דף הבית חברה, פוליטיקה ומדינה זכויות הפרט על ההבדל שבין תאונת עבודה למחלת מקצוע
על ההבדל שבין תאונת עבודה למחלת מקצוע
הדס כהן 03/08/11 |  צפיות: 14259

כאשר ברצונכם להגיש בקשה עבור מימוש זכויותיכם הרפואיות, יש להבדיל בין שני מקרים של בעיות בריאותיות הנגרמות כתוצאה מפעילות שהנכם מבצעים במקום העבודה, האחת היא תאונת עבודה והשניה מחלת מקצוע. לכל אחד מהשניים קיימים פרמטרים שונים של זכויות וקצבות, ודרך המרכז למימוש זכויות רפואיות ניתן לקבל את כל המידע הדרוש וכן עזרה בפעילות הבירוקרטית מול הרשויות הממשלתיות, כגון הביטוח הלאומי.

מחלת מקצוע נגרמת כתוצאה מפעילות בעבודה, והיא מתרחשת כאשר התנאים במקום העבודה סייעו באופן משמעותי להופעה של הבעיה הרפואיות. לכן, כדי לערוך מימוש זכויות רפואיות, יש להוכיח קשר סיבתי חזר בין העבודה לבין המחלה. את המרכז למימוש זכויות רפואיות מאיישים רופאים בעלי ידע וניסיון רב בתחום, ודרכם ניתן למצוא הוכחות מחקריות לקשר שבין חשיפה לחומר או סביבת עבודה מסוימת לבין הופעה של המחלה. חלק ניכר מהמחלות המוגדרות כפגיעה בעבודה מופיעות ברשימת התקנות של הביטוח הלאומי - כגון ירידה בשמיעה עקב חשיפה לרעש, פרקינסון עקב חשיפה לחומרי כימיים או רעילים, ועוד.

המרכז למימוש זכויות רפואיות מגדיר ארבעה גורמים עיקריים למחלת מקצוע: חשיפה פיזיולוגית כגון ישיבה ממושכת על הברכיים, חשיפה פיזיקאלית אשר עשויה לפגוע בשמיעה או חשיפה לקרינה, חשיפה כימית לחומרים ורעלים אשר עשויים לגרום להופעה של סרטן או מחלת הפרקינסון, וכן מימוש זכויות רפואיות יכול להיגרם עקב חשיפה ביולוגית לחיידקים או וירוסים.

מימוש זכויות רפואיות מיועד גם לנפגעי תאונות עבודה. מדובר באירוע של תאונה שהתרחש במהלך העבודה - גם בדרך לעבודה או בדרך חזרה ממנה. זהו אירוע פתאומי, בלתי צפוי וכן מתוכנן, אשר הביא לפגיעה פיזית או נפשית באדם. המרכז למימוש זכויות רפואיות מגדיר כיום שלושה שלבים עיקריים בתביעתם של נפגעי תאונות עבודה: שלב ההכרה בו נקבע אם קיים קשר סיבתי בין המחלה לבין העבודה, ותובע שנדחה בשלב ההכרה יוכל לפנות אל בית הדין לעבודה עבור הגשת ערעור. השלב השלישי הוא קביעת אחוזי הנכות  - בו נקבע מהו אחוז הנכות אשר משקף את הנזק שנותר לנפגע עקב התאונה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
הערכת יהלומים
01/04/24 | ביטוח
רכישת תכשיטי יהלומים דורשת השקעה כספית נכבדת. מטבע הדברים, כרוכשים אנו מצפים לקבל תמורה מלאה למחיר, ומאמינים כי היהלומים שרכשנו הינם אכן יהלומים טבעיים ומקוריים. הבעיה היא שבשוק הזיופים המתפתח של ימינו, לא כדאי לקחת סיכונים מיותרים כשמדובר ביהלומים יוקרתיים, אלא לפנות לבדיקת הערכת יהלומים מקצועית

הערכת אומנות
תחום האומנות כולל תחתיו מגוון יצירות יוקרתיות ובעלות ערך רב במיוחד, המשמשות פעמים רבות כחלק מאוספים ייחודיים של אספנים חובבים ובעלי הון. בין אם ברשותנו יצירת אומנות ובין אם אנחנו מתכוונים לרכוש אחת כזאת, כדאי תמיד שנדע מה הסיפור שעומד מאחורי יצירת האומנות, וכמובן - מה השווי שלה

שווי יהלומים
01/03/24 | חתונות
עבור רבים מאיתנו, יהלומים הם הבחירה הטבעית כאשר מתכוונים לרכוש תכשיט יוקרתי. בכדי לוודא כי אכן מדובר ביהלום איכותי, ושאנחנו מקבלים תמורה מלאה למחיר הקנייה, חשוב לבדוק את שווי היהלומים. כיצד עושים זאת בדיוק? מוזמנים לקרוא ולגלות

הערכת תכשיטים
01/03/24 | עיצוב
בין אם בחרנו לרכוש תכשיט כמתנה יוקרתית, ובין אם קיבלנו את התכשיטים בירושה, אין ספק כי מדובר בפריטים העשויים להיות שווים כסף רב. בכדי לוודא שאכן מדובר בתכשיטים כאלו, חשוב ומומלץ לקחת אותם לבדיקת הערכה מקצועית ומהימנה, שתצביע על השווי המדויק של כל תכשיט

שווי יהלומים
28/01/24 | נישואין
יהלומים הם ללא ספק הבחירה המועדפת של רבים מאיתנו במסגרת מגוון התכשיטים השונים. לצד היוקרתיות והערך הרב שיש לכל יהלום, ניתן למצוא גם לא מעט חיקויים וזיופים. אז כיצד נדע להעריך שווי יהלומים?

הערכת תכשיטים
בעולם התכשיטים ניתן למצוא מגוון נרחב של תכשיטים, כך שאין פלא שעסקאות רכישה/ מכירה של תכשיטים הן עסקאות נפוצות למדי. מאחר ומדובר בעסקה הכרוכה בהשקעה של סכומים לא מבוטלים, מומלץ יהיה לפנות לשירותי הערכת תשיטים, בכדי לוודא כי התכשיט המיועד אכן שווה את ההשקעה שלנו

שווי יהלומים
יהלומים הם בעלי מקום ייחודי בהיסטוריה, וזה כך כבר מאות שנים. מעבר ליופי המיוחד שלהם, הם גם בעלי משמעות סימבולית- יהלומים מייצגים אהבה, כוח ויוקרה. מסיבות אלה ליהלומים יש שווי גבוה, אותו מודדים דרך ארבעה קריטריונים. השילוב של ארבעתם נותנים לכם את הערך של היהלום ואת השווי שלו בהתאם. את כל אלה מודדים אנשי מקצוע בתחום היהלומים.

הערכת תכשיטים
תכשיטים קיבלו מקום של כבוד בעולמנו, ורבים בוחרים לענוד אותם - גם ליומיום וגם לאירועים מיוחדים. יש להם ערך מבחינה תרבותית ומבחינה היסטורית, והשווי שלהם בהתאם. הערכת תכשיטים היא חיונית מסיבות רבות, ואותה מבצעים אנשי מקצוע שידעו לבחון את הקריטריונים השונים.

הערכת תכשיטים. שווה השקעה
על מנת לבצע הערכת תכשיטים נכון וכדאי לגייס אנשי מקצוע בעלי ידע עשיר ומתקדם בחומרים בהם מיוצרים תכשיטים: כסף, פלטינה, זהב ועוד.. היום ניתן למצוא כמעט כל תכשיט שרק נדמיין בטווח רחב של מחירים. לצד תכשיטים שווי ערך המיוצרים מחומרי גלם משובחים קיים שוק עצום של תכשיטים שעל פניו נראים המיטב שבמיטב אבל בפועל הם מיוצרים מחומרים זולים ופשוטים.

שווי יהלומים – כי יש להם ערך רב
שווי יהלומים צריך להיעשות על ידי מביני עניין ודבר בלבד. אנשי מקצוע מיומנים, בעלי ידע וכלים. ומדוע זה חשוב? כי יש לזה ערך. האם הייתם רוצים שיהלומים שבידכם יוערכו מחצית משווים? ככל הנראה לא. ההשערה היא שתבחרו לגשת למי שייתן לכם הערכה מדויקת. לכן, בדיקה מקצועית של שווי יהלומים שווה את ההשקעה ואת הזמן.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI