דף הבית בניין ואחזקה שיפוצים איך אוטמים גג בזפת?
איך אוטמים גג בזפת?
קידום ישיר 31/08/15 |  צפיות: 1426

איך אוטמים גג בזפת?

בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית בשימוש בזיפות גגות כשיטת בידוד, ולעומתה חלה עלייה משמעותית בשימוש ביריעות ביטמניות למטרה זו בדיוק.

יריעות ביטומניות מותקנות בצורה כזו שלא יכולה להיווצר טעות, ולכן הן תמיד עושות את העבודה, למרות החסרונות שלהן.
זה לא שזיפות גגות לא עושה את העבודה, אבל כאשר עבודת האיטום לא מוצלחת, האיטום עלול להפסיק להיות יעיל תוך זמן קצר יחסית (שנים בודדות).

זפת טובה המלווה בהלבנת גג מקצועית יכולה להחזיק למשך שנים רבות, כמו כל סוג איטום אחר, ולהגן על ביתכם באופן המיטבי. כך שעדיין, זיפות הוא אפשרות מעולה לבידוד, יש רק לוודא שהוא נעשה כהלכה על ידי אנשים מקצועיים המוסמכים לעבודה עם זפת.

אז מה עושים?

1. מנקים ביסודיות את הגג מכל סוג של לכלוך. גם חול או אבק עלולים לפגום באיכות האיטום של הזפת. טיטוא פשוט אינו מספיק. יש לוודא שהגג נקי וחלק, על מנת לאפשר זיפות איכותי ותקין.

2. מורחים את שכבת היסוד. לצורך הצמדות מיטבית של הזפת לגג יש למרוח שכבה של חומר ביטומני מדולל במים (ישנו מגוון של חומרים כאלה) יום לפני הזיפות. יש לוודא שלא נשארו שלוליות חומר או חלקים לא יבשים, כל רטיבות תמנע מהזפת להדבק לגג.

3. מתקנים את הדברים הקטנים. אם יש על הגג שלכם סדקים או חריצים, יש לאטום אותם לפני ביצוע הזיפות. את האטימה יש לבצע בעזרת שתי שכבות של זפת חמה ורצועת יוטה בין שתי השכבות.

4. אוטמים החיבורים בין הקירות לרצפה. חיבורים אלה הם רגישים במיוחד לחדירת מים ולרטיבות, מכיוון שתזוזות אדמה קטנות קורמות לתזוזה והתרחקות של שני האלמנטים, מה שיוצר סדקים שדרכם קל למים לחדור ולחלחל. איטום חיבורים אלה זהה לאיטום סדקים וחריצים, שתי שכבות זפת ורצועת יוטה בין השכבות.

5. מזפתים את הגג כולו. לזיפות גגות יש כמה שיטות. ראשונה, היא שיטה בה יש שימוש רק בשכבה אחת של זפת. שיטה אחרת היא שיטה בה משתמשים בשתי שכבות זפת, וביניהן אריג פייברגלס. השיטה האחרונה כמעט זהה לשנייה, רק שאריג הפייברגלס מוחלף ברשת אינטרגלס.
על שכבת הזפת האחרונה יש לפזר מעט חול, שיעזור לשכבת ההלבנה להצמד לזפת. בדרך כלל פיזור החול מתבצע כמעט במהלך תהליך הזיפות עצמו, כך שהזפת עוד חמימה.

6. מלבינים את הגג. זהו השלה האחרון בזיפות גגות. ראשית כל, ודאו שהגג והזפת שלכם קרירים ונעימים בעת ההלבנה. זפת חמה, גם אם מהשמש, תגרום לשכבת ההלבנה להסדק זמן קצר מאוד לאחר התקנתה, והשטח ייראה כמו אדמה סדוקה.
כאשר רוצים להלבין את הגג יש שתי אפשרויות, האחת זולה והשנייה יקרה יותר ואיכותית מעט יותר. הזולה, היא שימוש בסיד פשוט המדולל במים ומעורבב עם דבק אקרילי. למרות שכבר החלטתם לחסוך, אל תתקמצנו על הדבק. מעט מדי דבק אקרילי יהפוך את כל ההלבנה ללא שימושית, והיא תתפרק לכם תוך זמן קצר מאוד. זוהי השקעת חובה, שלא תשבור לכם את הכיס.
האפשרות היקרה והאיכותית יותר, היא שימוש בצבע אקרילי חיצוני או במלבין אקרילי. לעיתים נדרשות שכבה שנייה ושלישית כדי לגרום לגג להיות לבן ומבריק באמת. הלבנה בשיטה זו תחזיק מעמד זמן מעט ארוך יותר.

כיום, דווקא בגלל שזיפות גגות הוא כבר לא מאוד פופולארי, אנשי מקצוע מרשים לעצמם לעיתים לדרוש הרבה כסף על עבודה לא איכותית. הזהרו והשמרו. עשו סקר שוק נרחב, ואל תפקירו את איטום הגג שלכם בידיים לא טובות או לא בטוחות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 קידום ישיר

קידום ישיר 


מאמרים נוספים מאת קידום ישיר
 
הונדה אופנועים טרייד אין
23/11/18 | אופנועים
אם אתם רוכבי אופנועים, לבטח ביקרתם לפחות פעם אחת במרכז המכירות והשירות של הונדה אופנועים טרייד אין בישראל. כאשר אתם מעוניינים לשדרג את הקטנוע הישן לקטנוע חדש ומתקדם יותר, ניתן יהיה למכור את הקטנוע בשוק הפרטי ולרכוש אופנוע שיהיה בשנתון מתקדם, או אופנוע חדש לחלוטין. לרוב תמיד כדאי כי תהיה זו היבואנית של אופנועי הונדה שאצלה אתם תהיו מעוניינים לרכוש אופנוע. אם יש להוסיף סכום כסף, ניתן יהיה לקבל תנאי מימון בתנאים נוחים ומשתלמים.

אומרים לכם השתלת שיער בטורקיה היא מסוכנת? שקר מוחלט
ישנם אלפי ישראלים הנוהרים לטורקיה מידי חודש לצורך השתלת שיער, חלקם חוזרים עם השתלות מוצלחות יותר וחלקם עם השתלה פחות מוצלחת, גם אני עשיתי השתלה בטורקיה והבחירה בקליניקה טובה לא הייתה פשוטה אך בסוף מצאתי קליניקה מעולה. עשיתי השתלה שהחזירה לי את הפוני מלא ושופע כפי שהייתי צעיר וזה מילא את ליבי. לכן אמליץ לכם לא להאמין לכל הפרסומים השוללים את טורקיה, טורקיה היא מדינה נהדרת לטייל בא ובטח גם להשתלת שיער עם הטכנולוגיה המתקדמת FUE.

החלפת צילינדר – כל המידע
צילינדר, הינו אחד מהמנעולים הנפוצים עבור בעלי דרות, משרדים ובתים פרטיים. בגלל צורת הצילינדר שהיא גליל, כך שניתן לפרוץ אותו באופן מקצועי, מבלי שייגרם נזק לדלת. לפעמים, לא תמיד חייבים לפרוץ צילינדר שנתקע או שהתקלקל, כי אם החלפה תספיק. החלפת צילינדר, מתבצעת באמצעות אנשי מקצוע, אשר עברו הכשרה מתאימה ומחזיקים ברישיון משטרת ישראל. לרוב הצורך בהחלפת צילינדר מתעורר בשל בלאי, שחיקה, או פגיעות מכאניות בצילינדר עצמו.

טיול לאפריקה- מראות עוצרי נשימה של נופים ובעלי חיים
פירוש המילה ספארי בשפה הסווהילית הינו "מסע" ודרום אפריקה היא מסע קסום לאוהבי הטבע במלוא עוצמתו.

ליווי משפטי לרוכשים ומוכרים של נכסי נדל"ן
דיני המקרקעין,נחשבים ברוב הארצות לתחום המשפטי הדורש התמחות. כל עורך דין אזרחי, יכול לטפל נכון בעסקאות מקרקעין . בישראל, תחום המקרקעין הינו מורכב, היות וישנן קרקעות שעדיין יש בהן חכירה. אדמות אלה, נקראות " אדמות מנהל מקרקעי ישראל".

עורך דין צוואות וירושות
29/01/18 | ירושה
צוואה, הינה מסמך אישי של כל אדם, המצווה את רכושו ליורשיו. אותו אדם פונה אל עורך דין צואות וירושות כאשר על פי החוק הוא בעל דעה צלולה ומיושבת. היתרון הרב של הצוואה, הינו שאותו דם, יכול לשנות את הצוואה במהלך חייו על פי שיקול הדעת הבלעדי שלו.

עורך דין קניית דירה
מי שעומד לבצע עסקת נדל"ן כגון רכישת דירה, עליו למצוא עורך דין קניית דירה, אשר בקיא בדיני מקרקעין, כזה העוסק בתחום המקרקעין ביום, יום ומודע לכל הקשיים בעסקאות נדל"ן. לא כדאי לפנות לעו"ד שמציע שכ"ט זול, היות והוא צעיר ולסר ניסיון, היות וקיימת משמעות מכרעת לחוזה הרכישה, מה שיסייע לרוכשים תמיד במשך הזמן

המידע היעיל על מדרסים
26/07/17 | רפואה
רבים אינם יודעים מה המטרה של מדרסים. מכיוון שהגוף שלנו נושא משקל מסוים שמופעל ברובו על כפות הרגליים המטרה היא לתמוך רקמות רכות שעשויות לקרוס על מנת לשפר את היציבה ולבלום זעזועים ולשפר את הנוחות. מדובר על הקלה והפחתה של כאבים ברגליים, בקרסוליים ואפילו בכאבי הברכיים, גב תחתון וכאבי צוואר וכתפיים. כפות הרגליים בסופו של דבר, הם היסודות והבסיס לגוף שלנו.

אינסטלטור מומלץ בתל אביב
12/06/17 | שיפוצים
תל אביב ידועה כעיר ללא הפסקה יש בה הכול, אם מקומות בילוי, בתי מלון, חנויות מפעלים, הרבה בנייני מגורים ובתים פרטיים, וכן בעלי מקצוע רבים. בגלל הלחץ על מערכות האינסטלציה, תמיד טוב שיהיה אינסטלטור מומלץ בתל אביב.

שירותי טכנאי מחשבים מקצועי
היום כל ילד שיודע לפרמט מחשב מתיימר לקרוא לעצמו טכנאי מחשבים אך לא כך פני הדברים, טכנאי מחשבים חייב להיות עם תעודת טכנאי PC וניסיון רב שנים על מנת לפתור תקלות תוכנה וחומרה במחשבים, בעולם של ימינו והטכנולוגיה המתקדמת ישנם גם את המחשבים הניידים והטאבלטים שגם בהם צריך התמחות מיוחדת
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI