דף הבית דמוקרטיה ושלטון

מאמרים בנושא דמוקרטיה ושלטון

 מאמרים אחרונים בקטגוריה
 
שלומי לחיאני – משמעות הבג"ץ
מאת אמיליו פלוס
למאמר המלא...

ערן שלזינגר-היבטים על קואלציות ותפקידם במדינה דמוקרטית
קואליציות משתנות על פי שיטת הבחירות והתרבות הפוליטית בכל מדינה (ראה שיעורים על בחירות ומפלגות): יש טווח אידיאולוגי לקואליציה ופרט למצבים קיצוניים לא תשב מפלגת ימין קיצונית עם שמאל
למאמר המלא...

בזכות סגנית ראש העיר: ענפי ספורט נוספים בגבעתיים
רוח ספורטיבית חדשה מנשבת בגבעתיים בעקבות הכניסה של סגנית ראש העיר, איריס אברהם, לתפקידה החדש כמחזיקת תיק הספורט בעירייה. זמן קצר לאחר כניסתה של איריס אברהם, הוסיפה העירייה פעילויות ספורט רבות בעיר אשר לא התקיימו בעבר.
למאמר המלא...

מפלגת קדימה
ב-21 בנובמבר 2005, הודיע ראש הממשלה דאז, אריאל שרון, על פרישתו מהליכוד ועל הקמת מפלגת "קדימה". ישבנו דרוכים מול הטלוויזיה והרגשנו, בדם המפעם בעורקינו, שהנה, הנה זה קורה. קמה לה מפלגה צעירה, רעננה, מלאת ביטחון ושמחת חיים, שסוף סוף תעמיד את הפוליטיקה הישראלית במקומה. תנועה שחבריה צמאים לשינוי וחדורי מוטיבציה, שכוונותיה כנות ורעיונותיה גדולים מהחיים.
למאמר המלא...

מאבק רן ארז וארגון המורים לקבלת רפורמת עוז לתמורה
מאבק המורים השנה היה מאבק חשוב מאין כמותו. החינוך בישראל צריך לעבור רפורמה מהותית אשר תפעל לשם קידומו, ומאבק המורים היה ניסיון לקדם את החינוך ולהעלות אל סדר היום את הנושא החשוב הזה. בשנים האחרונות התקיימו מגוון ניסיונות לכפות על המורים רפורמות שונות. רן ארז מודע לכך שלו היה מקבל את רפורמת דוברת או את אופק חדש, העיתונאים היו מוחאים לו כפיים ומעניקים לו כתבות אהבה.
למאמר המלא...

צרות מִבַּית – צרות מן החוץ
15/11/08 |  מאת: רותי | דמוקרטיה ושלטון
מפעילים עלינו לחץ ולא נותנים לנו מנוח. למה זה מגיע לנו? כדאי שנתחיל לבחון את עצמנו פנימה, בנו טמון השינוי עמוק של הגישה
מאת: אורן לוי
למאמר המלא...

פריימריז במפלגות השלטון מאת ג'ונתן סבג
ג'ונתן סבג: הבחירות המקדימות בליכוד ובעבודה, הציגו בפנינו תמונה רחבה ועמוקה יותר על אופייה של מערכת הממשל הישראלית. הדברים האמורים הן לגבי הדרג הפוליטי הנבחר והן לגבי הדרג הבירוקרטי. הבעיה העיקרית טמונה בהשפעת קומץ גורמים אינטרסנטיים" - 29.12.2002
למאמר המלא...

דעה על מנהיגות מאת ג'ונתן סבג
בימים של משבר ושל חוסר ודאות נשמעות טענות בדבר היעדר מנהיגות אשר תנווט את המציאות הישראלית לחוף מבטחים, לכיוון החזון "שאותו אנו כל-כך רוצים להגשים". אך עוד קודם נשאלת השאלה: מיהו מנהיג, ועל-פי אֵילו פרמטרים הוא נבחן?
למאמר המלא...

אל מול אדישות הסטודנטים מאת ג'ונתן סבג
אדישות הסטודנטים בישראל היא מן המפורסמות, וכמובן לא לחיוב. רק לעתים רחוקות יצאו הסטודנטים כאן למאבק למען קידום מטרות ציבוריות וחברתיות שאינן קשורות לשכר לימוד או לנושא הנוגע למגזר הסטודנטים בלבד. הדעת נותנת כי המצב הנוכחי אינו משביע-רצון, וכי במרבית התחומים, פניה של החברה הם בכיוונן של מדינות העולם השלישי. לכן נשאלת השאלה, מדוע במצב כה חמור של החברה הישראלית, שהולך ומתדרדר, נותרים הסטודנטים אדישים?
למאמר המלא...

אריק כרמון
אריק כרמון הוא נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה מאז הקמתו בשנת 1991. כרמון ייסד את המכון, עם איש העסקים האמריקני ברנרד מרכוס (Bernard Marcus), והם יצרו מכון מחקר עצמאי אשר מטרתו קידום הדמוקרטיה והערכים הדמוקרטיים בישראל וחיזוקם.אריק כרמון הוא נשיא המכון הישראלי לדמוקרטיה מאז הקמתו בשנת 1991.
למאמר המלא...
1 2 עמוד הבא >
 
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI