דף הבית עסקים שיווק מגזרים גיל פרס - היחסים בין אתרי הדילים לעולם התיירות
גיל פרס - היחסים בין אתרי הדילים לעולם התיירות
גיל פרס 15/11/11 |  צפיות: 14536

בשנים האחרונות, פרחו עסקי תיירות הדקה ה-90 והפכו לחלק אינטגרלימתכנון החופשה. עם זאת, נראה שבשנתיים האחרונות מפנות חברות אלו את מקומןלטובת אתרי הדילים, אשר יצרו מימד חדש, מהיר וזול לתקשורת בינן לבין הלקוח.

עד לשנים האחרונות, ה"דילים" בענף התיירות, עסקו בעיקר במכירות של "הדקהה-90". מכירות מסוג זה, התקיימו על בסיס רכישה קצר מועד, כאשר הנופשים היומכינים עצמם לחופשה, נפשית ולוגיסטית, ומחכים לרגע האחרון בכדי לראות האםיצליחו לרכוש כרטיסים במחיר זול משמעותית או לחלופין – אם בכלל נשארומקומות פנויים בטיסות ליעדם המבוקש.

המצב גרם לקהל התירות העולמי להתחיל להעדיף את המחיר הזול על חשבוןודאותה של החופשה. סוג תיירות זה, אשר השאיר לא מעט אנשים מאוכזבים מביטולחופשתם ברגע האחרון בעודם אוחזים במזוודות, העניק הזדמנות לחופשה גם לאנשיםאשר אין ברשותם אמצעים כלכליים המאפשרים להם לנפוש בדרך כלל. למרות שעםהזמן, יכולנו לראות גם אנשים אמידים הממתינים לדקה האחרונה לפני הטיסהבתקווה כי יוכלו לצאת לחופשה טובה במחיר זול יותר.

עלייתם של אתרי הדילים

לאחר שנראה כי אתרי הדקה ה-90 הפכו כבר לשגרה בנוף התיירותי שסביבנו,הגיעו שחקנים חדשים למגרש וטרפו את הקלפים. אתרי הדילים הציעו הסתכלות חדשהעל הדרך בה אנשים רוכשים את חבילות התיירות שלהם.

אם עד היום אנשים שחיפשו את הדיל הזול היו צריכים לחיות על המזוודותולהתכונן לאכזבה, היום הם יכולים דווקא לתכנן זמן רב מראש את הטיסה, כאשרזו לעיתים תלויה במספר האנשים אשר רכשו את הדיל. יצא, כי שגשוגם של אתריהדקה ה-90 דוקא הביאו להצלחתם הרבה של אתרי הדילים למיניהם.

אתרי מכירות סוגרים עם חברות התיירות עסקאות אשר מותנות במספר מרכיבים:

מחיר עסקה הנמוך בלפחות 50% ממחירון רשמי של העסק.
עסקה שמוגבלת למכירה בתקופה מוגדרת מראש.
עסקה אשר יכולה להימכר תוך פרק זמן של (בד"כ) עד 48 שעות.

היתרונות לעסקה:

פרסום וחשיפה לרשימת תפוצה של מאות אלפי מנויים.
תשלום ההכנסות תוך פרק זמן קצר מאוד יחסית.
קידום הפעילות בעסק והגדלת מחזור הפעילות.

כמובן שלמהלך ישנם גם חסרונות אפשריים, אשר יש לבדוק אותם באופןאינדבידואלי בכדי לודא האם העסק שלכם מוכן לספוג אותם לפני שחותמים, כמועמלות המכירה הגבוהות למדי שנוטלים אתרי הדילים.

בכל מקרה, תמיד מומלץ להתייעץ עם יועץ לתיירות או איש פיתוח תיירות לפני שניגשים לחתימת עסקה מול אתר דילים זה או אחר.

גיל פרס הינו מנכ"ל גלגרופ


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 גיל פרס


 


מאמרים נוספים מאת גיל פרס
 
גיל פרס - התיירות החרדית בישראל - קווים לדמותה
המגזר החרדי מהווה כ-10% מכלל האוכלוסייה בישראל (כ-720,000 איש) ולאור זאת, חשוב שמשרד התיירות יפנה את המשאבים המתאימים לקידום התיירות הפנים ישראלית בקרב מגזר זה. ואכן, לפי הודעת משרד התיירות, בשנת 2012 יושקעו מליון שקלים לשיווק ייעודי במדיה החרדית.

גיל פרס - משרד התיירות מנסה לשווק את ישראל לתייר האסייתי
ביום א' האחרון, הודיע משרד התיירות כי הוא מתכנן להשקיע ב-2012 כ-6 מליון שקלים בקידום תיירות נוצרית מיפן ומאסיה בכלל. היעד 180,000 תיירים מאסיה בשנה הקרובה. מדוע חשוב שנצליח להביא אותם לכאן ומה יש לעשות?

גיל פרס מסביר על עולם הטיולים המשפחתיים המאורגנים
טיולים משפחתיים הם אמנם מושג חדש למדי בתחום התיירות העולמית אך לא לקח לו זמן רב להפוך ללהיט מדובר בקרב חובבי התיירות בעולם. במאמר הבא, נעמוד על משמעות ז'אנר התיירות המשפחתית המתפתח.

גיל פרס - היחסים בין אתרי הדילים לעולם התיירות
בשנים האחרונות, פרחו עסקי תיירות הדקה ה-90 והפכו לחלק אינטגרלי מתכנון החופשה. עם זאת, נראה שבשנתיים האחרונות מפנות חברות אלו את מקומן לטובת אתרי הדילים, אשר יצרו מימד חדש, מהיר וזול לתקשורת בינן לבין הלקוח.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI