דף הבית רפואה ובריאות רפואה ניתוח לשטיפת סינוסים
ניתוח לשטיפת סינוסים
דוד כהן 24/04/19 |  צפיות: 2094

מהו ניתוח לשטיפת הסינוסים?

ניתוח לשטיפת הסינוסים מתבצע ברוב המקרים בהרדמה כללית. הרופא מחדיר את האנדוסקופ לנחיריים דרך הסינוסים כדי לבצע פעולות שונות דוגמת "שטיפת" הסינוסים מהנוזלים הצמיגיים שהצטברו, כריתת פוליפים, יישור מחיצת האף אן הסרת רקמות שעלולות להפריע במהלך פעולת ניקוז הנוזלים. ניתוח זה מבוצע ללא הצורך לבצע חתכים.

איך מתכוננים לניתוח?

מכיוון שניתוח fess מתבצע בהרדמה כללית, יש צורך להתייעץ עם הרופא המרדים ולהציג את ההיסטוריה הרפואית שלכם. כמו כן, תידרשו בצום כמה שעות לפני ואחרי הניתוח, וכן תצטרכו לבצע צילום CT על מנת שהרופא יוכל לבחון את מצבם של הסינוסים לפני הניתוח.

מהלך הניתוח

לאחר ההרדמה יתחיל הרופא בכמה פעולות. ראשית, הוא ישטוף את הסינוסים מהנוזלים שהצטברו וינקז את הנוזלים. לאחר מכן, הרופא "יעצב" את הסינוסים תוך שהוא יסיר רקמות אשר מפריעות לנוזל להתנקז ויסיר את הפוליפים. אם יש בכך צורך, הרופא יבצע גם ביופסיה של הפוליפים. בסיום הפעולות האלה, הרופא יוציא את האנדוסקופ מהנחיריים ויחדיר אליהם תחבושות סופגות. יש להישאר עם התחבושות האלה למשך שלושה ימים. בדרך כלל המטופל משוחרר לביתו לאחר יום או יומיים.

תופעות לוואי

ניתוח לשטיפת סינוסים כולל לא פעם תופעות לוואי. תופעות לוואי שכיחות יותר הן כאבי ראש, סחרחורות, גודש באף ורגישות באף. תופעות אלה חולפות עם הזמן. לניתוח זה קיימים גם סיכונים, אך הם נדירים למדיי. על כל פנים, חשוב לבחור רופא מקצועי שיש לו ניסיון רב בביצוע הניתוח.

שלב הביקורת

כשבוע לאחר הניתוח חשוב להגיע לביקור רופא במרפאה. כשעה לפני הביקור, מומלץ ליטול משככי כאבים, מכיוון שייתכן שהרופא יבצע פעולות שונות כמו ניקוי האף מקרישי דם. כמו כן, על מנת להצליח בריפוי, יש צורך להגיע מדי פעם לביקור רופא במשך כמה שבועות ואפילו חודשים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דוד כהן

מיזם גרופ בניית אתרי מכירות באינטרנט עם שיווק באינטרנט להצלחת המכירות. 


מאמרים נוספים מאת דוד כהן
 
נזלת אלרגית - תחום ברימטולוגיה
09/02/20 | רפואה
ברוב המקרים, נזלת אלרגית נוצרת עקב, סיבות אלרגתיות. אך יש לא מעט אנשים שמתמודדים עם הבעיה, כתוצאה מבעיות תורשה, קרי מדובר במחלה שעוברת מדור לדור בתוך המשפחה. איך מטפלים?

ניתוח לשטיפת סינוסים
24/04/19 | רפואה
הסינוסים הם למעשה חללים הנמצאים בעצם הגולגולת אשר מאפשרים זרימת אוויר תקינה דרך האף. בתוך הסינוסים מצוי נוזל צמיגי אשר נועד להגן על הריריות. במצב תקין נוזל זה מתנקז דרך הלוע, אך כאשר יש בעיה, בניקוז הנוזלים, עשויה להתפתח חסימה וכתוצאה מכך גם סינוסיטיס. כדי לפתור את הבעיה הזו, מבצעים היום ניתוח fess לצורך שטיפת הסינוסים.

כלים חד פעמיים בזול
לבחור את הכלים החד פעמיים שעושים את כל ההבדל וישדרגו כל מסיבה ואירוע זאת משימה כיפית. אז איך מעצבים אירוע באמצעות כלים חד פעמיים במראה יוקרתי?

טיפול בסינוסיטיס בהריון
18/03/19 | רפואה
אישה בהריון עוברת שינויים רבים בגופה, בתקופה זו היא עלולה להיות חשופה מפני צינון. תופעה זו יכולה להפוך לסינוסיטיס. מה הסימנים ,כיצד מטפלים ולאלו גורמים לפנות?

טיול מאורגן לנשים בחו"ל
טיול מאורגן לנשים בחו"ל הוא בדיוק ההזדמנות לעשות משהו חדש ובלתי שגרתי. אם את רוצה לצאת למסע בסימן אישה ולהתחבר לנשים אחרות ואל הנשיות שלך, טיול לנשים הוא כל מה שאת צריכה.

איך לשלב חטיף חלבון בתפריט היומי ?
18/03/19 | תזונה
מומלץ לשלב חטיף חלבון בתפריט היומי שלנו על מנת להעלות את מסת השריר

טיפים לרכישת בית עץ לילדים
18/03/19 | ריהוט
בית מעץ - המגרש המשחקים האולטימטיבי עבור ילדכם. אילו אביזרים נוספים נוכל להוסיף לבית העץ לילדים? כמה עולה לי לבנות בית עץ?

ניתוח סינוסים בעקבות סינוסיטיס כרוני
07/02/19 | רפואה
ישנם מחלות שעשויות להציק לנו מאוד, אך לשמחתנו הרפואה המתקדמת הפכה את הטיפול בהם להרבה יותר מהיר ו"נוח" מאשר היו בעבר. כך למשל הטיפול בסינוסיטיס. אם יש לכם כאבי ראש חוזרים ונשנים, ליחה או נזלת ייתכן ויש לנו סינוסיטיס. אין זה אומר שתצטרכו ישר לעבור ניתוח, אולם במקרים כרוניים גם הניתוחים כבר לא נוראיים כמו בעבר. נרחיב על כך כעת.

מדריך – איך לבחור נכון ריהוט גן?
07/02/19 | ריהוט
בחירת ריהוט לגן היא לא עניין של מה וכך. אתם הולכים להוציא אלפי שקלים כדי לעצב ולארגן את הגינה שלכם ולהפוך אותה לפינת חלומות קסומה שיהיה לכם כיף לשבת בה. אתם רוצים לוודא שאתם שואלים את עצמכם את השאלות הנכונות לפני בחירת ריהוט הגינה, כמו גם מעצבים את הגינה בצורה שתתאים לכם ותהיה שימושית ולא רק תהיה יפה כלפי חוץ. יש להתחשב במזג האוויר המשתנה במהלך השנה, בגודל הגינה שלכם ועוד.

טיפים לניתוח סינוסים
30/01/19 | רפואה
כיצד מתפתחת סינוסיטיס, האם כדאי לנתח, כיצד הניתוח עוזר לי ועוד
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI