דף הבית עסקים פרישה מעבודה איך מגייסים כוח אדם איכותי לארגון שלכם?
איך מגייסים כוח אדם איכותי לארגון שלכם?
דניאל 31/05/12 |  צפיות: 14304תהליך גיוס עובדים, הינו תהליך מורכב שאין להקל בו ראש. תהליך זה, חשוב מאין כמוהו, מכיוון שאם מבוצע בצורה שאינה נכונה, עשוי לגרום לחברה לבזבוז של זמן רב ומשאבים, ובסופו של דבר, לא להוכיח את עצמו יעיל, שכן העובד האיכותי שחיפשתם, אינו בנמצא. מחלקות משאבי אנוש בארגונים, עושות מאמצים רבים, על מנת לשכלל את שיטות הגיוס וההשמה שלכם, כדי לצמצם את הטעויות הקשורות לניהול כוח אדם.

שוק העבודה הישראלי, הוכיח עצמו בשים האחרונות כשוק דינאמי במיוחד. אם בעבר, היה מקובל להישאר במקום עבודה אחד מגיל צעיר ועד הפרישה, היום, עובדים אינם מפחדים לשפר את תנאי ההעסקה שלהם, לעשות הסבות מקצועיות בגילאים מאוחרים יותר, לצאת ללימודים ולהחליף מקומות עבודה, ככל העולה על רוחם.  לפיכך, הדינאמיקה התעסוקתית השתנתה פלאים ועתה, גיוס כוח אדם איכותי, הפך למשימה לא פשוטה אף יותר מפני שהתחרותיות בשוק וביקושים לעובדים איכותיים עלו משמעותית.

גיוס כוח אדם – הכול מתחיל ונגמר במחלקת משאבי אנוש.

מחלקות משאבי אנוש בארגונים, משקיעות משאבים רבים לייעול תהליך הגיוס וההשמה. לפיכך, מחלקת משאבי האנוש פיתחה שיטות בעזרתן ניתן לקצר ולייעל את תהליך הגיוס. טרם תחילת תהליך הגיוס, נדרשת הגדרת מטרות החברה והגדרה מפורטת ככל האפשר של התפקיד והדרישות לתפקיד. לאחר שמשימה זו בוצעה בהצלחה, יש לשלב במודעת הדרושים שתפורסם, את דרישות הסף של התפקיד וכן מילים ספורות על החברה, מה שיגרום לחלק מהמועמדים שאינם מתאימים כלל וכלל, שלא לפנות למשרה שאינה רלוונטית להם.

בשלב השני, יתבצעו ראיונות עבודה מרוכזים לקבוצת מועמדים, שם יינתנו הסברים על החברה ומה מצופה מהמועמדים לתפקיד, בפורום קבוצתי, טרם קיום ראיונות פרטניים לכל מועמד, כאשר לכל מועמד ספציפי מוקדש זמן מוקצב. תהליך זה חוסך זמן רב בהסברים החוזרים על עצמם לקבוצה גדולה של מועמדים, ומאפשרת רושם ראשוני נוסף על אותה קבוצת מועמדים. בשלב השלישי, מסננים את המועמדים שרואיינו ובוחרים מהם מספר מצומצם יותר של מועמדים שיגיעו לראיונות סופיים ומבצעים מבדקים שונים למועמדים אלו בנוסף לראיון אישי נוסף.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 דניאל


 


מאמרים נוספים מאת דניאל
 
חומצה הילאורונית - הג'ל הרך לקמטים הקשים
28/03/13 | רפואה
קמטי הפנים נחלקים לקבוצות שונות בהתאם לעומק שלהם ובהתאם למיקום.

עיצוב פנים דירות יוקרה
עיצוב פנים יכול להפוך דירה יד שנייה קטנה לדירת יוקרה יפהפייה. הכל תלוי במעצב פנים או באדריכל פנים אשר אתם שוכרים למטרת עיצוב פנים דירות יוקרה.

אבקת חלבון אקסטרים גיינר
27/02/13 | דיאטה
מתאמנים ומתלבטים אם לצרוך אבקת חלבון? במאמר הבא נציג לכם מספר עובדות ואתם תחליטו אם אבקת החלבון חיונית עבורכם.

אבקות חלבון מומלצות במיוחד
המפתח לבריאות איתנה הוא שילוב נכון בין כושר גופני לתזונה בריאה. בכדי להבטיח שהפעילות הגופנית תהיה אפקטיבית, חשוב להתאמן לפחות 3 פעמים בשבוע בעזרת אימון שהומלץ על ידי מדריך כושר מקצועי.

הלבנת שיניים
יש פעמים שאנו בוחרים לצאת לבילוי או צריכים להגיע לאירוע חברתי שתוכנן מראש, אנו מתארגנים בהתאם, מסתרקים, מתאפרים לובשים את הבגד החדש שקנינו, מסתכלים במראה והכל לכאורה נראה מושלם אבל דבר אחד הורס מעט וזה החיוך שלנו.

עיצוב פנים דיור מוגן
לקראת מעבר אל בית מוגן או בית אבות מתבקשים הדיירים המבוגרים לארוז את כל ביתם ולהקים אותו מחדש בתוך יחידת דיור קטנה. מדובר במשימה לא פשוטה גם בעבור מעצבי פנים מאוד מנוסים.

סמארטפון
22/01/13 | גאדג'טים
סמארטפון בעברית טלפון חכם, זהו בעצם מכשיר טלפון שכולל בתוכו יישומים רבים מעבר לתקשורת אלחוטית.

עיצוב פנים ואדריכלות
עיצוב פנים ואדריכלות הם אינם אותו מקצוע וזאת למרות שאדריכל יכול להיות מומחה בכל הקשור אל עיצוב פנים.

מראה נקי ומראה זוהר מתחיל עם פילינג
פילינג לעור הפנים נחלק בעיקר לשתי קבוצות. הפילינג הקל והטבעי והפילינג שנעשה תוך שימוש בחומצה. הפילינג הקל הוא זה המוכר מן הבית ומסבונים שיש בהם גרגרים לפילינג.

פיתוח אפליקציות- לומדים את התחום
בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה משמעותית בהיצע הקורסים של פיתוח אפליקציות למערכת ההפעלה אנדרואיד ומערכת ההפעלה IOS.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI