דף הבית עסקים עסקים משפחתיים משפחתי זה עסקי
משפחתי זה עסקי
איל ניצן שריג 21/01/12 |  צפיות: 14117

משפחתי זה עסקי

לפני זמן, הגיעו אלי חווה ויורם זוג בגיל ה30 המאוחר, כשהמסר שלהם היה פשוט. אנו מעל עשור ביחד, רוצים להמשיך ולא להיפרד, אך העסק של יורם גוזל לנו את כל הזוגיות – מוכר?

בשיחה ארוכה, אך גלויה וחושפנית, עלתה התמונה הבאה: ישבו לפני זוג מקסים בעלי משפחה אוהבת ומלוכדת שחייה מהכנסות האם כשכירה במערכת החינוך ומהכנסות האב כבעל עסק לממכר מוצרים לקידום מכירות. שני בני הזוג מזדהים מאוד עם העסק, אך חווה לא יודעת כמעט כלום על העסק של בעלה, והא יודע מעט יחסית על אשתו ופועלה במערכת החינוך.

לא אלאה אתכם בכל התהליך, רק אומר שפעלנו בשני מישורים:

אחד: כל אחד שיתף מה יודע ומה היה רוצה לדעת על עיסוק בן/ת הזוג, וקבענו תהליך בו הנושא ימוסד .

שני: קבענו שאבנה עם יורם תוכנית עסקית מתאימה למטרות שבני הזוג הציבו, שתביא את העסק למצב שחווה תוכל אולי בהמשך לרדת לחצי משרה ולעסוק בפיתוח חלום אישי שלה.

כך עשינו ולאורך כחצי שנה המשפחה למדה יותר על העסק של האב, אפילו הוקמה מועצת חשיבה משפחתית מה ואיך נכון לפתח בעסק. לקראת סיום תהליך הליווי נפגשנו שוב לסיכום, וחשוב לי להביא את דברי יורם, כמעט במלואם, כשחווה מחזקת ומאשרת.

".... לא האמנתי כמה התמיכה והאכפתיות של המשפחה ייתנו לי כח ורעיונות לייעל ולשפר את העסק, כמו גם איך המעורבות של חווה וידיעתה מה קורה בגדול, כולל לפעמים התייעצות, או "עצת נשים", מה שאני קורה, תרמה ושיפרה את הזוגיות שלנו..." .

המסר שלי הוא פשוט, שתפו את בני הזוג, ללא עזרתם ותמיכתם העסק לא יגיע למיצוי מלא שלו. תמיד, אבל תמיד שיבולת אחת גמישה וחלשה יותר מאגד שיבולים שזורים ומלוכדים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 איל ניצן שריג

בברכה ויום טובאיל ניצן שריג  - 052-8345453www.emoonbekesher.co.il -  תמיכה משפחתית ועסקיתתמיכה משפחתית ועסקית האטרקציה הבאה - כנסווהשתלבו: http://nizanes.attractivo.com 


מאמרים נוספים מאת איל ניצן שריג
 
משפחתי זה עסקי
לפני זמן, הגיעו אלי חווה ויורם זוג בגיל ה30 המאוחר, כשהמסר שלהם היה פשוט. אנו מעל עשור ביחד, רוצים להמשיך ולא להיפרד, אך העסק של יורם גוזל לנו את כל הזוגיות – מוכר?
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI