דף הבית רפואה ובריאות הריון ולידה טיפולי פוריות באמצעות צמחי מרפא מאת : ניר חוכיימה
טיפולי פוריות באמצעות צמחי מרפא מאת : ניר חוכיימה
ניר חוכיימה 24/06/08 |  צפיות: 1749

לתהליך ההריון שותפים שני המינים במידה שווה ולכן טיפול בפוריות הינו טיפול שנועד הן לגברים והן לנשים. מאמר זה מתייחס לגברים ולנשים כאחד.

המושג 'פוריות' נתפש אצל כולנו כמושג אדיר, עצמתי, בלתי נפרד מחיי האדם, ותמיד מעלה קונוטציות חיוביות , אך בל נשכח את עצמת כיסופיה של האישה עצמה לצאצא ואת ההתרגשות הרבה האופפת את עצם המחשבה על כניסה להיריון.

בעשור האחרון התרחבה תופעת הלידה הטבעית, ונשים רבות מעוניינות ללדת בלידה זו. כמו כן, כיום נפוצים מאוד טיפולי הפריה באמצעות צמחי מרפא .

ישנן מערכות בגוף שחשוב לחזק בתהליך הכניסה להריון:

טיפול בצ'קרה 2 - הצ'קרה השניה ממוקמת בין שערות הערווה לטבור ובהתחלת החריץ של הישבן, צבעה כתום והתו המוזיקלי שהיא מסמלת הוא רה. בהיבט הפיזי קשורה הצ'קרה למערכת המין, מערכת הזרימה, מעיים, גזים, רחם, שחלות, ערמונית ואשכים.
בהיבט הנפשי היא קשורה לזרימה בחיים, סקרנות כלפי המין השני, יצרים, תחילתה של יצירה, יחסי מין בכלל וקרירות מינית. בהיבט הרוחני היא מתקשרת לשמחת החיים, סקרנות והנאה מקיום יחסי מין.
חוסר האיזון של הצ'קרה יבוא לידי ביטוי בבעיות פוריות ובעיות בדרכי השתן.

ניקוי וטיהור רחם

המרצת שרירי הרחם וחיזוקם ( בשילוב עם תרגילי פאולה ) -פאולה היא שיטת התעמלות אשר מתרכזת בהפעלת השרירים הטבעתיים. השיטה הומצאה ופותחה בישראל על ידי פאולה גרבורג (2004-1907).
גרבורג נולדה בהמבורג שבגרמניה. בצעירותה עסקה בבלט, נגינה בפסנתר ושירה. בגיל 35 אובחנה גרבורג כסובלת ממחלת שרירים ניוונית. הרופאים קבעו כי מחלתה חשוכת מרפא והיא עתידה להיות מרותקת לכיסא גלגלים לשארית חייה. כרקדנית לשעבר וכייקית עקשנית, החליטה לנסות לשפר את היכולת התנועתית שלה בעזרת תרגול. התמקדותה בשרירים הטבעתיים (השרירים הסוגרים, הספינקטרים) נבעה ממגבלותיה הגופניות, שמנעו מממנה שימוש מלא בשרירים אחרים בגופה.
במשך הזמן היא גילתה שהתנועות קיבלו אופי מיוחד, במקביל לשיפור הדרגתי במצבה. פאולה המשיכה לתרגל ומצבה הבריאותי השתפר ללא הכר. בתצפיותיה היא הבחינה שהתנועות הספונטניות אותן תרגלה אופיינו בחוקיות ובקשר בין תנועה אחת לשנייה. את ניסיונה האישי פיתחה לשיטה הנקראת על שמה.

טיפול בקרירות מינית, אין אונות pms .

הגברת יצור הזרע.

חיזוק התשוקה המינית אצל נשים וגברים.

טיפולי פוריות בארומתרפיה אני משתמש ב"מלך" ו"מלכת" השמנים, הלא הם היסמין והוורד.
הוורד משמש בעיקר לטיפול בנשים, והיסמין בגברים.
תכונותיו של שמן הוורד
שמן הוורד נקרא בשמו הבוטני rosa כאשר ישנם שני סוגי רוז :
rosa centifolia - ורד מרוקאי, rosa-damascena - ורד דמשקאי, ההבדל ביניהם ניכר בצבע ובניחוח.

ניקולאס קלפפר תיאר את הוורד כנשלט על ידי ונוס ואכן שמן הוורד הוא השמן המועדף לטיפול בבעיות במערכת הרבייה הנשית. לשמנים אתריים רבים השפעה מרפאה על איבר מסוים בגוף ואין להתפלא על כך שהוורד, בעל התכונות הנשיות, משפיע מאוד על הרחם. הוא אף יכול לסייע במקרים של צניחת רחם (בשילוב עם יוגה , תרגילי פאולה ). נשים רבות פונות לארומתרפיסטים במקרים של בעיות גניקולוגיות, לטיפול בתחושות מתח ועצבות, לטיפול בדיכאון ועוד, תמצית הוורד יכולה להקל מאוד על הנשים הסובלות.

שמן הוורד מסייע הן ברובד המנטאלי והן ברובד הפיזי;
.
ברובד הפיזי - מנקה את מערכת הדם מרעלים, משפר את זרימת הדם ומחזק את הלב,הטחול, הכבד ואת מערכת העצבים, מסייע בחיזוק אברי המין והרבייה, נהדר לבעיות במערכת הרבייה הנשית - פריון ומיניות, מנקה ומטהר את הרחם , ממריץ ומחזק את שרירי הרחם, מסייע בהסדרת המחזור החודשי (ובכך עוזר לקבוע את זמן הביוץ), בהפחתת הדימום, טוב לטיפול בקרירות מינית ובאין אונות (pms) וכן מעורר מינית נשים וגברים, כמו כן מייחסים לו תכונות של מגביר ייצור זרע.

ברובד המנטאלי - שמן הרוז הוא אחד השמנים המעולים למצבי חרדה, פחד ודיכאון. הוא משפר את מצב הרוח ומעלה את הביטחון העצמי, טוב במקרים של צער, מלנכוליה ונדודי שינה ומשרה תחושת אושר . עקב תכונותיו המנחמות, שמן הוורד הינו נוגד דיכאון קל, במיוחד בבעיות הקשורות במיניות האישה ופוריותה, נוגד דיכאון אחרי לידה ומצוין לצער וכעס הנובעים ממערכות יחסים.

שמן הוורד יעיל יותר כאשר משתמשים בו בעיסוי מאשר בהרחה, כמו כן, שמן הוורד הינו טוב לשימוש בכל סוגי העור, במיוחד לעור יבש ורגיש, עור של אדם מבוגר או עור הלוקה באקזמה לקופרוזיס, זאת בזכות תכונותיו כמכווץ נימים וממריץ את מחזור הדם .

מניסיוני זהו שמן רב ערך לכל אישה אשר אינה בטוחה במיניותה בין אם היא חוששת שהיא אינה מושכת מספיק, חוששת להכיר במיניותה (כמו למשל במקרי אנורקסיה ) או חוותה קשיים בקשר עם גבר .
הוורד ידוע מאז ומתמיד כמגביר חשק מיני, עוד בזמן הרומאים היה נהוג לפזר עלי ורדים על מיטות הכלולות. לאור כל האמור אין זה מפליא ששמן הוורד עוזר לנשים הסובלות מקרירות מינית ולגברים הסובלים מאין אונות .
בתחום הפריון והמיניות פעולתו של הוורד יחודית והוא יהיה תמיד השמן המועדף למרות מחירו היקר .

שמן היסמין נחשב ל"מלך השמנים" ונתפס כבעל אופי גברי, אך תכונותיו מסייעות הן לנשים והן לגברים, ברובד הפיזי וברובד המנטאלי.

.טיפול בנשים - היסמין משפיע בעיקר על מערכת הרבייה הנשית - הרחם והשחלות - משחרר כאבים ועוויתות ועוזר להתכווצות הרחם (לכן הוא גם שמן נהדר ללידה בכל שלביה), כן הוא מסייע בהפגת מתחים, ומעולה לטיפול בדלקות עם הפרשות מאברי המין לנשים ולגברים.

טיפול בגברים - משפיע על ערמונית מוגדלת, אימפוטנציה או שפיכה מוקדמת, מגביר את ספירת הזרע, מחזק את איברי המין הגבריים (הינו אפרודיזאק). נוסף על כך, היסמין הינו שמן מחמם מאוד, ולכן הוא מצויין לטיפול באיברים קשים ומכווצים.

היסמין ידוע בהשפעתו החיובית על תופעות פסיכוסומאטיות, ולכן הוא נהדר לטיפול בבעיות מין אשר מקורן הוא רקע נפשי כגון מצבי מתח , חרדה , פחד , או דיכאון. כמו כן הוא מסייע בחיזוק הבטחון העצמי והיכולת להתמודד עם בעיות, הוא מעודד, מפיג מתחים ומעורר בו זמנית .
,

קיימים שמנים נוספים העשויים לתרום לחיזוק המערכת ההורמונאלית ולטיפול בבעיות
פוריות כגון וטיבר , גרניום , מנדרינה מליסה אך שמני היסמין והוורד מתעלים על כולם .
פעולת השמנים פועלת בטווח של שלוש עד ארבע שעות, ויציאתם מהגוף הינה דרך מערכת השתן.
בשמן יסמין רצוי להשתמש בכמויות זעירות (כפי שצויין בטבלה).
שמן ילאנג אסור לבעלי לחץ דם גבוה, אלא במינון מזערי ביותר, למשל טיפה אחת או שתיים בלבד, כמובן שישנם שמנים שמחליפים אותו .

חשוב לי לציין ולהדגיש כי כל האמור במאמר הינו רק מן המעט שניתן לטפל בעזרת הארומתרפיה. כל מקרה נבחן לגופו והתהליך הינו זוגי. אין לראות במאמר זה יעוץ מקצועי, לקבלת יעוץ מקצועי יש לפנות לארומתרפיסט בכיר.

תרכובת לעיסוי חיזוק הרחם :
• 2 טיפות יסמין
• 2 טיפות ורד
• 1 טיפה אנגליקה
• 1 טיפה
• 1 טיפה הדס
• 1 טיפה וטיבר

עיסוי לטיפול בקרירות מינית אין אונות :
• 2 יסמין
• 1 ורד
• 2 וטיבר
• 1 ילאנג ילאנג
• 1 מליסה
• 1 מנדרינה
הערה: כל הכתוב הוא מידע בלבד ואין לראות בו הוראות לטיפול עצמי, אבחון ו/או המלצה לטיפול זה או אחר(היות וכל מקרה נבחן לגופו). כל ייעוץ וטיפול חייב להינתן בידי ארומתרפיסט בכיר ותחת פיקוחו.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ניר חוכיימה

ניר חוכיימה,מטפל הוליסטי רב תחומי,מזמין אותכם להתנתק מלחצי היום יום,ולחוות מסע אל עולם שכולו ,רגיעה,ניחוחות,ואיזון הגוף והנפש.
מטפל בטכניקות עיסוי שונות: עיסוי שוודי הוליסטי,עיסוי רקמות עמוק,עיסוי באבנים חמות,עיסוי ספורטאים,עיסוי עם צמחי מרפא,שיאצו,רפלקסולוגיה,ארומתרפיה,פרחי באך, ואיזון גוף-נפש.
כניסה  לאתר -htpp://www.artist-massage.co.il

; 


מאמרים נוספים מאת ניר חוכיימה
 
מסאז'ים עד הבית
כאשר מזמינים עיסוי עד הבית יש לברר פרטים על הטיפול ועל המעסה משך זמן טיפול ?מחיר? מצד אחד חשוב להישאר שפויים מצד שני זול מדי יתבטא באופיו של הטיפול. בחירת מעסה צריכה להיעשות בקפידה שכן הנאתך,גופכם,ומיטב כספכם על הפרק. שנות נסיון המטפל ?אתר אינטרנט חשוב כדי להתרשם מהמעסה?הציוד איתו מגיע?אמצעי תשלום ?

שמנים אתריים שימושים וטרינרים
אם אינכם רוצים להרטיב את פרוותם. שמני הלבנדר ועץ התה טובים לטיפול בפצעים קלים : הוסיפו מספר טיפות שמן למים רותחים ומצוננים מעט ומרחו על עקיצות,שריטות ופצעים אחרים. פציעות כתוצאה מנשיכות או שריטות עלולים להזדהם ולהתמלא מוגלה משום שהעור נסגר לפני שהרקמות העמוקות יותר נרפאו . הנחת רטיות חמות עם שמן עץ התה בתדירות גבוהה תמשוך את המוגלה החוצה ותחטא את הפצע כך שהוא יתרפא כראוי .שמן ברוש טוב כנגד פצעים באוזניים נגבו את פנים האוזן פעמיים ביום עם טיפת שמן על צמר גפן .

עיסוי רפואי יותר מרק מהנה
המודעות לעיסוי רפואי נוגעת בד בבד עם מצבים של מתח,עומס בעבודה,קירבה,תשומת לב,שחרור מעצורים רגשיים,איזון גוף ונפש המטרה היא למנוע כאב ומחלות עתידיות אשר אם לא נלמד ונקשיב לגוף הוא לא יאחר להגיע. ישנו קשר ישיר בין מתח מתמשך להפתחות מחלות כגון:בעיות עיכול,לחץ דם גבוה,מגרנות,אסטמה.

שמן עץ התה מאוסטרליה באהבה
שמן עץ התה אינו מגרה את העור,הוא אחד מן השמנים שאפשר להשתמש בהם ישירות על העור כאשר הוא אינו מדולל.מתאים למצבים של עור אדום,נפוח או מודלק,אקזמה,פטריות בציפרניים,פסוראזיס,דרמטיטיס,פצעיקור,אבעבועות רוח,הרפסים,יבלות,פצעי בגרות(אקנה),פצעונים המופיעים לפני מחזור(ממליץ על משחה ארומתרפית )טיפה יחידה של שמן עץ התה על הפצעון תביא להיעלמותו המהירה.

עיסוי מקצועי-קחו פסק זמן ממרוץ החיים
מסע החיים מוביל אותנו לרגעים טובים יותר או פחות הדאגה לרווחת המשפחה,המצב הכלכלי, העבודה ,התקדמות בחיים,קשיים מנטאלים,מסע החיים מזמן לנו לחץ,מתח,התרוצציות במרוצת הזמן . מרבית האוכלוסיה בישראל חיה במרוץ אחרי הזמן ולא תמיד שמים לב לעצמם,לגופם,ולצרכים החשובים בחיים .

עיסוי ארומתרפי
אנשים רבים פונים אל הרפואה המשלימה בכדי ליצור איזון גוף ונפש,טיפול במחלות עור שהרפואה הקוונציונלית לא נתנה להם מענה ,הקניית שלווה,רוגע ומנוחה . אחד האלמנטים החשובים ביותר אשר נותנים מענה להיקף רחב של בעיות הוא הארומתרפיה .

השמנת יתר פתרון והתמודדות
31/01/11 | השמנת יתר
השמנת יתר ,ירידה במשקל, דיאטה , נשמע מוכר ? כולנו רוצים להיות רזים יותר,להיראות טוב יותר ואין ספק שזה דבר שנותן לאדם להרגיש טוב יותר מבחינה מוראלית ורגשית . אנשים רבים מנסים דיאטות בכל צורה שהיא,בכל סגנון אפשרי וכל זאת על מנת להשיג תוצאה אחת וברורה להיראות טוב יותר . דיאטות אלה מציבות אתגר במישורים הרגשיים והפיזיים, במאמרי אסקור את הפתרונות ואת דרכי התמודדות.

המדריך הארומתרפי למחלות עור
ניתן לטפל בעזרת שמנים אתריים בכל סוג של עור ובמגוון רחב של בעיות עור כמו פצעי בגרות,סדקים,סימני מתיחה,אקזמה , פסוריאזיס יבלות,פריחות (גם באיברים מוצנעים) שלבקת חוגרת פצעי חום,פצעי קור,פצעונים(עקב שינוי הורמונאלי),אדמומיות וגירויי עור.

המדריך ליולדת - הלידה
אין צורך להכביר במילים על כמה משמעותית, אדירה ועצומה היא חווית הלידה לאישה. כל מי שעומדת לעבור את החוויה או עברה אותה מתכוננת פיזית נפשית ורוחנית לרגעים הללו. הנה כמה טיפים לגבי צמחי מרפא, צמחים ושמנים אתריים שיכולים להעצים את החוויה, להקל במקרי כאב, לזרז ריפוי ולהנעים בכלל

הזדקנות העור
נשים רבות נלחמות בתופעת שמירת העור מפני הזדקנותו. האם באמת אפשר לשמר את העור שיראה מטופח עד מאוד? מאמר זה יענה על שאלותיכם הרבות, ייתן לכם טיפ לשמירה על העור מפני הזדקנותו. העור מזדקן בדרכים שונות עם הגיל ,ייתכן שינוי צבעו, יובש, חספוס ורפיון, לפעמים, גם מופיעים ורידים דקים בלחיים. טיפולי ארומתרפיה ומשחות המיוצרות ע"י צמחי מרפא יכולים להקטין בעיות אלה עד למינימום.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI