דף הבית רוחניות גלגול נשמות האם יש נשמות חדשות?
האם יש נשמות חדשות?
ד"ר זיו מאיר 17/09/10 |  צפיות: 15897

האם יש נשמות חדשות?

מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות"

פרופ' קליין הגיע אליי ביום שישי בשעה שקבענו. הפעם הוא חייך אליי עם היכנסו, בניגוד לפגישתנו הקודמת. "אני יכול להגיד לך שהשבוע הזה היה לי השבוע הארוך בחיי" ציין והתיישב על הכיסא.

"מדוע"? שאלתי, אף שידעתי את התשובה, הרי גם אני ציפיתי בכיליון עיניים לפגישה. "מפני שכל השבוע חיכיתי לפגישה איתך, כל יום הייתי סופר את הימים לפגישה איתך", ציין בהתלהבות. "תראה במהלך השבוע חשבתי רבות על השיחה שלנו, רציתי להבין האם לדעתך קיימות גם נשמות חדשות לחלוטין? למען האמת בדקתי גם במאמרים שלך באינטרנט אבל לא התייחסת לזה בשום מקום, רק דע לך שקראתי את כל המאמרים שלך, לרבות הספרים שכתבת, החומר הוא מאלף מעניין, תמציתי, רק שהייתי תובע למשפט את המגיהה שלך. בחלק מהספרים שלך העריכה וההגהה של החומר  היא פשוט גרועה, אולם בהתעלם מכך הספרים ממש מאלפים ומתומצתים, המידע בהם הוא מעולה", סיים להביע את ביקורתו.

"אני כבר לא אתבע את המגיהה שלי על אותם ספרים שאתה מתכוון", ציינתי בבדיחות כלאחר יד. "כמו כן תודה על המחמאה בהמשך שציינת, וחן חן למתחנחן", המשכתי בבדיחות הדעת משנזכרתי  במערכון של הגשש החיוור. "אולם דע לך כי כל המחמאות  לא יפתרו אותך מעבודה קשה על עצמך". הוספתי בחיוך.    

"אני בשמחה בא לעבודה אצלך, הרי כל השבוע חיכיתי לכך" השיב בחיוך.

ניכר היה כי האווירה בפגישה זו שונה לחלוטין, הוא נתן בי אמון מלא, התנהג בחופשיות, לא היה כלל דרוך וחשדן.

"לשאלתך האם  קיימות גם נשמות חדשות לחלוטין? קיימות כמה גישות": פתחתי את דבריי. "גם הפעם אציין בתחילה את הגישה הקבלית, שאינה מקובלת עליך ולאחר מכן את הגישה ה"חילונית" שפיתחתי", השבתי לו. "הדעה הרווחת בקבלה אשר אגב אינה תמימת דעים עם עצמה היא שכיום אין נשמות חדשות, בשל חורבן בית המקדש, אולם בכל זאת, יש חלק הסבורים שקיימות כיום נשמות חדשות, אולם ברור שאין הן נפוצות ומסתכמות במספר מועט של צדיקים שעליהם אמרו חז"ל בגמרא: "אמר רבי יוחנן ראה הקדוש ברוך הוא שצדיקים מועטין עמד ושתלן בכל דור ודור" (בבלי יומא לח:). כלומר דיעה זאת של חכמנו ז"ל היא שקיימים בכל דור ודור מעט מהן, אולם הויכוח הוא עקרוני במהותו; האם בכלל יתכן שתהיינה נשמות כאלו בדורות של הסתר פנים וגלות העם והשכינה. כלומר בשל שהעם מפוזר במקומות שונים וחלקו מתבולל או חילוני ואינו מקיים את מצוות הקב"ה  הרי שאינו ראוי לכך"  השבתי לו.

"תשמע, אתה רק צריך לשים לך "שטריימל" על הראש, גלימה שחורה להעמיד אותך בכביש בר אילן בשבת ושתצעק "שבס, שבס" ותזרוק אבנים על מכוניות". התפרץ הפרופ' בלגלוג חביב והמשיך, "אתה ממש בקי בתורה, בקבלה, למי יש כוח לקרא את כל השטויות האלה" סיים בחיוך.   

התעלמתי מדברי הלגלוג בחיוך והמשכתי, "הארי ז"ל קובע במקומות אחדים, שכיום אין עוד נשמות חדשות. מאחר ונדרש זווג ליצירת נשמה, וזווג פנים בפנים ליצירת נשמה חדשה באיזושהי מדרגה שתהיה. כיום, לדבריו אחר חורבן הבית והסתלקות השכינה, אומר האר"י בספרו "עץ חיים", שאין אפשרות לזיווג מעין זה, כי מעיינות היצירה המתחדשים נסתמו, בגלל חורבן הבית והסתלקות השכינה כאשר לדעתו הכוחות ליצירת נשמה חדשה נובעים מזווג של אחור באחור וכיום כוחם מספק רק לקיום הנשמות הקיימות בצורתן האלמנטארית בלבד".

"כלומר גם לדברי הקבלה שלך אין נשמות חדשות" ציין הפרופ' שלי בהחלטיות. "ראה זה לא כל כך פשוט, חוץ מזה לא אמרתי שאין" ציינתי. "אבל הרגע אמרת שאין, יש לי אולי בעיה עם רעייתי המנוחה, אבל לשמוע אני שומע מצוין" המשיך ידידי המלומד.

"אני ציינתי כרגע דעה מסוימת של האר"י הנחשב לבר סמכה בעניין, אולם כיוון שאתה קופץ כל רגע,  דע לך שאילו למדת ב"חדר" היו מעמידים אותך בפינה, היית מקבל מכות עם מקל עגול ודק על קצות אצבעותיך, כך שבודאי זה היה מרסן אותך גם בבגרות" השבתי והמשכתי, "עכשיו אתה גם מבין כמה מעלות יש בחינוך החרדי, היית נעשה רגוע וממושמע" סיימתי בחביבות.

"טוב טוב תמשיך" הסמיק ידידי המלומד. "כמו שאמרתי" המשכתי, "לעומת זאת, בספר טעמי המצוות כותב, שאכן ישנה משיכה של נשמות חדשות בזווג של ערב שבת, זמן זיווגם של תלמידי החכמים, כלומר שנשמות חדשות אמורות להיות גם  בזמן הזה:

הסיבה היא לדעתם, כי הזווג לת"ח (תלמידי חכמים) ביום השבת מושך אליו  את נשמות השבת שהן חדשות ממקור העליון ולא מן הבירור..."  טעמי המצות - פרשת בהר " אז אם כן יש נשמות חדשות", התפרץ שוב ידידי המלומד.

"למען האמת, חלק מן המקובלים, מסתמכים על דברי הזהר, שמדבריו עולה שקיימות נשמות חדשות העתידות לצאת, רק לאחר שיגמרו כל תיקוניהן של הנשמות הישנות, ותבוא גאולה לעם ישראל. גאולה זאת תביא לדעתם לידי יציאת נשמות חדשות אלו, התלויות כאמור בכך שיתוקן כל אותו מאגר הנשמות ה"וותיקות". כלומר שבשלב זה עדיין אין נשמות חדשות, אלו העתידות לבוא הן נשמות חדשות התלויות בסיום תיקונן של הנשמות הישנות כולן, דבר שככל הנראה עם תמשיך להתנהג כמו שאתה מתנהג, אין סיכוי שהם יבואו בדורות הקרובים", גערתי בו בחביבות.

הוא התעלם מהערתי והמשיך, "אם כך, גם אם יהיו נשמות חדשות בעתיד כדברי חלק מהמקובלים שלך, ובין אם אין נשמות חדשות כדברי חלק אחר של המקובלים עדיין נשאלת השאלה:

 מהיכן מגיעות ונכנסות נשמות לגופים (לתינוקות) החדשים, בכמות רבה מזו שהייתה קיימת קודם לכן"? היקשה הפרופ' המלומד בכובד ראש.

לרכישת הספר בהוזלה: במכללת ברק לרפואה משלימה בירושלים.

www.barakcollege.com


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ד"ר זיו מאיר

ד"ר זיו מאיר פרפסיכולוג ונטורופט. 


מאמרים נוספים מאת ד"ר זיו מאיר
 
N.L.P לחיים טובים ומשופרים.
11/01/19 | NLP
לימודי ה-N.L.P. במכללת ברק מתקיימים באווירה משפחתית, קבוצות קטנות, יחס אישי. איך פועלת התפיסה וכיצד עובד המוח. מהו מבנה האישיות ע"פ ה-NLP, מה משפיע עלינו יותר – התורשה או הסביבה והכי חשוב: למה זה חשוב לנו כמובילי שינוי. איך יוצרים כימיה בין אישית ברמה גבוהה, ומרחב בטוח המאפשר טרנספורמציה והצלחה מרבית בתקשורת בינאישית/ בטיפול. כיצד להתגבר על פוביות... הנושאים הנלמדים בקורס מה זה NLP. מהי ההיסטוריה של הNLP ואת מה אנחנו "מתכנתים". מה ההבדל בין דמיון מודרך לדמיון מונחה? – כולנו משתמשים בדמיון על

תטא רייקי
תטא רייקי, אנרגיית העל של העידן החדש. באמצעות אנרגיית תטא רייקי שהיא אנרגיית העל של העידן החדש, ניתן לאזן ולחדש תאים מתים, ניתן לאזן השפעות מגלגולים קודמים המצויים ב-ד.נ.א. האנרגטי שבחלקו מושפע מה-ד.נ.א. של ההורים, ובחלקו הוא יצירת רסיסי נשמה החוזרים בגוף חדש. כיצד נוכל להשפיע על המיטוכונדריה של התאים בגופנו למניעת הזדקנות וליצור תאים צעירים במקום שכפול תאים התואמים את גילנו הכרונולוגי? על כך בקורס החדש במכללת ברק לרפואה משלימה שלוחות ירושלים אשקלון באר שבע.

חלומות וברביטורטים
27/09/10 | חלומות
חלומות וברביטורטים מאת ד"ר זיו מאיר מכללת ברק במחקרים שונים שנערכו בדבר שימוש בתרופות לשינה התבררו עובדות מעניינות. לדוגמא: במחקר שנערך על ידי פרופ'''' איאן אוסוולד מאוניברסיטת אדינבורו שחקר את השפעת הברביטורטים על השינה, התברר כי תרופות רבות מדכאות את שנת החלום.

כיצד מופיעות נשמות חדשות?
כיצד מופיעות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "לדעתי, יש להבחין בין שתי מקרים מרכזיים שונים: הראשון הוא רצון מצד ההורים לילד במשפחה, כלומר שני בני הזוג רוצים לצרף אליהם נשמה נוספת. =מתוך בחירה. כאשר הרצון יוצר את סוג האנרגיה להיווצרותה. האופן השני הוא מצבים מאולצים, כגון אונס, או שמירה מפני הריון בלתי רצוי שנכשל, או מתוך פחד או אי רצון לבצע הפלה מאמונה זו או אחרת.=כלומר הריון שלא מבחירה, אזי סוג האנרגיה היא שונה.

כיצד נוצרות נשמות חדשות?
כיצד נוצרות נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות". "לכאורה כפי שאמרת קודם לכן" המשיך ידידי המלומד, "מאותן ניצוצות שנוצרו מהתנפצות נשמתו של האדם הראשון, אשר חיכו לירידה. אולם מה יקרה בעוד חמישים שנה? בעוד מאה שנה? כאשר אוכלוסיית העולם תכפיל ותשלש את עצמה"? המשיך ושאל.

האם יש נשמות חדשות?
האם יש נשמות חדשות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" פרופ' קליין הגיע אליי ביום שישי בשעה שקבענו. הפעם הוא חייך אליי עם היכנסו, בניגוד לפגישתנו הקודמת. "אני יכול להגיד לך שהשבוע הזה היה לי השבוע הארוך בחיי" ציין והתיישב על הכיסא. "מדוע"? שאלתי, אף שידעתי את התשובה, הרי גם אני ציפיתי בכיליון עיניים לפגישה. "מפני שכל השבוע חיכיתי לפגישה איתך, כל יום הייתי סופר את הימים לפגישה איתך", ציין בהתלהבות. "תראה במהלך השבוע חשבתי רבות על השיחה שלנו, רציתי להבין האם לדעתך קיימות גם נשמות חדשות לחלוטין? למען האמת בדקתי גם במאמרים שלך באינטרנט אבל לא התייחסת לזה בשום מקום, רק דע לך שקראתי

האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות?
האם אני ורעייתי המנוחה נשמות תאומות? מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" "האם אני ורעייתי המנוחה אכן נשמות תאומות"? חזר פרופ' קליין לשאלתו הראשונה. "הסברת לי מה היא נשמה, או מה הן התפיסות בעניין זה, אך אני עדיין מאוד מוטרד מכך שרעייתי המנוחה נמצאת איתי. אני ממש מרגיש בה, אמר הפרופ' והמשיך, "אתה יודע מה יכול להיות כאשר אני בקשר עם אישה אחרת? בודאי זה ברור לך לחלוטין". המשיך תוך שהוא משכל רגליים

האם יש נשמות תאומות?
מתוך ספרו של ד"ר זיו מאיר "נשמות תאומות וזוגיות" האם יש נשמות תאומות שאל פרופ' קליין? "כן ולא" השבתי לו. "כן ולא" השבתי לו. הוא נעץ בי מבט משתאה, "מה הכוונה? או שיש או שאין" פסק חד משמעית. "לא יתכן תשובה והיפוכה" המשיך. "נכון" השבתי. "אכן התשובה לכך לא פשוטה כלל, אבהיר את דברי.

הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
הקשר בין פסיכותרפיה לפסיכותרפיה גופנית
מאת ד"ר זיו מאיר

בסיס הפסיכותרפיה הגופנית הוא טיפול ריגשי /נפשי המשלב בין הצד הפיזי לצד הנפשי, כלומר הוצאת הרגש המודחק הטמון בזיכרון באמצעות תהליך הטיפול הפיזי.
הטיפול ב פסיכותרפיה גופנית גורם לשחרור הצורך להדחיק, שכן המטופל חווה את הסיבה לטראומה שהדחיק והזיכרון אינו גורם עוד לכאב ריגשי, לא יהיה למטופל קושי לזכור את האירוע, כך האנרגיה המושקעת בהדחקה תשמש לתפקידי חיים אחרים כגון: יציבה, בריאות גופנית, שמחת חיים ועוד.


מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית
מה הוא טיפול פסיכותרפיה התנהגותית

מאת ד"ר זיו מאיר

בבסיס הטיפול ב פסיכותרפיה ההתנהגותית קיימת ההנחה, שכל ביטוי התנהגותי בלתי מסתגל, הוא הרגל שנרכש בעבר. באמצעות התאמה אישית של מערך התניות וחיזוקים, ניתן להביא לידי שינוי הרגליו הבלתי רצויים של המטופל ובאמצעות החיזוקים שיקבל ירכוש את ההרגלים הרצויים. בגישה זו הפסיכותרפיסט פעיל בטיפול, עליו לתכנן מערך של למידה,של חיזוקים והתניות, כדי להכחיד התנהגות בלתי רצויה,ולעודד הופעת התנהגות רצויה. עתה הוא אינו מאזין ומפרש בלבד את העבר או את סיבת ההפרעה...אלא עוסק בעיצוב ההתנהגות בהווה.

     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI