דף הבית רוחניות גלגול נשמות האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?
האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?
ד"ר זיו מאיר 17/09/10 |  צפיות: 15633

האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?

מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות"

"האם אני ורעייתי המנוחה אכן נשמות תאומות"? חזר פרופ' קליין לשאלתו הראשונה. "הסברת לי מה היא נשמה, או מה הן התפיסות בעניין זה, אך אני עדיין מאוד מוטרד מכך שרעייתי המנוחה נמצאת איתי. אני ממש מרגיש בה, אמר הפרופ' והמשיך, "אתה יודע מה יכול להיות כאשר אני בקשר עם אישה אחרת? בודאי זה ברור לך לחלוטין". המשיך תוך שהוא משכל רגליים.

"לא, למען האמת לא ברור לי" השבתי לו בסקרנות".

"אתה רציני? אתה הרי יודע שאישה קנאית גרועה מהשטן" ציין כדבר ברור ומובן. "תאר לך שאשתך יודעת שאתה יוצא עם מישהי אחרת או שיש לך פילגש, הרי היא תמרר לך את החיים, תוריד אותך ביגון שאולה. האמן לי הן יודעות לעשות את זה טוב יותר מכל אדם אחר", המשיך במרץ כבעל ניסיון.  

הופתעתי הפעם משצף דבורו הקולח, הבנתי שהתלהבות זאת והקיצוניות שבה, מעידים על  ניסיון אישי מר, כואב, אשר גרם לו להיות ממורמר.

"מר קליין, האם רעייתך המנוחה הייתה אשתך השנייה או הראשונה"?  שאלתי, מאחר וסברתי כי אשתו הראשונה מיררה את חייו עד שהתחתן עם רעייתו המנוחה, אותה כל כך העריץ עד כי חשב שהם נשמות תאומות.

"רעייתי המנוחה הייתה אשתי הראשונה" השיב להפתעתי. "אם כן מאין הניסיון הרב  בו תיארת כי הנשים יודעות למרר את חיי בעליהן"? שאלתי.

"אמרתי לך, רעייתי המנוחה נמצאת איתי כל הזמן, היא אכן ממררת לי את החיים כל העת, כבר היה עדיף כאשר היא הייתה בחיים, אז לפחות היא לא הייתה ממררת לי את החיים. היא גם לא הייתה איתי כל הזמן, עכשיו היא נמצאת איתי עשרים וארבע שעות, שבעה ימים בשבוע ולא נותנת לי מנוח. כל קשר שיש לי עם אישה אחרת היא  מקנאה, גורמת לי לחוש עקצוצים, גירודים, צביטות, דגדוגים,  אתה לא היית מאמין עד איפה הדבר מגיע".  המשיך לספר במרץ רב. ברור היה כי סוף סוף, הוא מצא מישהו לו יוכל לספר את שעל ליבו מזה זמן רב.

"מה זאת אומרת עד להיכן זה מגיע"? שאלתי אותו מתוך סקרנות. "אני אומר לך היא כאילו שולטת בגופי, בכל הקשור למין השני. לא מזמן נכנסתי למיטה עם ידידה, אתה לא יודע מה היא עשתה לי שם, היא ממש לא אפשרה לו להזדקף, איבדתי את הזקפה שלי", המשיך בלחש כממתיק סוד. "תאר לך לאיזו סיטואציה נקלעתי, רציתי לקבור את עצמי, תראה איזה בושות היא עושה לי, אין לי ספק אם מישהו היה בא אליי עם סיפור כזה בודאי שהייתי ממליץ על אשפוזו, אולם, האמן לי אני שפוי לחלוטין, יתרה מכך, התחושות הן  ממשיות, לא ניתן להתעלם מהן" המשיך להצטדק כאילו אני מבקר אותו. "אולי בגלל הגיל ומצב בריאותך, הזקפה נעלמה" השבתי לו, "או אולי בגלל המתח וההתרגשות, דבר שכיח הקורה אף בגילאים צעירים", המשכתי בניסיון להרגיעו ולמתן את הרגשתו.  

 פרופ' קליין הביט בי בתוכחה, "נו מה באמת אתה חושב, שאני לא מכיר את התופעות האלה? אני אומר לך שהיא גורמת לי לכך, לא התרגשות, לא גיל ולא כלום" אמר בכעס. "אני רוצה שהיא תצא ממני, שתסתלק ממני ותעזוב אותי לנפשי, כבר מספר שנים שאני חי עם הסיוט הזה, עם הפחד שלא יגלו מה אני עובר, מה אני מרגיש. הדבר הזה נמצא אצלי עשרים וארבע שעות ולא עוזב אותי" המשיך בייאוש. "אני כבר לא יודע מה לעשות, זה פשוט מוציא אותי מדעתי, ממש כך! הוא החל להתייפח, דמעות זלגו מעיניו, הוא סובב את הפנים ממני, הוא פשוט נישבר. הוא חש בושה לנוכח פרץ רגשותיו אותן הדחיק שנים רבות. נמלאתי רחמים ואמפתיה כלפיו ורציתי לעזור לו. הנחתי בעדינות את ידי על כתפו, הוא המשיך להתייפח חרישית. כעבור זמן קצר החל למלמל, "האמת זו הסיבה האמיתית בגינה פניתי אליך, רק לא ידעתי איך לספר לך, לא ידעתי איך תגיב לסיפור הזוי כזה ועוד מפסיכיאטר המוערך מאוד על ידי הקהילה הרפואית. לא ישנתי אתמול כל הלילה, לא ידעתי איך אגיע ואספר לך, חילצת זאת ממני" המשיך למלמל חרישית. "אתה חושב שתוכל לעזור לי?" שאל בלחש.

ידעתי שאוכל לעזור לו, יותר נכון חפצתי  בכך, הוא נראה שבר כלי, אותו אדם דגול ומוערך כל כך, יושב לו ומתייפח כמו ילד קטן, מפוחד, הזקוק לתמיכת ההורה הבוגר, חשתי שאני חייב לתת לו את הביטחון כי יש מזור לבעייתו.

 "ראה, בתופעות כאלה "דיבוק" כבר טיפלתי בעבר בהצלחה רבה" השבתי לו בביטחון".

זהו מצב בו נשמת אדם שנפטר חודרת לגוף אדם אחר במטרה לממש המשך חיים פיזי דרכו. או לעיתים בשל קושי בפרידה מאדם אהוב ובאופן זה מתקיים קשר הדוק הכפוי על המקבל. או יתכן לצורך קבלת עזרה זו או אחרת.

למשמע דבריי, עיניו אורו, "מה אתה באמת יכול? טיפלת כבר בהצלחה במקרים כאלה"? המשיך בהערצה כילד קטן.

"אכן כן" אישרתי את דברי "עברו דרכי במהלך השנים מספר מקרים".

"ומה קרה איתם"? המשיך לשאול. "הם חזרו לעצמם, חזרו להיות בסדר עם עצמם ועם סביבתם", השבתי לו.

"ללא תרופות? ללא  שוקים חשמליים"? התפלא הפרופ'.

"לא, ללא שום תרופות או עזרים חיצוניים ובודאי שלא שוקים חשמליים", השבתי בביטחון.

"תשמע חבל שלא פניתי אלייך כבר לפני שנתיים, ממש חבל, יכולתי כבר לשוב לעצמי מזמן ולישון טוב בלילה", המשיך את דבריו בנימת הערצה.

"אני עדיין רוצה להבין כיצד אתה יודע כי חוסר הזיקפה שלך קשור אליה"? ביקשתי ממנו הסבר רציונאלי, מאחר והיה נראה  לי, כי הוא מייחס גם דברים שאינם קשורים לרעייתו המנוחה, כפי שקורה לעיתים קרובות.

הוא הרהר רגע האם לספר דבר מה או להסתיר, לבסוף אמר "תראה, כאשר אני חושב על רעייתי, על מה שהיינו עושים, מיד אני מקבל זקפה". הוא עצר רגע בדבריו, התלבט לבסוף המשיך, "יותר מכך, כאשר אני חושב עליה במיטה, אני אפילו יכול לחוש בה, לחוש את הליטופים שלה, אני לפעמים "גומר" במיטה מהנגיעות והליטופים שלה", סיים את דבריו באנחת רווחה.  לאמתו שמעתי עד היום סיפורים רבים ומאלפים, אך אלו היו חדשות לגבי, טרם שמעתי ממטופלי מצב כזה. שמעתי לא אחת על מצבים בהם חשו ליטופים קלים, נגיעות, אך לא מצבים כפי שתיאר לי הפסיכיאטר היושב למולי. "נו מה אתה אומר, זה מספיק משכנע אותך"? שאל במין תוכחה, כאילו נפגע מהעובדה שלא סמכתי על חוות דעתו המלומדת קודם לכן. "בסדר, שכנעת אותי" הסכמתי איתו.

הוא הביט בשעונו "או אני כבר שעתיים אצלך" ציין בהפתעה, "אני חייב להסתלק זה יום קצר, אבל זאת הייתה לי הפגישה הכי מאלפת שקרתה לי בחיי" המשיך והחל להתרומם מכיסאו. הבטתי בשעון השעה כבר התקרבה לארבע אחה"צ, גם אני לא חשתי בזמן שחלף, דבר הקורה לי לעיתים קרובות עם מטופלים. "טוב אז נסיים להיום" ציינתי וקבענו  שוב פגישה ליום שישי הבא בצהריים, אשר היה היום הפנוי לו להגיע אלי מאזור המרכז.

במהלך השבוע חשבתי לא פעם אודות הדברים אותם אמר, ניסיתי להבין את הסיבה לתופעה בה חש, או את הקשר בין רעייתו המנוחה לעובדה שהיא חדרה או חודרת לתוכו. אולם ככל שחשבתי העלתי חרס.

טפלתי בעבר במקרים דומים, אך תמיד היה מדובר ביחסים לא תקינים, בבעיה שנותרה פתוחה, באהבה נכזבת ובנקמה, אולם במצב כזה בו הכול היה נורמאלי ותקין במהלך נישואיהם ואשר אחד מבני הזוג הלך לעולמו לא נתקלתי.       

סקרנותי גברה ככל שהתעמקתי בכך, אולם כאמור נותרתי ללא קצה של חוט או סיבה, כך חיכיתי ליום שישי המיוחל.

לרכישת הספר בהוזלה: במכללת ברק לרפואה משלימה בירושלים.

www.barakcollege.com


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר זיו מאיר

ד"ר זיו מאיר פרפסיכולוג ונטורופט. 


מאמרים נוספים מאת ד"ר זיו מאיר
 
N.L.P לחיים טובים ומשופרים.
11/01/19 | NLP
לימודי ה-N.L.P. במכללת ברק מתקיימים באווירה משפחתית, קבוצות קטנות, יחס אישי. איך פועלת התפיסה וכיצד עובד המוח. מהו מבנה האישיות ע"פ ה-NLP, מה משפיע עלינו יותר – התורשה או הסביבה והכי חשוב: למה זה חשוב לנו כמובילי שינוי. איך יוצרים כימיה בין אישית ברמה גבוהה, ומרחב בטוח המאפשר טרנספורמציה והצלחה מרבית בתקשורת בינאישית/ בטיפול. כיצד להתגבר על פוביות... הנושאים הנלמדים בקורס מה זה NLP. מהי ההיסטוריה של הNLP ואת מה אנחנו "מתכנתים". מה ההבדל בין דמיון מודרך לדמיון מונחה? – כולנו משתמשים בדמיון על

תטא רייקי
תטא רייקי, אנרגיית העל של העידן החדש. באמצעות אנרגיית תטא רייקי שהיא אנרגיית העל של העידן החדש, ניתן לאזן ולחדש תאים מתים, ניתן לאזן השפעות מגלגולים קודמים המצויים ב-ד.נ.א. האנרגטי שבחלקו מושפע מה-ד.נ.א. של ההורים, ובחלקו הוא יצירת רסיסי נשמה החוזרים בגוף חדש. כיצד נוכל להשפיע על המיטוכונדריה של התאים בגופנו למניעת הזדקנות וליצור תאים צעירים במקום שכפול תאים התואמים את גילנו הכרונולוגי? על כך בקורס החדש במכללת ברק לרפואה משלימה שלוחות ירושלים אשקלון באר שבע.

חלומות וברביטורטים
27/09/10 | חלומות
חלומות וברביטורטים מאת ד"ר זיו מאיר מכללת ברק במחקרים שונים שנערכו בדבר שימוש בתרופות לשינה התבררו עובדות מעניינות. לדוגמא: במחקר שנערך על ידי פרופ'''' איאן אוסוולד מאוניברסיטת אדינבורו שחקר את השפעת הברביטורטים על השינה, התברר כי תרופות רבות מדכאות את שנת החלום.

כיצד מופיעות נשמות חדשות?
כיצד מופיעות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "לדעתי, יש להבחין בין שתי מקרים מרכזיים שונים: הראשון הוא רצון מצד ההורים לילד במשפחה, כלומר שני בני הזוג רוצים לצרף אליהם נשמה נוספת. =מתוך בחירה. כאשר הרצון יוצר את סוג האנרגיה להיווצרותה. האופן השני הוא מצבים מאולצים, כגון אונס, או שמירה מפני הריון בלתי רצוי שנכשל, או מתוך פחד או אי רצון לבצע הפלה מאמונה זו או אחרת.=כלומר הריון שלא מבחירה, אזי סוג האנרגיה היא שונה.

כיצד נוצרות נשמות חדשות?
כיצד נוצרות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות". "לכאורה כפי שאמרת קודם לכן" המשיך ידידי המלומד, "מאותן ניצוצות שנוצרו מהתנפצות נשמתו של האדם הראשון, אשר חיכו לירידה. אולם מה יקרה בעוד חמישים שנה? בעוד מאה שנה? כאשר אוכלוסיית העולם תכפיל ותשלש את עצמה"? המשיך ושאל.

האם יש נשמות חדשות?
האם יש נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" פרופ' קליין הגיע אליי ביום שישי בשעה שקבענו. הפעם הוא חייך אליי עם היכנסו, בניגוד לפגישתנו הקודמת. "אני יכול להגיד לך שהשבוע הזה היה לי השבוע הארוך בחיי" ציין והתיישב על הכיסא. "מדוע"? שאלתי, אף שידעתי את התשובה, הרי גם אני ציפיתי בכיליון עיניים לפגישה. "מפני שכל השבוע חיכיתי לפגישה איתך, כל יום הייתי סופר את הימים לפגישה איתך", ציין בהתלהבות. "תראה במהלך השבוע חשבתי רבות על השיחה שלנו, רציתי להבין האם לדעתך קיימות גם נשמות חדשות לחלוטין? למען האמת בדקתי גם במאמרים שלך באינטרנט אבל לא התייחסת לזה בשום מקום, רק דע לך שקראתי

האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?
האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "האם אני ורעייתי המנוחה אכן נשמות תאומות"? חזר פרופ' קליין לשאלתו הראשונה. "הסברת לי מה היא נשמה, או מה הן התפיסות בעניין זה, אך אני עדיין מאוד מוטרד מכך שרעייתי המנוחה נמצאת איתי. אני ממש מרגיש בה, אמר הפרופ' והמשיך, "אתה יודע מה יכול להיות כאשר אני בקשר עם אישה אחרת? בודאי זה ברור לך לחלוטין". המשיך תוך שהוא משכל רגליים

האם יש נשמות תאומות?
מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" האם יש נשמות תאומות שאל פרופ' קליין? "כן ולא" השבתי לו. "כן ולא" השבתי לו. הוא נעץ בי מבט משתאה, "מה הכוונה? או שיש או שאין" פסק חד משמעית. "לא יתכן תשובה והיפוכה" המשיך. "נכון" השבתי. "אכן התשובה לכך לא פשוטה כלל, אבהיר את דברי.

הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
מאת ד"ר זיו מאיר

בסיס הפסיכותרפיה הגופנית הוא טיפול ריגשי /נפשי המשלב בין הצד הפיזי לצד הנפשי, כלומר הוצאת הרגש המודחק הטמון בזיכרון באמצעות תהליך הטיפול הפיזי.
הטיפול ב פסיכותרפיה גופנית גורם לשחרור הצורך להדחיק, שכן המטופל חווה את הסיבה לטראומה שהדחיק והזיכרון אינו גורם עוד לכאב ריגשי, לא יהיה למטופל קושי לזכור את האירוע, כך האנרגיה המושקעת בהדחקה תשמש לתפקידי חיים אחרים כגון: יציבה, בריאות גופנית, שמחת חיים ועוד.


מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית
מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית

מאת ד"ר זיו מאיר

בבסיס הטיפול ב פסיכותרפיה ההתנהגותית קיימת ההנחה, שכל ביטוי התנהגותי בלתי מסתגל, הוא הרגל שנרכש בעבר. באמצעות התאמה אישית של מערך התניות וחיזוקים, ניתן להביא לידי שינוי הרגליו הבלתי רצויים של המטופל ובאמצעות החיזוקים שיקבל ירכוש את ההרגלים הרצויים. בגישה זו הפסיכותרפיסט פעיל בטיפול, עליו לתכנן מערך של למידה,של חיזוקים והתניות, כדי להכחיד התנהגות בלתי רצויה,ולעודד הופעת התנהגות רצויה. עתה הוא אינו מאזין ומפרש בלבד את העבר או את סיבת ההפרעה...אלא עוסק בעיצוב ההתנהגות בהווה.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI