דף הבית רפואה ובריאות רפואה משלימה הצ'קרות בגופנו מאת : ניר חוכיימה
הצ'קרות בגופנו מאת : ניר חוכיימה
ניר חוכיימה 25/06/08 |  צפיות: 1380

הצ'קרות בגופנו
לכל צ'קרה בגוף יש היבט על מחלות מסוימות. במאמר זה אפרט את הצ'קרות לפרטי פרטים.
המילה צ'קרה באה מהשפה ההודית ופירושה - 'מעגל'. הצ'קרות הינן מעגלים אנרגטיים שנמצאים בגופנו והם מפוזרים לאורך עמוד השדרה. כל מעגל אחד ממעגלי הצ'קרות אחראי על בלוטה הורמונאלית מסוימת בגוף ועל מקלעת העצבים סביבה. ישנם שבעה מרכזים אנרגטיים עיקריים מקצה הראש ועד בסיס עמוד השדרה .
מרכזים אלו ניזונים מאור הנכנס דרך כיפת הגולגולת. אור זה מתפרק לשבעה צבעים בצבעי הקשת. כל מרכז לוקח את הצבע שנחוץ לו. לפי התורה ההודית, כל חולי שלנו הוא בגלל איזשהו חוסר איזון או חסימה של צ'קרה על פי מיקום הבעיה, הם מייחסים את חוסר האיזון לצ'קרה הספציפית האחראית על אותו אזור.
לטענתם, אם נשמור על תקינות של זרימה במרכזים אלה נהיה בריאים. מה שיכול לפגוע במרכז אנרגטי זה בד"כ בעיות מנטאליות, תזונה לקויה או אי כיבוד גופנו. יש לשמור ולטפח את הנפש. הצ'קרות מתפתחות ונוצרות מהיותנו עוברים ועד יום מותנו, הן מייצגות זכויות שניתנו לנו מאז הלידה. כך למשל תינוק שננטש לאחר מספר ימים יסבול מפגיעה בצ'קרה התחתונה, ומן הסתם בכל הצ'קרות מפני שצ'קרה אחת מזינה אחת את השנייה.
ישנן 7 צ'קרות והן מסודרות על פי מקומן - מבסיס עמוד השדרה ועד הגולגולת.

צ'קרת הבסיס
מיקום - מעל עצם הזנב.
צבע – אדום
תו מוזיקלי - דו
ההקבלה שלה נמצאת על איברי המין, בהודו הצ'קרה נמצאת בין פי הטבעת לאיברי המין והיא נקראת צ'קרה הקונלדיני,המיוחסת לכל הידע שהאדם מביא איתו מגלגולים קודמים ולכל החוויות העתידיות שיחווה בגלגול הזה. בהודו לא מטפלים בצ'קרה זו אך עדיין מייחסים לה חשיבות. הבלוטה שתחת אחריותה היא בלוטת האדרנל והיא אחראית על החלק התחתון של גופנו, מעצם הזנב ומטה, היא מטפלת בלחץ דם נמוך ואחראית על כל אברי הפרשת הגוף ( שתן וצואה ).
ההיבט הנפשי – מתייחס לצרכים הקיימים שהאדם זקוק להם בחייו, על צרכי ההישרדות, וכן לייחס האדם לכסף ולאוכל ויחסיו עם אמו.
נוגע לתכונות כגון נאמנות, ניהול חיי החברה והמשפחה, אומץ, בריאות פיזית, שמרנות, פחדי נטישה, יצרים ופחדים.
ההיבט הרוחני - סיפוק הצרכים הדרושים לאדם ע"י העולם שמסביבו.
במצב של חוסר איזון של הצ'קרה האדם יאכל הרבה לחם .
הצ'קרה השנייה
מיקום - בין שערות הערווה לטבור ובתחילת החריץ של הישבן.
צבע - כתום.
תו מוזיקלי - רה.
ההיבט הפיזי - מערכת המין ומערכת הזרימה, מעיים, גזים, רחם, שחלות, ערמונית ואשכים. אברים מקושרים: בטן תחתונה עד לטבור, המעי הגס, אברי המין הפנימיים, מערכת עיכול תחתונה, המעי הגס, שלפוחית השתן, גב תחתון, אגן הירכיים, מפרק הירך, המותניים, התוספתן, בלוטת הערמונית.
ההיבט הנפשי - זרימה בחיים, סקרנות כלפי המין השני, יצרים ,יצירה , יחסי מין וקרירות מינית.
ההיבט הרוחני - שמחת חיים, סקרנות והנאה מקיום יחסי מין.
חוסר האיזון של הצאקרה יביא לבעיות פוריות ולבעיות בדרכי השתן.הצאקרה השלישית - מקלעת השמש
מיקום - נמצאת בקסיפואיד( עצם הסטרנום).
צבע - צהוב.
תו מוזיקלי - מי.
ההיבט הפיזי - איברים פנימיים כגון הכבד, הקיבה, כיס המרה, מערכת העיכול. אברים מקושרים: לבלב, טחול, מערכת העיכול, תריסריון, סרעפת, כבד, כיס המרה, המעי הדק, גב אמצעי ובאספקטים של מערכת העצבים.
ההיבט הנפשי - הערכה עצמית נמוכה, פחדים, תלות באחרים, פסימיות, רגשי אשם, אדם המודד את עצמו על פי תגובות הסביבה, בריחה מאחריות, חוסר שאפתנות, התמכרויות, חשדנות, בלבול, קושי בקבלת החלטות, קמצנות, רגשנות ללא רגישות, בעיות סמכות. אגו מנופח, שתלטנות, רצון להכתיב דעה. חוסר או עודף בטחון עצמי. זאת למעשה הצ'קרה הכי בעיתית, כיוון שלכולם ישנה איזושהי בעיה של ערך עצמי ודימוי עצמי.
ההיבט הרוחני - גילוי עצמי מתוך הנאה ולא מתוך השוואה.
הצ'קרה הרביעית
מיקום - הלב.
צבע – ירוק.
תו מוזיקלי - פה.
ההיבט הפיזי - לב, ריאות, אברי הנשימה, סמפונות, עצם החזה, מערכת חיסונית, שדיים, גב עליון, שרירי הכתף. אחראית על הלב ריאות וידיים אחראית למחלות לב ונשימה ולחץ דם גבוה
ההיבט הנפשי מדברת על אי יכולת לאהוב על יחסי נתינה וקבלה אם אני אוהב את עצמי אז אני יכול להכיל את האחר ממקום של חמלה והבנת חולשת האחר יכולה להתקיים בתנאי אחד שיש איזון בין נתינה לעצמי לבין נתינה לאחר ולא יבואו על חשבון אחד מהם גם אהבה אוניברסאלית ללא תנאי
הצ'קרה החמישית
מיקום - הגרון
צבע - כחול
תו מוזיקלי - סול
אחראית על בלוטת התריס, האוזניים והפה. בהיבט הנפשי - פחד מפני ביקורת וכתוצאה מכך תופעות של בישנות, חשש להתבטא, תחושה של גוש חוסם בגרון, דיבור בקול רועד, פחדים וחרדות מפני העתיד, תשישות מנטאלית, ריצוי הסביבה, דיכאונות. מכיוון שכל אדם ואדם מבטא את עצמו באמצעות הגרון, בעיה בצ'קרה זו, צ'קרת הגרון, מסמלת אי מיצוי הפוטנציאל העצמי, חוסר יכולת לביטוי ה'אני' ואי מימוש הייעוד האישי.
בהיבט הרוחני - התחברות לייעוד האישי ומימוש עצמי מתוך הנאה.
הצ'קרה השישית - " העין השלישית"
מיקום - בין הגבות
צבע - סגול
אחראית על האוזניים, האף, עין שמאל, מערכת העצבים, בלוטת יתרת המוח, אברי החושים, בלוטת ההיפופיזיה, פיקוח על ההורמונים, מוח שמאל. בהיבט הנפשי - כל נושא האינטלקט, בעיות למידה וריכוז, החיבור העצמי לאינטואיציות , חיבור לידע הקולקטיבי. כשהצ'קרה לא מאוזנת תהינה בעיות של קשב וריכוז, דיסלקציה ובעיות למידה. לפעמים הצ'קרה פתוחה מדי והיא גורמת לבעיות דיסלקציה שונות. בעיות פיזיות כתוצאה מחוסר איזון בצ'קרה זו הן כל בעיות הסינוסים והאלרגיות למיניהן.
בהיבט הרוחני - חיבור לדת , חיבור לידע אינסופי מתוך הבנה שהאדם הוא חלק ממנו.


הצ'קרה השביעית – צ'קרת הכתר
מיקום - מרכז הגולגולת
צבע - לבן
אחראית על העור, השלד והשרירים. איברים מקושרים הם גזע המוח העליון ובלוטת האצטרובל. מטפלת ברבדים רוחניים, מייצגת השראה, איחוד העצמי עם האלוהות, ענווה, אצילות רוח, ערכים, עקרונות מוסר, רוחניות, צניעות, יושר פנימי, הילינג בלתי אמצעי.
בהיבט הרגשי - תחושת חוסר יעוד, אי שקט, שעמום, בלבול, חוסר בטחון בעצמי וביקום, קושי להתחבר לממדים הרוחניים, ניתוק מהמציאות, נמצא על גבול השפיות, רגישות לאורות ולצלילים, סכיזופרניה .
בהיבט הפיזי- עייפות ותשישות נפשית ורוחנית, אפילפסיה, ורטיגו, נשירת שיער, בעיות זיכרון.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ניר חוכיימה

ניר חוכיימה,מטפל הוליסטי רב תחומי,מזמין אותכם להתנתק מלחצי היום יום,ולחוות מסע אל עולם שכולו ,רגיעה,ניחוחות,ואיזון הגוף והנפש.
מטפל בטכניקות עיסוי שונות: עיסוי שוודי הוליסטי,עיסוי רקמות עמוק,עיסוי באבנים חמות,עיסוי ספורטאים,עיסוי עם צמחי מרפא,שיאצו,רפלקסולוגיה,ארומתרפיה,פרחי באך, ואיזון גוף-נפש.
כניסה  לאתר -htpp://www.artist-massage.co.il

; 


מאמרים נוספים מאת ניר חוכיימה
 
מסאז'ים עד הבית
כאשר מזמינים עיסוי עד הבית יש לברר פרטים על הטיפול ועל המעסה משך זמן טיפול ?מחיר? מצד אחד חשוב להישאר שפויים מצד שני זול מדי יתבטא באופיו של הטיפול. בחירת מעסה צריכה להיעשות בקפידה שכן הנאתך,גופכם,ומיטב כספכם על הפרק. שנות נסיון המטפל ?אתר אינטרנט חשוב כדי להתרשם מהמעסה?הציוד איתו מגיע?אמצעי תשלום ?

שמנים אתריים שימושים וטרינרים
אם אינכם רוצים להרטיב את פרוותם. שמני הלבנדר ועץ התה טובים לטיפול בפצעים קלים : הוסיפו מספר טיפות שמן למים רותחים ומצוננים מעט ומרחו על עקיצות,שריטות ופצעים אחרים. פציעות כתוצאה מנשיכות או שריטות עלולים להזדהם ולהתמלא מוגלה משום שהעור נסגר לפני שהרקמות העמוקות יותר נרפאו . הנחת רטיות חמות עם שמן עץ התה בתדירות גבוהה תמשוך את המוגלה החוצה ותחטא את הפצע כך שהוא יתרפא כראוי .שמן ברוש טוב כנגד פצעים באוזניים נגבו את פנים האוזן פעמיים ביום עם טיפת שמן על צמר גפן .

עיסוי רפואי יותר מרק מהנה
המודעות לעיסוי רפואי נוגעת בד בבד עם מצבים של מתח,עומס בעבודה,קירבה,תשומת לב,שחרור מעצורים רגשיים,איזון גוף ונפש המטרה היא למנוע כאב ומחלות עתידיות אשר אם לא נלמד ונקשיב לגוף הוא לא יאחר להגיע. ישנו קשר ישיר בין מתח מתמשך להפתחות מחלות כגון:בעיות עיכול,לחץ דם גבוה,מגרנות,אסטמה.

שמן עץ התה מאוסטרליה באהבה
שמן עץ התה אינו מגרה את העור,הוא אחד מן השמנים שאפשר להשתמש בהם ישירות על העור כאשר הוא אינו מדולל.מתאים למצבים של עור אדום,נפוח או מודלק,אקזמה,פטריות בציפרניים,פסוראזיס,דרמטיטיס,פצעיקור,אבעבועות רוח,הרפסים,יבלות,פצעי בגרות(אקנה),פצעונים המופיעים לפני מחזור(ממליץ על משחה ארומתרפית )טיפה יחידה של שמן עץ התה על הפצעון תביא להיעלמותו המהירה.

עיסוי מקצועי-קחו פסק זמן ממרוץ החיים
מסע החיים מוביל אותנו לרגעים טובים יותר או פחות הדאגה לרווחת המשפחה,המצב הכלכלי, העבודה ,התקדמות בחיים,קשיים מנטאלים,מסע החיים מזמן לנו לחץ,מתח,התרוצציות במרוצת הזמן . מרבית האוכלוסיה בישראל חיה במרוץ אחרי הזמן ולא תמיד שמים לב לעצמם,לגופם,ולצרכים החשובים בחיים .

עיסוי ארומתרפי
אנשים רבים פונים אל הרפואה המשלימה בכדי ליצור איזון גוף ונפש,טיפול במחלות עור שהרפואה הקוונציונלית לא נתנה להם מענה ,הקניית שלווה,רוגע ומנוחה . אחד האלמנטים החשובים ביותר אשר נותנים מענה להיקף רחב של בעיות הוא הארומתרפיה .

השמנת יתר פתרון והתמודדות
31/01/11 | השמנת יתר
השמנת יתר ,ירידה במשקל, דיאטה , נשמע מוכר ? כולנו רוצים להיות רזים יותר,להיראות טוב יותר ואין ספק שזה דבר שנותן לאדם להרגיש טוב יותר מבחינה מוראלית ורגשית . אנשים רבים מנסים דיאטות בכל צורה שהיא,בכל סגנון אפשרי וכל זאת על מנת להשיג תוצאה אחת וברורה להיראות טוב יותר . דיאטות אלה מציבות אתגר במישורים הרגשיים והפיזיים, במאמרי אסקור את הפתרונות ואת דרכי התמודדות.

המדריך הארומתרפי למחלות עור
ניתן לטפל בעזרת שמנים אתריים בכל סוג של עור ובמגוון רחב של בעיות עור כמו פצעי בגרות,סדקים,סימני מתיחה,אקזמה , פסוריאזיס יבלות,פריחות (גם באיברים מוצנעים) שלבקת חוגרת פצעי חום,פצעי קור,פצעונים(עקב שינוי הורמונאלי),אדמומיות וגירויי עור.

המדריך ליולדת - הלידה
אין צורך להכביר במילים על כמה משמעותית, אדירה ועצומה היא חווית הלידה לאישה. כל מי שעומדת לעבור את החוויה או עברה אותה מתכוננת פיזית נפשית ורוחנית לרגעים הללו. הנה כמה טיפים לגבי צמחי מרפא, צמחים ושמנים אתריים שיכולים להעצים את החוויה, להקל במקרי כאב, לזרז ריפוי ולהנעים בכלל

הזדקנות העור
נשים רבות נלחמות בתופעת שמירת העור מפני הזדקנותו. האם באמת אפשר לשמר את העור שיראה מטופח עד מאוד? מאמר זה יענה על שאלותיכם הרבות, ייתן לכם טיפ לשמירה על העור מפני הזדקנותו. העור מזדקן בדרכים שונות עם הגיל ,ייתכן שינוי צבעו, יובש, חספוס ורפיון, לפעמים, גם מופיעים ורידים דקים בלחיים. טיפולי ארומתרפיה ומשחות המיוצרות ע"י צמחי מרפא יכולים להקטין בעיות אלה עד למינימום.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI