דף הבית מיסים מס הכנסה למה להשתמש בשירותי ייעוץ מס מקצועי?
למה להשתמש בשירותי ייעוץ מס מקצועי?
דנה מ 02/02/10 |  צפיות: 3348

מס הכנסה, מיסים, הורדות, מי אוהב לשמוע את המילים האלו? אף אחד כנראה. ומי אוהב להסתכל על תלוש המשכורת ולראות את הפער העצום בין הברוטו לנטו?  לא אני...

המיסים בארץ שלנו נראים לא הגיוניים לפעמים. ואנחנו שואלים את עצמנו לא פעם: למה?? הרי אנחנו עובדים מספיק קשה בשביל המשכורת הזאת ואז המדינה באה ומקצצת לנו באחוזים ניכרים את ההכנסה.

יש אנשים שעוזבים את הארץ כדי לשלם פחות מסים במקום אחר, ולהצליח כלכלית. אז לא צריך לקבור את הראש בחול, ולא צריך לעזוב את המדינה.

במקום זה ניתן פשוט לפנות לייעוץ מס. כן, פשוט לפנות ליועץ מס מקצועי שייעץ לנו מה ניתן לעשות כדי לקבל את ההחזרים שמגיעים לנו. יועץ מס הוא בדרך כלל רואה חשבון בהשכלתו.

למה לפנות לייעוץ מס ולא ללכת ישירות למס ההכנסה? פקידי מס הכנסה לא מעוניינים להחזיר לכם את הכסף, הם מעוניינים שאתם לא תטרידו אותם בשאלות שלכם, אז הם ישלחו אתכם הלוך ושוב ובסוף יש סיכוי שלא תקבלו החזר מס, לא כי לא מגיע לכם, אלא כי פניתם דרך האפיק הלא נכון.

יועץ מס שהינו רואה חשבון מקצועי, יידע לכוון אותנו בהתאם למשכורת שלנו, לסטטוס המקצועי שלנו, בהתאם להשכלה שלנו ועוד פרמטרים אותם הוא מודד כדי לדעת האם מגיע לנו החזרי מס (ותמיד מגיע לנו) וכמה. בנוסף רואה חשבון שיעשה לכם ייעוץ מס גם ידאג שתקבלו את הכסף, כלומר הוא ידאג לכל הניירת וההתקשרויות עם הגורמים המתאימים בכדי שזה יקרה.

כך למשל החזר מס מגיע בגין משפחה חד הורית, או סיום תואר או מגורים באזורי עדיפות לאומית ומתפקידו של יועץ המס לדעת את זה. ואז השאלה היא האם מדובר על כל העובדים או רק השכירים? האם שכירים בכל החברות או רק בחברות הייטק? המטרה של הממשלה בהטבות מס זה להשיג משהו, כך למשל היא נותנת הטבות מס לעובדי הייטק הגרים בדרום באזורי פיתוח, והמטרה היא למשוך אוכלוסיות חזקות וצעירות לאזורים הללו. יועץ מס מקצועי יודע לעשות את כל החלוקות האלה ואת כל החוקים.

כדאי להשקיע בייעוץ מס. חשיבה לא נכונה היא : "אני שכיר שלא מרוויח הרבה.. למה אני צריך ייעוץ מס??" ההפך הוא הנכון. יותר משתלם להשקיע בתחום הזה כי לרוב ההחזרים הם רבים יותר ומשתלמים!

אז מיהו בעצם יועץ מס? יועץ המס הוא בדרך כלל רואה חשבון פעיל. חשוב מאוד לוודא שהוא פועל בשוק זמן רב ויש לו ניסיון בייעוץ מס, אך לא פחות חשוב לוודא שהוא עובד במקצוע בזמן נתון, זה בגלל שחוקים משתנים, ואם אנחנו הולכים ליועץ מס מנוסה ותותח שיצא לפנסיה לפני כמה שנים, הוא עלול לתת לנו עצות לא רלוונטיות ומיושנות.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דנה מ


 


מאמרים נוספים מאת דנה מ
 
כיצד לשפר את מראה החצר והגינה
19/03/12 | שיפוצים
אם מאז ומתמיד חלמתם על חצר מטופחת ויפה, הגעתם למקום הנכון במאמר הבא סקירה קצרה של מספר דרכים באמצעותן ניתן לגרום לחצר שלכם להראות יפה, מטופחת ומרשימה והכל בעלות כספית נמוכה.

ערב גיבוש לעובדים
19/03/12 | תיאטרון
בכל בית עסק, חברה או ארגון נערכים מידי פעם ערבי גיבוש המיועדים לכלל העובדים, ערבי גיבוש מחלקתיים לצד ערבי גיבוש צוותיים ועוד. לעריכת ערב גיבוש לעובדים יתרונות רבים. במאמר זה אנסה לעמוד על היתרונות הרבים שעומדים לזכותם של ערבי הגיבוש לעובדים.

כסא גלגלים מהו?
19/03/12 | גיל הזהב
שירותי סיעוד נועדו לאנשים שלא מסוגלים לעמוד על רגליהם לאורך זמן או לחילופין משותקים לגמרי בגפיים. למקרים אלה נועד כסא גלגלים, על כך ועוד במאמר שלפניכם.

הגדה של פסח
15/02/12 | צרכנות
מתנה מקורית לחג הפסח - מתנה מקורית לחג הפסח. פרטים בעמוד זה

בוקינג של סדנאות וסדנת צחוק
סדנת צחוק יכולה להתאים מאוד גם לבתי חולים וגם לערבי גיבוש לעובדים. פרטים על הסדנאות השונות בעמוד זה.

תהליכי ניקיון בבית
15/02/12 | ריהוט
ניקוי ספות עור וניקוי שטיחים הם משימות יחסית קשות לביצוע. פרטים בעמוד זה.

בחירת מטפלת לקשישים.
15/02/12 | גיל הזהב
ישנם מספר קריטריונים שכדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים מטפלת לקשישים. קריטריונים אלה מוצגים במאמר שלפניכם.

טיפים לבחירת שמלת כלה
05/12/11 | חתונות
איך יודעים איזו שמלת כלה מתאימה לי? מאמר זה מציג מספר טיפים שכדאי לדעת לפני שבוחרים שמלה.

טיפים לאירועים - הפקת אירועים וחתונה
05/12/11 | חתונות
ישנם לא מעט סוגים של טיפים לאירועים המתאימים להפקת אירועים עסקיים או אפילו לחתונה. מאמר זה מציג כמה רעיונות.

הדברה ביתית מבלי לפגוע בבעלי חיים
05/12/11 | חיות בית
ישנו מגוון רחב של סוגי הדברה אשר נעשים בשימוש בקרב מדביר זה או אחר. מאמר זה מציג מגוון רחב של הדברות ועל קצה המזלג נעמוד על ההבדלים בינהם.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI