דף הבית רוחניות גלגול נשמות כיצד מופיעות נשמות חדשות?
כיצד מופיעות נשמות חדשות?
ד"ר זיו מאיר 17/09/10 |  צפיות: 15840

כיצד מופיעות  נשמות חדשות?

מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות"

"לדעתי, יש להבחין בין שתי מקרים מרכזיים שונים:

הראשון הוא רצון מצד ההורים לילד במשפחה, כלומר שני בני הזוג רוצים לצרף אליהם נשמה נוספת. =מתוך בחירה. כאשר הרצון יוצר את סוג האנרגיה להיווצרותה.

האופן השני הוא מצבים מאולצים, כגון אונס, או שמירה מפני הריון בלתי רצוי שנכשל, או מתוך פחד או אי רצון לבצע הפלה מאמונה זו או אחרת.=כלומר הריון שלא מבחירה, אזי סוג האנרגיה היא שונה.

במצב הראשון, בו מתקיימת בחירה, קיימת הסכמה, תיאום וירידה לעולם לצורך התפתחות מוסכמת, כאן יכולה להיווצר נפש נעימה, נוחה לבריות.  מאחר ושני בני הזוג מזמנים מבחירה אנרגיה מתוך רצון ואהבה, תוך מחשבה על נתינה. כלומר הרצון והמחשבה יוצרים ומזמנים את האנרגיה של הנפש הבסיסית אשר אליה תצטרף הנפש של הנשמה בשלב מאוחר יותר.

במצב השני שלא מתוך בחירה, הנפש נוצרת על ידי השכפול הגנטי כמו במקרה הראשון, אולם הדבר נעשה מתוך כפיה, כך שהאנרגיה המוזמנת שלאחריה אינה חיובית, אינה מתוך רצון ואהבה אלא מתוך כפיה, קשיים, חוסר רצון וכך מגיע אנרגיה שלילית במקור, כאשר גם אליה תצטרף בהמשך (עם הלידה) אנרגייה של הנפש והנשמה האמורה להתגלם בגוף, כאשר הרוח והנשמה היורדות לעולם לא מתוך בחירה אלא כצעד הכפוי עליהן. הן יורדות בהתאמה עם מהלך החיים עליהן יהיה לעבור, ובמקרים רבים הן חוות קשיים רבים בהתמודדות עם החיים" הסברתי.

"רגע, הן לא יורדות תמיד מתוך בחירה"? קטע אותי ידידי הפרופ'.

"לא! בחלק מהמקרים הירידה היא מתוך כפיה, כלומר נשמה שאינה רוצה לרדת להמשך התפתחות ולמידה, בשלב מסוים תהיה חייבת לרדת, כמו ילד שאינו רוצה ללכת לביה"ס ומתחזה לחולה, ההורים אולי תחילה יוותרו לו קצת אולם בהמשך יחייבו אותו לרדת, כך גם במקרה זה" הסברתי.

"ההסבר שלך שונה לחלוטין מכל ההסברים או הגישות המקובלות  כפי שהספקתי בשנתיים האחרונות לשמוע", ציין ידידי בנימה מהורהרת והמשיך, "אם כך, הדבר אולי גם מסביר את נושא ההתאבדויות. מאז שנקלעתי למצבי, נפתחתי קצת לשמוע על הנושא, וידידה שלי המחוברת מאוד לתחום לקחה אותי להרצאות שונות בתחום גלגול נשמות. אולם בכל ההרצאות ששמעתי גם מיפי רבנים, וגם מפי אחרים העוסקים בתחום, שמעתי כי הנשמה בוחרת את הירידה לחיים כאן, ותמיד כאשר שאלתי אם כך מדוע יש התאבדויות? נאמרו לי כל מיני תשובות מאולצות שאינן מתיישבות כלל עם התיאוריה, שהן יורדות לכאן מתוך בחירה בלבד ובוחרות את מסלול חייהן, אולם עתה עם הסברך, ניתן להבין מדוע יש התאבדויות" סיים בסיפוק להסביר ספק לי ספק לעצמו. 

"אכן הבנת זאת", ציינתי בסיפוק והמשכתי, "מכל מקום, הנפש הבסיסית עוברת כאמור  תהליך של שכפול גנטי אנרגטי משתי בני הזוג, עם בעיות שונות גנטיות מצד שתי ההורים, על כן גם אם היא  "אנרגיה חדשה", היא למעשה  לא חדשה, היא בעלת מטענים אנרגטיים תורשתיים קודמים מגלגולים שונים של שתי ההורים ברמת הנפש, אליה מצטרפת בתחילה רמת הנפש של חלקי הנשמה האמורה להתגלם בגוף החדש.

בשתי המקרים הפאן הגנטי מתקיים, אלא שבראשון הוא יתקיים מבחירה ותיאום מראש של היווצרות נפש חדשה או של נשמה המעוניינת לחוות את החוויה, הבוחרת לאן ואל מי לרדת ואילו בשני הוא מתקיים שלא מתוך בחירה". ידידי המלומד לא קטע את דבריי ואפשר לי בטובו להשלים את ההסבר.

"ההסבר שלך אכן תומך גם מבחינה מחקרית בתחום הנפש" פתח פרופ' קליין, "אומנם מחלות פסיכאטריות נוטות להופיע יותר במשפחות מסוימות, אך אין עדיין בדיקות גנטיות למחלות פסיכיאטריות. מפני שטרם בודדו הגנים לדיכאון וסכיזופרניה שנית, לא די בנטייה תורשתיות על מנת שתתפתח מחלה פסיכיאטרית אלא יש גורמים אחרים סביבתיים נוספים התורמים לכך, כך שאפילו אם למישהו יש את אותם גנים להתפתחות המחלה הוא לא בהכרח יפתח אותה, שלישית, לא ברורות דרכי התורשה  של אותן מחלות. מצד שני קיימת באמת נטייה גבוהה יותר לבני משפחה גרעינית לחלות במחלות נפשיות, לעומת משפחות בהן אין מחלה נפשית". סיים בנימה מהורהרת ושאל, "אם כך, כפי שהסברת, האם יש נשמות תאומות בכלל? או שמא אותה מתקשרת אצלה ביקרתי דיברה שטויות"? חזר לשאלתו הראשונה מהפגישה הקודמת.

לפרטים נוספים, ורכישת ספרים בהוזלה במכללת ברק:

www.barakcollege.com


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר זיו מאיר

ד"ר זיו מאיר פרפסיכולוג ונטורופט. 


מאמרים נוספים מאת ד"ר זיו מאיר
 
N.L.P לחיים טובים ומשופרים.
11/01/19 | NLP
לימודי ה-N.L.P. במכללת ברק מתקיימים באווירה משפחתית, קבוצות קטנות, יחס אישי. איך פועלת התפיסה וכיצד עובד המוח. מהו מבנה האישיות ע"פ ה-NLP, מה משפיע עלינו יותר – התורשה או הסביבה והכי חשוב: למה זה חשוב לנו כמובילי שינוי. איך יוצרים כימיה בין אישית ברמה גבוהה, ומרחב בטוח המאפשר טרנספורמציה והצלחה מרבית בתקשורת בינאישית/ בטיפול. כיצד להתגבר על פוביות... הנושאים הנלמדים בקורס מה זה NLP. מהי ההיסטוריה של הNLP ואת מה אנחנו "מתכנתים". מה ההבדל בין דמיון מודרך לדמיון מונחה? – כולנו משתמשים בדמיון על

תטא רייקי
תטא רייקי, אנרגיית העל של העידן החדש. באמצעות אנרגיית תטא רייקי שהיא אנרגיית העל של העידן החדש, ניתן לאזן ולחדש תאים מתים, ניתן לאזן השפעות מגלגולים קודמים המצויים ב-ד.נ.א. האנרגטי שבחלקו מושפע מה-ד.נ.א. של ההורים, ובחלקו הוא יצירת רסיסי נשמה החוזרים בגוף חדש. כיצד נוכל להשפיע על המיטוכונדריה של התאים בגופנו למניעת הזדקנות וליצור תאים צעירים במקום שכפול תאים התואמים את גילנו הכרונולוגי? על כך בקורס החדש במכללת ברק לרפואה משלימה שלוחות ירושלים אשקלון באר שבע.

חלומות וברביטורטים
27/09/10 | חלומות
חלומות וברביטורטים מאת ד"ר זיו מאיר מכללת ברק במחקרים שונים שנערכו בדבר שימוש בתרופות לשינה התבררו עובדות מעניינות. לדוגמא: במחקר שנערך על ידי פרופ'''' איאן אוסוולד מאוניברסיטת אדינבורו שחקר את השפעת הברביטורטים על השינה, התברר כי תרופות רבות מדכאות את שנת החלום.

כיצד מופיעות נשמות חדשות?
כיצד מופיעות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "לדעתי, יש להבחין בין שתי מקרים מרכזיים שונים: הראשון הוא רצון מצד ההורים לילד במשפחה, כלומר שני בני הזוג רוצים לצרף אליהם נשמה נוספת. =מתוך בחירה. כאשר הרצון יוצר את סוג האנרגיה להיווצרותה. האופן השני הוא מצבים מאולצים, כגון אונס, או שמירה מפני הריון בלתי רצוי שנכשל, או מתוך פחד או אי רצון לבצע הפלה מאמונה זו או אחרת.=כלומר הריון שלא מבחירה, אזי סוג האנרגיה היא שונה.

כיצד נוצרות נשמות חדשות?
כיצד נוצרות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות". "לכאורה כפי שאמרת קודם לכן" המשיך ידידי המלומד, "מאותן ניצוצות שנוצרו מהתנפצות נשמתו של האדם הראשון, אשר חיכו לירידה. אולם מה יקרה בעוד חמישים שנה? בעוד מאה שנה? כאשר אוכלוסיית העולם תכפיל ותשלש את עצמה"? המשיך ושאל.

האם יש נשמות חדשות?
האם יש נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" פרופ' קליין הגיע אליי ביום שישי בשעה שקבענו. הפעם הוא חייך אליי עם היכנסו, בניגוד לפגישתנו הקודמת. "אני יכול להגיד לך שהשבוע הזה היה לי השבוע הארוך בחיי" ציין והתיישב על הכיסא. "מדוע"? שאלתי, אף שידעתי את התשובה, הרי גם אני ציפיתי בכיליון עיניים לפגישה. "מפני שכל השבוע חיכיתי לפגישה איתך, כל יום הייתי סופר את הימים לפגישה איתך", ציין בהתלהבות. "תראה במהלך השבוע חשבתי רבות על השיחה שלנו, רציתי להבין האם לדעתך קיימות גם נשמות חדשות לחלוטין? למען האמת בדקתי גם במאמרים שלך באינטרנט אבל לא התייחסת לזה בשום מקום, רק דע לך שקראתי

האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?
האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "האם אני ורעייתי המנוחה אכן נשמות תאומות"? חזר פרופ' קליין לשאלתו הראשונה. "הסברת לי מה היא נשמה, או מה הן התפיסות בעניין זה, אך אני עדיין מאוד מוטרד מכך שרעייתי המנוחה נמצאת איתי. אני ממש מרגיש בה, אמר הפרופ' והמשיך, "אתה יודע מה יכול להיות כאשר אני בקשר עם אישה אחרת? בודאי זה ברור לך לחלוטין". המשיך תוך שהוא משכל רגליים

האם יש נשמות תאומות?
מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" האם יש נשמות תאומות שאל פרופ' קליין? "כן ולא" השבתי לו. "כן ולא" השבתי לו. הוא נעץ בי מבט משתאה, "מה הכוונה? או שיש או שאין" פסק חד משמעית. "לא יתכן תשובה והיפוכה" המשיך. "נכון" השבתי. "אכן התשובה לכך לא פשוטה כלל, אבהיר את דברי.

הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
מאת ד"ר זיו מאיר

בסיס הפסיכותרפיה הגופנית הוא טיפול ריגשי /נפשי המשלב בין הצד הפיזי לצד הנפשי, כלומר הוצאת הרגש המודחק הטמון בזיכרון באמצעות תהליך הטיפול הפיזי.
הטיפול ב פסיכותרפיה גופנית גורם לשחרור הצורך להדחיק, שכן המטופל חווה את הסיבה לטראומה שהדחיק והזיכרון אינו גורם עוד לכאב ריגשי, לא יהיה למטופל קושי לזכור את האירוע, כך האנרגיה המושקעת בהדחקה תשמש לתפקידי חיים אחרים כגון: יציבה, בריאות גופנית, שמחת חיים ועוד.


מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית
מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית

מאת ד"ר זיו מאיר

בבסיס הטיפול ב פסיכותרפיה ההתנהגותית קיימת ההנחה, שכל ביטוי התנהגותי בלתי מסתגל, הוא הרגל שנרכש בעבר. באמצעות התאמה אישית של מערך התניות וחיזוקים, ניתן להביא לידי שינוי הרגליו הבלתי רצויים של המטופל ובאמצעות החיזוקים שיקבל ירכוש את ההרגלים הרצויים. בגישה זו הפסיכותרפיסט פעיל בטיפול, עליו לתכנן מערך של למידה,של חיזוקים והתניות, כדי להכחיד התנהגות בלתי רצויה,ולעודד הופעת התנהגות רצויה. עתה הוא אינו מאזין ומפרש בלבד את העבר או את סיבת ההפרעה...אלא עוסק בעיצוב ההתנהגות בהווה.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI