Arm: ה- IoT מגשים את ההבטחה - 58% מהחברות מיישמות IoT, 57% דיווחו על החזר גבוה על ההשקעה
לאורך 7 שנים, ביסס את עצמו סקר IoT Business Index של The Economist Intelligence Unit (EIU) כמחקר המשמעותי והעמוק ביותר של צמיחת ה-IoT. מחקרים קודמים סיפקו מבט מעמיק באשר לקושי הגדול של ארגונים – כולל מגזרים קמעונאות, עסקים ותעשייה – לפרוץ את המשוכות הטכנולוגיות והכספיות של ה- IoT. אבל הדוח החדש צופה שינוי משמעותי בעשור הנוכחי ומעריך כי חסמי האימוץ יוסרו לרוחב כל המגזרים

חברת Priority Software וחברת PRODAC Systems חתמו על הסכם לשיתוף פעולה טכנולוגי עבור לקוחות תעשייתיים בעולם
, חברה בינלאומית מובילה לפתרונות ERP חתמה על שותפות טכנולוגית עם PRODAC Systems, ספקית של פתרונות MES ( - Manufacturing Execution Systemמערכות חכמות לניהול ושיפור הייצור) חדשניים עבור מפעלי ייצור בישראל ובעולם. השותפות תאפשר לשתי החברות להציע פתרון חדשני, המשלב את היכולות של שתי החברות ומספק מענה לכל

סקר אוהדי הכדורגל של Booking.com לקראת יורו 2020: כחמישית מהישראלים מוכנים לאבד את עבודתם בשביל לנסוע לחו"ל לצפייה בגמר היסטורי של אירוע ספורט
ענקית התיירות Booking.com, שותפת האירוח והאטרקציות הרשמית של UEFA EURO 2020TM, ערכה מחקר בקרב יותר מ-8,000 אוהדי כדורגל ב-12 מדינות באירופה (גרמניה, צרפת, ספרד, איטליה, בריטניה, רוסיה, בלגיה

מהפכה בתחום הדגרת הביצים: LIVEgg הישראלית פיתחה טכנולוגיה חדשנית המקצרת את הזמן הנדרש לזיהוי פוריות ביצים בהדגרה
LIVEgg מפתחת טכנולוגיה פורצת דרך אשר נועדה לייעל את תהליכי הדגרת הביצים וגידול העופות, להביא להתייעלות פיננסית משמעותית שעשויה להוזיל את מחיר הביצים ואף למנוע הרג מיותר של אפרוחים. היכולות האלקטרואופטיות הייחודיות של החברה מזהות את פוריות ביצי הרבייה כבר ביום החמישי להדגרה ומתקרבות

תחרות המארחים הטובים ביותר
ענקית התיירות Booking.com, המובילה העולמית בחיבור בין מטיילים למגוון הרחב ביותר של מקומות אירוח נהדרים, חוויות ואפשרויות תחבורה נוחות, הכריזה לאחרונה על השקת המהדורה השלישית של תחרות Booking Heroes. במסגרת התחרות, החברה מזמינה את לקוחותיה לספר לעולם על מארחים שהפכו את הנסיעה שלהם לבלתי נשכחת. תחרות Booking Heroes היא דרכה של החברה לציין לטובה מארחים
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI